Jump to content
php.lv forumi

Labs PHP coderis


Gundars

Recommended Posts

jaaa, bet ko noziimee maaciities?

es, piem., domaaju, ka esmu iemaaciijies galveno - maaceet maaciities.

taa pirms neilga laika paaris dienaas apguvu VB (protams, ne jau guru liimenii, bet tomeer). taa teikt - varu dariit visu peec vajadziibas, bet nejuutu vajadziibu maaciities visu peec kaartas. lai gan intereses peec pats sho to skatos, piemeeram, par jquery. taa teikt, ja nu tomeer noder :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

>> 3: ir jābūt un jāpārliecina darba devējs ka esi spējīgs mācīties kaut ko jaunu, šeit labs pamatojums ir augstkolas diploms vai fakts ka vēl mācies;

 

ne vienmēr, pabeidzis, ok- labi.

vēl mācies, tas nozīmē, sessijas laikā labāk vispār iedot atvaļinājumu viņam.

 

>> 4: nevienam tipiskam priekšniekam vai humāno resursu darbiniekam neko neizsaka gudrie vārdi "AJAX, DHTML, CSS, C++, C etc", viņi nezin un zināt negrib ar ko atšķiras MySQL no SQL un tas arī viņiem nav jāzin;

 

cik man nācies saskarties, tie ir top līmeņa priekšnieki/īpašnieki, tādi nenodarbojas ar darbinieku atlasi, vai ja nodarbojas, parasa kādu citu, kas saprot lai parunā par programēšanu ar kandidātu. parasti tie kas atlasa darbiniekus zina gan kko par 'tēmu'. tak pats saki ka kkad meklēsi darbiniekus.

un imo šī foruma līmenis neatspoguļo patieso lv php programētāju līmeni, jo php ir tik viegla valoda, ka tiem kas pāris gadus jau ņēmušies ar php, nav īsti ko prasīt, lielākie prasītāji ir hello-worldisi, tas ar rada šausmīgo skatu. otrkārt forums principā ir latviski, tas nozīmē ka iztrūkst visi krievu phpisti.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

...tas tā informācija no pēdējā CebIT apmeklējuma.

 

Outsource PHP codera 10-15 USD - stundā

 

Attiecīgi PHP kodera pašizmaksa ierēkinot kopā nodokļus, darbavietu un citus izdevumus var svārstīties no

800-1440 Ls./mēnesī. Citādi ir vērts sākt izskatīt outsource.

 

 

Un nekādi Goldy tu nevari parasīt 5 ciparu algu, ja vien tu nedomāji, ka šim skaitlim divi cipari ir aiz nulees.:))

Link to comment
Share on other sites

1. kaut cik nopietnos kantoros pirmā darba intervija ir tikai un vienīgi ar humāno resursu, un/vai priekšniecību. Šajā stadijā jau ir jāpārliecina cilvēki par to ka tu esi uzņēmumam vajadzīgs, nevis uzņēmums tev, otrajā kārtā vai vēlāk ir runāšana ar IT pārstāvjiem, kad būtībā jau viss ir izlemts. Jā mazos kantoros tas tā nenotiek.

 

par macīšanos nepiekrītu, var mierīgi apvienot gan mācīšanos gan strādāšunu bez nekādiem sesijas atvaļinājumiem, protams ja grib un vienā vai otrā neesi iegājis ar fanātismu, strādājošos dienas laika studentus gan neatbalstu, tur nav ne šis ne tas.

 

jā krievu "phpisti", tā ir latvijas problēma, ka būtībā ir divi darba tirgi, nu netiek ņemti tikai latviski runājošie krievu firmās un tikai krieviski runājošie latviešu firmās. kā tu iedomājies iederēsēis programmētājs kurš no latviešu valodas zin tikai labdien, uzņēmumā kur visi pārējie ir latvieši, protams ka ne un līdz ar to viņam strādāt būs arī diezgan grūti.

 

Gundars protams ka 5 ciparus nevaru prasīt tas bija joks.

Jā jāzin ne tikai PHP

Edited by goldy
Link to comment
Share on other sites

...tas tā informācija no pēdējā CebIT apmeklējuma.

 

Outsource PHP codera 10-15 USD - stundā

 

Attiecīgi PHP kodera pašizmaksa ierēkinot kopā nodokļus, darbavietu un citus izdevumus var svārstīties no

800-1440 Ls./mēnesī. Citādi ir vērts sākt izskatīt outsource.

 

 

Un nekādi Goldy tu nevari parasīt 5 ciparu algu, ja vien tu nedomāji, ka šim skaitlim divi cipari ir aiz nulees.:))

 

tak kur probleema, njem freelancerus no indijas, ja tev pats galvenais ietaupiit tos dazhus latinjus...

reaali dzheki maksaa reaalu naudu, nevis veertee peec situaacijas apkaart..

vienaa uznjeemumaa dzhekiem par Maajas lapaam 600 latus maksaa + briivais grafiks + visaadi bonusi + atvalinaajumi aarzemees.. visaadus projektus biida, kur galvenais lielais rubljis un mazaak pavadiitaa laika pie kodeeshanas. politika: labs analiitikis un labi projekti.

bet cits tiem maksaatu 300, un veel zheelotos, ka daudz.

Link to comment
Share on other sites

tak kur probleema, njem freelancerus no indijas, ja tev pats galvenais ietaupiit tos dazhus latinjus...

reaali dzheki maksaa reaalu naudu, nevis veertee peec situaacijas apkaart..

vienaa uznjeemumaa dzhekiem par Maajas lapaam 600 latus maksaa + briivais grafiks + visaadi bonusi + atvalinaajumi aarzemees.. visaadus projektus biida, kur galvenais lielais rubljis un mazaak pavadiitaa laika pie kodeeshanas. politika: labs analiitikis un labi projekti.

bet cits tiem maksaatu 300, un veel zheelotos, ka daudz.

 

Gribi lielāku piķi...mācies tālāk Javisti piemēram maksā no 30-50USD/h

 

Es ko vainīgs, ka visa pasaule PHP koderus nevērtē augstu????

Link to comment
Share on other sites

Ja runājam par PHP koderu algām... šeit gribētos piebilst, ka visa sāpe ir tajā faktā ka ir daudzi tirgus čakarētāji (atvainojos ar izteicienu). Ir daudzi studenti un kas trakāk - skolēni - kuri par 50Ls, 100Ls apsolās uztaisīt Web lapu uzņēmumam. Šitādu fruktu dēļ ir izveidojusies situācija, kad lielākā daļa Web lapu gribētāji izdzirdot ka par lapas ar speciālu dizainu, PHP, MySQL prasa vairāk par 150Ls sāk skatīties ar jocīgi skatienu. Ka jums saku - tirgus vainīgs... tirgus...

Link to comment
Share on other sites

man piemeeram pilniigi pie di$sas, cik sanjem tas vai shitas, te vai citur. web programmers, taa nav apkopeeja vai kasieris, kursh savaa laucinjaa nespeej uzvaariit garo rublji.

programmeri kopaa ar bosiem (...;]) var tasiit megaprojektus un paardot pa dazhiem latiem, cik lai tas krutaks tur zinaatu C++ vai/un javu vai veel visaadas megalietas.

bet ja cilveeki aiziet kaut kur taalaak par krutumu, tad var daudz ko panaakt..

nu nav lapaam galvenais 1000 pogas, kuras var spaidiiit un piebaazsts ar ajaksiem un veel hu$ znaet ko..

videejais lietotaajs tachu pat 10% nesaprot no taa visa, un vinjam pilniigi po$uj. vinjsh neorienteejas cik tas projekts izmaksaa..

un kam tas patiik, kad pasaka mees tev maksaasim 250 latus un vsjo, tu mums vajadziigs kodeeshanai, man piedr$zt kas tu un no kurienes, grafiks ir, 180 stundas jaanoseezh pie kompja...

Link to comment
Share on other sites

Gribi lielāku piķi, kļūsti par darba devēju... ;)

 

e-remit... Tur jau tā sāpe, ka es esmu darba devējs:)) Jo ar kodera amatu es vairs nevaru nopelnīt, tik cik gribās:))

 

Nemec...vispār ne jau koderis nosaka, cik pogas un ir vajadzīgs vai nē AJAZ un citas fīčas. Bet gan projekta pasūtītājs, jeb klients.

 

Kodera pienākums visā šajā procesā ir kodēt ar maksimālo atdevi. Nevis čerež "žopu", vai kā sanāk!

 

Un ja gribi lielāku naudu, tad lūdzu ...maini kvalifikāciju un kļūsti par finansu haizivi un peldi/grimsi Volstrītā.

 

Bet, ja esi koderis tad nu neprasi sev algu, tādu, kā finansu direktors saņem. Tomēr jūs esat dažāda svara kategorijas:)))

Link to comment
Share on other sites

nemec -> jā bet cik ir tādu krievu kas nemāk latviešu valodu, tu laikam ka tomēr neesi tajā kategorijā.

 

jā tie kas taisa lapas par 50Ls tie čakarē tirgu un ļoti nopietni, es gan nesaprotu ko viņi paši sev liek uz maizes.

 

jā ir jābīda pašiem savi projekti, ir jāpiedāvā darba devējam kas jauns, ir jādalās ar savām domām par iespējamiem risinājumiem webā utt utt

 

prieks ka šis topiks ir aizgājis un nav pārvērties par kārtējo ko tu proti un kā man palīdzēt topiku

 

un par darba devēju arī nemaz nav tik viegli kļūt un nekāda medus maize tā nav.

 

iz pieredzes humoram: runājot ar potenciālo klientu sapratu ka cena jāsauc turpat pie minimālās iespējamās, jo bija cerība ka klienta lapa tiks attīstīta un notiks aktīva darbība internetā, vismaz spriežot pēc klienta ambīcijām, un kad tas tika pateikts protams ka tika rādītas un bolīts lielas acis kā nu tā ar jo tas jau nekas nav apmēram tas pats kas WORD dokuments un kā nu par to maksās tik daudz, ja jānis piedāvā par 50Ls visu izdarīt. Nu ko ir pagājis vairāk kā gads, jānis neko nav izdarījis, klientam bizness stāv uz vietas un konkurenti ir aizņēmuši brīvo tirgus nišu, bet šīs firmas lapu vēl joprojām sastāda 6 banneri daži raksti un uzraksts ka lapa atrodas izstrādes stadijā. tā ka topošie un esoši biznesmeņi ar lielajām abīcijām saprotiet ka ne tikai TV reklāma maksā naudu

Link to comment
Share on other sites

e-remit... Tur jau tā sāpe, ka es esmu darba devējs:)) Jo ar kodera amatu es vairs nevaru nopelnīt, tik cik gribās:))

 

Te vietā ir kāds vecs stāsts - kāda profesora atzīšanās. Jaunībā viņš centīgi strādāja, bet neviens viņa darbu nenovērtēja, izteica neapmierinātību. Gāja laiks, kļuva pats par vadītāju zinātniskajai grupai, bet nav paveicies ar jaunajiem - lietas, ko viņš mierīgi izdarītu pus stundā, jaunais stundas četras mocās, labprāt pats par asistentu strādātu, bet nevar vairs atļauties algas dēļ...

Link to comment
Share on other sites

iz pieredzes humoram: runājot ar potenciālo klientu sapratu ka cena jāsauc turpat pie minimālās iespējamās, jo bija cerība ka klienta lapa tiks attīstīta un notiks aktīva darbība internetā, vismaz spriežot pēc klienta ambīcijām, un kad tas tika pateikts protams ka tika rādītas un bolīts lielas acis kā nu tā ar jo tas jau nekas nav apmēram tas pats kas WORD dokuments un kā nu par to maksās tik daudz, ja jānis piedāvā par 50Ls visu izdarīt. Nu ko ir pagājis vairāk kā gads, jānis neko nav izdarījis, klientam bizness stāv uz vietas un konkurenti ir aizņēmuši brīvo tirgus nišu, bet šīs firmas lapu vēl joprojām sastāda 6 banneri daži raksti un uzraksts ka lapa atrodas izstrādes stadijā. tā ka topošie un esoši biznesmeņi ar lielajām abīcijām saprotiet ka ne tikai TV reklāma maksā naudu

 

Goldy...pie manis, kā reiz atnāca tikko tāds projekts, ko bija uztaisījuši studenti. Tagad klients grib, lai to visu sakārto un attīsta. Un saprot, ka labāk samaksāt naudiņu vairāk:)) Bet vienīgais šis klientu paraudzināšans process notiek loti lēnām. Savukārt par cik IT speciālisti ir jau dārgi, tad attiecīgi daudzi klienti jau ir gatavi maksāt normālu naudu, par IT pakalpojumiem. Atiecīgi var jau sāk maksāt normāliem speciālistiem arī normālu samaksu.

 

P.S. Būtu vāl labi, ja atrastos arī darītāji:)))

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...