Jump to content
php.lv forumi

briedis

Moderatori
 • Content Count

  4577
 • Joined

 • Last visited

About briedis

 • Rank
  parastais, meža
 • Birthday 04/02/1988

Contact Methods

 • ICQ
  0
 • Skype
  briedis88

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Rīga
 • Interests
  Foto

Recent Profile Visitors

29554 profile views
 1. Sphinx diezgan oldschool, tagad sadzen dokumentus iekš Elasticsearch'a un meklē bez bēdām. Tas būtu vienkāršākais, grūtāk drīzāk būs nopārsēt CV, ņemot vērā, cik daudz dažādos, random formātos tas var būt, ja nav kaut kāds standartizēts. Es teiktu, ka automatizēt to būs nereāli. ...un 10k nav liela datubāze :)
 2. briedis

  OOP

  @TTT Ja nu nesanāk tikt tālāk, nav ko bēdāt - nāc vasarā pie mums (jā, esmu no Printful :)) uz vasaras skolu. Sliktākajā gadījumā apgūsi kaut ko jaunu un paēdīsi garšīgas pusdienas, labākajā gadījumā - tiks izteikts piedāvājums pievienoties mums. Te ir iepriekšējā gada paziņojums. Šogad ļoti līdzīgi, datumi varētu būt vasaras vidus. Oficiāli vēl nekas nav izziņots!
 3. briedis

  OOP

  Nu tad apgūsti patternus. Kaut vai šos izskatīt: https://medium.com/@ivorobioff/the-5-most-common-design-patterns-in-php-applications-7f33b6b7d8d6 Tā jau grūti pateikt, ko vajag apgūt, jo principā katrai problēmai ir savādāks risinājums. Vai vajag factory, vai tomēr nē? Vai interfeisu? Vai varbūt abstraktu klasi? Varbūt tomēr trait'us izmantot? Pamācies par dependency injection noteikti, uzraksti testus mockojot utt. Tur var ātri saprast, kad esošu kodu ir grūti testēt, jo nav pietiekoši abstrahēts. Šis gan viss tomēr nāk laika gaitā, izstrādājot reālus projektus. Varbūt apsver iespēju iet junioros kaut kur? Tas ir ātrākais veids, kā mācīties. https://draugiemgroup.com/lv/darbs/it-inzenierzinatnes/d510502de0e8
 4. Jāpiekrīt gan. Programmēšanas valoda ir tikai sintakse. Ja dublē kodu, nesto desmit if'us, sauc ciklā kvērijus, tad to darīs neatkarīgi no valodas :)
 5. Ja mēs meklējam fronted devu, tad, protams, ir cits prasības. Šīs ir uz fullstack ar uzsvaru uz backend.
 6. Manas prasības labam programmētājam būtu, kas nāk pirmais prātā: Ir labi apguvis kādu frameworku (Laravel, piemēram) Ļoti labi izprot OOP Saprot jēgu no abstrakcijām (saprot, ka taisīt interfeisu, kad abstraktu klasi, kad trait'u) Saprot jēgu no dependency injection'a Piekopj formatēšanas standartus (PSR) Nekad nerakstīs return $isSomethingTrue ? true : false; Māk VanillaJS, ir pabakstījis VueJs, vai kādu citu modernu JS FW Saprot kāda jēga JS'ā ir no .bind() funkcijas, un kā uzvedās this keywords dažādos kontekstos Nedublē kodu Neraksta metodes virs 100 rindiņām Raksta jēdzīgus mainīgo nosaukumus Māk tabulai salikt pareizus indeksus paskatoties uz sql vaicājumu (kombinētos/multi-kolonnu!) Mācēs uzrakstīt unittestu ar mockopšanu Māk lietot debugeri (xdebug, ff/chrome dev tools) Māk labi SCSS + kādu standartu (piemēram, BEM) Brīvajā laikā attīsta savas zināšanas, ir hobijprojekti, eksperimentē Ir iepazinies un izprot OWASP TOP 10 (vismaz lielāko daļu topā) (https://www.owasp.org/images/7/72/OWASP_Top_10-2017_(en).pdf.pdf) Tāds, kurš uzdot jautājumus (ko tas risina? varbūt var labāk? kāpēc vispār tas nepieciešams?), nevis akli izpilda uzdevumu pēc specifikācijas. Ierosina, kā lietas projektā uzlabot vai padarīt ērtākas
 7. Viss pareizi, tirgus pats visu nostāda savās vietās. Atrast entry-level programmētāju ir relatīvi viegli (izskatu pieteikumus, piedalos intervijās). Atrast labu programmētāju ir reāli grūti, tur pat man liekas, ka cipars nav noteicošais. Tādu ir vienkārši ļoti maz.
 8. + vajag norādīt lietas par tēmu. Ir redzētas visādas lietas, piemēram, krāvējs kaut kādā noliktavā utt :) Jo randomākas lietas tur sarakstītas, jo skečīgāk izskatās.
 9. Ja tu māki vanilla JS, tad jquery sūds vien ir. Ja tu māki SCSS, tad CSS arī ir pašsaprotami. Gan jau LESS arī nav tik traģiski on-ze-fly apgūt (viņu vispār kāds vēl lieto?) AJAX jau figņa vien ir.
 10. Principā vanilla JS (ecma6), Vuejs, spēt izmantot bootstrap4, SCSS (piekopt standartu, piemēram, BEM), gulp/webpack. Ar to vajadzētu pietikt standarta frontendistam, imho.
 11. Ja jau tā slēpjat kompāniju, tad varējāt arī izņemt šeit norādes :)
 12. Varbūt var sīkāk - ko nozīmē - skript sertifikācija? Pirmā dzirdēšana par šādu konstruktu...
 13. briedis

  Logo

  Nav īstais forums. Te programmētāji tomēr vairāk apgrozās.
 14. briedis

  Logo

  https://www.fiverr.com/
×
×
 • Create New...