Jump to content
php.lv forumi

darba sadaļas offtopiks


Robis

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu taču neieredzi PHP :)

 

Nekad neesmu teicis šādus vārdus. Esmu teicis, ka php ir lēta, vienkārša, vāja (pēc programmēšanas valodu salīdzināšanas parametriem) valoda, bet ne to, ka "neieredzu php".

Principā php, sākot ar 5. versiju vienkārši saglabā sevi modernajā web aplikāciju valodu tirgū, nezaudējot īpaši tirgus daļu, varbūt pat nedaudz to palielinot (izmaksu dēļ). Vienkāršiem risinājumiem (Drupal līmeņa mājaslapām) php, manuprāt, ir labākais ko izvēlēties (par python nemācēšu pateikt, zinu tikai, ka php hostings par 4USD mēnesī, vai pat mazāk, ir ļoti izplatīts) - izmaksas ir atbilstošas projekta peļņai (kas ļoti bieži ir 0 vai pat mīnusi (par izstrādi un uzturēšanu), jo kalpo vienkārši kā informatīvs materiāls. Php, arī ļoti bieži ir viena no nopietnas apsvēršanas vērtām programmēšanas valodām, veidojot arī nopietnas web aplikācijas arhitektūru, kas paredzēta pamata biznesa veidošanai.

Portālu un sociālo tīklu izveidei php arī varētu būt nopietnākais pretendents uz uzvaru (izvēli par labu)!

 

pārvietots no: http://php.lv/f/topic/14602-meklejam-web-developer/

Link to comment
Share on other sites

Web Developer ko tu prasi par algu, pats taču esi jau iepriekš noteicis, cik php programmētājam vajadzētu saņemt. :D

Bet nu 500 Ls es arī uzskatu pārāk lielu algu php skript-koderim! Ja es algotu php programmerus, tad es algotu tos tikai dēļ "lētuma"

 

pārvietots no: http://php.lv/f/topic/14602-meklejam-web-developer/

Link to comment
Share on other sites

Algu objektīvāk var noteikt savādāk... Paskaties nopietnākajos freelanceru saitos uz nopietnākiem dalībniekiem - darba ņēmējiem (frīlanceriem) - paskaties viņu portfolio, padarīto, koda kvalitāti, prestižu, tad paskaties uz viņa standarta izcenojumu - cik stundā. Tad konvertē šīs naudas vienības uz latiem - ar domu, lai pielīdzinātu līdzvērtīgam vietējam programmētājam. Tad pareizini šo summu ar vismaz 1.30, lai būtu vismaz par 30% lielāka cena (tomēr vietējais kadrs ar izrietošajām priekšrocībām, lata un valsts nestabilitāte, neliela riska cena utml.) un iegūsi cenu vietējam programmētājam, kas, domāju, būs krietni augstāka par 500Ls/mēnesī uz rokas! Problēma ir tikai tāda, ka vietējais līmenis nebūt nav tāds, lai alga būtu krietni augstāka par 500Ls (ar vairākiem izņēmumiem, kuri labāk "freelanco" vai strādā jau).

 

 

pārvietots no: http://php.lv/f/topic/14602-meklejam-web-developer/

Link to comment
Share on other sites

Kas par sviestu?

Ja esat tādi pīpī, tad maksājiet nodokļus (kas ir jūsu nopelnītā nauda), lai tā tiktu maksāta Parex afēristiem un Starptautisko aizdevēju procentlikmēs.

 

Pareks afēra katram latvijas strādājošajam izmaksāja tuvu 1000Ls, Starptautisko aizdevumu atmaksas izmaksās vismaz 5000Ls katram, bet šī robeža vēl nav novilkta, tā var būt arī daudz lielāka.

 

Ir tāds teiciens:

Neesi pīpī, nemaksā nodokļus.

 

 

pārvietots no: http://php.lv/f/topic/14602-meklejam-web-developer/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

tas, ka tu zini failu path un funkciju nosaukumus un pat redzi error messages, pats par sevi nav nekāds drauds drošībai. anyway "security thru obscurity" ir kkāda strausa taktika, un uz to nevar paļauties

 

šī foruma sourci arī var dabūt apskatīt - folderi,faili,funkcijas nav nekāds noslēpums. endrju, uzliec sevi šeit par adminu, ja jau domā, ka esi tik kruts ^^

 

kamēr neesi atradis veidu, kā izmantot/ietekmēt koda loģiku tā, lai lapā atstātu paliekošas nevēlamas sekas, vai ticis pie datubēzes datiem, kuri tev nav paredzēti, tikmēr pāragri te lielīties ar pāris sīkumiem

Link to comment
Share on other sites

tas, ka tu zini failu path un funkciju nosaukumus un pat redzi error messages, pats par sevi nav nekāds drauds drošībai. anyway "security thru obscurity" ir kkāda strausa taktika, un uz to nevar paļauties

1) skaidrs, ka nesaproti par ko galvenokārt ir runa. šis ir programēšanas nevis drošības forums. runa bija par correctness. ir dažādi bugi, kas no tā izriet. šoreiz tas bija information disclosure, kas klasificējas pie security.

2) pilnīgi neadekvāts piemērs par "security through obscurity", jo tas nav šis gadījums. jebkurš nopietns php koderis vai admins Tev pateiks, ka produkcijas vidē izslēdz display_errors. un ne jau "tikai drošības dēļ".

3) izrādās, ka Tev ir relatīvi maza un stereotipaina nojēga par drošību kā sfēru. To Tu nodemonstrēji gan rakstot par MySQL, gan tikko. un nav brīnums, ka Tev nav nojausma cik daudz weblapu _tikai_ šo pieminēto kļūdu dēļ ir nokļuvušas likstās.

4) kas attiecas uz "secrurity through obscurity" - uz to nevar paļauties, bet tam ir citādi plusi.

 

šī foruma sourci arī var dabūt apskatīt - folderi,faili,funkcijas nav nekāds noslēpums. endrju, uzliec sevi šeit par adminu, ja jau domā, ka esi tik kruts ^^

vai cik atkal mēs intelektuāli mākam izteikt adevkātus piemērus. taisni nenopriecāties!

1) šis ir open-source nevis closed-source produkts

2) vai Tu te redzi display_errors=On? un, ja arī būtu, vai domā, ka redzētu errorus? runa ir par correctness.

3) tāpat kā nezināji, ka MySQL ir ievainojamības, varbūt paskaties cik un kādas ievainojamības ir par IPB.

4) "assumptions is the mother of all fuck-ups". go for it, bet vispār neesmu ne teicis, ka esmu kruts, ne tā domāju.

5) lai dabūtu adminu, var tēlot script kiddy (tas Tev tuvāks) vai vienkārši atrast kādu caurumu. nebūtu ne pirmā reize, ne kas īpašs. Tev laikam PHP kodā atrast kļūdu būtu mūža ieguldījums, ne?

6) un, ja man galu galā vajadzētu adminu, es vienkārši palūgtu.

 

kamēr neesi atradis veidu, kā izmantot/ietekmēt koda loģiku tā, lai lapā atstātu paliekošas nevēlamas sekas, vai ticis pie datubēzes datiem, kuri tev nav paredzēti, tikmēr pāragri te lielīties ar pāris sīkumiem

1) paskatījos tīri aiz intereses kādā uzņēmumā (lasīt 2. punktu) piedāvā darbu.

2) runa nebija par lielīšanos, bet gan ar ironiju paskatīties uz "kurpnieku", kā arī paskatīties uz lietām, kas man kā darba ņēmējam būtu svarīgas.

3) ilgāk par pus minūti neskatījos, bet nešaubos, ka var atrast vēl kādu dārgakmeni. tā nav mana prioritāte, bet ieguldot laiku var visu.

4) balts/melns un galējības (megakļūda vs. kļūda) raksturīgas pusaudžiem. apsveicu - vēl neesi izaudzis no šī posma. turies, ilgāk jaunību saglabāsi!

 

 

Es Tev ieteiktu netēlot lameri (neizteikties par lietām par kurām nav sajēgas) vai arī aiziet pie daktera ar savu negāciju sāpi.

Edited by endrju
Link to comment
Share on other sites

izskatās, ka psiholoģiski tev ir vēl vairāk ievainojamības nekā MySQL un IPB kopā ņemot :D:D:D

un turpini piesieties par sīkumiem...

 

relax taču! šis ir izklaidējoši informatīvs forums. te var gan kko jaunu iemācīties, gan ierēkt par to, ko kāds nezin. enjoy ;)

Link to comment
Share on other sites

izskatās, ka psiholoģiski tev ir vēl vairāk ievainojamības nekā MySQL un IPB kopā ņemot :D:D:D

un turpini piesieties par sīkumiem...

mana rīcība ("garais atbildes raksts") bija motivēts citādi: es uz nepatiesiem apgalvojumiem reaģēju, ja uzskatu, ka konkrētjama cilvēkam ir jēga skaidrot (tātad tērēt manu laiku) un principā daru to vienu reizi. starp citu, interesanti gan Tev "sīkumi", bet nu labi, viss jau ir relatīvi subjektīvs.

 

relax taču! šis ir izklaidējoši informatīvs forums. te var gan kko jaunu iemācīties, gan ierēkt par to, ko kāds nezin. enjoy ;)

ja tā būtu uzreiz teicis, cita lieta. citādi izskatījās, ka izplati dezinformāciju (ja nu citi iemācās kaut ko "nepareizi jaunu" - šausmas tak; *grin*).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...