Jump to content
php.lv forumi

Izglītība


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

Tātad - iepazīstināšu ar sevi nedaudz - esmu persona X, kurai ir vidējā akadēmiskā izglītība un nepabeigta augstākā izglītība, kuru pabeidzot būtu iegūts bakalaura grāds specialitātē, kurai nav nekāds sakars ar IT.

Esmu pašmācības ceļā samācijas php, MySQL db, serveru konfigurācija (softisko) un citas "mīkstās" lietas, tai skaitā, css, xhtml, html validitātes utt. Zināmā mērā arī JavaScript. Protams, DOM un tamlīdzīgas fiškas - respektīvi visu vieglo tīklu programmēšanas galu. Nu nojēgsma ir, fiška rubījās lielākoties, kur sarežģītāk - papras kādam padomu un aiziet anyway.

 

Mans mērķis:

Dabūt fundamentālo izglītību šai jomā - respektīvi, programmēšana un tīkli, lai man nav nekādu problēmu izprast jebkuru sistēmu jebkurā uzņēmumā (daudz maz sakarīgā) un zināms pilnīgi viss fundaments, lai neapjūku nevienā situācijā praktiski šai darbā, problēmu risinājumi vienmēr pa roka utml. jeb, īsāk sakot - fundamentāla izglītība ar praktisku ievirzi, pie tam šo izglītība būtu cienījams rādītājs nopietnās un lielās firmās.

 

Tātad, varianti kādi un izmaksas un pie tiem pavadītais laiks?

 

1. Bakalaurs RTU datorzinātnēs? 4 gadi?

2. Kurss ar kaut kādu vispasaulē atzītu sertifikātu caur netu?

3. Neklātiene kādā labā augstskolā?

4. ....

 

Vienuvārdu sakot, vajag variantus, kā un cik ilgi to realizēt un izmaksas :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. RTU bakalaurs ir 3 gadi. LU pašlaik 4 gadi, bet būs 3 gadi.

2. Uz sertifikātiem ne visas firmas skatās. Citām ir gandrīz vai po, citām atkal uz vienu konkrētu skatās, bet uz citiem ne īpaši.

3. nezinu

 

A par zināšanām. Pati mācīšanās vien tev dos tikai to, ka tās zināšanas, kuras tev tur dos, tās dos sistemātiskā veidā, bet nebūt ne visas, kuras tev būs vajadzīgas kādā konkrētajā darbā. Es, piemēram, pašapmācības ceļā esmu apguvis droši vien vairāk nekā universitātē esmu iemācījies. Ļoti šaubos vai kāda izglītības programma nodrošinās tev to, lai tu jebkurā vietā saproti jebkuru sistēmu. Daudz kas tāpat papildus jāmācās pašam būs pēc universitātes pabeigšanas. Uzskatu, ka darba pieredze tur spēlēs lielāku lomu nekā tas izglītības papīrs.

Bet nu ja ļoti gribās mācīties iesaku iet uz LU. Es domāju tur vairāk un pamatīgāk teoriju iemācīs nekā RTU.

Link to comment
Share on other sites

Nja, 3 gadi būtu ok! Vai LU būs 3 gadi jau nākamgad? Cik maksā vienā gadā?

 

P.S. Es ceru, ka man izglītība varētu sniegt visu programmēšanas būtību un visus pamatus sistēmātiski un spēcīgas OOP programmēšanas teorijas pamatus, lai es varu vieglāk izstudēt Java vai kādu citu nopietnu valodu!

Link to comment
Share on other sites

Diploms man nodrošina oficiālu apstiprinājumu, ka es kaut ko zinu :)

Ja LU ir labāks, man interesē LU, bet 4 gadi ir makten pa daudz programmēšanas specialitātes apgūšanai (kopā ar sistēmas analīzi un tīkliem).

Manuprāt 2, 3 gadi maksimums šādām lietām.

Link to comment
Share on other sites

Un tad jāmaksā arī būs lētāk? Skatījos mājaslapā - studiju maksa ir 800, 900 Ls gadā - manuprāt, tas ir ārkārtīgi dārgi priekš papīra, kurš tikai daļēji spēj palīdzēt darba intervijās.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu vai tad būs lētāk. Bet nu izglītība maksā..

 

Ir jau vēl tāda lieta kā budžeta grupa. LU datoriķos diezgan viegli tikt budžeta grupā, ja tu rubī fišku. Tur ir tā, ka pēc katra kursa notiek rotācija, un nākamajā kursā budžeta grupā ir tie, kuriem labākās atzīmes no kursa (ja vien nav parādu). Nu tb noteiks skaits no augšas sakārtojot pēc vidējās svērtās atzīmes.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir pārāk dārgi! Pie tam es gribētu neklātieni - respektīvi, lai varu apvienot ar darbu un man vajag diezgan šauru specializāciju - programmēšana, sistēmanalīze labākajā gadījumā vēl klāt vai tīkla arhitektūra vai kā to tur sauc... Visas tās fizmat gudrības man nevajag. :)

Link to comment
Share on other sites

Programmēšanas ziņā un vispār datorspecialitātē jau nu RTU noteikti ir augstāks līmenis nekā LU. LU tikai ūdeni lej. Cik nav bijis tādu gadījumu, kad kojās kāds no LU prasa, lai izpilda laboru. Bet nu tas ir mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir pārāk dārgi! Pie tam es gribētu neklātieni - respektīvi, lai varu apvienot ar darbu un man vajag diezgan šauru specializāciju - programmēšana, sistēmanalīze labākajā gadījumā vēl klāt vai tīkla arhitektūra vai kā to tur sauc... Visas tās fizmat gudrības man nevajag. :)

uuij.. tad vispār ko tu skaties uz universitātēm. Ņem kādus kursus - būs daudz ātrāk, lētāk un iespējams pat labāk. Ja jau tu gribi tikai tīri programmēšanu, tad visi pārējie obligātie priekšmeti, kas ir universitātēs tev būs tikai lieka nasta.

Link to comment
Share on other sites

uuij.. tad vispār ko tu skaties uz universitātēm. Ņem kādus kursus - būs daudz ātrāk, lētāk un iespējams pat labāk. Ja jau tu gribi tikai tīri programmēšanu, tad visi pārējie obligātie priekšmeti, kas ir universitātēs tev būs tikai lieka nasta.

 

Bet kursi nedod augstāko izglītībus + es neesmu pārliecināts, vai visi darbadevēji pietiekami nopietni skatītos uz to rezultātiem kā uz augstāko izglītību :(

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...