Jump to content
php.lv forumi

briedis

Moderatori
 • Content Count

  4627
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by briedis

 1. Printful 2019. gadā apgrozīja 100+ miljonus ar drukas pakalpojumu sniegšanu visā pasaulē. Pirms pieciem gadiem, kad pievienojos Printful, mēs bijām 5 programmētāji. Tagad esam pāri 60, un vienmēr meklējam papildspēkus. Tas arī ir tas āķis!
 2. @moonshine Nekas nav jāmaksā, viss ir bez maksas, pat ja cilvēkam izsaka piedāvājumu, bet tas tiek atteikts.
 3. Jā, esmu no Printful. Ja par tehnisko uzdevumu - tas diezgan labi parāda, kā programmē cilvēki ikdienā. Ja es redzu veco array(1,2,3) sintaksi, tas jau ir red flag. Ja es redzu 5 nestotus if'us - red flag. Ja cilvēks nepiekopj formatējumu, atstāj debug informāciju, kaut kādus echo "testing" pa vidu kodam - red flag. Kodā mētājās definēti mainīgie, kas netiek nekur izmantoti - red flag (parasti liecina, ka cilvēks kodē notepad). Cilvēks nezina, kas ir phpdoc - red flag. Samet vienā klasē gan interfeisu, gan pašu klasi, gan arī kodu apakšā, kas to visu izsauc - red flag. Lieto composer autoload, bet tik un tā iekļauj klases ar require_once - red flag. CV var būt rakstīta 10+ gadu pieredze, bet kods izskatās kā no 2009. gada. Tad iesūta uzdevumu kandidāts ar pieredzi <2 gadiem, kuram kods ir mūsdienīgs, kārtīgs, komentēts, un makes sense. Līdz intervijai tiek tie, kam ir gana labs risinājums, vai arī izskatās, ka ir potenciāls (nav liela pieredze, bet jau ir iemācījies daudz ko). Protams, personāla daļai ir arī savi kritēriji, un tehniskās pramses nav vienīgais faktors. Es arī nevarētu atbildēt, kādas fīčas būs 8 php versijā, bet tas noteikti nav kaut kāds izšķirošais jautājums. Draugiem Grupā esmu pasen, iet 8. gads, un vienmēr šeit ir bijis tā, ka meklē cilvēkus, kam "mirdz acis" par to lietu, ko viņi dara.
 4. ir atvērta pieteikšanās uz Printful Programmētāju Skolu! Pieteikuma forma un nosacījumi šeit: https://www.printful.com/programmesanas-kursi/ Pagājušā gada threads:
 5. Lētākais krekls ar sūtīšanu uz Rīgu + PVN ir $14.88, kas ir +- 13 EUR. Tas tiešām ir daudz? Vai arī Tu gribēji aliexpress cenas? Tu prasīji veidu, kā tirgot online produktus - es arī ieteicu integrāciju. Nevienā brīdī nevarēja saprast, ka vēlies priekš sevis tikai pasūtīt... Vari pastāstīt, kur tieši bija problēmas saslēgt ar Woo?Pēdējo reizi, kad to darīju, bija diezgan triviāli - uzliec WP, uzinstalē Woo pluginu, pieliec upload direktorijai write permisijas un saslēdz kopā ar Printful...
 6. Printful arī vari saslēgt ar shopify, so whatever. Vnk Shopify es neieteicu, jo, ja gribi live shipping rates, tad jāmaksā $20 mēnesī papildus. Vari, protams, savadīt ar roku sūtīsānas izmaksas. Shopify neieteicu, jo tā noteikti nav lētākā integrācija, jo priekšnosacījums bija "Mērķis, samazināt % ēdējus." Printify taču arī neražo Latvijā neko, vai ne? :) (Pieņemu, ka autors grib lokālu tirgu)
 7. that...makes sense? lol... Apache - tas arī sen nedzirdēts servera dzinējs...
 8. Nopērc pašu bomzīgāko virtual hostu un laid katru sekundi curlus uz tām lapām - būs kāds intervāls vajadzīgs par divu kafiju cenu mēnesī. Protams, tas arī var aiziet offline :D
 9. Mobile first? Hey, priekš kan lietot tel:, ja var likt taisīt tizlas copy paste darbības no telefona browsera.
 10. briedis

  Skat nodejs kods

  Paskrollē tak zemāk, viņiem vnk gamble faktors algā :D
 11. Neviens risinājums nav pilnīgi par velti - vai nu maksā ar savu laiku, vai arī fiksētu mēneša maksu, vai kādu procentu. Izpētīji šo sadaļu? https://www.printful.com/integrations Vienmēr vari uzmest kaut kur WP+Woocommerce, tad tik jāpieslēdz kāds maksājumu procesētājs pašam.
 12. Rekur veids kā fiksi atrast haltūru - apstaigā facebook, kur mazie tirgotāji piedāvā produktu piegādes uz mājām, un piedāvā ātri uzcept kkādu mazu e-veikalu, kaut vai izmantojot esošas platformas :)
 13. Es arī kādreiz domāju, ka tā ir problēma, bet tā nav. Visām lapām vari resetot paroles uz epastu. Tāpēc svarīgākais ir zināt no galvas drošu epasta paroli. Mūsdienās na neviena legit arugmenta nelietot paroļu menedžeri.
 14. ŠItais ir diezgan rip. Visiem rekomendēju saģenerēt backup kodus, kurus iedot gan vecākiem, gan kādam uzticamam draugam vai partnerim. Šitā vienreiz pārsēžots lildmašīnā pakāsu telefonu. Par laimi biju pirms kāda gada nosūtījis sievai bildi ar tiem kodiem, varēju atjaunot piekļuvi...
 15. Viss Draugiem Group / Printful pārgāja uz mājas režīmu, kamēr "thing blow over". Lai arī vairāki kolēģi arī agrāk strādāja remote, tagad viss ofiss.
 16. Mans mix config fails, kas: 1. minificē/versionē ja laiž npm run prod 2. iznes npm libus atsevišķā failā (vai vairākos) 3. iekļauj bable pluginus Out of box strādā arī hot reloads. Kas nozīmē, ka labojot kodu re-builds būs <1-2s noteikti. Pašos layoutos (base layout) atliek izmantot frameworka metodi, kas parūpējās, lai strādā arī versionēšana, ja ir buildots ar prod flagu. <script src="{{ mix('js/app.js') }}"></script> No lietām, kuras neesmu mēgīnājis - vairākus entry pointus, bet pieļauju iespēju, ka to var risināt ar mix.js(..cits-fails.js), jo js/app.js satur visu vue bootstrapu. const mix = require('laravel-mix'); const webpackConfig = require('./webpack.config'); mix.webpackConfig(webpackConfig); mix.babelConfig({ plugins: [ '@babel/plugin-proposal-class-properties', '@babel/plugin-proposal-optional-chaining', '@babel/plugin-proposal-private-methods', ], }); mix.js('resources/js/app.js', 'public/js') .sass('resources/sass/app.scss', 'public/css') .sass('resources/sass/custom.scss', 'public/css') .extract(['vue', 'vee-validate', 'vuex', 'bootstrap-vue']) .extract(['moment'], 'js/moment') .extract(['sweetalert2'], 'js/sweetalert'); if (mix.inProduction()) { mix.version(); } Man grūti iztēloties, ka tas viss varētu būt vēl vienkāršāk...
 17. Optimizēt frameworka kodu 99.99% gadījumu ir pats pēdējais ko vajag darīt. Viens sūdīgs kvērijs, vai arī kvēriji ciklā, vai neoptimizēts attēls pirmajā lapā nodara daudz lielāku ļaunumu nekā frameworka boot laiks. Tā kā tas nav liels aspekts. Es gan vairāk varu spriest par Laravelu, kas ir diezgan elastīgs frameworks, kas arī ļautu izgriezt ārā dažādas nevajadzīgas lietas, ja nu tiešām pēdējais salmiņš ir paša boot laika optimizācija.
 18. Pirmo reizi par tādu Parcel dzirdu. Bet ko tur sīkā - es paņemu laravelu ar mix un zero configs... (nu neskaitot pielikt klāt kkādus pluginus)
 19. Troļļoju, troļļoju...bet es nešaubos, ka ir daudzi, kas tieši tā arī domā, kas ir ļoti biedējoši.
 20. Nu beidz, taisīt savas autorizācijas ir daudz drošāk un foršāk, nekā paļauties uz kaut kādu standartu. PIemēram, man patīk salīmēt SQL kopā, nekā lietot AR/ORM, un tad tur notiek kaut kāda maģija apakšā. Middleware? More like Shittleware. Ieliek koda sākumā die() un nav nekāds overheads ar stack trace pa 50 rindām. Kāpēc lietot kaut kādu log mail draiveri, ja var uzreiz normāli uztaisīt integrāciju ar kādu API, un tas nebūs jādara vēlāk, kā arī būs 1:1 environments kā uz produkcijas. Jūtos daudz drošāk uploadojot failus uz S3 pa taisno, nekā lietot kaut kādu storage draiveri, kuram nevar zināt, kas apakšā notiek - varbūt tas kādam hakerim pa kluso sūta visus manus uploadus. Man arī patīk konfigurēt webpack pašam, jo tas liek vismaz atsvaidzināt zināšanas par pašreizējo ekosistēmu. /s
 21. Tu to saki tā, it kā API būtu kaut kas standalone. Wordpress ir API. Woocommerce ir savs API. Pajautā viņiem, kopš kura laika viņi būvē API :)
 22. Tev nav bijusi saskarsme ar API, bet piemini GraphQL? You cray? Vienkāršākais variants būtu saglabāt attēlu savā publiskajā mapē un izsaukt pieprasījumu uz to otras lapas endpointu padpdot parametru ar bildes urli.
 23. Tas ir tā kā labi vai slikti? Jo nepārāk sen: "How one developer just broke Node, Babel and thousands of projects in 11 lines of JavaScript" https://www.theregister.co.uk/2016/03/23/npm_left_pad_chaos/ Tā kā sava taisnība @Grey_Wolf ir, lai kā negribētos piekrist :)
 24. Nu, tikko paskatījos - man docker ēd 10GB, bet storms tikai 2GB ar ļoti lielu projektu. Varbūt tomēr palūdz vēl 8GB? Rams taču ir lēts, būtu muļķīgi upurēt produktivitāti pārdesmit eiro dēļ.
 25. Ai aizgāja normāls spams, bet man gribās arī iepļackāt savu viedokli. Daži te runā par ātrdarbību it kā būvētu feisbuku vai twitteri. Ātrdarbība nenes naudu 99.99% gadījumos. Frameworkus vajag, lai būtu vienota sistēma, kā būvēt lietas. Frameworki ļauj nesalīdzināmi ātrāk realizēt ideju. "Es freimworkus nelietoju", bet varu derēt, ka kad jāsāk jauns projekts, tad pats ņem copy pasta koda fragmentus no iepriekšējā projekta. Dzelži ir lēti, par pāris stundām programmētāja resursa var ez paņem jaudīgāku dzelzi. Diskusija tik pat muļķīga, kā apgalvojums, ka labāk kodēt teksta redaktorā, jo tam redz boot laiks ir par 4s ātrāks.
×
×
 • Create New...