Jump to content
php.lv forumi

darba sadaļas offtopiks


Robis

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mani šajā sakarā interesē, cik PHP vai js rindiņas dienā ir vispārpieņemts standarts.

Esmu dzirdējis, ka uzrakstītas, notestētas un code review-otas normālis skaitās 40 rindas uz programmētāju dienā.

Man gan personīgi ir dienas, kad uzrakstu un notestēju dienā 400-600 koda rindas.

Link to comment
Share on other sites

40 rindas nav bik pa maz ( vai tur ir specifisks symbolu skaits rindā? ). Vienkārši tad sanāk, ja es nepilnā dienā uzrakstu vienu klasi ar 300 rindām, notestēju un dienas beigās palaižu produkcijā, tad esmu izpildījis nedēlas darbu ( pēc standartiem ņemot ) ?

Link to comment
Share on other sites

Rindu skaits nebūs tas īstais un labais novērtējums programmētāja darbam. Tik pat labi var strādāt pie ļoti sarežģīta algoritma ar sarežģītiem matemātiskiem aprēķiniem, kuram būs tās pašas 40 rindiņas un pie kura būs jāstrādā nedēļa vai pat vairāk, lai viņš precīzi strādātu, īpaši tas jau ir tad kad domā kaut ko pavisam jaunu. Arī tik pat labi var izveidot objektu ar 40 mainīgiem un tā sākotnējo vērtību norādīšana vien jau aizņems 40 rindiņas, kas protams būs izdarāms daudz ātrāk par vienu dienu.

 

Tā pat rindiņu skaits ir atkarīgs no programmētāja stila, kā viņš raksta kodu, piemēram es ļoti reti izmantoju if vietā "condition ? ture : false" un arī izpildāmo darbību pēc if vienmēr rakstu jaunā rindiņā. Tas tā tikai piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Rindu skaits nebūs tas īstais un labais novērtējums programmētāja darbam. Tik pat labi var strādāt pie ļoti sarežģīta algoritma ar sarežģītiem matemātiskiem aprēķiniem, kuram būs tās pašas 40 rindiņas un pie kura būs jāstrādā nedēļa vai pat vairāk, lai viņš precīzi strādātu, īpaši tas jau ir tad kad domā kaut ko pavisam jaunu. Arī tik pat labi var izveidot objektu ar 40 mainīgiem un tā sākotnējo vērtību norādīšana vien jau aizņems 40 rindiņas, kas protams būs izdarāms daudz ātrāk par vienu dienu.

 

Tā pat rindiņu skaits ir atkarīgs no programmētāja stila, kā viņš raksta kodu, piemēram es ļoti reti izmantoju if vietā "condition ? ture : false" un arī izpildāmo darbību pēc if vienmēr rakstu jaunā rindiņā. Tas tā tikai piemēram.

Tieši par to jau es arī runāju, tāpēc arī pieminēju klases izveidi, kur var rindiņu skaitu dabūt cik vien vēlies, lai gan, tajā pašā laikā, man varbūt aizņems pilnu darbadienu optimizēt kādu vecu viewu, kura beigu garums nebūs vairāk par 10 rindiņām.

Link to comment
Share on other sites

To, cik smagi mugura jāliec, var mēģināt aptuveni novērtēt pēc izcenojuma, painteresējoties par izstrādes. Viens čoms gāja pieteikties tur - alga neko dižā nebija. Lielkantorī, dzerot kafijas un pārtraukumos pataisot boringsoft un paspēlējot futbolu outlookā, var to pašu dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...