Jump to content
php.lv forumi

Kur mācīties tālāk?


sandis_m

Recommended Posts

Var šķist dīvaini, bet, nu mācību gads jau iet uz beigām un kaut kā 9. klase ir jāpabeidz. Un jāsāk domāt(domāt jau vajadzēja sen, tikai tagad attapos), kur mācīties tālāk.

Tā kā PHP man ir ļoti tuvs, gribu mācīties pa to līniju. Tikai, kur es tikšu ar savām ne īpaši izcilajām atzīmēm matemātikā, fizikā,ķīmijā?

Es tak neizvilkšu vidusskolu... :/

Idejas? Kur būtu labāk?

 

Mož krāt naudu pa vasaru un piekukuļot učenes, lai līdz tai 12-tajai kautkā na-haļavu .

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tu neizvilktu vidusskolu deelj matemaatikas, tad nezinu vai programmeeshana buus tas ko tev vajag...un vispaar maaciishanaas :/ Tieshaam pat 4 nevareesi dabuut?

 

Cik man zinaams, tad tehnikumi ir baigaa haljava...iipashi RTK. RVT veel ir daudz maz OK, laikam.

Link to comment
Share on other sites

Pats mācos RTK, tāda haļava ir, bet lielākoties kā attiecies pret mācībām tā arī iemācīsies un būs! PHP līniju cik zinu mācīs tikai 3 kursā, jeb pareizāk pieskarsies tai tēmai :) Google ir tavs sensejs, bet RTK nav nemaz tik slikti mācīties, var izbtaukt, un diploms programmēšanas tehniķis arī nav nemaz tik peļams! :)

Link to comment
Share on other sites

Iekš RVT ar PHP ir diezgan līdzīgi. Par php tika mācīts ļoti minimāli, post, get, un šāda tāda aprēķināšana, tīri tā lai rodas priekštats. Bez php, paši pamati html, css, bet tas viss tik ~ 3 kursā. Līdz tam iemāca saprast programmēšanus pamatus un domāt tādā virzienā....paskālis, C un vēl šis tas bija. Protams, pašam ir jāmācās un nevar gaidīt, ka nu būs programmētājs. Pastoties kā reāli tas ir.. vienā grupā no ~30 palikuši ~14 audzēkņi, un tikai katrs retais rubī fišku. Un tagad šad tad, kad sanāk iegriezties tehnikuma telpās un pastīties kā 'programmētāji' mācās ir šausmas. Visi to vien dara kā dzenā flaš spēlītes un brīnās uz skolotājiem, nafig dod kautkādu paskāli un vēl sazin ko.

Link to comment
Share on other sites

Tak šitā 150 gadus vecā izglītības sistēma pamatīgi sūkā.

Ja es atkal būtu 9. klasē un man būtu jāizvēlas, tad visdrīzāk es sūtītu visu to izglītības sistēmu un turpinātu intensīvi nākamo gadu laikā pašmācību ceļā apgūt tikai to, kas patiešām ir nepieciešams - tā būtu augstākā matemātika un algoritmiskā programmēšana domāšanas un izpratnes attīstībai un web izstrādes tehnoloģijas darbam.

Šeit man nāk prātā šis klipiņš:

Link to comment
Share on other sites

Pats mācos RTK, tāda haļava ir, bet lielākoties kā attiecies pret mācībām tā arī iemācīsies un būs! PHP līniju cik zinu mācīs tikai 3 kursā, jeb pareizāk pieskarsies tai tēmai :) Google ir tavs sensejs, bet RTK nav nemaz tik slikti mācīties, var izbtaukt, un diploms programmēšanas tehniķis arī nav nemaz tik peļams! :)

 

Man liekas, ka man tās būtu lielākās šausmas, jo es nerubīju matemātiku, vienkārši kkā..baac. :/

Es pat nezinu, kur citur mācīties... :/

 

 

Vari nedaudz sīkāk, lūdzu, aprakstīt, kas un kā tur notiekās?

Link to comment
Share on other sites

Es pat nezinu, kur citur mācīties... :/

 

Kā nezini? Google?

Google par jebkuru matemātikas tēmu var atrast simtiem aprakstu un uzdevumu piemēru, vienkārši lasi aprakstus un pildi piemērus, kamēr saproti. Jo vairāk piemērus pildīsi, jo ātrāk sapratīsi un, jo vairāk pildīsi kopumā, jo katra nākamā tēma prasīs arvien mazāku piepūli, lai to izprastu.

Link to comment
Share on other sites

Kā nezini? Google?

Google par jebkuru matemātikas tēmu var atrast simtiem aprakstu un uzdevumu piemēru

 

OK, saprotu, "mother Google" lielā padomu devēja.

 

Bet tas nešķistu dīvaini, ja es ietu mācīties RTK programmētājos?

Edited by who_i_am
Link to comment
Share on other sites

OK, saprotu, "mother Google" lielā padomu devēja.

 

Bet tas nešķistu dīvaini, ja es ietu mācīties RTK programmētājos?

 

Kāpēc lai šķistu?

Ko ņemies, ja skaidri zini, ka gribi kodēt, tad bliez uz tehnikumu. Pēcāk tāpat varēs iet stāties kādā augstkolā uz datoriķiem (LU, RTU) un provēt tikt budžetā tā pat kā pārējie, kas būs beiguši videni...

 

Videne ir tāds periods, kad ir laiks štukot, ko gribēsi darīt tālāk :) Ļoti daudzi vēl 12. klases vidū nezināja, kur ies mācīties... (savu likteni biju izlēmis jau kādā 7. klasē :D)

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...