Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. e-remit

  Darba uzdevumi

  Tāfeles uzdevums nav gluži tāds, ko vienatnē pildīt, bet intervijas laikā: "Pastāsti, kā tu risināsi šādu gadījumu!" Uz tāfeles nav jābūt precīzam, kompilējamam kodam, bet pseidokodam, varbūt blokshēmai. Tas viss tiek rakstīts sarunājoties un tad var redzēt, kandidāta domu gājienu, īpaši, ja kandidāts ir students, par kuru tāpat skaidrs, ka viņš vēl jāapmāca.
 3. Kemito

  Darba uzdevumi

  Bakstīšanās princips ir, kā Roze saka, bet man personīgi liekas, ka šo lielāko testa uzdevumu cilvēkam ir jāpilda vidē, kas ir nepiespiesta, kas parasti ir, mājas uzdevums. Uz vietas, uz cita kompīša tur kaut ko klaburēt parasti neko labu nerāda, dēļ fakta, ka daudzi cilvēki satraucas, nedz jūtas ērti, pārliecināti, jāsaprot arī cilvēciskais faktors. Pēc tam, vai pirms tam, nointervēt vēl cilēku, jau būs zināma skaidrība, papildus tam, var iedot kopā kā trešo kārtu, kopā ar kādu vadošo devu, kopīgi atrisināt/risināt kādu problēmu, uz vietas, cilvēks jau būs mazliet apradis.
 4. Roze

  Darba uzdevumi

  Rakstīšana ar pildspalvu uz papīra (nu vai ar krītu uz tāfeles) ir veids kā novērtēt cilvēka spēju formulēt savas domas kopumā. Īpaši, ja atlasei ir jaunatne, kurai (lielai) daļai mūsdienās ir problēmas ar uzmanības noturību un/vai arī viss līdz šim ir tapis uz "bakstīšanas" principiem. Vai tas konkrēti der un ir vajadzīgs atlasot kodētājus, iespējams, ir cits jautājums, bet sava nozīme tam noteikti ir.
 5. briedis

  Darba uzdevumi

  Parasti ir vai nu klātienes vai attālinātais uzdevums + intervija.
 6. detektiivs

  Darba uzdevumi

  Tātad 6h + vēl pašas intervijas sarunas? Nav tā kā nedaudz par traku? Es teiktu, ka attālinātais uzdevums ir lieks, ja ir klātienes uzdevums. Un arī klātienes uzdevums 3h garumā, manuprāt, ir pārāk ilgi. Parasti jau pirmajā stundā var saprast koda rakstības kultūru un uz kurieni tas viss virzās.
 7. briedis

  Darba uzdevumi

  Nez vai tas ir labāk. Cilvēkam jau tā liels stress, un, ja kāds, kas sēž blakus skatās uz pirkstiem, tas baigi nepalīdzēs. Viens no klātienes uzdevumiem mums ir neliela uzdevuma pabeigšana, nevis rakstīšana no 0. Tas arī labi parāda kā cilvēks spēj lasīt un izprast esošu kodu.
 8. codehighriga

  Darba uzdevumi

  Ja gribi redzēt, kā cilvēks raksta kodu, tad iedod viņam rokās laptopu un sēdi blakus. Kāpēc jāmuļķojas ar tāfeli?
 9. e-remit

  Darba uzdevumi

  Kādreiz man uz lapas bija daži uzdevumi, lai apjaustu pretendenta prasmes. Bija viens piemērs ar nedaudz samuķītu kodu, lai redzētu, cik pārzin PHP nianses un spēj lasīt kodu; bija pāris jautājumi, kurus zināt var tikai ar pieredzi. Pēdējais punkts bija - parādi savu koda piemēru. Jautājumi nebija daudz, vairāk, lai sarunas gaitā uzreiz varētu novērtēt. Vietā, kur pašlaik strādāju, tāfeli tieši izmanto, lai novērtētu domu gājienu, jo ir diezgan nereāli atrast cilvēku ar vajadzīgo prasmju kopumu (nav PHP), tad jānovērtē, vai šis cilvēks spēs kaut ko apgūt un izdomāt. Kurš mūsdienās ar krītu raksta?
 10. briedis

  Darba uzdevumi

  Tāfele imho ir pats tizlākais veids kā testēt. Mums ir gan attālināts uzdevums, gan arī klātienes uzdevums. Klātienes parasti aizņem 2-3h, attālinātais arī +- 3h.
 11. aaxc

  Darba uzdevumi

  Tā izklausās. Bet vispāŗ būtu interesanti, mēs tieši meklējam darbiniekus un es varētu nākamajam pretendentam prasīt uzrakstī kodu ar krītu uz tāfeles :D Tik tā tāfele kautkur jāatrod..
 12. Leotard

  Darba uzdevumi

  Tas Tev kursa darbam vajadzīgs? ;)
 13. Razer

  Darba uzdevumi

  Kāds jūsuprāt ir optimālākais veids pārbaudīt pretendenta programmēšanas prasmes? Zinu šādus: Mājas uzdevums Kodēt noteiktu uzdevumu uz vietas pie iedota PC Uzdevums uz tāfeles Uzdevums kur pretendents aizpilda jautājumus uz lapas ar atbildes iespējām Vienkārši uzdot tehniskus jautājumus Kādi plusi mīnusi katram jūsuprāt?
 14. Earlier
 15. Ieteiktu Solr vai Elastic ar pdf/html indeksatoriem. Ja gribi tagot, tad vnk handlerus jāpielago (facet-iem). Priekš Solr/Elastic 10k dokumenti ir pile okeānā. Protams, ja viens CV nav +/- 1Gb datu, par ko šaubos.
 16. Sveiks, Girt! Esi tik labs un atvieglo sev atlases procesu norādot kaut ko vairāk par projektu, naudiņām, termiņiem un komandu. Cilvēki tāpat Tev to prasīs un labāk, lai šis topic kalpo kā filtrs, kas netērē savu un Tavu laiku :)
 17. Sveiki! Meklējam Magento 2.3 back-end izstrādātāju, kas varētu pievienoties iesāktam projektam. Atsaukties lūdzu cilvēkus ar pieredzi. Paldies!
 18. aaxc

  Meklēju dizaineri

  Meklēju dizaineri privātam projektam. Principā ir nepieciešams savest kārtībā frontendu lapelei ar 4 dažādiem atvērumiem (var arī bez scriptiem), pašam vienkārši vairs nav laika pētīt un domāt frontend dizaina nianses. Bet galvenais ir izveidot pamata dizaina struktūru un aprakstu tālākai projekta attīstībai, ti, krāsu paletes, fontus un izmēru izvēlni kā arī pamata vadlīnijas kopējam stilam. Interesentus lūdzu rakstīt privāti.
 19. Tas nav saistīts ar draugiem. 10000 tiešām nav liela datubāze.
 20. protams, draugiem.lv ir vairāk juzeri
 21. Sphinx diezgan oldschool, tagad sadzen dokumentus iekš Elasticsearch'a un meklē bez bēdām. Tas būtu vienkāršākais, grūtāk drīzāk būs nopārsēt CV, ņemot vērā, cik daudz dažādos, random formātos tas var būt, ja nav kaut kāds standartizēts. Es teiktu, ka automatizēt to būs nereāli. ...un 10k nav liela datubāze :)
 22. Meklēšanai vajag izmantot kādu text-search dzinēju, atbilstoši sagatavot datus. Liekas, meklēšanu gan pēc atslēgas vārdiem, gan pēc teksta, labi paveica tas pats Sphinx. Kā glabāt pašus failus - reliģijas jautājums. Galvenais, lai diskusija neaiziet šajā virzienā.
 23. Vajag izstrādāt programmu personāla atlases aģentūrai, kur viņi reģistrēs kandidātus un CV PDF un DOC formātos. Būs ap 10 000 cv. Vai varat ieteikt kā labāk organizēt CV glabāšanu un meklēšanu failos pēc atslēgas vārdiem? Es domāju glabāt CV failos , datubāzē linkus uz failiem, kad tiek pievienots CV, noparsēt saturu un saglabāt tekstu datubāzē. Un meklēt datubāzē, teksta laukā. Varbūt ir kāds pareizāks risinājums? Paldies!
 24. Tev taisnība! Tu vienkārši nesaproti. Jā, paļāvos uz to, ka mācēsi pats uzrakstīt SQL pieprasījumu un aizpildīt to masīvu dinamiski. Es pat netestēju to kodu, cerībā, ka uztversi domu. Acīm redzot, kļūdījos! Vai šādi ir saprotamāk? <?php $dbdata = [1 => "A", 2 => "B", 3 => "C", 4 => "D"]; //Ielasa no DB // --> $sql = "SELECT DAY(datums) AS d, vertiba FROM dezuranti WHERE datums BETWEEN '2019-04-01' AND '2019-04-30'" ; if ($result = mysqli_query($link, $sql)) { while ($row = mysqli_fetch_assoc($result)) { $dbdata[$row["d"]] = $row["vertiba"]; } } Ceru, ka man nebija tev jāiekopē pilns, atkļūdots kods...
 25. Sapratu, bet tomēr - kodā Tu visas vērtības norādi statiski (1 => "A", 2 => "B", 3 => "C", 4 => "D", 5 => "E"), kas īsti neder. Man 1 vērtība visos gadījumos nebūs tikai un vienīgi "A", bet gan ar drop-down izvēlēta. Vai arī es atkal kaut ko nesaprotu... :D
 26. emm.... Nu vispār ideja bija, ka katrai dienai ielasa vērtību, kāda tā ievadīta jau iepriekš. Tas tikai piemērā bija 4 dienas, bet bija jābūt visām dienām tajā mēnesī. Tātad, ja tu ko saglabā DB, tad attēlojamās vērtības iegūst no tās pašas DB.
 27. Jā, redzēju šo komentāru. Ko mēs šajā gadījumā iegūstam, ielasot šīs vērtības no datubāzes?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...