Jump to content
php.lv forumi

Izglītība


Robis

Recommended Posts

nesaku ka nevajag izglītoties, bet tagad laikam ir tā ka iepriekšējā darba vieta, kurā kādus 2-3 gadus nostrādāji, un apskatāmi rezultāti ko tur izdarīji un vari pacelt pagaidām darba devējiem ir svarīgāk nekā papīrs ka esi pabeidzis 3 universitātes.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iespējams, bet citur izglītība ir kā prasība.

P.S.

Kā jūs paredzat vispār perspektīvu šai nozarei? Respektīvi, server un client side scripting - php, javascript, nelielās db - mysql, postgresql, un formatēšanas - html, xhtml, css, kā arī xml.

Respektīvi pēc šāda tipa zināšanām un pieredzes ir paredzams piegaugošs pieprasījums tirgū un stabilas algu izaugsmes?

Link to comment
Share on other sites

robi - augstākās izglītība neparedz ka tev iemācīs programmēt pilnīgi visu, tur nav tā doma pat iekšā.

universitātes doma ir iemācīt tev domāt pareizi nevis darīt, un bez ētikas, filozofijas un citiem pēc taviem vārdiem nekam nevajadzīgiem priekšmetiem tur neiztikt.

un neviens darba devējs nedomā ka cilvēks kurš pabeidzis 3 universitātes ir gudrs kā einšteins, bet gan to ka cilvēks ir spējīgs uzņemties kaut ko un paveikt to un tas arī viss. par tavām prasmēm liecina tikai un vienīgi tava DARBA PIEREDZE

Link to comment
Share on other sites

Kā jūs paredzat vispār perspektīvu šai nozarei? Respektīvi, server un client side scripting - php, javascript, nelielās db - mysql, postgresql, un formatēšanas - html, xhtml, css, kā arī xml. Respektīvi pēc šāda tipa zināšanām un pieredzes ir paredzams piegaugošs pieprasījums tirgū un stabilas algu izaugsmes?

 

Ir labi. Cik ir gadījies dzirdēt un redzēt, ja vajag attiecīgās specialitātes darbinieku, nākas meklēt ar uguni.

 

Attiecībā uz izglītību. Varu teikt no savas pieredzes, ka LU 1. līmeņa augstākā profesionālā izglītība "Programmētājs" varētu būt tas, ko tu meklē.

Mācību ilgums: 2 gadi, tiek apskatīts praktiski viss, kas nepieciešams topošajam programmētājam + galā ir jāstrādā pus gada prakse, tā kā potenciāli darba devējam tas varētu likties daudz smukāk par pliku bakalauru.

Attiecībā uz kursa saturu - praktiski tas pats, kas 4 gadu bakalauriem ar tādu niansi, ka mazāk matemātikas, akadēmiskās izglītības, vairāk prakses un konkrētu tehnoloģiju.

Pabeidzu to programmu nu jau gandrīz 3 gadus atpakaļ un esmu pilnībā apmierināts.

 

Attiecībā uz tiem, kas te saka, ka LU ir zems līmenis, bet RTU augsts - viss ir atkarīgs no tavas paša attieksmes. Tas, ka kaut kaadi sliņķi prasa lai uztaisa viņu LU mājas darbus nenozīmē absolūti neko par kopējo mācību līmeni. Man ir bijuši gadījumi, kad esmu 2. kursā būdams taisījis RTU studentu mājas darbus 3. vai 4. kursam, bet tāpēc neņemos apgalvot, ka RTU būtu zems līmenis. Tāpat būs arī tavā gadījumā - viss atkarīgs ar kādu attieksmi tu mācīsies. Ja gribi izbraukt cauri un dabūt pliku papīru, tad mācīties par maksu noteikti nav vērts.

Link to comment
Share on other sites

Es pats neesmu rīdzinieks, tas nozīmē, man nāktos īrēt Rīgā dzīvokli un kur ir tik labs darbs, lai no plikās stabilās algas samaksātu par dzīvokļa īri, ēdienu, apģērbu, transportu un studijām? Nevajag pieminēt izņēmumus, bet realitāte?

Link to comment
Share on other sites

Realitāte - pats arī nebiju rīdzinieks. Vismaz attālākiem personāžiem (kā tas bija manā gadījumā) ir iespējas dzīvot kopmītnē. Pirmajā kursā vēl nestrādāju, lai aklimatizētos un saprastu ap ko lietas grozās, bet otrajā kursā jau strādāju praktiski pilnu slodzi un mācījos. Zinu cilvēkus, kas šo programmu ir pabeiguši pat labāk par mani strādājot jau no pirmās mācību dienas.

Darbu savienot at studijām var tīri elementāri, ja vien ir tāda vēlēšanās.

Link to comment
Share on other sites

Ir reāli, un kā jau tev saka - diezgan daudzi tieši tā arī dara. Vairāki priekšmeti ir tādi, uz kuriem var mierīgi neiet, bet atnākt tikai uz kontroldarbiem, vai pat tikai uz sesiju, pirms tam pārlasot vielu grāmatā vai no kāda cita konspektiem.

Link to comment
Share on other sites

Kaklz - Tu zini vairāk par to programmu... Vai tur tiešām ir reāli savienot ar pastāvīgu darbu, kur obligāta prasība, piemēram, ir nostrādāt 40 stundas nedēļā?

 

Nezinu vai ir daudz tādas vietas, kur tev prasa precīzi 40 stundas nedēļā atsēdēt, ja vien tu netaisies strādāt par pārdevēju veikalā :)

 

Saprātīgam darba devējam svarīgāk ir lai tu izdari darāmo, nevis sēdi darba vietā 40 stundas nedēļā ;)

 

Pie tam ir nianse, ka lielā daļā gadījumu specifiskajos priekšmetos var izbraukt uz darba rēķina, kaut vai izstrādājot mājas darbus datu bāzu pārvaldības sistēmās, tīmekļa tehnoloģijās, programminženierijā, kur universitātē tiek nodoti praktiski tie paši darbi, kas tiek saražoti priekš darba devēja. Protams var gadīties nianses, kas ir jāpielabo, jānovāc nost, taču tā ir viena no viltīgajām formulām, kas nāk talkā šādos gadījumos.

Link to comment
Share on other sites

Programmēšanu augstskolā Latvijā nevar apgūt vakaros vai neklātienē (vismaz pagājušogadu nevarēja). Pašam bija līdzīga problēma... tad +/- sāku saprast, ko dzīvē gribu sasniegt un aizgāju pilnīgi ko citu mācīties. Ar programmēšanu aizraujos jau no bērnības un pašmācības ceļā esmu iemācījies praktiski visu, ko pašlaik māku. Protams, ja mācītos augstskolā tad zināšanas būtu krietni augstākas - nešaubos.

 

Robi - tu te bārsti tekstu ar domu, ka tev to papīru vajag, lai darbu varētu normālu dabūt. a kas tev tagad par problēmām? bez papīra darbu nevari dabūt? cik es zinu un esmu saskāries ar to, tad IT jomā bieži vien papīrs nav obligāts, bet galvenais, lai tu rubī visas tās lietas (goldy te jau sacīja viedus vārdus). pietam kas tu taisies mainīt darbu ik pēc 3 mēnešiem, ja visiem gribi rādīt to savu papīru? dabūn normālu darbu un sēdi un cīnies. jau daudzas reizes esmu teicis, ka ne jau algā ir darba vērtība! bet mūsdienās lielākā daļa jauniešu ar vārdiem "normāls darbs" saprot "liela alga", kas fundamentāli nav pareizi.

 

Pietam tu te mētā par programmēšanu un tīkliem visu ko, bet tās pamatā ir divas dažādas lietas. viens ir datortīklu speciālists/inženieris, bet otrs ir programmētājs. tu sākumā izdomā, ko tu gribētu vairāk darīt. šitādi speciālisti, kuri zin visu, nevieš īpašu uzticību :)

 

par RTU un LU nestrīdēšos, bet zinu to, ka RTU prasības stingrākas mācību procesā (gadījās nedaudz RTU pamācīties :) )

Link to comment
Share on other sites

Man arī tikai nepabeigtā augstākā.. nu un? Zato ir sertifikāti, kas apliecina ka maku/varu konkrētā priekšmetā, un vot šitāds papīrs padara to pašu bak. vai maģ. papīra gandrīz vai par "nekas"...

 

Esmu arī pret tādiem darbdevējiem, kuriem vajag augstsk. papīrs (protams šis vairāk attiecās uz IT jomu, citās sfērās papīrs ~= prakse)

 

Iesaku neiespringt, un sūtīt 9.st. tālāk piekasīgos..

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...