Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. iemet šeit kā izskatās log ieraksts par laušanas mēģinājumu!
 3. Muļķīgākais liekas, ka cilvēks ienāk, iepostē un pats nepiedalās diskusijās, to sauc par spamu manuprāt. @aaxc, tieši tā iemesla dēļ es bieži izmantoju vienreiz lietojamos epastus, kā, piemēram, https://temp-mail.org, noder, kad vēlos tikai iečekot.
 4. Izskatās ka tagad ir ievietots: https://freelancelatvia.lv/privatuma-politika Nav minēts ka nodod trešajām pusēm personas datus.
 5. @ogloc Neredzu tavā lapā profila dzēšanas opciju, bet spams gan jau sāk nākt! Vai tu esi nolēmis tirgot datus?
 6. LoyC

  Mid level PHP developer

  Kāds datubāzes struktūrai sakars ar frameworku?
 7. Last week
 8. Maziem projektiem, jau ok.. - bet kad liels.. - paskaties uz DB un saproti.. - ....:rupjie vārdi izlaisti:.... - esmu redzējis tādas DB.. kur maz neliekās.. un pārsvarā tās bijis uz "ietvaru" rēķina.. - esmu - nu ļoti skeptisks uz visu to - ..
 9. TAS IR !!! JavaScripts !!! .. tur jau tā lieta, ka "ietvari" ir tā pati valoda, tikai iepriekš uzrakstītas funkcijas/klases .. mazos uzdevumos pilnīgi bezjēdzīga lieta.. Pie tam daudziem "ietvariem" ir problēma (it īpaši Java Script) .. - a) tiek atvilkts lieks kods (parasti ne maziņš)- bibliotēkas.. b) mēdz pazust.. - ne viens vien jau nozudis no skatuves..
 10. webi

  Mid level PHP developer

  Piekrītu, ka ietvari bremzē ātrdarbību. Kamēr projekts mazs, bez noslodzes - viss labi. Tiklīdz jāsāk optimizācija, saproti, ka vieglāk uzreiz uzraksīt visu optimizētu konkrētam projektam.
 11. Tas nav javascripts. Bet vispār ir jāseko līdzi kādus pluginus, packages tu lieto.
 12. Nu jā, viens DB nepareizs pieprasījums var visu nokaut.. - faktiski par to stāsts.. ietvari - praktiski NEKAD neveic optimizāciju.. pofig.. - griež visu pa rinķi.. - Java Skript: nu nafig jāiet cauri funkcijai $(pieprasijums)… kad viņa izpildīs objekts(Objekta_id)…. .. faktisi to pašu.. - un komandā pieņemts programmētājs - kas nezina neko par Db .. var kodu nokaut.. maz neliekoties... Paprasi UK - POST SERVICE (ja pa reizi uzrakstīju) oficiālo DB - .. adrešu DB Britu salās - 4,5 GB … optimizēju (2 dienas ).. 400 Mb.. ātrdarbība uzreiz izauga.. - tur nav indexi, skaitļi- kā char utt.. visi lauki 255 bit utt... - tā kā nevajag.. man te irst.. - agrāk krutas spēles aizņēma 1-10Mb,, tagad gandrīz terebaitu.. .. un iemesls- 99% ir ietvari ( ASM - uz C++ … visi ir ietvari, kas samazina skaitļošanas jaudu.. ) .. nevajag man te zupu uz galvas liet.. - Drošības caurums - jo plašāka ēka, jo vairāk ieejas - tas ir vispār zināms fakts.. Nu jā, vienmēr jāpadomā, vai neizmantot jau gatavu kodu.. - tā ir.. visu nosaka doma, un lietderības koificents.. - laiks/nauda/drošiba.. - ja lapa maza.. tad diez vai ir vērts taisīt visu no nulles.. - ātrdarbību neredzēs, lauzt neviens nelauzīs (nu kurš lauzīs kādu kaķu lapu).. - kaut gan - ja drošības caurums kļūst zināms - tad iespēja ka lapu uzlauzīs ir ļoti augsta.. - ja nesalabosi nenosekosi līdz.. tad ROBOTI uzlauzīs.. - uzlauž- visa lapas - kuras izmanto konkrēto kodu.. ja vien kods nav modificēts.. - tā jau ir luzšanas klasika .. - a pašrakstīto lapu - roboti neaiztiks.. ja vien pašā PHP/SQL nebūs caurums .. (un var būt ja vien nav viss pārdomāts).. P.S. man darbā- iet ar finansēm saistīta lapa.. paštaisīta- ir bijušas n-tie mēģinājumi uzlauzt.. - 99,99% redzu tikai logos.. ka robots ir mēģinājis lauzt.. - viss strādā jau 7 gadus.. .. kamēr pats serveris nenoklāsies. tikmēr viss Ok.. - tieši tāpēc - pret frimvorkiem…
 13. Tu to visu tiešām nopietni domā? Vai Tev ir zināms, ka parasti viens vienīgs datubāzes pieprasījums aizņem vairāk laika, nekā visa PHP koda interpretēšana? Lieki piebilst, ka DB pieprasījumi vienā lapā visbiežāk ir vairāk par vienu. Vai ir zināms, ka šodien ir 2020. gads, nevis 2006. ? Visu tavu ātrdarbību vienā dienā nokaus viens jauns komandā pieņemts programmētājs, kas atļausies vienā lapā palaist 20 datubāzes kvērijus, palaist kaut ko resursprasīgu ciklā... Pilnīgi padomāju, ka pats esi kāds pajauns programmēšanas students, bet redzot, ka forumā ir teju jau 5k posti - vairs nezinu, ko domāt. Par drošības caurumiem runājot - iesaku nopietni apsvērt kāda ir varbūtība, ka caurs būs tūkstošiem cilvēku review-ots, publiski pieejams open source kods, un kāda šī varbūtība ir tevis paša rakstītajam kodam, kam review taisījis augstākais viens cits kolēģis. Visu beidzot, kad šīs lietas izsver saprātīgs darba devējs, kam nevar pūderēt smadzenes par PHP un ietvaru ātrdarbību, tad var atklāties, ka ievērojami naudas resursi iztērēti, lai izgudrotu riteni no nulles, un šos resursus būtu bijis lietderīgāk izmantot citur.
 14. Esmu veiksmīgi uzsācis projektu (ir maksājoši klienti un scalable business model), kam ir nepieciešams labs serveru administrators ar kodēšanas zināšanām, lai izveidotu savu dedicated wordpress hosting (iespējams uz DO bāzes). Var gan freelance, gan co-founder statusā. Ja interesē izaicinājumi, start-up kultūra un iespēja nopelnīt vairāk nekā strādājot par algu, tad PM.
 15. @Grey_Wolf Okay, saprotu, ka jums varētu derēt vakance / projekts uz pusslodzi, kur ir nepieciešams izmantot PHP, MySQL un JavaScript. + vislabāk, ja klienta puse nestrādā ar ietvariem. Labprāt saņemu jūsu kontaktus un nelielu aprakstu par darba pieredzi, lai būtu saprotams, kura pozīcija būtu atbilstoša. Varat droši sūtīt man uz e-pastu - lilita@darbaguru.lv. Ar cieņu, Lilita Alute
 16. UTF-8 Safe Functionality Special mentions for stuff which may be “surprisingly” safe with UTF-8. Note if “well formedness” is mentioned, it may mean you should be checking the strings for well formedness before using these functions. explode Official documentation: explode Risk: none So long as all arguments used are well formed UTF-8, no problems. This works because every complete character sequence in a UTF-8 string is unique (cannot be mistaken as part of a longer sequence) str_replace Official documentation: str_replace Risk: none So long as all arguments used are well formed UTF-8, no problems. This works because every complete character sequence in a UTF-8 string is unique (cannot be mistaken as part of a longer sequence).
 17. https://www.php.net/manual/en/function.str-ireplace.php .. - manuālis, un velreiz manuālis..
 18. Servera konfigurācija cita.. - bet ja neizmantosi i variāciju, tad būs serveri uz kuriem dabūsi laukā brīnumu lietas..
 19. str_ i replace !!!! es jau rakstīju burtiņš i bez strādā tikai ar tīriem latīņu simboliem, ja gribi UTF-8 tad i .. tas attiecās uz visām string funkcijām ..
 20. Strādāju ar PHP, MYSQL, JavaScript.. Ietvarus savos projektos neizmantoju, jo patiesībā tas stipri samazina ātrdarbību.. (programma, kas izpilda programmas programmu) PHP.. - jau pats ir intrepretātors, ja viņam uzkrauj vel vienu interpretātoru.. tad ātrdarbība zūd.. Un varat man te visi nestāstīt ka tā nav.. , dažreiz izstrāde gan stipri paātrinās, bet tas attiecās tikai uz nelielām lapelēm.. Pie tam izmantojot ietvarus, palielinās risks, ka pašā ietvarā jau ir drošības caurums (kās nav retums)… - tātad nopietnos projektos - nekādus ietvarus.. P.S. Darbus, meklēju tikai fona režīmā, vismaz pagaidām - uz pusslodzi..
 21. Earlier
 22. hetzner.de manuprāt ļoti labs "bang for buck", managed webhostingu neesmu lietojis, bet ar VPS un dedicated serveriem esmu apmierināts jau vairākus gadus.
 23. brieža norādītajā lapā notestējot vis strādā:
 24. Digital Ocean var smuki apvienot ar Laravel Forge. Pats lietoju šādu kombināciju.
 25. Varbūt Time4VPS tev izskatās labi. Tur var paņemt Linux VPS Lietuvā ar Plesk, DirectAdmin vai cPanel. Kopumā ir tā, ka visticamāk tipisks shared hosting tev tik un tā nepalīdzēs izvairīties no drošības problēmām. Ja tu izmanto kaut kādus cPanel automatizētus konfigurātorus vai vienalga, tad varbūt vienkārši vari pamēģināt automātiski uzstādīt Wordpress Digital Ocean veikalā, kas tev uzkonfigurēs Dropletu pēc labās prakses. Vairāk info: https://marketplace.digitalocean.com/apps/wordpress
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...