Jump to content
php.lv forumi

briedis

Moderatori
 • Posts

  4,669
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by briedis

 1. Kādu risinājumu vajag? Grūti saglabāt datubāzē x un y koordinātes un kāds lauciņš tas ir, 2x2 vai 4x4? Problēma, drīzāk, būs izdomāt, kā optimāli šo informāciju attēlot, un vispār, kas tā ir par informāciju. Viss atkarīgs no tā, cik daudzi cilvēki paralēli šo lieto, vai vajag attēlot reālā laikā, vai var uzģenerēt jau gatavu bilde/fragmentus no laukumiem, un "nofeikot" pikseļus. Izklausā, ka gribi kopēt r/place?
 2. Nestrādās no pārlūka, ja vien tā lapa, kuru fetcho, to speciāli neatļaus (ar CORS headeri). Tas notiek tāpēc, pārlūks mēgīna pasargā tā lietotāju no "launiem" pieprasījumiem. Palasi: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/CORS
 3. Ar kādu programmu tu raksti kodu? Pamēģini ierakstīt failā to tekstu, vienkārši padod mainīgo uz file_put_contents(), un pēc tam pārbaudi kādā citā teksta redaktorā, vai tur ir sačakarēti burti vai nav. Btw, iesaku ņemt labāk Laravel, nevis Codeigniter. Laravels ir stipri populārāks frameworks, būs vieglāk atrast darbu pēc tam.
 4. Grūti īsti saprast, kas tev tur notiek. Tev pie radio button value būtu jāglabā produkta ID no datubāzes, nevis tā nosaukums. Normālā scenārijā tev ir 3 tabulas: 1. products - nosaukums, cena 2. orders - pasūtījums (saņēmēja dati, kopsumma, statuss vai ir apmaksāts, utt, visa informācija par pirkumu 3. order_items - tabula, kurā ir order_id un product_id un quantity (var arī nodublēt cenu, jo, produktu cena var nākotnē mainīties, būtu stulbi, ja pasūtījuma kopsumma arī mainās) Cilvēks atver lapu, izvadi ārā visus produktus no products tabulas. Cilvēks izvēlās kurus grib, izvēlās skaitu. Tajā brīdī, kad submito formu, izveido ieraksut orders tabulā un pievieno ierakstus order_items tabulā ar visu, kas bija izvēlēts. Pēc tam ar kodu varu aprēķināt kopēju summu un prasīt apmaksu. Hope this helps.
 5. Typescript un/vai IDE ar normāliem typehintiem. Kad dati ienāk "biznesa loģikā", atliek tos nocastot un tālāk jau IDE brīdinās, ja dari kko ar nepareiziem formātiem.
 6. Nu normāli cilvēki debugo ar pārlūka debugeri - saliek breikpointus un stepo, inspicē elementus. Šādam triviālam keisam gan jau pietiek ar console/alert...
 7. Grūti saprast. Saliec katrā funkcijā, blokā kur mainās klases: alert(šis kods ir izsaukts tagad) Un debugo, mēģini saprast, kur klikojot kas saucās. Nevajag minēt kur ir problēma, vajag debugot.
 8. Parādi kodu, kas veic klašu pielikšanu, noņemšanu, tad varbūt spēsim palīdzēt.
 9. Visdrīzāk vajag plānu, ko tieši mācīties. Kādu laiku atpakaļ šeit biju uzrakstījis personīgo redzējumu, kas ir "labs" programmētājs: Šīs lietas arī +-izskatu kandidātu pieteikumos, iztaujāju tehniskajāss intervijās.
 10. Iespējams der pameklēt atsauksmes/sūdzības par uzņēmumu, papēti publisko informāciju par pašu SIA, vai redzama izaugsme utt. Ja prasa testa uzdevumu, kas prasa vairāk par pāris stundām, es noteikti turētos pa gabalu. > Šo jautājumu uzdevu jo ir uzņēmumi, kas regulāri meklē darbiniekus un neticu Piemēram, Printful konstanti meklē programmētājus, jo 6 gadu laikā to skaits ir audzis no 5 līdz kādiem 70+ :) Lielākos uzņēmumos vienmēr būs kaut kāda darbinieku rotācija, jo cilvēku vienkārši ir daudz, prioritātes, vēlmes mainās, iet prom. Tāpēc arī vienmēr būs kāda vakance vaļā...
 11. Tu runā par to, kā novadīt projektu bez projektu vadītājiem, vai tieši par to, kā tikt galā ar tehniskiem risinājumiem? Varbūt pats to tā nejūti, bet pieredze krājās konstanti. Kādā brīdī tās problēmas, risinājumi jau sāks atkārtoties. Ar katru projektu kļūsti gudrāks un pieredzējušāks. Katrs nākošais (tāds pats) projekts jau būs vieglāks. Iesaku atrast domubiedrus, izmantot forumus, kur var rast atbildes arī tehniskas dabas problēmām. Ja cīnies solo, tad izaugsme būs ļoti lēna, ja vien pašam nav ļoti liela motivācija malties cauri rakstiem, blogiem, dažādiem resursiem, un tiekties pēc kvalitatīviem risinājumiem. Domubiedri, mentori - tas ir tas, kas ļauj augt vairākkārt ātrāk.
 12. Es domāju, ka Tev tas ir jājautā pašam rekruterim. Linkedin ne reizi vien ir saņemti piedāvājumi, kur rekruteris negrib atklāt kas tā ir par kompāniju, kamēr "nesazvanamies". Referāli no drauga urļa neņemšu nost, bet ja svešs cilvēks atsūtītu, tad gan :D
 13. :D Visdrīzāk ir savādāk - ja algota rekruteru aģentūra nepiegādā darbinieku caur saviem kanāliem - komisiju nedabū. Ja zinātu, kas tā par kompāniju, tad nevērstos taču caur aģentūru, bet ietu pa taisno uz kompāniju. Makes sense?
 14. @selfdesigner jā, vismaz vienu reizi gadā. Parasti vasarā, kad cilvēkiem nav studijas, kā arī vairāk brīvā laika.
 15. https://www.printful.com/developer-school This two-week curriculum will allow you to work side by side with talented representatives of the industry and gain the foundation you need to find an IT job. The Developer School is free and the best graduates will be offered the opportunity to join the Printful team as employees! Informācija no iepriekšējiem gadiem: Šodien ziņās: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/wsj-printful-kluvis-par-latvijas-pirmo-vienradzi.a405972/
 16. Kas ar tevi? Neviens te nerunā par pirātismu, bet par opensource/freeware alternatīvām. Tu varbūt arī brūc virsū visiem, kas izvēlās lietot VSCode, nevis maksāt par jetbrains produkciju?
 17. labi labi, liec roku uz sirds un pats sev pasaki, ka neesi lietojis neko pirātisku pēdējo 15 gadu laikā :)
 18. Godīgi sakot, maz ticams, ka būs mobile deviem kaut kas tāds. Mums pagaidām ir tikai pāris ios/android devi, un to komandu augšanas ātrums noteikti nav tik straujšs kā PHP. Pagaidām izskatās, ka Printful PHP skola varētu notikt jūlija vidū. Informācija vēl tiks precizēta, pieteikšanās izsludināta kaut kad tuvāk vasarai.
 19. Man liekas, ka problēma šeit ir, ka mēģini atņemt visu virsrakstu no virsraksta. Neesmu drošs, vai tā var darīt. Visdrīzāk ir jāiet cauri pēc tam katram virsraksta burtam un jāsalīdzina tie individuāli, kamēr kāds no tiem atškirās titleA[i] - titleB[i].
 20. Šis *ūds nestrādās. Ko es iesaku darīt ir, nodefinē stringu ar visu alfabētu, taisi custom sort metodi, kas sasortē skatoties pēc burta indeksa stringā. a - 0, ā-1 utt.
 21. Well shit, aizrakstiet kāds vienam no lielākajiem e-komercijas kruķītājiem Shopify, pasakiet, ka viņi nemāk taisīt distributētas sistēmas, kas apkalpo miljonus :D
 22. Mikroservis vairs nav stilīgi, tiem arī ir savas problēmas. Tagad topā modulārs monolīts https://www.infoq.com/news/2019/07/shopify-modular-monolith/
 23. Mēs Printful sēžam dotajā brīdī uz Yii2 (jo pirms 7 gadiem tas bija relatīvi topā), bet veiksmīgi tikām līdz 7.4, un arī iesim tālāk uz PHP 8, kad būs iespēja. Jauniem projektiem, protams, uzreiz tiek lietots viss jaunākais. Laika gaitā framework nozīme kļūst ļoti minimāla projektā, jo biznesa loģika tāpat ir famework agnostiska. Kas tad ir frameworks? Routings un kontrolieri, active record. Projektam augot ātri arī pienāk brīdis, kad ir jāveido custom risinājumi, kurus pats FW nespēj nodrošināt. Ja nu ir interese, mūsu vakances: https://www.printful.com/jobs/it-engineering Mēs joprojām esam ļoti strauji augošs uzņēmums, 7+ gadu laikā no 1 programmētāja līdz 75+ :) Izaicinājumu te netrūkst!
 24. Ņemot vērā, cik php8 vēl ir svaigs, nez vai ir kāds pieaudzis projekts, kas būs ar tādu stacku. Lielie projekti arī nav tik viegli/ātri nomigrējami, tīri dažādu dependency dēļ.
×
×
 • Create New...