Jump to content
php.lv forumi

Delfins

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  3,746
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Delfins

 1. jo vairāk tādu tūļu, jo neizglītotāki paliek koderi :) attiecīgi taisa overhead uz JS. ja vajag vēlāk ko pielabot, tad skuju.. vari ņemt bisi un nošauties.
 2. gan jau zem java biaj domāts JS... java ir bremzīga.. ātrs gan būs servleti zem load-balancera (vai kā viņiem tur forši mapojās)
 3. nokešo ar mmcache, tik pat kā nejutīsi starpību. par drošumu - labāk, ja ir laba klase, kas apstrāda visus errorus, injekcijas un t.t.
 4. google + eBooks + practice ! :)
 5. nesaprotu bēdas būtibu... tu taču zini, kas ir MVC? Kontrolieris ar Modeļa palīdzību attēlo/apstrādā datus priekš Skata. Teorētiski, ja dati nāks no +/- strukturizētas formas, tad pareizāk būtu metodes likt iekš Modeļa if _POST[formname] = CoolForm m->initDataFromCoolForm($_POST); if _POST[specificArray] m->setSpecificOptions(_POST[specificArray]) ... if m->validateWrite() m->write(); endif endif
 6. datubāzi izvēlās pēc prasībām - cik daudz dati nāks, ies ārā, backup un citas simts-un-viena figņas, kas jāņem vērā.
 7. manuprāt, labāk pārzināt vienas/divas DB lielākos knifus un fīčas, nekā turēt projektus uz X veida bāzēm tikai tāpēc, lai atšķirtos. No monstriem es izvēlētos Postgre, sīkiem - mysql
 8. ir ir ērtāk.. jo tad var nomainīt opcijas gan no sessijas, gan no kukijiem, gan no DB.
 9. pielabojie, ja kljudos, bet ta ir izvertiba. Ari switch ar ieliktajiem (daudziem!) IF ir nelasāms...
 10. pareizi jau būtu, es vēl papildus esmu izmantojis arī klases instances veidošanu, ja nu grib pa smuko, nevis pliku include (iekš include var būt tie paši jebkādi izsaukumi)
 11. logo ir bezpersonisks... ja servers, tad jāattelo kauju, a tas ir pamatigs darbs jaunas bildes radīšanai :)
 12. kapec nevar? Visu nosaka pārbaudāmo mainīgo relatīvs daudzums :) if (x==1 && y==0) { page = new SuperPage(); } else if (x==1 && y==-1) { page = new SimplePage(); } else { page = new EmptyPage(); } page->draw();
 13. kas tev traucē uzrakstīt skriptiņu? tā būs ātrāk nekā konfigurēt sarežģūtu tūli :) zinu pac, jo taisīju priekš Axaptas :)
 14. nav nekā labāka par roku darbu (bugfix+test+deploy). Mans uzskats, ka pazaudēsi daudz vairāk laika čakarējoties, nekā vnk to izdarot pats.
 15. sql-dump domāts bekupošanai.. gribi aizliegt bekupošanu? :) Nosargājies pret savas lapas uzlaušanas un DB attiecīgi arī tiks pasargāta. Jo ja uzlauzīs webu, tiks pie pārēja.. bet vienalga - ja tiks pie servera resursiem (uzlauzīs pašu serveri), tad jau nekas nepalīdzēs. Maksimāli drošs PHP kods un vari būt mierīgs un kā jau teica bubu - jāupdeito softs (Apache+PHP+*nix)
 16. un kas tas būtu? reāls piemērs, lūdzu? Varbūt varētu būt kāda oline spēle?,.. bet anyway - vieglāk to uzreiz glabāt kādā normālā veidā iekš DB un t.t. Ja grib kaut ko kopā salāgot, jāuztaisa interfeiss.. kaut vai starptabula. nevis rakņāties pa sessijas datiem, kas ir php-only darīšana (pofig, ka tikai read-only), un nav svarīgi DB/faili... Sessija domāta lietotājam tekošie settingi uz servera. Man piem. nepatiktu, ka kāda programma ložņātu pa sessijas datiem. (Un)Serializācijas algoritmu nemaz nav tik grūti uzrakstīt. Galu galā ir labs teiciens - labāk neaiztikt to, kas strādā daudz maz normāli un stabili. Pārbaudītas vērtības, kā saka.
 17. tikai atceraties, ka sess-db ir vēl viens papildus SQL uz DB.. un ja dati nav serializēti, tad vēl vairāk datu pumpēšanas [serveri jāatvel resursi uz katru pieprasījumu un t.t.] Un nav jau nekādas problēmas šārot sessiju folderi tīklā... ja jau webs ir tik liels un klāsterēts, tad gan jau arī normāli sakonfigurēts. Pats par sevi saprotams. Es, piem., izvairītos no DB slogošanas.
 18. A kāda starpība, kā rāda kodā? :)
 19. Mysql nav rezervēts nosaukums `obj_Id` .. tātad tādas kolonnas nav.. varbūt tev tur ir OBJ_LD ? nevis OBJ_ID ?
 20. ne tikai listošanu bet arī lasīšanu. 1.) uzrakstam mod_rewrite, visi pieprasījumi tajā mapē iet uz index.php/die.php 2.) web-skripti mierigi varēs lasīt failus iekš tās direktorijas problema sakas tad, kad mod_rewrite atslegts un t.t.
 21. šis te jau nelasa forumu :) greetz
 22. nokonfigurē PHP failos visu ceļus attiecīgam serverim un nokodē ar `Turck mmcache`. Bet gudrs admins/koders tāpat spēs palaist lapu, sadefinējot `linkus` failsistēmā. Nepasargāsi tādā veidā "palaišanu", bet pašu loģiku/kodu gan... var jau protams piesiet visādiem parametriem, tipa servera IP/hostname/etc.. sarežģīt gan var :)
 23. man liekas, ja esi admins, tad radisies debug infa.. a ja nē, tad meklē keksiti.
 24. sources nepētīji? iesledz error_reportingu, iesp. kada f-ja netiek atrasta
 25. Delfins

  Web lapa

  sory, varbūt es kaut kāda citā laikmetā tiku, bet kur tur 1000+ Ls? par 3 tabulām un kaut kādu primitīvu JS?
×
×
 • Create New...