Jump to content
php.lv forumi

darba sadaļas offtopiks


Robis

Recommended Posts

neiet runa, ka programmeetaaji kko pieliek/ ka nav vairs valiids kods, bet par struktuuru kaa taadu.

 

1. Kur tev ir kaads h1 h2 h3 ?

Tas ir kāds noziegums? Kontekstā visām formām headingi praktiski nevienai nav nepieciešami kā tādi, tie nav gluži headingi, tie ir fieldseti drīzāk, ja tā semantiski skatās.

 

2. bildes netiek liktas kaa background !

Šur tur ir, šur tur nav. Atkārtošos trešo reizi - neatbildu par to, kas tur tagad darās, jo tur varbūt viss jau 100x pārveidots.

 

3. div ir paredzeets layouta wrapperiem/blokiem, nevis PILNIIGI visam !! No sematikas ir tieshi 0.

Tādas bija prasības un viss. Nu nepatika dažam labam tur tabulas, ko man bija darīt? Pateikt, "paldies es tinos, jūtos apvainojies, ka neļaujat man ar tabulām taisīt"?

 

 

4. linkiem tomeer jaabuut :hover

Domā, ka markup koderis izdomā kādiem jābūt linkiem? Domā, es kādu "homepage" darbā taisu?

 

5. listiem netiek izmantots ul li

Ja ieskatīsies uzmanīgāk, tur arī ul nav jāizmanto, bet gan tabulas vai arī otra alternatīva, kāda tur, šķiet, ir - salikt parastos div blokos.

 

taas ir taadas LESSON 1 pieziimes.

 

un veel vareetu turpinaat protams..

Droši turpini, tikai ņem vērā visu, ko jau teicu. Un uzdod jautājošā veidā, jo es arī godīgi pateikšu - vai es esmu tā taisījis, vai arī kāds pēc tam tur to ir tā "pārtaisījis". ;)

 

P.S.

 

Piebilde par div - es to uztveru kā blok-stila elementu - vienkāršu un parastu bez "fīčām". No w3schools.com:

Definition and Usage

The <div> tag defines a division or a section in an HTML document.

The <div> tag is often used to group block-elements to format them with styles.

Es domāju, ka neesmu tālu no patiesības. Div ir domāts kā ietvars citiem block vai inline elementiem, piemēram, p, span, b, arī citi div. Bet tikpat labi, tas var būt vienkārši abstrakts bloks ar savu stilu. Ja es pats būtu noteicējs pilnībā par markup, ko taisīju (tai gadījumā), tad, es iespējams, lietotu arī table, kur tas ir vajadzīgs, p, kur tas ir lietderīgi, listu, kur tas izskatās labākais variants utml.

Edited by Web Developer
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Man patika, ka Web Developer piedāvā savus pakalpojumus un arī paraugs ir ļoti labs.

 

Kas attiecas uz pārējo - katram ir tiesības uz savu viedokli. Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka programmētājs kļūst pieaudzis tad, kad saprot, ka nedzīvojam ideālā pasaulē un neviens risinājums nevar būt ideāls. Citiem vārdiem sakot - kļūst pragmatisks. Lapa strādā labi un izskatās labi - tam, kas maksā, ar to pietiek. Tiem, kuriem skauž, patīk meklēt dadžus...

Link to comment
Share on other sites

programmētājs kļūst pieaudzis tad, kad saprot, ka nedzīvojam ideālā pasaulē un neviens risinājums nevar būt ideāls.

Lapa strādā labi un izskatās labi - tam, kas maksā, ar to pietiek.

Preciizi vardi, jo klientam buutiba vajag tikai 2 lietas

1. Lai labi izskataas uz popularakajiem brauzeriem ( IE, FF , OPERA )

2. lai strada stabili un nenotiek bremzesanaas..

---

Faktiski citu kriteriju nav.

Standarta interneta lietotajam IR PILNIGI VIENALGA kaads tur apaksaa kods, ta kautvai viena milziiga bilde ....

--

Web Developer --> Es iisti nesapratu tavus izteicienus PIKSELJU dizains, tas ir kaa??

Parejie ir ar butiskaam atkapem no dotaa Dizaina ???

Manuprat Visiem sagriestajiem dizainiem jaiskataas vinedi uz visiem popularakajiem brauzeriem ( nu to iespeju robezaas), ja taa nav tad tas jau ir brakjis...

---

Link to comment
Share on other sites

Web Developer --> Es iisti nesapratu tavus izteicienus PIKSELJU dizains, tas ir kaa??

Parejie ir ar butiskaam atkapem no dotaa Dizaina ???

Manuprat Visiem sagriestajiem dizainiem jaiskataas vinedi uz visiem popularakajiem brauzeriem ( nu to iespeju robezaas), ja taa nav tad tas jau ir brakjis...

 

Nu tas ir tā - tad, kad es sagriezu dizainu, tas izskatījās +/- vienādi uz Firefox, Internet Explorer (sākot no 5.5 versijas), Opera (šķiet, ka tur pat vajadzēja pieskaņoties Opera 8, kas ir interesants pārlūks :D), nu jā - pārējie pārlūki toreiz nebija aktuāli, jo Mac vēl nebija Latvijā TIK populārs (līdz ar to arī Safari), Chrome vispār vēl nebija nākusi pasaulē, taču pārējās pārlūkprogrammas nebija HOT sarakstā (Netscape ir tāds pusmiris jau sen - zem 1% lietotāju tam jau ir kādus 5 gadus, ja nemaldos...). Tātad - FF, IE un Opera.

 

Zini tādu programmu Faststone Capture? Ja nezini, tur var smuki uz sava esošā ekrāna attēla izgriezt jebkuru gabalu, kaut vai no taskbar, var arī paņemt krāsas utt. Bet līdz ar to var arī smuki izmērīt pa pikseļiem jebkuru attālumu uz ekrāna, kas ir redzams, jebkuru līniju utt. Nu redz, ar šitādu tūli tika pārbaudīta kvalitāte - layout atbilstība skicei! ;) Un bija svarīgi, lai pa pikseļiem sakristu (vai vismaz ļoti tuvu sakristu) uz visiem pārlūkiem ar skici. Starp citu - tas ir ļoti grūti panākams process, ja nav iepriekšēju iemaņu šai lietā un css/browser uzvedību nepārzin gandrīz kā savus 5 pirkstus. Pie tam - pilnīgi precīzi nevar dabūt uz visiem pārlūkiem - kaut vai slavenais IE, kur lielākā daļa css propertiji strādā "buggy" pret to, kā tiem patiesībā būtu jāstrādā.

 

Bet kā jau teicu - neatbildu, kas tur tagad darās, es runāju tikai par to brīdi, kad bija gatavs layouts bez funkcionalitātes un tas bija sen. :P

Link to comment
Share on other sites

Nu redz, ar šitādu tūli tika pārbaudīta kvalitāte - layout atbilstība skicei! ;) Un bija svarīgi, lai pa pikseļiem sakristu (vai vismaz ļoti tuvu sakristu) uz visiem pārlūkiem ar skici.

Es tomer nesaprotu :(

manuprat VIENMER sagriestam dizainam jatbilst skicei ... kaadi vel var buut varjanti...

Ja netbilst--> taatd haltura..

--

Atkapes varetu buut kad ar pasuutiitaju stradaa simbiozee, tas ir praktiski visu laiku tiek kontrolets rezultaats, un tiek mazliet piekorigjeets, kamer dabuun velamo ... Bet ja taa nav tad skicei jatbilst vienmer...

Jo ja es iedodu kadam griest dizainu, tad velos, lai rezultaats buutu 1:1 pret izveidoto dizainu.

kaa jau mineju ir dazji iznjemmi, bet ....

---

Teiksim Es njemu PSD un skatos cik, un kur ir tie pikselji, talak jau vari meriit, buus kaa PSD failaa ..

--------

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc haltūra? Tu vari protams, bez problēmām dabūt perfekti uz vienu pārlūku atbilstoši skicei, teiksim uz Firefox, bet tiklīdz nāk kāds savādāks (piemēram, ne-standarta IE), tā tas rada problēmas un papildus čakaru...

Kas attiecas uz PSD, normāla prakse ir pieprasīt arī JPG attēlus 1:1 visiem skatiem, kas jāveido, gluži vienkārši - dizaineris varbūt PSD aizmirsis kādu layeri paslēpt utml. Fakts tāds, ka JPG ir tas etalons jeb pierādījums, kas tev jādabū gatavs, psd ir source.

Link to comment
Share on other sites

indoom, nu nez nez. Paņēmu Alekseja png failu, atvēru irfanview'ā un pieseivoju kā jpeg ar 100% "kvalitāti". Rezultāts tieši tāds pats kā augstāk. Dikti sablurojusies bilde (kas ir visai dabiski, jo jpeg izmanto lossy kompresijas formātu, arī pie 100%'tiem).

Link to comment
Share on other sites

ok, laikam nevajag izmantot irfanview jpg glabāšanai. Tas tiešām nekvalitatīvi glabā jpg.

Edit:

te ir tests viens ir Photoshopa jpg saglabāts ar 65% kvalitāti, otrs ir png. Jāuzmin, kurš ir kurš :] (un tas ir tikai uz 65)

tests.pngtests_ps.jpg

Edited by indoom
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...