Jump to content
php.lv forumi

Nepieciešama haltūra


Robis

Recommended Posts

Ir, ir iedomīgi uzpūšļi.

Bet dzīvē visādi gadās un var gadīties ;)

 

Ir jau arī variants pašam uzcept kādu projektu.

Latvijā diez vai, jo te viss ir korumpēts un šitie uzpūšļi ir visapkārt :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da nu, goldy, arī Tu negribēsi apgūt, piemēram, Postgri, zinot mysql un bez vajadzības lietot postgri dotajā brīdi. Vienkārši, lai tikai kādu lietu pārzinātu cilvēki nemācās, mācās, kad ir vajadzība. Pilnīgi pareizi tas ir. A di**t tikai di**anas pēc arī nav jēgas, kā tas šobrīd notiek.

Link to comment
Share on other sites

2 Kristabs

Jā, droši vien apgūt Postgre prieka pēc nevajag. It sevišķi, ja zini Mysql. Tak viņām abam ir viena kopēja īpašība - viņas abas ir relācijas datu bāzes. Un abām normālai datu organizešanai ir prasība pēc 3. normālformas... ;) Tā kā nekāda dirš*na te nav - Robis nodemonstrēja elementāru kopējo relācijas datu bāžu principu nezināšanu ;) Un uzdevums nebūt nebija kas ļoti kruts - diezgan parasta situācija...

Link to comment
Share on other sites

un man neviens tamlīdzīgs uzdevums kā "zaļā zeme" vēl nebija bijis... Nu mazums - MySQL un DB teoriju, protams, ir noderīgi pastudēt.

Shis Uzdevums bija Vienkaarshi Klasisks...

Praktiski Identisks buutu :

Klients... un ko vinsh ir pasutijis....:

Un nesaki ka taa ir Ljoti reta lieta....

Visa probleema bija taa , ka sabakstiji visu 1 tabulaa Kur patiesiibaa vajadzeeja 2

(sajauci kopaa Gramatas ar Cilveeku ...)

Un ko buutu darijis Ja peeksnji Autors izdomaatu mainiit Vaardsu/pseidoniimu...

Cik ierakstus naaktos Labot????

(ja tie butu klienti tad dziivesvietas/telefona mainja ir Ljoti parasta paradiiba)

----------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Nu tāds reals piemers no dzīves.

 

ir divi coderi, viens kurš zina Java,PHP,Javascript,AJAX,XML un ari DB fundamentu

 

Otrs, kursh zina tikai PHP un ari DB.

 

Viņiem abiem apmeram vienadas prasības pret darba algu.

 

Tiek dots reals uzdevums izveidot vienā freimworkā sistēmu.

 

Pirmajam bija vajadzīgas apmēram trīs dienas lai tajā visā ieurbtos un sāktu taisīt reālu applikāciju.

Otrs jau nedēlu mēģina ieurbties un uzmācas ar daudziem jautājumiem un skaidro man, cik tas ir grūti.

 

Kā jūs domājiet, kurš tiks pie labākas algas, tuvākajā nākotnē?

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Gundars, tas ir atkarīgs no freimworka... tavs piemērs totals neveiksmīgs.

 

Nesaprotu, kāda jēga dod uzdevumu cilvēkam, kurš nepārzin konkrētas tehnoloģijas.

 

Tas ir tas pats, kas dizainerim (kurš zin tikai PŠ un kā defaultā ar slicēm sagriezt HTML) iedot Smarty Templates kodēt IF-us un citus loģisko blokus ...

Link to comment
Share on other sites

Gundars, tas ir atkarīgs no freimworka... tavs piemērs totals neveiksmīgs.

 

Nesaprotu, kāda jēga dod uzdevumu cilvēkam, kurš nepārzin konkrētas tehnoloģijas.

 

Tas ir tas pats, kas dizainerim (kurš zin tikai PŠ un kā defaultā ar slicēm sagriezt HTML) iedot Smarty Templates kodēt IF-us un citus loģisko blokus ...

 

Delfīns: Būtiski ir nevis freimworks, bet gan cilvēka zināšanas un spēja/vēlmē apgūt ko jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet pagaidi!... lai apgūtu "kaut ko" ir jāpatērē laiks... es piemēram Axaptu mācījos 2 gadus, līdz sāku brīvi kodēt.. Pieļauju, ja sāktu apgūt Oracle pilnvertīgi - aizņemtu pusdzīves..

 

Un tavs piemērs sūdīgs ne ar to, ka nav vēlmes/varēšanas, bet tā, ka tu salīdzini tieši laiku!!!

Un Freimworks te kāreiz pričem.. Ja tas ir 30% uz AJAX balstīts... Kur viens koders jau sāk pētīt API, bet otrs tikai sāk pētīt JS (AJAX)

 

PS: un beidz taisīt nevajadzīgos quotes!

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Visa probleema bija taa , ka sabakstiji visu 1 tabulaa Kur patiesiibaa vajadzeeja 2

imho tur trīs tabulas vajag. - autori, grāmatu nosaukumi, grāmata. ar domu 'parādi ko vari' ir gadījies tieši šitādu uzdevumu pat 2x taisīt, tāpēc šis man īpaši mīļš :)

 

 

Gundars, varbūt tas 'sliktais' koderis, kas daudza galvu pret sienu un it kā nesaprot nevar samierināties ar faktu ka tas frameworks galīgi pret spalvu uztaisīts. nezinot, kā lietām jābūt, var pieņemt par pareizu dajebko, ka tik strādā.

Link to comment
Share on other sites

Nu patiesībā ir redzēti cilvēki, kas īpaši daudz nezin, bet ar savām darba spējām pelna labu naudu. Piemērs no dzīves: bija viens, kurš organizēja mežu zāģēšanu un baļķu pārdošanu un tā arī teica: "Priekš kam man ekonomiku mācīties, ja es tāpat māku un pelnu labu naudu?" Kad kaut kāda iemesla dēļ viņš tomēr apmeklēja kaut kādus vadītāju kursus, pēcāk viņš tā arī pateica, ka no iemācītā viņš var izmantot tikai kādu piekto daļu, bet tagad viņš nepārdod vis baļķus, bet dēļus un pelna vēl vairāk.

 

Ja jau Robis tiešām nopelna naudu un klienti ir apmierināti, tad lai viņam veicas. Tiesa, gribētos redzēt Robi pēc gadiem 3-5, ko tad viņš par to visu teiks.

 

P.S. par celtniecību teksts pavīdēja, jo izskatījās, ka Robim ātri naudu vajag, bet viņa zināšanas par DB pierādīja, ka agru vai vēlu var sanākt auzas - tas nebija uzbrauciens...

Link to comment
Share on other sites

autori, grāmatu nosaukumi, grāmata

 

v3rb0, nē vēl labāk - autoru nosaukumi, autori, grāmatu nosaukumi, grāmatas. :)

 

Bet īstenībā jau pietiek ar divām tabulām (autori, grāmatas); trešā tabula - ja taisa many-to-many relāciju (ja pareizi esmu sapratis many-to-many veidošanas pincipus).

Link to comment
Share on other sites

v3rb0...es neteicu, ka viņš ir slikts koderis. Bet gan to, ka jo vairāk cilvēkam ir zināšanas par citām valodām,tehnoloģijām jo ātrāk viņš var apgūt kautko jaunu:))

A savukārt man tas ir lot svarīgi, lai cilveks mācētu apgūt jaunas tehnoloģijas, jaunas lietas, nevis dragā tieši tāpat, ka dragāja desmit gadus atpakaļ, tā arī gragā šodien. Bet pasaule nestāv uz viettas un tagad daudzas lietas atīstās strauji (piemēram Ajax,Flash utt)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...