codez

Reģistrētie lietotāji
 • Content count

  4170
 • Joined

 • Last visited

About codez

 • Rank
  Koda dievs
 1. https://www.digitalocean.com/products/one-click-apps/wordpress/
 2. Kas vainas šim? https://wordpress.com/pricing/ Jebkuršs pašhostēts variants, vai nu DO, vai nano, vai serveris galu galā radīs problēmas, kad atklāsies kāda vecāka WP ievainojamība un tev pēc kāda laika jau stāvēs veca WP versija, spama pilni komentāri, caur tavu lapu izplata adware/spyware, utt.
 3. @Wuu, es te nevienu nemācu, tikai parādu piemēru, ko React dara. Labprāt redzētu arī tavu piemēru, kā tu nodemonstrētu to, ko dara React, mazāk par 20 rindiņās, bez globālām storēm, bez routeriem, bez milzīgas konkrētam pielietošanas paternam specifiskas aplikācijas konfigurācijas.
 4. Nerunā muļķības. Iespējams, ka tev nav nojausmas, kas ir enkapsulācija. Reduxā visi aplikācijas dati glabājas globā storē. Reduxā pēc definīcijas nav enkapsulācijas. Bez tam reduxā, lai izmantotu atsevišķi veidotu komponenti, tai ir ne tikai jābūt zināšanām par globālu stori, bet arī tās actioni un reduceri ir pareizi jāsavieno ar globālo stori, kamēr ne redux variantā es varu paņemt 3-šās puses komponetni, importēt un vajadzīgajā vietā izmantot, padodot tai attiecīgos parametrus - lūk tā ir enkapsulācija. Tieši tāpat labi rakstītā javascript OOP kodē mutācijām var viegli izsekot lasot uz leju. Savukārt pārspīlētā funkcionālā redux kodā kā reizi tu nezini kas un kādā kārtībā izpildīsies. Jo projekts kļūst apjomīgāks, jo redux kods paliek par lielāku miskasti, jo viss glabājas vienā glogālā storē, pat tad, kad tas nav nepieciešams un ir galēji traucējošs. Domā es neesmu ar reduxu spēlējies? Atmetu iespēju to izmantot, kad vienai un tai pašai lietai klasisks OOP kods ir 5 reizes īsāks un lasāmāks kā redux actionu, reduceri un middlewares. Redux filozofija ir risināt problēmas, kuras, pielietojot mutācijas, rodas dēļ javascripta asinhronās dabas, bet joks jau tāds, ka šī problēmas rodas tikai script kidijiem.
 5. @Wuu, parādi savu veidu kā tu "pareizi" lieto React.
 6. @jurchiks, es izmantoju webpack un visu pakoju pie izstrādes, tur notiek less kopilācija vienā vai vairākos css, kurus pēc tam iekļauj kopējā bundlē, ES6/React JSX -> ES5 translācija, minimizācija un nesmukošana(uglify). Parasti viss (gan css, gan js, tāpat arī 3d pary bibliotēkas) tiek sabundlēts vienā js failā, kurš ir minimizēts. Ja projektā ir vairākas mazāk saistītas daļas, ar webpack var smuki sataisīt, lai sabundlē vairākās bundlēs un ielādē tās pēc vajadzības. Tā kā visa izstrāde notiek ES6 moduļos, tad webpack ļoti labi zin, kurš kods no kura atkarīgs un kurā brīdī, kuru bundli ielādēt.
 7. @briedis, agrāk izmantoju Webstorm, kurš +- strādāja, tagad izmantoju Atom ar pluginiem - strādā diezgan perfekti. Priekš React-a JSX sintakses ir vairāki plugini: https://atom.io/packages/language-babel, https://orktes.github.io/atom-react/ (lapā ir video kā strādā autocomplete). Ja item ir objekts, tad to var mierīgi padot, teiksim <UserAvatar user={this.user} />, respektīvi, tas, ko raksta starp {}, ir jebkāda js izteiksme.
 8. @briedis, vienkāršotā variantā tas būtu šādi: https://jsfiddle.net/uwu5hwj7/2/ Kompleksākā aplikācijā, atkarībā no arhitektūras, dati glabātos atsevišķā storē un tādas manipulācijas kā "setActive" tiktu veiktas uz store, nevis view elementu. Bet galvenā domā kodā tāpat redzama, setActive funkcija nemaina dom-u, bet gan tikai datus, par dom-a izmaiņu atbild React bibliotēka. @Wuu, enkapsulācija ir vajadzīga, lai rakstītu no aplikācijas neatkarīgas, vairākkārt izmantojamas komponentes, ko redux gadījumā nav triviāli izdarīt, jo viss aplikācijas stāvoklis glabājas kopējā storē. Ļoti bieži ir daudz ērtāk un vienkāršāk izveidot pilnīgi neatkarīgu komponenti ar kuru tad galvenā aplikācija komunicē, it sevišķi, ja pie lielāka projekta strādā vairāki cilvēki. Saprotams, ka arī reduxā un tā iedvesmas avotā elm-ā ir atrasti dažādi paterni kā enkapsulēt komponentes, bet tie ir par kārtu sarežģītāki un nav tik atstrādāti un praksē pārbaudīti kā klasisks OOP.
 9. Wuu, kā tu bez OOP realizē enkapsulāciju un polimorfismu? Vai tavi projekti ir pārāk vienkārši un šāda abstrakcija nav nepieciešama? Briedi, ģenerēt dom-u pirmo reizi ir vienkārši. Efektīvi to mainīt laika gaitā, jau ir pavisam ir kas cits un šo problēmu React atrisina ļoti labi. Kā, piemēram, ar vanilla js jūs maināt teiksim 100 elementu list-a piecu item-u klasi un tekstu?
 10. Man ē-pastā pēdējais piedāvājums no rekruiteriem tajā reģionā (Beļģija) Frontend, React 400 - 480 eur/dienā.
 11. Pirmais filtrs ir pozīcija atalgojuma apmērs. Ja šis skaitlis par mazu, vai nav norādīts, potenciālais darbinieks tādu sludinājumu laiž garām.
 12. Īstais orģinālraksts: http://www.gamasutra.com/view/news/269725/Sponsored_22_Dos_and_donts_when_fighting_cheating_in_online_games.php
 13. Pieliku arī Scala Play freimworku: https://www.google.com/trends/explore?q=Yii2,%2Fm%2F0jwy148,%2Fm%2F09cjcl,%2Fm%2F02qgdkj,play
 14. Vai tu savā uzņēmumā tā dari? Visiem darbiniekiem maksā vienādus procentus no peļņas? Kādā nozarē darbojas tavs uzņēmums un cik viņam ir darbinieku? Ir konkrēta problēma. Vidējais darbinieks nav pārāk ieinteresēts radoši strādāt un ir nepieciešama sistēma, kas viņu motivētu strādāt radošāk un ar atdevi. Latvijā mantojumu tiesības ir ļoti labi aprakstītas Civillikuma 2. daļā un pilnībā pārklāj visus tavus uzdotos jautājumus.
 15. Kaut kur lasīju, ka Orākls nopirka Mysql, lai lēnām un klusi nogremdētu, bet pateicoties Mariadb, viņiem visi plāni izjuka.