Jump to content
php.lv forumi

darba sadaļas offtopiks


Robis

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

F3llony - lattelecom.lv ir dafigā vietas, kur esmu griezis pikseli pa pikseli precīzi pēc skices.

Ņemos arī ar Ajax un JavaScript, izmantoju arī JavaScript frameworkus, piemēram, JQuery.

 

http://www.lattelecom.lv/majai/majas_komplekti/ - nospied jebkuru sarkano pogu "Piesaki šeit" - atveras vairāksoļu formas. CSS un XHTML griezums - es pie tā nopietni strādāju. ;)

 

 

Tu joko!? Tur tak pilnīgs haoss ar html. Jau pati pirmā kļūda: title tags atrodas starp head un body tagiem :D

Lapas struktūra veidota no tabulām

Javascripts pa tiešo htmlā ierakstīts

 

Varbūt es netur nospiedu? :)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt es netur nospiedu? :)

 

Nospiedi tur kur vajag, BET - te nu man jāpaskaidro:

 

Es kad sagriezu dizainu, tas validējās XHTML 1.0 Transitional ;)

 

Tas, ko kādi sajājuši pēc tam tur, mani neper un tas ir jāsaprot, ka griežot neviens normāls cilvēks neliek title tagu starp body un head tagiem vai citas aplamības :P

 

Es teicu - dizains tika sagriezts VALID XHTML 1.0 Transitional un pikseļ-precīzs pēc skices. Tas, ko kaut kādi tur sajājuši pēc tam, mani neskar! ;)

Link to comment
Share on other sites

Lapas struktūra veidota no tabulām

Javascripts pa tiešo htmlā ierakstīts

Vai dies kādi noziegumi :D

 

"Javascripts pa tiešo htmlā ierakstīts" - varbūt šoreiz tā ir izdevīgāk, nekā likt atsevišķā failā? (papildus pieprasījums=papildus bremze)

Link to comment
Share on other sites

Javascript es tur stipri daļēji taisīju un man šķiet, tur daļa bija failos, daļa inline. Es nevienu brīdi neesmu teicis, ka tur viss ir tā kā jābūt.

Inline JavaScript pret JavaScript ārējos failos priekšrocība ir tā, ka tie nekešojas - tas ir priekšrocība, protams, tikai atsevišķos gadījumos. Vairumos gadījumos tieši priekšrocība ir external Javascript.

Link to comment
Share on other sites

Vai dies kādi noziegumi :D

 

"Javascripts pa tiešo htmlā ierakstīts" - varbūt šoreiz tā ir izdevīgāk, nekā likt atsevišķā failā? (papildus pieprasījums=papildus bremze)

Neizskatās, ka šajā gadījumā kāds uztrauktos par bremzi.

Nevēlos teikt, ka griezums ir labs vai švaks, par gaumi nestrīdas, galvenais tak lai pārlūki gremo un pašam patīk. Bet priekš manis personīgi ir nepieļaujami bāzt javascriptu htmlā.

Link to comment
Share on other sites

Es parasti Javascript tieshi HTMLaa lieku tad, ja Javascript ir dinamiski genereets. Prieksrociiba, ja liek atseviskaa failaa ir taada, ka HTML kods buus iisaaks un faila saturu var keshot. Tachu dinamiska satura gadiijumaa no keshoshanas nav jeegas, un ietaupaas viens HTML requests, kas vajadziigs, lai pieprasiitu failu. Es sheit runaaju tikai par klienta puses (HTML) paraadiishanu, backendaa, protams, tureet kopaa HTML un Javascript nav iipashi gudri.

Link to comment
Share on other sites

Taa visa lattelekom weblapa vareetu buut piemeers, kaa NEVAJAG taisiit markupu!

 

Vieniigais pluss, ka browseros nav nobrucis layouts, bet nu codings..

 

sorry..

 

Vēlreiz paskaidroju īpašiem cilvēkiem:

 

KAD dizains tika sagriezts - izveidots layout (XHTML 1.0 Transitional/css), tad viss bija kārtībā, XHTML validējās (pa zaļo) un css kvalitātes vadītājs novērtēja kā ļoti labu.

 

PĒC tam, kad jau tiek likts iekšā server puses sistēmā, markups tiek dažādi ļurgāts un pārveidots, pie tam pie tā strādā, taisa un pārveido dažādi programmeri un viens programmeris, kurš izveido markupu nenes atbildību par to, ko nākamais programmeris sačakarē tajā markupā pēc tam, pārtaisot, lai viss notiekas server pusē. Ja neesi strādājis komandā pie lielākiem projektiem nekā uzņēmuma vizītkartes mājaslapa, tad iespējams, tu to nezini un nesaproti.

 

Es vienkārši pasaku faktu - sagriezts tika Valid XHTML 1.0 Transitional pikseļprecīzi ar atzinīgu novērtētu css, kā arī cross-browser. Kas tur tagad darās, neatbildu par to. Ir skaidrs?

 

P.S.

Un JavaScript tiek veidots pēc markupa izveides un tiek veidots arī procesā, jo tur var daudz kas mainīties, tur ir ajaxi, tur notiek attīstība. CSS ar nedaudz pamaina procesā pēc tam.

Edited by Web Developer
Link to comment
Share on other sites

Vēl varētu uzdot jautājumu īpaši attapīgajiem:

Vai JavaScript ir jātaisa kopā ar html un css?

 

Jā, saprotams, ka css jātaisa kopā ar html, tai pat laikā cenšoties abas daļas pēc iespējas atdalīt un lai ir elastīgas. Jo css galu galā ir vienkārši html vizuālais formatējums.

Bet vai tur sakars ar JavaScript? Nē. JavaScript taisa pēc tam. HTMLs vienkārši jāraksta korekts - pēc iespējas visiem elementiem piešķirot standarta atribūtus, pats galvenais - piešķirt "id". Sākumā tak uztaisam objektu, tā skeletu, vizuālo noformatējumu un tad ķeramies pie viņa uzvedības (behaviour) ne tā? JavaScript principā nav gluži markup, bet parasti tiek piedāvāts līdzi.

Link to comment
Share on other sites

neiet runa, ka programmeetaaji kko pieliek/ ka nav vairs valiids kods, bet par struktuuru kaa taadu.

 

1. Kur tev ir kaads h1 h2 h3 ?

2. bildes netiek liktas kaa background !

3. div ir paredzeets layouta wrapperiem/blokiem, nevis PILNIIGI visam !! No sematikas ir tieshi 0.

4. linkiem tomeer jaabuut :hover

5. listiem netiek izmantots ul li

 

taas ir taadas LESSON 1 pieziimes.

 

un veel vareetu turpinaat protams..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...