Jump to content
php.lv forumi

Pases kopija


Kverkagambo

Recommended Posts

Gadījās tā - viens it kā pazīstams paparaci man piedāvāja nedaudz pielabot viņa foto lapu. Runājot pa tālruni viņš pēkšņi pieprasa manas pases kopiju. Es to nebiju gaidījis un sāku stāstīt viņam, ka summa par ko viņš piedāvā strādāt, nav tik liela tādām formalitātēm; ka viņam tāpat jau tiks mans ēpasts, vārds, izdarīto darbu saraksts, konta numurs, adrese utt. Viņš par atbildi sāk uzvilkties un runāt par to, ka es varot viegli zaudēt klientus utml. Vārdu sakot, nevienojāmies.

Ko man bija darīt? Parasti vienojoties internetā pases kopiju man neviens nejautā. Vai arī tā tagad ir tāda klientu tendence, un vienmēr nāksies dot pases kopiju? Vai šejienieši bieži dod pases kopijas klientiem/?

Link to comment
Share on other sites

mhm, pēc pases kopijas nākamais būtu "atsūti sava dzīvokļa atslēgas pa pastu, pastāsti, kurā plauktā glabā naudu un kad nebūsi mājās". Tādus sprukstiņus no sevis labāk pa gabalu turēt. Gala rezultātā varētu sanākt tā, ka tu viņam uztaisi to, ko viņš gribēja un vēl kādus pāris gadus maksā līzingu par kādu, piemēram, 40" plazmas TV.

Link to comment
Share on other sites

Tikko tak tautas skaitīšanas sakarā jau bija troksnis, ka faktiski arī darba devējam vari nedod pasi kopēt.

Bet nu, visticamāk viš gribēja kaut kā legāli samaksāt. Noreģistrējies, kā pašnodarbinātais un tad varēsi viņam rēķinu izrakstīt pie tādiem darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Tajā likumā tiešām nav nekas minēts par pases kopijām un aizliegumiem pases kopēt.

Drīzāk pret kopēšanu un kopiju apriti varētu kalpot Fizisko personu datu aizsardzības likums

 

Piemēram, vai tas, kam tu dosi pasi, spēj nodrošināt datu apriti likumam noteiktajā veidā:

 

10.pants. (1) Lai aizsargātu datu subjekta intereses, pārzinis nodrošina:

 

1) godprātīgu un likumīgu personas datu apstrādi;

 

2) personas datu apstrādi tikai atbilstoši paredzētajam mērķim un tam nepieciešamajā apjomā;

 

3) tādu personas datu glabāšanas veidu, kas datu subjektu ļauj identificēt attiecīgā laikposmā, kurš nepārsniedz paredzētajam datu apstrādes mērķim noteikto laikposmu;

 

4) personas datu pareizību un to savlaicīgu atjaunošanu, labošanu vai dzēšanu, ja personas dati ir nepilnīgi vai neprecīzi saskaņā ar personas datu apstrādes mērķi.

 

Tālāk, sensitīvo datu apstrāde. Ja pasē ir norādīta tautība, tad tie ir sensitīvie dati un tev jādod rakstveida piekrišana, šos datus apstrādāt:

11.pants. Sensitīvo personas datu apstrāde ir aizliegta, izņemot gadījumus, kad:

 

1) datu subjekts ir devis rakstveida piekrišanu savu sensitīvo datu apstrādei;

 

Tālāk, šo datu apstrāde, reģistrē to, bet tomēr, ja tas ir grāmatvedības vajadzībam, tad reģistrācija nav nepieciešama. Taču, grāmatvedības vajadzībām nav nepieciešama pases sērija un numurs, kā arī daudzi citi pases dati.

 

21.pants. (1) Visas valsts un pašvaldību institūcijas, fiziskās un juridiskās personas, kas veic vai vēlas uzsākt personas datu apstrādi, reģistrē to šajā likumā noteiktajā kārtībā.

 

(2) Šajā likumā noteiktā reģistrācijas kārtība neattiecas uz personas datu apstrādi:

 

1) grāmatvedības un personāla uzskaites mērķiem;

 

...

Link to comment
Share on other sites

Tak reku tāpat kāinternetāņem kredītu, tāpat arī dari šeit. Lai nav jādod pases dati, tad vnk pārskaiti 1 santīmu no sava konta, un tad šis zinās ka tas tiešām esi tu. Ar to vajadzētu pietikt,protams ja šim nav kādi citi nodomi attiecībā uz tevi :/

Link to comment
Share on other sites

tātad var secināt, ka pasu prasīšana darbam internetā nav nekāda nepieciešamība.

Nevien nav nepiecieshama, bet ir arii nelikumiiga.

Padomaa logjiski, kursh riskee vairaak?

Tu vai darba deveejs?

Darba devejs, reali neko iisti nezaudee, toties Tu vari zaudeet savu darba laiku - ja darba devejs buus negodiigs.

attieciigi driizak tev buutu japrasa lai shamais apliecina savu personiibu.

Un ja tas nenotiek tad suuti labi talu, neaizmirstot pabriidinat apkartejos, kad sahds darbonis paradijies...

--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...