Jump to content
php.lv forumi

Kaklz

Moderatori
 • Content Count

  1,401
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kaklz

 1. Nedomāju, ka 27 gadu vecums ir šķērslis. Viss ir atkarīgs no paša motivācijas un spējas, vēlmes mācīties. Piemēram fakts, ka 29 gadu vecumā tev būs 2 gadu pieredze, bet citam 12 gadu pieredze maz ko maina, jo iespējams tie viņa papildus 10 pieredzes gadi vairāk traucēs, kā palīdzēs. Par scenāriju, ka, kamēr uztaisi, vairs nepatīk - normāla lieta. Ja ne attiecībā uz dizainu, tad uz kodu tam pilnīgi noteikti tā būtu jābūt, jo taisīšanas gaitā tu būsi daudz ko jaunu iemācījies un būsi krietni gudrāks, nekā to sākot.
 2. Pāris papildjautājumi, kas kādam varētu likties svarīgi: - Cik liela ir vadāmā komanda? - Cik liels kopumā ir kolektīvs? Pie reizes - investīciju apjoms maz ko pasaka par projektu/uzņēmumu. Daudz vairāk pasaka tas, vai jūs spējat dzīvot tikai no investīcijām vai arī jums ir savs stabils cashflow, kas nosedz pamata biroja/algu izmaksas. Elementāra matemātika: investīciju apjoms 100k, uzņēmumā ir 10 darbinieki, katram izmaksāt algu maksā, piemēram 3000 EUR mēnesī (alga no tavas norādītās apakšējās robežas + nodokļi). Tie ir 30k mēnesī un jūsu 100k ir beigušies 3 mēnešu laikā. Ja nav sava s
 3. Tiem, kas domā, ka spēļu izstrādātāji tā vienkārši ņem un štancē nākamās spēles un tās visas aiziet rūkdamas, lūdzu pamostieties. Nu nav spēļu izstrāde viegls un paredzams bizness ilgtermiņā. Jā, ir atsevišķi veiksmes stāsti, bet tie ir uz roku pirkstiem skaitāmi. Biežākais scenārijs ir tāds, ka pēc kāda veiksmes stāsta nākamās spēles ne tuvu nav tik labas/auditoriju paķerošas. Tāpat ir redzēti ļoti daudzi piemēri, kur pēc grandiozas spēles izstrādes ieņēmumi no tām pat nav spējuši nosegt izstrādes laikā izdzertās kafijas izmaksas.
 4. Nu ja dikti precīzi skaita, tad vidēji nākamgad ir 21 darba diena mēnesī: http://www.vid.lv/kalendars_2017.html
 5. Kopumā izklausās labi, interesanti, bet tajā pašā laikā diezgan aizdomīgi. 1) peļņa nav ieņēmumi. Ja kādam no vadības "aiziet ciet", tad peļņa var ilgstoši nebūt un tu ar saviem žetoniem vari iet ieskrieties. 2) nezinu, kas tie ir par projektiem, sfēru, bet domāju, ka nav daudz nozares, kurās by default tu zinātu, ka peļņa būs. Arī tās, kurās tā kādu laiku ir teju garantēta, pēc brīža tas var tā vairs nenotikt. Te laikam secinājums - jāpaspēj ielekt vilcienā, pirms tas ir aizgājis. 3) Ja tur vēl pieliktu % no piesaistīto koderu savāktajiem žetoniem, izklausītos pēc smukas piramīdu shēmas
 6. Tu pēc to čūsku kodēšanas naktī vari gulēt vispār? Nav tā, ka aizver acis un tur viss vienkārši ložņā? :D
 7. Ja domā par izdevīgumu ilgtermiņā, tad +1 par MacBook Pro. Joprojām reizi pa reizei programmēju uz MacBook Pro "late 2008" modeļa. No apkopes viedokļa - pielikts papildus RAM, disks nomainīts uz SSD, pāris reizes mainīta baterija.
 8. Ir sanācis nesen vienu ionic app spaidīt no gala lietotāja viedokļa. Vismaz tai aplikācijai bija vāāāāāājprātīgi ilgs startup laiks. Tā, ka uz +/- moderna telefona vismaz 30sec rādās splash screen. Programmētājs apgalvoja, ka tas esot laiks, kamēr ionic ielādējas. Ja tā tiešām ir, tad bēdīgi.
 9. Nea, tur smuki raksta visu pa moduļiem un viss ir skaidrs un tīrs: https://pbs.twimg.com/media/CeVnsGlXIAANrZX.jpg:large
 10. "VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām. Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.
 11. http://www.latimes.com/business/technology/la-fi-tn-apple-next-steps-20160330-story.htmlun tagad Apple grib zināt, kā :) Principā interesants pavērsiens. Ja Apple nedeva info FIB, kāpēc lai tagad FIB dalītos ar info ar Apple? Kas mūs noved pie secinājuma, ka principā visi iPhone šobrīd ir cauri un smuki var iesist pa sāniem Apple, ka viņi tirgo caurus/nedrošus produktus.
 12. Atkarīgs, ko kurš saprot ar freelance. Ja tas ir darbs no mājām vienam konkrētam, stabilam klientam, tad situācija ir viena, ja tā ir nemitīga skriešana pēc kārtējās vizītkartes lapas, kuru nevienam nevajag, tad tas ir kaut kas pavisam cits. Cilvēki, kas no freelance nāk uz standarta darba vietu bieži vien kā iemeslu min nepieciešamību pēc stabilitātes gan darāmajos darbos, gan atalgojumā. Ja ar stabilitāti šajās jomās viss ir ok, tad neredzu problēmu.
 13. Kādam tagad jāuztaisa klons uz iOS/Android, kur tu to savu šūnu vadi ar planšetes/telefona grozīšanu. Pāris nejauši klikojamas reklāmas vai kāds nevainīgs in-app purchase un ziljons $ kabatā :)
 14. Lai sāktu zīmēt abstrakcijas, bija par maz laika un būsim reāli - 25 bērnu klasē noturēt uzmanību nemaz nav tik viegli :) Bet kopumā jā - ja mācītu bērniem programmēšanu ilgākā laika posmā, vairāku nodarbību garumā, tad tas varētu būt labs variants, kā iet uz priekšu.
 15. Padalīšos ar savu svaigo pieredzi no šī rīta. Gāju stāstīt par programmētāja profesiju savu dēlu klasē. Viņi šogad uzsāka mācības pirmajā klasē. No sākuma izvilku no somas datoru, ipad, kaut kādas aizvēsturiskas bērnu klavierītes, kuras pēc pogas nospiešanas izdod atbilstošās nots skaņu. Izstāstīju, ka katrā no šīm lietām iekšā ir dators. Novienojāmies, ka datori nav dzīvi un tad uzdevu jautājumu, kā tad viņi zina, kas jādara, kad nospiež kādu no pogām. Tajā brīdī viens no puikām sāka stāstīt, ka varot ieprogrammēt, kas nozīmē, ka atsevišķi bērni jau tajā vecumā kaut ko par to zina. P
 16. Tīmekļa lapas programmētājs 3,44
 17. Esi padomājis par to, kas notiks, ja tev vienā dienā būs 100 ieraksti? 05100801 ... 05100899 05100900 <---- nākamais datums. un pēc tam tev visi nākamie ieraksti veidosies ar 05100901
 18. Ir vietas/reizes, kad valsts ļoti konkrēti pasaka, kur grib, lai nodokļi tiktu maksāti. Piemēram, pārdodot nekustamo īpašumu pircējam ir jādabū izziņa no pašvaldības, ka pašvaldība atsakās no pirmpirkuma tiesībām konkrētajam īpašumam. Tā teikt, lai izslēgtu variantu, ka oficiāli pārdod par kapeikām, bet pārējo skaidrā naudā ārpus papīriem noskaita. Kas zina, varbūt kādreiz pienāks laiks arī īrei ar kādu līdzīgu likumdošanu. Mani gan principā izbrīna fakts, ka tas pats VID neķeras klāt nelegālajam īres tirgum, kur teju nekādi nodokļi netiek maksāti, bet krietnai tautas daļai ir vērā ņemami
 19. http://php.net/manual/en/datetime.createfromformat.php datetime::createfromformat('ymd', substr($id, 0, 6));
 20. Ja paskatamies vienu soli atpakaļ, tad, ja tev tabulai ir 500 kolonas, tad tev kaut kas ir šķērsām ar DB struktūru.
 21. Meklēju cilvēku, kas būtu gatavs uzņemties Android (native app) gabaldarbu. Darbs - esošas aplikācijas rewrite pēc jaunām dizaina skicēm, papildus funkcionalitātes pievienošana. Pamata nepieciešamā funkcionalitāte - jāizmanto gatavs REST API priekš lietotāju autorizācijas, datu iegūšanas no servera, datu attēlošana. Dizaina skices, aptuvenais apraksts un cita sīkāka info privāti: ingus.rukis@gmail.com Budžets, termiņš: vienosimies. Jāuzsāk: ASAP. Rakstot lūdzu pievienojiet kādus savu darbu paraugus, ko esat taisījuši iepriekš.
 22. Principā ja tu zini, ka pilnīgi visi dati ir šādi sabojāti, tad vari uzrakstīt vienkāršu skriptu, kas iziet cauri visām rindām, samaina ciparus vietām. Ja vajadzēs turpmāk eksportēt datus, tad domā, kā jau pie eksporta viņus pareizi iedabūt MySQL.
 23. Kas tieši ir tas ērtais liekot failus DB ?
 24. Infogram, piemēram, neder? Cik zinu, kāreiz ar node.js strādā. https://infogram.workable.com/jobs/14119
×
×
 • Create New...