Jump to content
php.lv forumi

e-remit

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  514
 • Joined

 • Last visited

About e-remit

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. e-remit

  Darba uzdevumi

  Tāfeles uzdevums nav gluži tāds, ko vienatnē pildīt, bet intervijas laikā: "Pastāsti, kā tu risināsi šādu gadījumu!" Uz tāfeles nav jābūt precīzam, kompilējamam kodam, bet pseidokodam, varbūt blokshēmai. Tas viss tiek rakstīts sarunājoties un tad var redzēt, kandidāta domu gājienu, īpaši, ja kandidāts ir students, par kuru tāpat skaidrs, ka viņš vēl jāapmāca.
 2. e-remit

  Darba uzdevumi

  Kādreiz man uz lapas bija daži uzdevumi, lai apjaustu pretendenta prasmes. Bija viens piemērs ar nedaudz samuķītu kodu, lai redzētu, cik pārzin PHP nianses un spēj lasīt kodu; bija pāris jautājumi, kurus zināt var tikai ar pieredzi. Pēdējais punkts bija - parādi savu koda piemēru. Jautājumi nebija daudz, vairāk, lai sarunas gaitā uzreiz varētu novērtēt. Vietā, kur pašlaik strādāju, tāfeli tieši izmanto, lai novērtētu domu gājienu, jo ir diezgan nereāli atrast cilvēku ar vajadzīgo prasmju kopumu (nav PHP), tad jānovērtē, vai šis cilvēks spēs kaut ko apgūt un izdomāt. Kurš mūsdienās ar krītu raksta?
 3. Meklēšanai vajag izmantot kādu text-search dzinēju, atbilstoši sagatavot datus. Liekas, meklēšanu gan pēc atslēgas vārdiem, gan pēc teksta, labi paveica tas pats Sphinx. Kā glabāt pašus failus - reliģijas jautājums. Galvenais, lai diskusija neaiziet šajā virzienā.
 4. Tev taisnība! Tu vienkārši nesaproti. Jā, paļāvos uz to, ka mācēsi pats uzrakstīt SQL pieprasījumu un aizpildīt to masīvu dinamiski. Es pat netestēju to kodu, cerībā, ka uztversi domu. Acīm redzot, kļūdījos! Vai šādi ir saprotamāk? <?php $dbdata = [1 => "A", 2 => "B", 3 => "C", 4 => "D"]; //Ielasa no DB // --> $sql = "SELECT DAY(datums) AS d, vertiba FROM dezuranti WHERE datums BETWEEN '2019-04-01' AND '2019-04-30'" ; if ($result = mysqli_query($link, $sql)) { while ($row = mysqli_fetch_assoc($result)) { $dbdata[$row["d"]] = $row["vertiba"]; } } Ceru, ka man nebija tev jāiekopē pilns, atkļūdots kods...
 5. emm.... Nu vispār ideja bija, ka katrai dienai ielasa vērtību, kāda tā ievadīta jau iepriekš. Tas tikai piemērā bija 4 dienas, bet bija jābūt visām dienām tajā mēnesī. Tātad, ja tu ko saglabā DB, tad attēlojamās vērtības iegūst no tās pašas DB.
 6. Vai pamanīji tai vienā rindiņā komentāru "//Ielasa no DB"? Vai tev liekas, ka es to tāpat vien pierakstīju? Jā ir izpildāms, ja pareizi uzraksta!
 7. Un, kā būtu ar šādu risinājumu? <?php //... $dbdata = [1 => "A", 2 => "B", 3 => "C", 4 => "D"]; //Ielasa no DB $opts = ["0", "A", "B", "C", "D", "E"]; for ($day = 1; $day <= $day_count; $day++, $str++) { $date = $ym . '-' . $day; if ($today == $date) { $week .= '<td class="today">' . $day; } else { $week .= '<td>' . $day; } $week .= '<br>'; $week .= '<select name="day_' . $day . '" style="background-color:#01A9DB;">'; foreach($opts as $opt) { $selected = isset($dbdata[$day]) && $dbdata[$day] == $opt ? "selected" : ""; $label = $opt == "0" ? "..." : $opt; $week .= "<option value=\"{$opt}\" {$selected}>{$label}</option>"; } $week .= '</select>'; $week .= '</td>'; } //...
 8. Viss strādā, kā tu esi uzrakstījis! Sanāk tā, ka tu: 1) Atver lapu pirmo reizi un visās izvēlnēs ir 0. 2) 2. datumā izvēlies B un saglabā. Rezultātā DB tev tiek ierakstīts, ka visos datumos ir 0, izņemot 2., kurā ir B. 3) Pēc pārlādes lapa atveras un visās izvēlnēs atkal ir 0. 4) 3. datumā izvēlies A un saglabā. DB visos datumos, bet ieskaitot 2. tiek ierakstīts 0, izņemot 3., kurā ir A. T.i. tu pats pārraksti 2. datumu ar 0 un brīnies, ka "tabula tiek pārrakstīta". Vietā, kur tev tiek sagatavots <select>, pie vajadzīgā option, kurš atbilst DB vērtībai, tev jāieraksta <option value="B" selected>.
 9. un, kas tev iekš $weeks?
 10. Cik dienas tev tiek padotas POST pieprasījumā? Ja visas dienas nav vienā, POST pieprasījuma dienā, tad tabulas aktuālais mēnesis tiek patīrīts, jo ciklā tu savāc POST datus no visām dienām, ieskaitot tās, kas nav padotas.
 11. Kāds tieši ir jautājums?
 12. Un, kur tieši ir problēma kodu izlabot tā, lai tabulu nav jāpārraksta?
 13. Nav slikti, ja dizaineris zin elementārās lietas JS skriptošanā. Problēmas palīdzēt jau nav, bet nav saprotams, ar ko tieši jāpalīdz. Tevis prasītais ir no tēmas, ka gribu dizainā ielikt kaķi, kurš tev prasīs taču tikai vienu minūti, bet esošo dizainu parādīt tev nevaru.
 14. It kā jau nekāda vaina, ja paši meklē kandidātus, bet jāņem vērā tas, ka HR cilvēks tev stāsta vienu, bet pārbauda pilnīgi cits cilvēks, kam neviens nav pateicis, kāpēc tavs pieteikums tur vispār figurē. Saņem vēl auksta ūdens šalti, ka nepārzini viņu prasīto tehnoloģiju.
 15. Šitā? INSERT INTO dezuranti (datums, vertiba) VALUES ('2019-01-01', 'A'), ('2019-01-02', 'B'), ('2019-01-03', 'C'), ('2019-01-04', 'A') ON DUPLICATE KEY UPDATE vertiba = VALUES(vertiba); ...nav problēmu!
×
×
 • Create New...