Jump to content
php.lv forumi

briedis

Moderatori
 • Posts

  4655
 • Joined

 • Last visited

About briedis

 • Birthday 04/02/1988

Contact Methods

 • ICQ
  0
 • Skype
  briedis88

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Rīga
 • Interests
  Foto

Recent Profile Visitors

31819 profile views
 1. https://www.printful.com/developer-school This two-week curriculum will allow you to work side by side with talented representatives of the industry and gain the foundation you need to find an IT job. The Developer School is free and the best graduates will be offered the opportunity to join the Printful team as employees! Informācija no iepriekšējiem gadiem: Šodien ziņās: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/wsj-printful-kluvis-par-latvijas-pirmo-vienradzi.a405972/
 2. Kas ar tevi? Neviens te nerunā par pirātismu, bet par opensource/freeware alternatīvām. Tu varbūt arī brūc virsū visiem, kas izvēlās lietot VSCode, nevis maksāt par jetbrains produkciju?
 3. labi labi, liec roku uz sirds un pats sev pasaki, ka neesi lietojis neko pirātisku pēdējo 15 gadu laikā :)
 4. Godīgi sakot, maz ticams, ka būs mobile deviem kaut kas tāds. Mums pagaidām ir tikai pāris ios/android devi, un to komandu augšanas ātrums noteikti nav tik straujšs kā PHP. Pagaidām izskatās, ka Printful PHP skola varētu notikt jūlija vidū. Informācija vēl tiks precizēta, pieteikšanās izsludināta kaut kad tuvāk vasarai.
 5. Man liekas, ka problēma šeit ir, ka mēģini atņemt visu virsrakstu no virsraksta. Neesmu drošs, vai tā var darīt. Visdrīzāk ir jāiet cauri pēc tam katram virsraksta burtam un jāsalīdzina tie individuāli, kamēr kāds no tiem atškirās titleA[i] - titleB[i].
 6. Šis *ūds nestrādās. Ko es iesaku darīt ir, nodefinē stringu ar visu alfabētu, taisi custom sort metodi, kas sasortē skatoties pēc burta indeksa stringā. a - 0, ā-1 utt.
 7. Well shit, aizrakstiet kāds vienam no lielākajiem e-komercijas kruķītājiem Shopify, pasakiet, ka viņi nemāk taisīt distributētas sistēmas, kas apkalpo miljonus :D
 8. Mikroservis vairs nav stilīgi, tiem arī ir savas problēmas. Tagad topā modulārs monolīts https://www.infoq.com/news/2019/07/shopify-modular-monolith/
 9. Mēs Printful sēžam dotajā brīdī uz Yii2 (jo pirms 7 gadiem tas bija relatīvi topā), bet veiksmīgi tikām līdz 7.4, un arī iesim tālāk uz PHP 8, kad būs iespēja. Jauniem projektiem, protams, uzreiz tiek lietots viss jaunākais. Laika gaitā framework nozīme kļūst ļoti minimāla projektā, jo biznesa loģika tāpat ir famework agnostiska. Kas tad ir frameworks? Routings un kontrolieri, active record. Projektam augot ātri arī pienāk brīdis, kad ir jāveido custom risinājumi, kurus pats FW nespēj nodrošināt. Ja nu ir interese, mūsu vakances: https://www.printful.com/jobs/it-engineering Mēs joprojām esam ļoti strauji augošs uzņēmums, 7+ gadu laikā no 1 programmētāja līdz 75+ :) Izaicinājumu te netrūkst!
 10. Ņemot vērā, cik php8 vēl ir svaigs, nez vai ir kāds pieaudzis projekts, kas būs ar tādu stacku. Lielie projekti arī nav tik viegli/ātri nomigrējami, tīri dažādu dependency dēļ.
 11. briedis

  Platforma

  1.4 neminificēti. Izlaidīs caur minificēšanu, izlaiž caur gzip un būs max 150kB network transfers :) Vnk tagad izskatās, ka ne devs ne servera konfigurētājs neprot savu lietu tā labi līdz galam...
 12. Diemžēl, vēl nekas nav zināms. Kad būs, tad noteikti šeit arī paziņošu. Sekot jaunumiem var arī draugiemgrupas kontam twitter.
 13. Jā, Clean Code būtu nākošā, ko es ieteiktu. Neesmu drošs par OOP grāmatām. Ja es tagad mācītos no jauna, es visdrīzāk meklētu "PHP OOP" tutoriāļus. Koncentrēta informācija ar daudz piemēriem. Šis izskatās ok raksts: https://code.tutsplus.com/tutorials/object-oriented-php-for-beginners--net-12762 Jā, tas ir vecs, tur vēl netiek izmantotas jaunās PHP 7+ fīčas, kā mainīgo, funkciju typehinti, bet galvenie koncepti tiek apskatīti. https://dev.to arī ir daudz jēdzīgu rakstu par php (https://dev.to/search?q=php+tutorial)
 14. Ņem par labi. Izklausās, ka esi uz pareizā ceļa. Neaizmirsti, ka kods nav tikai sintakse. Ir labās prakses, stils, utt, tā kā noteikti ir vērts pameklēt, palasīt kā rakstīt labāku kodu. Varu ieteikt šo grāmatu, kas vairāk apskata dažādus principus, pieejas, kļūdas: https://www.amazon.com/Pragmatic-Programmer-Journeyman-Master/dp/020161622X Gan jau var kaut kur "aizņemties" digitālo versiju, jo grāmata nav lēta, bet ir laba.
×
×
 • Create New...