Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Sveiki Vai kads ludzu var padalities ar pavisam primitivu login un registracijas skriptu? Google loti daudz var atrast, bet man interese vienapapildus funkcija. Lai pie registresanas vajag noradit Virietis vai Sieviete. Un ielagojoties atiecigi Paradas bilde 1 ja Virietis bilde 2 ja Sieviete. Paldies jau ieprieks
 3. Earlier
 4. Seniors kā reizi viņš varēs kļūt, kad būs labi apguvis doto tehnoloģiju steku, iemācījies komunicēt ar produktu menedžeriem, pierādījis, ka prot pats savākt vai noteikt prasības, plānot uzdevumus un termiņus, piedalīties arhitektūras izstrādē, sadarboties ar pārējo komandu, apmācīt pārējos, utt. Acīmredzami, ka nezinot ne valodu, ne pārzinot tehnoloģiju kā tādu tā būs junior pozīcija. Konkrētajā korporācijā ir pat 3 līmeņa junior pozīcijas un diezgan loģiski, ka parasti sāk ar zemāko līmeni. Lūk var apskatīties kā dažādās korporācijās tiek iedalīti developeri un arī ielūkoties algās: https://www.levels.fyi/?compare=Facebook,Microsoft,Google&track=Software Engineer Var redzēt, ka pat junioriem algas, atkarībā no juniora līmeņa var atšķirties pat 2 reizes.
 5. Tas vairs nav "Labs programētājs", vairāk pēc seniora izsklausās.
 6. Līdzīgā formātā tika izskatīti kandidāti front-end vakancei mūsu uzņēmumā - ir uzdevums, kas jāizpilda formātā, kā pašam tīk (tātad, js libi/fw vai vanilla, css/scss, html/pug younameit brīva izvēle). Pēc tam tiek vērtēts vai spēj izpildīt, kā strukturē kodu, vai spēj pamatot tehnoloģiju izvēli, paskaidrot, kas notiek kodā etc. Ja redz, ka saprot ko dara, tad pielāgoties mūsu "stackam" nebūs problēmu.
 7. Jāpiekrīt gan. Programmēšanas valoda ir tikai sintakse. Ja dublē kodu, nesto desmit if'us, sauc ciklā kvērijus, tad to darīs neatkarīgi no valodas :)
 8. Nesen paziņa sāka strādāt lielā starptautiskā IT korporācijā ar 6 ciparu gada atalgojumu. Viņš nezināja, ne valodu, kuru vajag pozīcijā, ne pārzināja tehnoloģijas nozarē, kurā būs jāstrādā. Taču viss, ko no viņa prasīja, bija labas problēmu risināšanas spējas, kuras viņš pierādīja risinot uzdevumus sev zināmā valodā. Tālāk jau apguva gan nepieciešamās valodas, gan tehnoloģijas. Labs programmētājs ir nevis tas, kurš zin vienu vai otru lietu, bet tas, kurš var ātrā laikā apgūt sev pilnīgi nezināmas lietas un uzreiz sākt radīt pievienoto vērtību. Labs programmētājs mācoties programmēt neapgūst valodu, bet gan programmēšanas paradigmas, kuras pēc tam bez problēmām var pielietot jebkurā valodā.
 9. @codehighriga Nezinu, kurā pasauē var programēt tikai uz vienas valodas? Ir specifiski tehniski risinājumi, kurus nevar izpildīt rakstot vienā valodā. Piemēram - izdabūt no redis adekvātu atrūmu, apstrādājot lielus datu apjomus. Sveiki, Lua scripts :D Ja PHP ir izgāstuve, tad Lua script - ir nākošais līmenis...
 10. Kādreiz laba programmētāja raksturojumā ietilpa punkts, ka pārvalda vairākas programmēšanas valodas un nedzīvojas tikai vienā. Es gan neticu, ka vari būt speciālists vairāk kā vienā. Pārējās pa lielam ir tikai pabakstītas, apčamdītas... Hobiji.
 11. Ja mēs meklējam fronted devu, tad, protams, ir cits prasības. Šīs ir uz fullstack ar uzsvaru uz backend.
 12. @briedis Paldies, lielisks raksturojums sanāca! Daļēji nepiekrītu - es tomēr tikai JS pasaulē dzivoju, tāpēc prasības noteikti ir savādākas.
 13. https://www.w3schools.com/sql/sql_join.asp gadijumā janu kādam noder :).
 14. SELECT k1.NAME, k2.NAME, rez.REZ1, rez.REZ2 FROM rez INNER JOIN kom k1 ON k1.ID=rez.KOM_ID1 INNER JOIN kom k2 ON k2.ID=rez.KOM_ID2 Linku uz mysql manuāli jau atradi?
 15. Palīdziet iesācējam ;) man ir Mysql tabula "kom" kurā ir ID un NAME un tabula "rez" kurā ir KOM_ID1, KOM_ID2, REZ1, REZ2 kā lai es izvadu visus "rez", bet "kom_id1", "kom_id2" ieliekot NAME no tabulas "kom" pašlaik rādās team1|team2|rez1|rez2 1|2|8|7 2|4|7|9 kā vajadzētu: team1|team2|rez1|rez2 Name1|Name2|8|7 Name2|Name4|7|9 SELECT * FROM rez WHERE someid=$id JOIN ?
 16. briedis, un tad vajag izdomāt, kas labam programmētājam, ir laba darba vieta. Nenoliedzami varētu piekrist, ka 90% gadījumu darba vietas ir vienkārši, paņemt labu cilvēku, ierāmē, un pakarina pie sienas. Citās vietās drošvien labāk armijas vīriem pieteikties. :)
 17. It kā jau nekāda vaina, ja paši meklē kandidātus, bet jāņem vērā tas, ka HR cilvēks tev stāsta vienu, bet pārbauda pilnīgi cits cilvēks, kam neviens nav pateicis, kāpēc tavs pieteikums tur vispār figurē. Saņem vēl auksta ūdens šalti, ka nepārzini viņu prasīto tehnoloģiju.
 18. Vēl viena tendence - HR, lai atrastu labus programmētājus, pāriet uzbrukuma pozīcijā - nevis ieliek sludinājumu un gaida pieteikumus, bet paši meklē kandidātus linkedinā, mērķtiecīgi pingo, raksta, piedāvā. Un... 90% uz tādiem piedāvājumiem programmētājs neatbildēs. :) Jo ir jau šobrīd labā darbā, alga, bonusi, etc, etc.
 19. Manas prasības labam programmētājam būtu, kas nāk pirmais prātā: Ir labi apguvis kādu frameworku (Laravel, piemēram) Ļoti labi izprot OOP Saprot jēgu no abstrakcijām (saprot, ka taisīt interfeisu, kad abstraktu klasi, kad trait'u) Saprot jēgu no dependency injection'a Piekopj formatēšanas standartus (PSR) Nekad nerakstīs return $isSomethingTrue ? true : false; Māk VanillaJS, ir pabakstījis VueJs, vai kādu citu modernu JS FW Saprot kāda jēga JS'ā ir no .bind() funkcijas, un kā uzvedās this keywords dažādos kontekstos Nedublē kodu Neraksta metodes virs 100 rindiņām Raksta jēdzīgus mainīgo nosaukumus Māk tabulai salikt pareizus indeksus paskatoties uz sql vaicājumu (kombinētos/multi-kolonnu!) Mācēs uzrakstīt unittestu ar mockopšanu Māk lietot debugeri (xdebug, ff/chrome dev tools) Māk labi SCSS + kādu standartu (piemēram, BEM) Brīvajā laikā attīsta savas zināšanas, ir hobijprojekti, eksperimentē Ir iepazinies un izprot OWASP TOP 10 (vismaz lielāko daļu topā) (https://www.owasp.org/images/7/72/OWASP_Top_10-2017_(en).pdf.pdf) Tāds, kurš uzdot jautājumus (ko tas risina? varbūt var labāk? kāpēc vispār tas nepieciešams?), nevis akli izpilda uzdevumu pēc specifikācijas. Ierosina, kā lietas projektā uzlabot vai padarīt ērtākas
 20. Šitā? INSERT INTO dezuranti (datums, vertiba) VALUES ('2019-01-01', 'A'), ('2019-01-02', 'B'), ('2019-01-03', 'C'), ('2019-01-04', 'A') ON DUPLICATE KEY UPDATE vertiba = VALUES(vertiba); ...nav problēmu!
 21. @briedis Kas ir "labs programētājs"? Kaut kādus kritērijas iedod.
 22. Viss pareizi, tirgus pats visu nostāda savās vietās. Atrast entry-level programmētāju ir relatīvi viegli (izskatu pieteikumus, piedalos intervijās). Atrast labu programmētāju ir reāli grūti, tur pat man liekas, ka cipars nav noteicošais. Tādu ir vienkārši ļoti maz.
 23. Man prieks, ka jums visiem šobrīd ir radošas, interesantas darba vietas ar augstu atalgojumu. Tas ir pozitīvi. Tomēr - aizejiet līdz savu uzņēmumu HR daļai, parunājiet ar HR cilvēkiem. Vai uz šobrīd izsludinātajām vakancēm ir liela atsaucība? Vai ir, no kā izvēlēties? Kas notiks gadījumā, ja jūs kaut kādu iemeslu pēc pametīsiet savu darba vietu - vai HR nebūs grūtības atrast jums aizstājēju? Pēc maniem novērojumiem HR šobrīd ir diezgan lielas galvassāpes, jo, pirmkārt, programmētāju vispār kopumā ir maz. Bet tie paši, kas ir - tie jau darbojas pieminētajās radošajās, interesantajās darba vietās ar augstu atalgojumu un attiecīgi nav nemaz tik ieinteresēti darbu mainīt. Starpcitu, kāpēc pēc jūsu domām programmētājiem ir tik augstas algas? Standartā mums programmētāji pelna vairāk kā juristi, grāmatveži, projektu vadītāji... Vai jūsuprāt algas būtu tik augstas, ja uz vakancēm pieteiktos apmierinošs skaits kandidātu?
 24. Jautājums, vai DUPLICATE KEY... sadaļu varu kaut kā kombinēt ar implode? Vai arī implode izslēdzam no koda?
 25. Kods ir jēdzīgs tādā ziņā, ka tas ir kalnedārs ar fiksētām dropdown vērtībām, kuras jānosūta uz SQL datubāzi, no kuras savukārt cita aplikācija šos datus lasīs. Es eju soli pa solim, līdz ar to kādā brīdī kāda darbība var šķist (un lielākoties pamatoti) lieka... ;)
 26. Par "moderniem" ofisiem lasīju, ka pētījumos secināts, ka open tipa offisos produktivitāte ir zemāka, nekā, ja telpas ir sadalītas atsevišķos kabinetos. Tas saistīts gan ar fona trokšņa radīto stresu, gan spēju grūtāk nodrošināt klimata kontroli, gan pat tādu lietu kā biežāku slimošanu dēļ tā, ka ilglaicīgi atrodas vienā telpā ar lielu skaitu citu cilvēku.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...