Jump to content
php.lv forumi

codez

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  4261
 • Joined

 • Last visited

About codez

 • Rank
  Koda dievs

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ko tur meklēt? https://twitter.com/KirilsSolovjovs Būs jāievērtē... Man Adsensē dēļ apjoma ir piešķirts savs klientu menidžeris, kurš parasti atbild un atrisina problēmu tās pašas dienas laikā. Bet nu saprotams, ka tāds mazāks kantoris vienmēr daudz vairāk cīnīsies par katru klientu un tāpēc komunikācija būs ātrāka.
 2. hmm, neesmu pētījis. Ir kādas references/ieteikumi?
 3. Man par 1000 reklāmas parādījumiem no: Indijas - 1,3 eur Latvijas - 2 eur Krievijas - 2,3 eur Vairums Rietumeiropas valstu 4 - 6 eur ASV - 4,5 eur Šveice, Luksemburga - 8 eur
 4. Nu tieši tāpēc tas brieža izteiciens vairāk izklausījās pēc tāda kā uzbrauciena... :)
 5. Reklāma ir pašā lapas vidū un varētu teikt, ka pēc laukuma pat aizņem vairāk kā svarīgais lapas saturs, piemēram: snakes3d.com Nu nav jau tas Kirils nemaz tik kruts. ;)
 6. Man vairāk ir Desktop apmeklētāji, bet uzliekot šķērsgriezumu pa platformām, mobilajām ierīcēm ir tikai par kādiem 10% mazāks RPM.
 7. Tas ir dienā vai mēnesī? Man no LV auditorijas Adsense ir ap 2 eur / 1000 reklāmas attēlojumiem , tas veidojas no vidēji 40 nospiedieniem, kur par katru maksā vidēji 0.05 eur.
 8. https://github.com/antimatter15/whammy https://jsfiddle.net/7kgvL48e/25/ - izmantojot https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/MediaRecorder
 9. Atkarīgs, ko gribi savām vajadzībām taisīt. Ja web app-us, kas praktiski parasti būs vienas labas aplikācija, tad labs steks būtu: Klienta pusē - javascript-s ar React bibliotēku. Server pusē - javascript-s uz node-s (ar express.js vai ko tmldz.). Visu to menidžē ar npm un webpack. Ar webpacku + Babel varēsi rakstīt modernā javascriptā, CSS rakstīt ar Less vai tmdldz., React rakstīt jsx stilā, utt. Šādā veidā tev būs jāapgūst iesākuma tikai viena programmēšanas valoda, lai varētu uztaisīt pilnu web app-u. Alternatīvas: 1) ja kaut ko ātri, bet neefektīvāk un kļūdu nedrošāk, tad servera pusē PHP vai Python. 2) ja vajag kaut ko ļoti efektīvu, modernu, kļūdu drošāku un stabilāku, tad Go vai Rust, bet jārēķinās ar papildus prāta piepūli.
 10. codez

  Scandiweb atsauksmes

  https://medicalxpress.com/news/2018-09-swedes-world-class-healthcarewhen.html Pakalpojumu/produktu var raksturot ar 4 parametriem - cena, kvalitāte, modernums un pieejamība. Tas, kas ir raksturīgs sociālistiskām sistēmām, ir tad, ka pat, ja izdodas kādu no šiem parametriem dabūt ļoti labu, citi parametri krietni atpaliek. Pat, ja Zviedriem ir laba augstas klases medicīna, tā ir ar zemu pieejamību un par ļoti lielu cenu (tas ir Zviedriem ir ļoti, ļoti lieli nodokļi - tik lieli, ka daudzi uzņēmēji bēg no tās valsts). Par kādām problēmām tu runā? Ja tu runā par pakalpojumiem un produktiem, tad jā, es uzskatu, ka vislētākie, kvalitatīvākie, modernākie un pieejamākie pakalpojumi tiek nodrošināti tad, ja eksistē maz-regulēta brīvā tirgus ekonomika attiecīgajā sfērā. Loģiski, ja varu un draudiem tiek tev izspiež vairāk kā pusi tavu darba augļu, tad tā ir tīrākais feodālisms. Tpfu, pat feodālismā bieži vien ņēma zem 10%, bet tagad ņem virs 50%. Latvijā klaušu laikos bija jāatstrādā vidēji 4 - 15 dienas gadā, kas pret darba dienām ir 4/250 - 15/250 = 1,6% - 6%. Atsevišķos gadījumos Vidzemē bija brīdis, kad uzlika 50 dienas gadā, kas ir 20%, bet tas noveda pie tūlītējiem zemnieku nemieriem un lokāla mēroga "pilsoņkariņa". Šodien tev nodokļos atņem virs 50%, bet tu sēdi kā tāds cietējs un domā, ka tas ir normāli. Jo problēma ir ne tikai tā, ka valsts ar varu un draudiem izspiež tās iedzīvotājiem lielu daļu to darba augļu, bet arī tā, ka cilvēki ir tik dziļi indoktrinēti, ka daudziem tas liekas pieņemami, vai viņi kā strausi iebāž galvu smiltīs un domā, ka ja uz problēmu neskatās, tad problēma neeksistē. Saproti tak vienreiz, ka nevienam nav tiesību uz tavu ķermeni un tātad uz tā darba augļiem. Visām sadarbībām ir jābūt absolūti brīvprātīgām. Arhitekta diploms ir vajadzīgs tikai un vienīgi dēļ valsts regulējumiem. Nebūtu šādu absurdu prasību, mēs redzētu daudz arhitektu, bez diploma. Ķīmijā daudzās vietā, ja tu gribi, bez problēmām tiksi bez diploma, ja vien atkal tā nebūs pozīcija, kur ir kārtējie nepamatotie valsts regulējumi. Programmēšana ir galvas tiesu sarežģītāka par arhitektūru, medicīnu, jurisprudenci un daudzām citām lietām, kur prasa diplomus. Ja cilvēki var patstāvīgi augstā līmenī apgūt programmēšanu, tad var arī pārējās nozares.
 11. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Dominējošās ir privātas. Tāpat otra valsts, kurā ir viena no attīstītākajām medicīnas sistēmām, ir Japāna, arī tur dominē privātā medicīna. Milzīga. Valsts medicīnas iestādes saņem naudu tāpat, viņām nav jākonkurē un jācenšās nodrošināt maksimāli lēts, pieejams, kvalitatīvs un moderns pakalpojums, jo viņu finansējums nav atkarīgs no pacienta apmierinātības ar pakalpojumu. Tāpēc arī Latvijā varam redzēt, ka valsts medicīnā strādā ar atpalikušām iekārtām, rindām, kura dažos paklpojumos sniedzās pat pāri gadam un ļoti zemu pakalpojumu pieejamību. Privātā sektorā ir pretēji. Bet sistēmā, kurā privāto sektoru neizspiež ar mākslīgi uzspiestu valsts monopolu, tas sniedz vēl daudzkārt pieejamākus, lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus, jo eksistē konkurence un pakalpojuma kvalitāte tiešā veidā ietekmē naudas plūsmu. Bez tam, tagad mazos ciemos mēdz būt 2 - 3 veikali, pat no kāds no kāda lielāka tīkla, bet tai pašā laikā nav medicīnas vai izglītības iestāžu. To var izskaidrot ļoti vienkārši - privātais vienmēr atrod un izmanto katru sīkāko iespēju, kur sniegt pieprasītu pakalpojumu un pats galvenais, atrod veidus kā to sniegt. Ja valsts ar varu un draudiem neatņemtu iedzīvotājiem naudu priekš valsts uzspiestās izglītības un veselības aprūpes sistēmas, tad visos mazajos ciematos, būtu arī pieejam izglītība un veselības aprūpe. Loģiski, ka kompānijas sasniegs top 500 daudz ātrāk vietās, kurās tām mazāk atņem un mazāk traucē attīstīties un augt. Tas jau ir tieši tas par ko es runāju. Nodokļi ir zagšana un tie traucē attīstību. Šveicē cilvēki ir ļoti neatkarīgi. Daudz bruņotāki kā ASV (privāto ieroču skaits uz 1 iedzīvotāju). Taisa referendumus vienu pēc otra un neļauj valdībai sev kāpt uz galvas, kas arī izpaužas kā ļoti mazi nodokļi. Bet galvenā Šveices bagātība nav cēlusies no ārpuses, bet gan no iekšpuses, radot sistēmu, kurā cilvēki var netraucēti dzīvot, attīstīties un meklēt savu dzīves piepildījumu. Šveice ir viena no libertāriānistiskākajām un kapitālistiskākajām valstīm pasaulē. Nopietnām kompānijām šodien vispār neinteresē diplomi. Viņiem interesē tas, ko tu māki - varu spriest kā cilvēks, kuram nav IT diploms, bet kurš ir bijis gan uz intervijām Facebook, gan Google. Bet kas attiecas uz tavām bailēm, ka neregulētā tirgū būs slikti pakalpojumi, tas ir absolūti neloģiski, jo cilvēki izvēlēsies uzņēmumus, kuri veic kvalitatīvus pakalpojumus un nekvalitatīvu pakalpojumu veicēji tirgū nebūs. Kamēr valsts sistēmā nekvalitatīvas iestādes turpina darbu gadiem. Respektīvi, ko gribu teikt. Visa sāls ir brīvība un izvēles iespējā. Ja tev patīk valsts medicīna un valsts izglītības sistēma, tad bariņš cilvēku metaties (maksājiet nodokļus) un organizējiet to. Bet neuzspiediet to izmantot un apmaksāt tiem, kuri to nevēlas. Es jebkurā laikā izvēlētos privāto medicīnu un privāto izglītību pāri valsts pakalpojumiem.
 12. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Vai vari uzrakstīt konkrēti, ar avotu, pie kā tas ir novedis? Tikai tu no visām visām sfērām esi izvēlējies vienu no visvairāk no valsts puses regulētajām. Tik ļoti regulētām, ka to var pat nosaukt jau par valsts regulētu privātu monopolu. Es nerunāju par šādu privātbiznesu, bet gan par privātbiznesu brīvā tirgus apstākļos. Ja ar sabiedrību, tu domē sevi pašu, tad nevienam nav pienākums strādāt tavā, vai kāda cita labā. Jā - privātajiem biznesiem interesē peļņa un, lai izturētu konkurenci, tiem atliek radīt pēc iespējas lētāku, kvalitatīvāku, modernāku un pieejamāku produktu vai pakalpojumu. Viss. Tā arī ir privātbiznesa esamības esence. Valsts sektorā šādas motivācijas nav, tāpat valsts sektors strādā ar regulējumiem radītu monopolu apstākļos, līdz ar to valsts sniegtie pakalpojumi vienmēr ir daudzkārt zemākas kvalitātes, dārgāki, atpalikušāki un nepieejamāki. Šveicē ir 8,42 miljoni iedzīvotāji. Pēc tavas loģikas valstīs ar desmitiem vai simtiem miljonu, nodokļi varētu būt vēl mazāki. Vai vari izskaidrot kā tieši zelta rezerves un sava valūta saistītas ar to, ka viņiem ir viena no pasaulē kvalitatīvākajām medicinām un izglītībam, jo tās ir privātas?
 13. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Kāpēc tu domā, ka pārtiku es varu pats nopirkt par tirgus cenām, bet drošību nē? Tas ir viens no absurdākajiem pieņēmumiem. Bez tam, pēc tā, cik esmu saskāries ar valsts un pašvaldības policiju, viņu darbs ir absolūti neefektīvs un viņi ir neieinteresēti tevi aizsargāt. Pāris konfliktos, kas dzīvē pieredzēti, privātās apsardzes firmas ierodas 2 - 5 minūtēs, policija ap 15 minūtēs. Tas ir milzīgs trūkums, nevis ieguvums. Pateicoties tam, ka ar likumu un piespiedu finansēšanas mehānismiem, valstij praktiski ir monopols izglītības sistēmā, tā nekonkurē, tā ir neattīstīta un atpalikusi un vēl joprojām strādā pēc metodēm, kuras tika radītas, lai izglītotu rūpnīcu strādniekus. Laiki mainās, bet valsts pārvaldītās sfēras nē. Ja izglītības sistēma konkurētu brīvā tirgus apstākļos tā jau sen būtu daudzkārt attīstītāka un pieejamāka. Piemēram, mazos ciemos <500 iedzīvotāji parasti ir 2 - 3 veikaliņi, bet nav nevienas skolas. Ja izglītības sistēma būtu privāta, varu garantēt, ka skolas būtu, jo privātais sektors bez problēmām atrastu iespējas kā uzturēt nelielas 30 - 50 skolnēnu filiāles, izmantojot pavisam citu pieeju, nekā valsts izglītības sistēmā. Nekas neliedz tev pirkt privātā sistēmā šāda veida veselības vai darba mazspējas apdrošināšanu. Bet kāpēc tu gribi noteikt kā dzīvot citiem? Valsts medicīnas sistēma ir atpalikusi. Jebkurā brīdī izvēlētos privāto ātro palīdzību, kā tas ir Šveicē vai Japānā, bet diemžēl, kamēr ar regulējumiem valsts turēs nosacītu monopolu, mums to nesagaidīt. Slima suņa murgi. Tieši pretēji - kapitālisms rada arvien lētākus un pieejamākus produktus visiem. Šodien izglītību internetā var dabūt praktiski bez maksas, programmatūra ir praktiski bez maksas. Tāpat arī attīstītās sabiedrības eksistē tāda lieta kā labdarība un cilvēkiem esot daudz bagātākiem, jo vairāk kā pusi viņiem neatņems nodokļos, tie daudz vairāk varēs veltīt labdarībai - pie tam efektīvā veidā. Daudzie notikumi ar valsts bērnu namiem un aizmirstiem slimiem bērniem valsts sistēmā liecina, ka valsts vispār ar šo problēmu netiek galā. Kāpēc nevari samaksāt? Vai visu mūžu nestrādāji, sociālo apdrošināšanu nekrāji, veselības apdrošināšanu nemaksāji? Nekas neliedz šīs lietas kārtot privātā kārtā, kas ir daudzkārt izdevīgāk, jo 90% nepazūd valsts birokrātijas aparātā. Bet kāpēc tu gribi man uzspiest kuru veselības apdrošināšanu (šai gadījumā tu uzspied man valsts) izvēlēties? Kāpēc negribi, lai tirgū konkurē un izdzīvo labākie piedāvājumi, ka iedzīvotājiem ir daudz izdevīgāki? Un par algām, ņemsim vienādus skaitļus - 2000 neto: Latvijā kopā darba devējam tas būs - 3548.37 eur (https://kalkulatori.lv/en/algas-kalkulators) Vācijā kopā darba devējam tas būs - 3,688.95 eur (https://www.bbx.de/grossnet-wage-calculator-germany/) Bet tas, ka kādā citā vietā apzog iedzīvotājos, tas nenozīmē, ka pie mums arī tas ir normāli. Un tagad salīdzināsim Šveici, kur izglītība un medicīna lielā mērā ir privātas un ir vienas no kvalitatīvākajām pasaulē, pensiju sistēmas noteicošā daļa ir privāta, veselības apdrošināšana privāta, utt. (https://www.ethz.ch/en/the-eth-zurich/working-teaching-and-research/welcome-center/services-and-downloads/salary-calculator.html) Pie neto algas 2000 chf, bruto alga ir 2200 chf, ja ir 0 bērnu, bet pat pie 1 bērna tā jau ir 2340 chf. Vienkārši Šveicē valsts nemēģina būt par korķi katram caurumam, bet tā vietā ļauj pašiem cilvēkiem izvēlēties kā tiem tērēt savus darba augļus, kas paralēli ļauj eksistēt tirgus ekonomikai un notikt attīstībai visās nozarēs. Bet pats galvenais jautājums šeit ir viens - kāpēc tu gribi citiem uzspiest kā dzīvot un tērēt savus darba augļus? Ja gribi, apvienojies ar kādiem un taisāt kopīgu katlu, bet neuzspied to citiem, kuri grib paši izvēlēties kādos kopīgos katlos un vai vispār likt.
 14. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Žēl tikai, ka es esmu tikai viens no retajiem, bet pārējiem nesagādā problēmas +-70% savu darba augļu atdot citiem. Pat klaušu laikos Latvijas teritorijā klaušās bija jāstrādā no 5 - 25 dienām gadā, kas ir ap 2% līdz 10% no saviem darba augļiem jāatdod citiem. Dīvaini, ka tos sauc par verdzības laikiem, kaut tagad verdzība ir 7 - 35 reizes lielāka. Bet katram savs - ja viņam patīk, ka viņš regulāri tiek aplaupīts, lūdzu, lai maksā pēc pilnas programmas. Žēl vienīgi, ka tā rezultātā visas sabiedrības attīstība krietni atpaliek no tās, kas varētu eksistēt ekonomikā, kurā dominē tirgus ekonomika, nevis sociālisma komponente. Visvairāk cieš tieši tās sfēras, kurās šis sociālisms dominē, kā izglītības sistēma, kura principiāli nav mainījusies 100+ gadus un vēl joprojām ir tāda, kura bija paredzēta paklausīgu rūpnīcas strādnieku radīšanai un veselības aprūpe, kurā neviens nav ieinteresēts tev sniegt pakalpojumu, tāpēc tā ir atpalikusi, nemoderna un būtībā bieži vien nepieejama (rindas mēnešiem).
 15. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Ja tu saņēmi vairāk, nekā samaksāji nodokļos, tad tu saņēmi naudu, kura ir atņemta citiem. Tātad sanāk, ka dzīvoji uz citu rēķina, pietam sistēmā, kura vardarbīgi atņēma šiem citiem naudu. Ja mazāk, tad visi jautājumi tāpat atkrīt. Maksājot naudu valsts budžetā, tā mistiskā veidā nepaliek vairāk, nekā visi kopā samaksājuši. Saņemot uz rokas vairāk un pats menedžējot savas sociālās garantijas, kopējais ieguvums ir daudz lielāks, nekā uzticot to valsts neefektīvajam aparātam. Es personīgi jebkurā laikā izvēlētos saņemt 2000 uz rokas un nemaksāt nodokļos necik, nekā 1000 uz rokas. Par iekrāto 1000 katru mēnesi es varētu sev nodrošināt pietiekami plašas sociālās garantijas, kuras būtu daudzkārt lielākas, nekā valsts nodrošinātās.
×
×
 • Create New...