Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. Earlier
 3. Labdien! Nepieciešama programma, kas palīdz automatizēt pdf printēšanu. Programmai nav jābūt super nostrādātai interfeisa ziņā - patiesībā tas var vispār būt kā Macros skripts vai tml. Neliels problēmas apraksts: ir daudz pdf faili (vienā piegājienā, teiksim, 100-200gb), kurus jāapstrādā. Pdf faili ir ražošanas rasējumi. Tur trūkst būtiska informācija - detaļu skaits. Tas ir norādīts atsevišķā Excel failā. Ikdienā viss tiek printēts manuāli, tad manuāli ar ctr+f meklēts rasējuma nr. un tad ar roku uzrakstīts nepieciešamais daudzums. Ļoti neefektīvi un laikietilpīgi. Programmas aptuvenais algoritms, kā to redzu es: 1) Programmai norāda folderi, kurā būs apstrādājamie faili 2) Programma pa vienam noskenē pdf failus minētajā folderī. Faila nosaukums satur unikālu rasējuma nr. 3) Programma salīdzina rasējuma nr., kas atrodams PDF faila nosaukumā ar ierakstiem Excel tabulā. Līdzko ir sakritība, nolasa daudzumu. 4) Programma pdf'am pievieno informāciju par daudzumu (kā teksta komentārs, watermark vai tml.) Te nav speciāli jācenšas meklēt kādas koordinātas speciāli katram rasējumam vai tml., var vienkārši vienoties par vienām koordinātām, kas der visiem rasējumiem. 5) Ideālā kārtā programma pārseivo visus PDF failus, kur pievienota papildus info. 6) Programma automātiski uzsāk arī drukāšanu (sūta info printerim), līdzko fails ir apstrādāts. Speciāls budžets šim pasākumam nav nodefinēts. Man nav ne jausmas, kāda šim pasākumam varētu būt tirgus cena šodien. Sen ar programmēšanu (programmētājiem) nav bijusi darīšana. Lūgums sūtīt PM ar savu piedāvājumu: cik par to prasiet un kādu izpildījumu Jūs tur redziet. Skaidrs, ka šeit cena arī var daudz mainīties no izpildījuma. Respektīvi, vai tas ir tikai macros skripts vai tur jau ir pilnībā nostrādāta programma, kur gala lietotājs var būt arī blondīne :) Pēc iesūtītajiem piedāvājumiem tiks pieņemts lēmums kā šo "konkurusu" pareizāk tālāk izbīdīt. P.S. Uz jautājumiem pa tēmu, ja tiešām vajag kaut ko precizēt, es atbildēšu. Taču publiski neplānoju iesaistīties garās diskusijās ar garāmgājējiem, kas grib tikai internetā komentārus padrukāt :) Vēlamais saziņas formāts: PM -> ar reālu piedāvājumu/risinājumu.
 4. Šķiet, ka tā jauda ir nedaudz maza. Vai varat pastāstīt, kāda būs maksas versija?
 5. Vari lietot PHP lai fetčotu citas lapas saturu un to tālāk padot variablī frontendam. <?php $source = file_get_contents('https://www.tvnet.lv'); ?> <script type="text/javascript"> let tvnetSource = "<?php echo htmlspecialchars($source); ?>"; </script>
 6. Ieteiktu šo visu taisīt ar JS canvas https://www.w3schools.com/html/html5_canvas.asp - strādās vienādi visur un nenoslogos lietotāja ierīci
 7. Nu par "uzzīmēšanu" jau tieši iet runa ;) Datu saglabāšana nav problēma. Es domāju varbūt ir kāds libs, kas palīdz uzzīmēt / zoomot pārvietoties pa tādu gridu. Nu gala variantā, kad viss sataisīts - lieto tūkstošiem onlainā. Datu attēlošana - uz doto brīdi pie refreša.
 8. Kādu risinājumu vajag? Grūti saglabāt datubāzē x un y koordinātes un kāds lauciņš tas ir, 2x2 vai 4x4? Problēma, drīzāk, būs izdomāt, kā optimāli šo informāciju attēlot, un vispār, kas tā ir par informāciju. Viss atkarīgs no tā, cik daudzi cilvēki paralēli šo lieto, vai vajag attēlot reālā laikā, vai var uzģenerēt jau gatavu bilde/fragmentus no laukumiem, un "nofeikot" pikseļus. Izklausā, ka gribi kopēt r/place?
 9. Sveiki visiem! Jautājums ir sekojošais: 1.) Vajag uztaisīt lapu, kur ir attēlota karte, kura sastāv no 1,000,000 (miljons) kvadrātveida lauciņiem ( x ir 0 līdz 1000 un y ir 0 līdz 1000); 2.) Uz šiem lauciņiem ir jābūt iespējai novietot citus lauciņus 2x2 , 4x4 (šie lauciņi nepārklājās); 3.) Lietotājam, kurš novieto šos lauciņus nav jāredz viss lielais laukums, tomēr protams būtu labi redzēt pēc iespējas lielāku laukumu apkārt; 4.) Pasākumam jābūt lietojamam arī mobilajās ierīcēs ... Kādu risinājumu Jūs ieteiktu šim? Paldies!
 10. Sveiki visiem! Varbūt kādam ir pa rokai daži JS kodiņi? 1.) Kas enablo "Background Color" pickeri WordPRess WYSIWYG klasiskajā editorā; 2.) Kas disablē, ka tabulām <table><tr><td> tiek likti width, height. Paldies!
 11. Nestrādās no pārlūka, ja vien tā lapa, kuru fetcho, to speciāli neatļaus (ar CORS headeri). Tas notiek tāpēc, pārlūks mēgīna pasargā tā lietotāju no "launiem" pieprasījumiem. Palasi: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/CORS
 12. Mēs esam start-up, TesterHive, kas šobrīd meklē trešo dibinātāju - CTO (atbildīgs/a par IT risinājumiem) - kurš/a ir gatavs/a ar mums kopīgi attīstīt start-up ideju ilgtermiņā un palīdzēt to tehniski īstenot, atvēlot vismaz 10 stundas nedēļā. TesterHive ir platforma, kas, izmantojot interneta pārlūkprogrammu, savieno spēļu izstrādātājus un spēļu testētājus, tādā veidā uzlabojot un atvieglojot testētāju atlases, pārvaldības, apmācīšanas un analītikas procesus. Apskaties mūsu prezentācīju šeit: https://ej.uz/TesterHivePitch . Mēs Tev uzticēsim: •> Vadīt start-up tehnoloģiskos procesus un attīstību; •> Nodrošināt mājaslapas datubāzi, back-end un front-end koda izstrādi; •> Iesaistīties platformas pilnveidē un darbā ar pārējiem dibinātajiem; •> Mācīties & apgūt jaunas saistošas prasmes. Mēs meklējam cilvēku ar pieredzi: •> Mērogojamu web sistēmu izstrādē un uzturēšanā (back-end, front-end); •> Vēlama pieredze darbā ar maksājumu sistēmām (Stripe un tml.); •> Vēlama pieredze ar datu vizualizēšanu mājaslapā; •> Kā bonuss pieredze ar mākslīgo intelektu (mašīnmācīšanās, neirālie tīkli); •> Spēcīgas angļu valodas zināšanas. Nav obligāti, bet patīkami (Soft-skills): •> Spēja sastrādāties komandā un to vadīt; •> Stratēģiska domāšana un problēmu risināšana; •> Var pielāgoties jaunām tehnoloģiskajām tendencēm; •> Novērtē jaunu prasmju apgūšanu. Mēs Tev piedāvājam: •> Iegūt ⅓ īpašumtiesības uzņēmumā, daloties tā panākumos un nākotnes peļņā; •> Uzņemties lomu kā tehnoloģiju vadītājam (CTO) un līdzdibinātājam; •> Karjeras izaugsmes iespējas un praktisku prasmju attīstību; •> Atbalstošu komandu un radošo brīvību. Startu-up sasniegumi kopš 2023. gada marta: •> No 2000 start-upiem mūsu ideja ir bijusi viena no 50, kas ir apstiprināta starptautiskā inkubatorā - Genesis StartUP Academy 3.0 - T4 Community, kuru veido Meta, sadarbībā ar Amazon, Notion u.c. •> Intervijās ar 5 video spēļu izstrādātājiem sadzirdējām atbalstu un interesi no visiem, kā arī strauji augošais tirgus segments un tā lielums apliecina par iespēju attīstīt veiksmīgu biznesa modeli. •> Esam izveidojuši komūnu priekš testētājiem un platformas wire-frame (Prototipa prototipu). •> Katru nedēļu līdz šim abi dibinātāji ir atvēlējuši minimums 10h, lai strādātu pie startupa. Mēs labprāt saņemtu tavu pieteikumu: •> Savu CV, motivācijas vēstuli un iepriekšējo projektu pieredzes portfolio atsūti uz epastu [email protected] līdz 17.06. plkst. 23:59. Atbildi sniegsim līdz 19.06 plkst. 23:59. •> Ja rodas jautājumi par start-up vai/un izvirzīto CTO amatu droši raksti mums uz [email protected], varam arī izveidot īsu zvanu! :)
 13. Sveiki visiem. Vēlētos uzzināt, kā es varētu parsot citu lapu, lai iegūtu citas lapas contentu? Vēlams būtu ar javascript. Izmēģināju visādus variantus kā parsot, bet visu laiku met vienu un to pašu erroru. Access to fetch at '' from origin '' has been blocked by CORS policy: Response to preflight request doesn't pass access control check: No 'Access-Control-Allow-Origin' header is present on the requested resource. If an opaque response serves your needs, set the request's mode to 'no-cors' to fetch the resource with CORS disabled. GET https://lapa.lv net::ERR_FAILED Uncaught (in promise) TypeError: Failed to fetch at <anonymous>:1:1 Ir kādam kādas idejas kā tomēr es varētu dabūt konkrētas lapas html dom? Precizējums - Vajadzētu tikai konkrētu elementu izdabūt no lapas Paldies jau iepriekš :)
 14. žēl ka vairs nav redzama
 15. Kāds zin kā baltcom routeri dir-825 uztaisīt kā mesh (wifi-extenderi)? Esmu skatījies dažus video kā konfigurēt, bet tieši kā par mesh (extenderi) neesmu redzējis.
 16. Vienkāršāk, $totalPoints = null; $place = 0; while{ $place += $totalPoints == $row['TotalPoints'] ? 1:0;... $totalPoints = $row['TotalPoints']; }
 17. Oi :) Nepamanīju niansi par vienādu vietu un vietas izlaišanu, ja vienādi punkti. Kaut kas šāds (plain & stupid) risinās problēmu PHP pusē: <?php $array = [ [ 'Name' => 'Bob Johnson', 'Points' => 75, 'Points2' => 68, 'TotalPoints' => 143, ], [ 'Name' => 'John Doe', 'Points' => 80, 'Points2' => 72, 'TotalPoints' => 152, ], [ 'Name' => 'Emily Davis', 'Points' => 85, 'Points2' => 67, 'TotalPoints' => 152, ], [ 'Name' => 'Jane Smith', 'Points' => 90, 'Points2' => 82, 'TotalPoints' => 172, ], ]; $place = 1; $previousTotalPoints = null; $increment = 1; foreach ($array as $row) { $totalPoints = $row['TotalPoints']; if ($previousTotalPoints) { if ($totalPoints == $previousTotalPoints) { $increment++; // only increment - place is the same as before } else { $place += $increment; // place equals previous place + the increment (how many had the same points) $increment = 1; // reset the increment (normally each next place is +1) } } echo sprintf( 'Place: %d - Name: %s - Points: %d - Points2: %d - TotalPoints: %d', $place, $row['Name'], $row['Points'], $row['Points2'], $row['TotalPoints'], ); echo PHP_EOL; $previousTotalPoints = $totalPoints; }
 18. Paldies, bet problēma ir tāda, ka man ir tomēr vajadzīgs,ka ja ir cilvēkiem vienāds punktu skaits. Tad viņiem Place ir vienāds bet nākamajam ir ir nevis nākamā vieta bet gan vēl +1. Manā bildē ko biju ielicis tā būtu jāizskatās. Patreiz viņš vienkārši sarindo pa vietām nepārbudot vai ir vienādi.
 19. Ņemot vērā, ka tiek izmantots PHP, lai apstrādātu rezultātus: Atlasi datus no datu bāzes kārtojot tos pēc kopējā punktu skaita un vārda (ja punkti sakrīt) SELECT `Name`, Points, Points2, (Points + Points2) AS TotalPoints FROM table_name ORDER BY TotalPoints ASC, `Name` DESC Neredzu vajadzību rēķināt iegūtu vietu ar SQL vaicājumu - tā vietā iterē cauri rezultātiem secīgi un iegūtu vietu rēķini PHP pusē $place = 1; while ($row = mysqli_fetch_assoc($result)) { echo sprintf( 'Place: %d - Name: %s - Points: %d - Points2: %d - TotalPoints: %d', $place++, $row['Name'], $row['Points'], $row['Points2'], $row['TotalPoints'], ); echo PHP_EOL; } Zemāk piemēri:
 20. Sveiki, ir neliela problēma ar kodu. Īsti nevaru iebraukt kur ir tā problēma. Varbūt kādam ir idejas kā to savādāk uzrakstīt. Jo mana ideja ir uztaisīt lai izskatās šādi: Datubāzes dizains: CREATE TABLE table_name( ID INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT, Name VARCHAR(255) NOT NULL, Points INT NOT NULL, Points2 INT NOT NULL ); INSERT INTO table_name (Name, Points, Points2) VALUES ('Bob Johnson', 75, 68), ('John Doe', 80, 72), ('Emily Davis', 85, 67), ('Jane Smith', 90, 82); PHP kods: <?php // Connect to the database $conn = mysqli_connect("hostname", "username", "password", "database_name"); // Check connection if (!$conn) { die("Connection failed: " . mysqli_connect_error()); } // Select data from the table, add consecutive number and sort by Total Points in ascending order $sql = "SET @count = 0; SELECT @count := @count + (TotalPoints = @prev) as Place, @prev := TotalPoints as prev, Name, Points, Points2, Points + Points2 AS TotalPoints FROM table_name ORDER BY TotalPoints, Name ASC;"; $result = mysqli_query($conn, $sql); if (mysqli_num_rows($result) > 0) { // Output data of each row while($row = mysqli_fetch_assoc($result)) { echo "Place: " . $row["Place"]. " - Name: " . $row["Name"]. " - Points: " . $row["Points"]. " - Points2: " . $row["Points2"]. " - TotalPoints: " . $row["TotalPoints"]. "<br>"; } } else { echo "0 results"; } // Close the connection mysqli_close($conn); ?>
 21. Sveiki! Vai ir kāda bibliotēkas, kas strādās uz python 3 un spēj izrunāt latviešu vārdus saprotami? Uz windows 10 nedabuju valodas LV paku. Paldies jau iepriekš!
 22. Grūti palīdzēt, ja neuzklausi padomus! Kā jau tev norādīja, pie konekcijas izveidošanas, pirmajam pieprasījumam jābūt: SET NAMES utf8
 23. Uz servera webā ir MariaDB, nebūs jēgas, ja es uz lokālā uzlikšu vienu un būs ok, bet webā būs cits un problēma tā pati, jāmeklē citu variantu, varbūt ērtāk 100 ierakstus pārkopēt ar roku, nekā gaidīt kad būs vairāk
 24. Uzliec adminer.org un paskaties, vai rāda pareizi. Pēc tam query("SET NAMES utf8");
 25. Šodien pēdējā diena lv domēna iegādei ar atlaidi. support.servisnet.lv
 26. Sveiki! Šobrīd DarbaGuru klientam uzņēmumam Altero ir aktuāla PHP izstrādātāja vakance. Jaunveidotā komandā laipni aicināti vairāki programmētāji. - no 3 gadu pieredzes PHP, MySQL; - pieredze ar Git, JIRA, API; - atalgojums no 2800 līdz 4000 EUR bruto; - hibrīda darba modelis ar biroju Mukusalas kvartālā; - primāri izskata iespējas pēc pilna laika darbinieka piesaistes; - darbs pie esošās aizdevumu un apdrošināšanas platformas uzturēšanas, jaunu funkcionalitāšu izstrādes, pilnveidot sinhronizācijas risinājumus starp platformas sadarbības partneriem un bankām, kā arī veidot jaunus risinājumus. Ja ir interese, droši sazinies: Lilita Alute [email protected] +371 20494149
 27. Sveiki. Šobrīd tieši Codelex kursos ir pabeiguši mācības PHP stundenti. Minētās tehnoloģijas arī jābūt jauniņo arsenālā. Ja ir interese, padodiet man ziņu uz [email protected] - padalīšos ar kursa pārstāves tiešajiem kontaktiem. Lilita Alute Rekrutieru komandas vadītāja/IT rekrutiere
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...