Jump to content
php.lv forumi

e-remit

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  528
 • Joined

 • Last visited

About e-remit

 • Rank
  Daudzsološais profiņš

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lai noņemtu "Nav droša", tev nepieciešams SSL sertifikāts un atbilstoši konfigurēts serveris. Vienkāršajā gadījumā vari sertifikātu nopirkt un sameklēt instrukcijas, kā pareizi to uzstādīt. Ja gribi bez maksas, vari lietot letsencrypt.org, bet nāksies nedaudz vairāk pašam pakonfigurēt. Tiesa, arī tas nav pārāk sarežģīti, redz, kaut vai DigitalOcean pamācība.
 2. No sākuma tev jāpārliecinās, ka SMTP parametri ir pareizi. Paņem epasta klientu, kaut vai Mozilla Thunderbird un pamēģini caur šo SMTP serveri nosūtīt epastu!
 3. Kāds ir kļūdas paziņojums? Googlē esi atļāvis savu kontu izmantot sūtīšanai? Vispār jau, ja skatās Googles epasta instrukcijās, tur cits ports norādīts!
 4. Kas tieši neiet? Nekompilējas, vai nestrādā? Pagaidīji dažas sekundes, lai sāk spēlēt?
 5. Nu, apmēram šādi man strādā. Pāris sekundes gan jāpagaida, līdz sāk spēlēt. using System; using System.Collections.Generic; using System.Windows; using WMPLib; namespace Radio { /// <summary> /// Interaction logic for MainWindow.xaml /// </summary> public partial class MainWindow : Window { private WindowsMediaPlayer _player; private Dictionary<int, string> _urls = new Dictionary<int, string> { { 1, "http://www.radioskonto.lv/online_radio/stereo.m3u" }, { 2, "http://live.pieci.lv/live19-hq.mp3" }, }; private int _active = -1; public MainWindow() { InitializeComponent(); _player = new WindowsMediaPlayer(); } private void Play(int station) { if (_active == station) { _player.controls.stop(); _active = -1; return; } _player.URL = _urls[station]; _player.controls.play(); _active = station; } private void Btn1_Click(object sender, RoutedEventArgs e) { Play(1); } private void Btn2_Click(object sender, RoutedEventArgs e) { Play(2); } } }
 6. Tev objekts WindowsMediaPlayer jāsaglabā privātajā mainīgajā. Tad, spiežot play, paskaties, kāds ir stāvoklis - vai tobrīd spēlē un un kādu staciju spēlē. Ja spēlē izvēlēto, tad izslēdz, pretējā gadījumā uzliek pareizo URLi un palaiž play().
 7. Nākotne ir labiem programmētājiem, valodas pakārtotas. Mācies kaut COBOL - pasaulē maz tādu, kas to māk, bet tiem, kas to patiešām māk, darbs uz mūžu nodrošināts, jo ir vecās sistēmas, kuras ļoti grūti nomainīt. Zinu, ka Latvijā šur tur vēl FoxPro programmētāji vajadzīgi, arī veco sistēmu uzturēšanai. Līdz PHP nāvei tālu, iemācies to kārtīgi, nevis lēkā!
 8. Ja tu CSS pūt ārā no PHP, tas nozīmē, ka tavs CSS ir dinamisks un mainās pie kaut kādiem nosacījumiem. Kādā brīdī klienti sūdzēsies, ka viņiem kaut kas rādās nepareizi! Tu testēsi un nekādi nesapratīsi, kāpēc tev strādā pareizi, bet viņiem nē. Ar CSS/JS failiem ir normāli, ka klientam tie tiek nokešoti, nevis uz katru pieprasījumu jāatvelk pa jaunu.
 9. Saprotot, ka neredzu visu kodu, mans minējums - include 'datubaze/db.php' tikai izveido datubāzes konekciju un neko vairāk. Tev jāveic pieprasījums datubāzei un tad rezultāts jādabū mainīgajā. Šo mainīgo tu arī ierakstīsi CSS sadaļā. Fails "css.php" nekādi nav CSS fails, tas ir PHP fails, pat ja tu to HTMLam norādi, kā CSS. Bet vispār, CSS failus šādi neveido, tos jāveido statiskus, ja negribi tev nesaprotamās problēmās iedzīvoties! Viss, kas tev jādara - PHP failā, kas sagatavo HTML, jāieliek vajadzīgais klases nosaukums. Tātad, PHP failā, kas sagatavo HTML, raksti: <?php include 'datubaze/db.php'; //Nodefinēs $dbh $sql = 'SELECT class_name FROM my_table WHERE my_row = :row'; $sth = $dbh->prepare($sql); $sth->execute(array(':row' => $rindaNoKurasPanemtDatus)); $row = $sth->fetch(); $className = isset($row["class_name"]) ? $row["class_name"] : ""; ?> <div class="<?= $className ?>">saturs</div>
 10. e-remit

  Scandiweb atsauksmes

  Brīdī, kad tev jāiegūst pieredze, izvēlies jebkuru darba devēju, kas tevi pieņem tādu, kāds esi! Ar laiku būs pieredze, tad varēsi arī plašāk izvēlēties darba devējus vai pasūtītājus.
 11. e-remit

  Darba uzdevumi

  Tāfeles uzdevums nav gluži tāds, ko vienatnē pildīt, bet intervijas laikā: "Pastāsti, kā tu risināsi šādu gadījumu!" Uz tāfeles nav jābūt precīzam, kompilējamam kodam, bet pseidokodam, varbūt blokshēmai. Tas viss tiek rakstīts sarunājoties un tad var redzēt, kandidāta domu gājienu, īpaši, ja kandidāts ir students, par kuru tāpat skaidrs, ka viņš vēl jāapmāca.
 12. e-remit

  Darba uzdevumi

  Kādreiz man uz lapas bija daži uzdevumi, lai apjaustu pretendenta prasmes. Bija viens piemērs ar nedaudz samuķītu kodu, lai redzētu, cik pārzin PHP nianses un spēj lasīt kodu; bija pāris jautājumi, kurus zināt var tikai ar pieredzi. Pēdējais punkts bija - parādi savu koda piemēru. Jautājumi nebija daudz, vairāk, lai sarunas gaitā uzreiz varētu novērtēt. Vietā, kur pašlaik strādāju, tāfeli tieši izmanto, lai novērtētu domu gājienu, jo ir diezgan nereāli atrast cilvēku ar vajadzīgo prasmju kopumu (nav PHP), tad jānovērtē, vai šis cilvēks spēs kaut ko apgūt un izdomāt. Kurš mūsdienās ar krītu raksta?
 13. Meklēšanai vajag izmantot kādu text-search dzinēju, atbilstoši sagatavot datus. Liekas, meklēšanu gan pēc atslēgas vārdiem, gan pēc teksta, labi paveica tas pats Sphinx. Kā glabāt pašus failus - reliģijas jautājums. Galvenais, lai diskusija neaiziet šajā virzienā.
 14. Tev taisnība! Tu vienkārši nesaproti. Jā, paļāvos uz to, ka mācēsi pats uzrakstīt SQL pieprasījumu un aizpildīt to masīvu dinamiski. Es pat netestēju to kodu, cerībā, ka uztversi domu. Acīm redzot, kļūdījos! Vai šādi ir saprotamāk? <?php $dbdata = [1 => "A", 2 => "B", 3 => "C", 4 => "D"]; //Ielasa no DB // --> $sql = "SELECT DAY(datums) AS d, vertiba FROM dezuranti WHERE datums BETWEEN '2019-04-01' AND '2019-04-30'" ; if ($result = mysqli_query($link, $sql)) { while ($row = mysqli_fetch_assoc($result)) { $dbdata[$row["d"]] = $row["vertiba"]; } } Ceru, ka man nebija tev jāiekopē pilns, atkļūdots kods...
 15. emm.... Nu vispār ideja bija, ka katrai dienai ielasa vērtību, kāda tā ievadīta jau iepriekš. Tas tikai piemērā bija 4 dienas, bet bija jābūt visām dienām tajā mēnesī. Tātad, ja tu ko saglabā DB, tad attēlojamās vērtības iegūst no tās pašas DB.
×
×
 • Create New...