Jump to content
php.lv forumi

Aleksejs

Moderatori
 • Posts

  4584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Aleksejs

 1. Uztaisi pats savu projektu, kuru parādīt par piemēru savām spējām. Izdomā, kā izstāstīsi par to kādus tehniskos risinājumus kurā brīdī izvēlējies un kāpēc, par to kā un ko dokumentēji, par to kā nodrošini koda kvalitāti, drošas programmēšanas principus utt. Pati spēja pastāstīt par savu projektu vien ir ļoti svarīga strādājot komandā, jo ir ļoti būtiski mācēt pasniegt savu darbu, to, kas padarīts, to kas vēl jāpadara, to, kur ir vēl neatrisināta problēma, un pamatot kādēļ tieši tā vai citādi darīji.
 2. Es laikam izmantotu kādu no standartā gandrīz vienmēr pieejamajiem esošajiem hešošanas algoritmiem md5() sha1() crc32() vai arī kādu no saraksta http://lv.php.net/manual/en/function.hash-algos.php Ja nav vajadzības, lai algoritms būtu ar kriptogrāfijai nepieciešamajām īpašībām (piemēram, nav svarīgi, lai no rezultāta būtu grūti atrast tādus ievaddatus, kuri dod šādu rezultātu), tad var izmantot arī CRC. Ja nav svarīgi, tad būtu jāizvairās arī no md5 un sha1. Pēc tam iegūtos datus konvertētu no heksadecimālās bāzes uz bāzi, kas satur visus burtus: http://lv.php.net/manual/en/function.base-convert.php (ja neder, ka satur ciparus, tad var izmantot šo piemēru: http://lv.php.net/manual/en/function.base-convert.php#106546 )
 3. Microsoft ir paziņojusi, ka no 2016. gada 1. janvāra pārstās atbalstīt SSL sertifikātus ar SHA1 parakstu: http://www.zdnet.com/microsoft-recommends-against-usage-of-sha-1-7000023124/ http://technet.microsoft.com/en-us/security/advisory/2880823
 4. mhhh ask.fm ā taisam labāk... :D
 5. Kas grib adminu? Iedošu. Man pašam nav vēlmes.
 6. Tas, Aleksejs, kas fleimo neesmu es FYI ;) Es vairs arī tur faktiski neesmu.
 7. Gan db (atkarībā no db, protams), gan php ir iebūvētas random funkcijas. Lieto tās. Db funkcijas pat mēdz pašas veikt kolīziju nepieļaušanu. Ja vien nav īpaši paaugstinātu prasību pret neprognozējamību, tad ar šo pilnīgi pietiek.
 8. :D Tur varbūt uzreiz 5 punktu vajag :)
 9. +1 yancho. Te galvenais faktors ir izturība. Nebrīnīšos, ja korpuss ir no kāda vieglmetāla sakausējuma, nevis pārstrādātām PET pudelēm
 10. + ja standing desk, tad kopa ar steperi. http://www.brandnewchair.co.uk/page/421433532
 11. Uz bumbas dažas dienas, uz tupkrēsla mazāk. Bumbu iesaku jebkurā gadījumā, tupkrēslu, ja iepatīkas.
 12. Bumbu: http://www.sportstek.net/swiss-ball-sizing.htm Un tupamo krēslu: http://www.brandnewchair.co.uk/page/421433532
 13. Aleksejs

  Matematika

  Ko tu ar to rindiņu vēlējies pateikt?
 14. Aleksejs

  Matematika

  5% atlaide = 100% - 5% = 95% no cenas = cena * 0.95
 15. Nē, es vispirms iznomāšu piecus datu centrus, pārvilināšu no Googles, NASA un NSA talantīgākos programmētājus un matemātiķus tikai, lai notestētu www.lanet.lv klases lapu.
 16. Nu, protams, protams. Es neko nejēdzu. Nevajag mani ņemt par pilnu. Tas, ko saka F3llony ir vienīgais pareizais un manis piedāvātais vissliktākais no iespējamajem.
 17. Piemēram: http://www.anujgakhar.com/2010/06/23/stress-testing-your-website-with-apache-jmeter/
 18. Apacim ir arī advancētāks rīks: http://jmeter.apache.org Mīnusi Java un ne pats intuitīvākais interfeiss, taču testus var dabūt labus un arī rezultātu analīzi.
 19. Vēl mēdz būt interesants aktivitātes griezums pa diennakts stundām.
 20. Cik esmu redzējis - apmēram tā arī notiek - operatīvā informācija (teiksim pēdējās 7 dienas) tiek turēta katrs pieprasījums savā rindā un tad tas viss tiek apkopots statistikā ar aizvien mazāku granularitāti. Līdzīgi kā RRDtool gadījumā (http://en.wikipedia.org/wiki/RRDtool). Protams, jaunākie BigData utt pasākumi ar ne-relāciju datu bāzēm arī ir ienesuši savas iespējas. Jautājums tikai cik smalku, cik operatīvi vajag šo informāciju.
 21. @kristers_Z trūkst atskaites punkta - cik ilgā laikā, kuros brīžos vairāk, kuros mazāk. Pagaidām sanāk absolūtā statistika, kopš statistikas vākšanas sākuma.
 22. Vai nemulsina fakts, ka statistika par konkrētu IP var būt aktuāla tikai diezgan īsā laika intervālā? Piemēram, Tele2 IP adreses piešķir ļoti dinamiski.
 23. Ko tur ar VARCHAR ķēpāties - liec uzreiz LONGTEXT :D
 24. Starp citu arī Krievijas Federācija ir pieņēmusi jaunu hešošanas funkciju: Стрибог http://habrahabr.ru/post/188152/
×
×
 • Create New...