Jump to content
php.lv forumi

codez

Reģistrētie lietotāji
 • Content count

  4182
 • Joined

 • Last visited

About codez

 • Rank
  Koda dievs
 1. Budžets projektam?

  Es pats ieliku youtubē dažus video, 10k+ video ielika citi lietotāji un lapas 500+ spēļu saitos salika paši. Protams var teikt, ka arī tās mazās darbības, kuras tiek veiktas pašā sākumā, lai par tavu projektu uzzin ārpus tavas istabas, pēc definīcijas ir mārketings, bet, manuprāt, šajā gadījumā tās ir tik niecīgas, ka var noapaļot un apgalvot, ka mārketinga nav. Protams, mārketings vienmēr dos kaut kādu reizinātāju projektam, vai tas būtu 1.1 vai 5 vai 20 jau atkarīgs no paša produkta un mārketinga. Bet es domāju, ka IT sfērā vidējais stārtapā iesaistītais izstrādātājs parasti ir pietiekami kompetents, lai vismaz sākuma fāzē nebūtu jāuztraucas par nespēju veikt kaut kādas speciālas tieši ar mārketingu saistītas lietas, it sevišķi, ja projekts ir B2C, B2B gadījumā gan var uzreiz parādīties vajadzība pēc klientu menidžeriem. Tāpēc jau saku, ka lielākā problēma daudziem ir uztaisīt kaut ko labāku un pati problēma ir nevis uztaisīt, bet gan tieši izdomāt, kas tad ir tas, kas ir labāks. Tas ir tāpat kā bioloģiskajā evolūcijā - no 1000000 mutācijām, viena padara labāku, kamēr 999999 padara par kropli. Viena no stratēģijām, kas, manuprāt, ir jāņem vērā, ir tieši cilvēku ieradums un tā rezultātā nekādi neiztikt bez jau ejošu projektu vai kādu to daļu klonēšanas, jo cilvēki tam ir tā pieraduši, ka tas ir labākais priekš viņiem tajā brīdī + bieži vien ejošos projektos daudzas lietas ir uztaisītas tā, tāpēc ka ilgā laikā empīriskā veidā līdz tam ir nonākts. Manuprāt, zelta formula ir paņemt 90% jau jebkuras labi ejošas lietas un likt klāt tai tos 10%, kurus pašam šķiet, ka vari uztaisīt labāk.
 2. Budžets projektam?

  Mr.Key, ne tikai ceru, bet man pašam ir izdevies dažu mēnešu laikā sasniegt projektam miljons unikālus lietotājus mēnesī, iztērējot mārketingā 0 naudiņas. Saprotams, ka ir sfēras, kurās ir ļoti cieša konkurence un kurās brends ir daļa no produkta un bez mārketinga neizveidot brendu, tāpēc tur mārketings ir svarīgs. Es šeit vairāk izteicos pret brieža apgalvojumu, ka izstrādāji bez mārketinga neko neizdarīs. Man pat šķiet, ka šāds domāšanas veids ir viena no problēmām, kāpēc labi devi, kuri varētu uztaisīt labus savus projektus un pelnīt daudz vairāk, paliek strādāt esošajās kompānijās, jo domā, ka tikai ar savām deva spējām nepietiek, lai izveidotu labi pelnošu produktu, kas manuprāt, ir aplami.
 3. Budžets projektam?

  Mārketinga definīcija no wiki: Pēc šīs definīcijas tiešām daļu paša produkta bieži vien var saukt par mārketingu. Tas, ko es gribēju pateikt, ir tas, ka ne vienmēr ir vajadzīgs pašam nodarboties ar mārketingu. Uztaisot labu produktu, var panākt, ka produkta lietotāji nodarbojas ar mārketingu. Pie tam web sfērā to ir izdarīt daudz vieglāk, piemēram, pievienojot sociālo tīklu "share" funkcija, ieviešot "referral" sistēmu. Savukārt izveidošana ir tīri tehniski uzdevumi un neprasa atsevišķu tieši mārketingā specializētu cilvēku līdzdalību. P.S. Respektīvi, es uzskatu, ka, lai izkonkurētu ss un līdzīga veida biznesus, ir iespējami ceļi, kuros tev nav pašam jānodarbojas ar mārketingu, bet labāka stratēģija ir šo enerģiju veltīt produkta uzlabošanai + jāiestrādā mehānismi, kuri ļauj citiem nodarboties ar tava produkta mārketingu.
 4. Budžets projektam?

  Nenoliedzami tas ir faktors, taču tik līdz tu piedāvāsi cilvēkiem labāku veidu kā no sava sū... tikt vaļa ātrāk un ar lielāku varbūtību, tā ātri cilvēki to novērtēs un mūsdienās no mutes mutē izplatība notiek fenomenālos tempos. Es labprāt padalītos ar vairākām unikālām idejām un padiskutētu par tām, bet pagaidām, kamēr daži cilvēciņi taisās šīs idejas pārbaudīt praksē, diemžēl nevaru. craiglists un e-bays ir radīti vienā gadā un abi +- sniedz vienu un to pašu pakalpojumu - savest pircēju ar pārdevēju , tomēr otrajam ir 13 reizes lielāks apgrozījums, lai gan craiglists pēc būtības pārklāj plašāku darbības svēru. Bet, ja runā par tādām tīri plikām sludinājuma tipa lapām, tad ss un craiglist ir savā veidā līdzīgi un ir pierādījuši, ka šī uzdevuma veikšanai ir vajadzīga ļoti liela vienkāršība. P.S. Taču ss manuprāt ir gigants, salīdzinājumā ar craiglist, ja skatās relatīvi pret vidi, kurā darbojas. Un daudzās nišās craiglistu krietni pārsit daudz jaunāki konkurenti, piemēram, airbnb apgrozījums ir 4 reizes lielāks, bet šī kompānijā darbojas ļoti mazā craiglist sfēras daļā.
 5. Budžets projektam?

  Ejošs projekts pats sevi reklamē, mārketings pat nav otršķirīgs, drīzāk piektšķirīgs. Mārketings parasti dod kaut kādu reizinātāju lietotāju apjomā, savukārt sākumā fāzē ejošs projekts attīstās eksponenciāli un tam reizinātājam nav nozīmes. Protams, tad kad sasniegts piesātinājums un produkts ir +- ieņēmis savu nišu, tad ar mārketingu var vēl nedaudz piebriest. Bet principā jebkurš izstrādātājs var iestrādāt produktā kaut kādu "viral enabling" fīču un ja produkts būs labs, ātri sasniegs vajadzīgo auditoriju. Atliek tikai uztaisīt par 5% labāku produktu. Problēma ar ss konkurentiem ir tāda, ka vairums tikai mēģinot klonēt neuztaisa tādu pašu, bet uztaisa par 10%, 20%, 30%,... sliktāku. Otra problēma - racionāli un analītiski izdomāt, kas ir tās lietas, kas padarīs produktu par 5% labāku, jo pasaule ir tik sarežģīta un vairums izmaiņu kautkamā padara šo lietu parasti sliktāku un ir ļoti grūti analītiski pareizi izspriest kāds būs šo izmaiņu rezultāts. P.S. Bet ss sāgas haips ir ne pa jokam. Zinu vismaz 2 cilvēku grupas, kuras strādā pie ss konkurenta.
 6. Full stack php developer

  Pilns internets ar piedāvājumiem 500 - 600€ dienā, lielākā daļa gan būs kontrakti un klātienē citā valstī, bet, ja cītīgi meklē, var kaut ko tuvu atrast arī remote.
 7. Full stack php developer

  Ja pareizi atminos, tad 2003., kad vēl bija lati, man bija piedāvājums par 1000Ls uz rokas, kas ir 1400 eur. 800 - 1000 eur ir kāds 1996. - 1998. gads.
 8. LV drosiba

  Es, variantā kad un attiecas tikai uz pēdējo daļu, saprotu tā: 1. Ja esi apgājis aizsardzības līdzekļus 2. Ja esi iegājis sistēmā, kurā tev nav tiesību iet - tā var būt, piemēram, pie sveša datora, vai pie kādas iekārtas, kur nav autorizācija, utmldz. 3. Ja esi iegājis sistēmā neapejot aizsardzību, bet autorizējoties kā cits cilvēks un ar to nodarījis kaitējumu. Tā kā man šķiet, ka kaitējums ir nozīmīgs gan 2., gan 3. daļā, tad, manuprāt, kaitējums attiecas uz visiem trīs. Bet vispār likumus raksta dauņi, kuri nemāk formulēt domu. Es vispār pie likumu rakstīšanas nelaistu cilvēkus bez profesionālas pieredzes programmēšanā. Turpat tālāk: Principā jebkurš pārlūks, ssh konsole, dators, telefons, utmldz. ir datorprogramma vai ierīce ar kuru var piekļūt automatizētai apstrādes sistēmai. Tāpēc principā visiem, kuri glabā telefonus, datorus un, ja tie vēl pie tam ir aprīkoti ar pārlūku vai konsoli, draud 2 gadu cietumsods vai verdzība.
 9. LV drosiba

  Interesanti, es arī tā domāju, ka sodam jābūt, bet drošības pēc pārbaudīju Krimināllikumu: https://likumi.lv/ta/id/88966-kriminallikums#p-530924 Tur rakstīts, ka sods ir tikai tad, ja ar to radīts būtisks kaitējums, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā, ja tas saistīts ar sabiedrisko drošības apdraudējumu.
 10. Full stack php developer

  800 - 1k PHP klātienē dienā patiesībā ir diezgan labi, man pēdējie Scalas piedāvājumi epastā ap 500 - 600 dienā.
 11. Programmēšanas skola

  985 eur? Ir taču papilnam kvalitatīvu kursu bez maksas: https://www.coursera.org/courses?languages=en&query=java https://www.coursera.org/courses?languages=en&query=c%23
 12. hosts lapas izveidei. ieteikumi?

  https://www.digitalocean.com/products/one-click-apps/wordpress/
 13. hosts lapas izveidei. ieteikumi?

  Kas vainas šim? https://wordpress.com/pricing/ Jebkuršs pašhostēts variants, vai nu DO, vai nano, vai serveris galu galā radīs problēmas, kad atklāsies kāda vecāka WP ievainojamība un tev pēc kāda laika jau stāvēs veca WP versija, spama pilni komentāri, caur tavu lapu izplata adware/spyware, utt.
 14. Darbs pavēlā vecumā un uztaisītie darbi.

  @Wuu, es te nevienu nemācu, tikai parādu piemēru, ko React dara. Labprāt redzētu arī tavu piemēru, kā tu nodemonstrētu to, ko dara React, mazāk par 20 rindiņās, bez globālām storēm, bez routeriem, bez milzīgas konkrētam pielietošanas paternam specifiskas aplikācijas konfigurācijas.
×