Jump to content
php.lv forumi

briedis

Moderatori
 • Content Count

  4652
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by briedis

 1. Godīgi sakot, maz ticams, ka būs mobile deviem kaut kas tāds. Mums pagaidām ir tikai pāris ios/android devi, un to komandu augšanas ātrums noteikti nav tik straujšs kā PHP. Pagaidām izskatās, ka Printful PHP skola varētu notikt jūlija vidū. Informācija vēl tiks precizēta, pieteikšanās izsludināta kaut kad tuvāk vasarai.
 2. Man liekas, ka problēma šeit ir, ka mēģini atņemt visu virsrakstu no virsraksta. Neesmu drošs, vai tā var darīt. Visdrīzāk ir jāiet cauri pēc tam katram virsraksta burtam un jāsalīdzina tie individuāli, kamēr kāds no tiem atškirās titleA[i] - titleB[i].
 3. Šis *ūds nestrādās. Ko es iesaku darīt ir, nodefinē stringu ar visu alfabētu, taisi custom sort metodi, kas sasortē skatoties pēc burta indeksa stringā. a - 0, ā-1 utt.
 4. Well shit, aizrakstiet kāds vienam no lielākajiem e-komercijas kruķītājiem Shopify, pasakiet, ka viņi nemāk taisīt distributētas sistēmas, kas apkalpo miljonus :D
 5. Mikroservis vairs nav stilīgi, tiem arī ir savas problēmas. Tagad topā modulārs monolīts https://www.infoq.com/news/2019/07/shopify-modular-monolith/
 6. Mēs Printful sēžam dotajā brīdī uz Yii2 (jo pirms 7 gadiem tas bija relatīvi topā), bet veiksmīgi tikām līdz 7.4, un arī iesim tālāk uz PHP 8, kad būs iespēja. Jauniem projektiem, protams, uzreiz tiek lietots viss jaunākais. Laika gaitā framework nozīme kļūst ļoti minimāla projektā, jo biznesa loģika tāpat ir famework agnostiska. Kas tad ir frameworks? Routings un kontrolieri, active record. Projektam augot ātri arī pienāk brīdis, kad ir jāveido custom risinājumi, kurus pats FW nespēj nodrošināt. Ja nu ir interese, mūsu vakances: https://www.printful.com/jobs/it-engineering Mēs jop
 7. Ņemot vērā, cik php8 vēl ir svaigs, nez vai ir kāds pieaudzis projekts, kas būs ar tādu stacku. Lielie projekti arī nav tik viegli/ātri nomigrējami, tīri dažādu dependency dēļ.
 8. briedis

  Platforma

  1.4 neminificēti. Izlaidīs caur minificēšanu, izlaiž caur gzip un būs max 150kB network transfers :) Vnk tagad izskatās, ka ne devs ne servera konfigurētājs neprot savu lietu tā labi līdz galam...
 9. Diemžēl, vēl nekas nav zināms. Kad būs, tad noteikti šeit arī paziņošu. Sekot jaunumiem var arī draugiemgrupas kontam twitter.
 10. Jā, Clean Code būtu nākošā, ko es ieteiktu. Neesmu drošs par OOP grāmatām. Ja es tagad mācītos no jauna, es visdrīzāk meklētu "PHP OOP" tutoriāļus. Koncentrēta informācija ar daudz piemēriem. Šis izskatās ok raksts: https://code.tutsplus.com/tutorials/object-oriented-php-for-beginners--net-12762 Jā, tas ir vecs, tur vēl netiek izmantotas jaunās PHP 7+ fīčas, kā mainīgo, funkciju typehinti, bet galvenie koncepti tiek apskatīti. https://dev.to arī ir daudz jēdzīgu rakstu par php (https://dev.to/search?q=php+tutorial)
 11. Ņem par labi. Izklausās, ka esi uz pareizā ceļa. Neaizmirsti, ka kods nav tikai sintakse. Ir labās prakses, stils, utt, tā kā noteikti ir vērts pameklēt, palasīt kā rakstīt labāku kodu. Varu ieteikt šo grāmatu, kas vairāk apskata dažādus principus, pieejas, kļūdas: https://www.amazon.com/Pragmatic-Programmer-Journeyman-Master/dp/020161622X Gan jau var kaut kur "aizņemties" digitālo versiju, jo grāmata nav lēta, bet ir laba.
 12. Esmu viens no skolas pasniedzējiem. Ja tā īsi būtu jāsaka, tad tas ir juniora līmenis. HTML, CSS (SCSS) pamatzināšanas (pačeko arī kādu Bootstrap vai ko tādu). MySQL pamati arī, piemēram, join'i, tabulu projektēšana, kolonnu datu tipi, kaut kas par indeksie. PHP pamati - iepazīties ar OOP principem. Pastudē kā strukturēt projektu, palasi par MVC. JS sintakses pamati, apgūt nedaudz ES6. Ja iespēja, pamēģināt kaut ko jau sarežģītāku - vuejs, piemēram. Vēlams arī palasīt par drošību - pareizu datu eskeipošanu, XSS, sql injekcijām. Iegūglē: OWASP TOP 10. Vari sev uzstādīt par mēr
 13. Ļoti labs teikums: Ja tev kods/keys glabājās principā turpat kur enkriptētie dati - tas viss tiešām ir diezgan bezjēdzīgi.
 14. Visdrīzāk ar to ir domāts, ka datubāze ir kritpēta, nevis saturs. Tas būtu diezgan liels absurds, lai ielogotos lietotāja kontā, būtu jādekriptē visi ieraksti, lai atrastu kurš lietotājs tas ir :) Piemēram, ja lieto AWS RDS: https://docs.aws.amazon.com/AmazonRDS/latest/UserGuide/Overview.Encryption.html
 15. Dev tools satur daudz veidu kā tādu lietu debugot. Piemēram, uzliec breakpointus http requestiem vai dom modifickācijām utt un izstepo cauri.
 16. Forumu labā etiķete prasa, lai arī padalies ar risinājumu, ja nu kāds nonāk pie līdzīgas problēmas, lai zina, kas bija jādara :)
 17. Izskatās, ka mysql extension's nav ieslēgts PHP. Google: "wordpress php enable mysql extension" Piezīme: kad šēro koda fragmentus, dari to uzmanīgi, lai nenopludināti sensitīvu informāciju. Tev tur parole iekļauta... Ja to pašu paroli lieto publiskajā wordpress lapā, iesaku nomainīt.
 18. Pirmais, kas jādara, ir jāieslēdz visu erroru rerpotings (google enable error reporting php/wordpress), ir jāatrod servera error logi (PHP) un jāmeklē, kas tieši nestrādā.
 19. Izklausās pēc koda/nginx/fpm problēmas. Kas notiek, ja ver vaļā vienkārši tukšu php failu - tas pats, ir delays?
 20. Mēģināsi atrast, kurš kolēģis sagrēkojās? :) Timeline ir redzams pluginu arhīvā. Pirmā (kopētā) plugin versija tika izlaista pirms 3 gadiem. Pirms 6 mēnešiem updeitoja licenci, iekļaujot atsauces uz Printful. (kādu mēnesi pēc iesnieguma tiesā, izskatās) Pirms 4 mēnešiem izskatās, ka noņēma infringing versijas. Publiskais versiju arhīvs: https://plugins.trac.wordpress.org/log/printify-for-woocommerce/tags
 21. Tu vispār mēģināji mainīt tos volume tipus pie mountošanas? consistent, cached, delegated utt.
 22. @KillerBean Woocommerce pluginu kods ir atrodas Wordpress arhīvos publiski, var vieņu no pirmajām versijām un salīdzināt. Piemēram, šādi izskatās meklējot duplikātus ar PhpStorm abiem pluginiem: Diezgan amatieriski - atstāta pat Printful plugin koda rindiņa, kas vienkārši aizkomentēta.
 23. Tā lūk, pirms kopējiet opensource kodu, iepazīstieties kārtīgi ar licences nosacījumiem. Konkrētais gadījums - Printify nokopēja Printful Woocommerce plugina kodu, nenorādīja atsauci uz Printful kā šī koda autoru, jo GPL licence to pieprasa. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/printful-asv-tiesa-apstiprina-printify-vainu-intelektuala-ipasuma-tiesibu-parkapuma.a366705/
 24. Printful 2019. gadā apgrozīja 100+ miljonus ar drukas pakalpojumu sniegšanu visā pasaulē. Pirms pieciem gadiem, kad pievienojos Printful, mēs bijām 5 programmētāji. Tagad esam pāri 60, un vienmēr meklējam papildspēkus. Tas arī ir tas āķis!
×
×
 • Create New...