Jump to content
php.lv forumi

Izglītība / darbs


sandis_m

Recommended Posts

Atceros savus studiju gadus:

- Celšanās pirms 7iem, skrējiens uz vilcienu, vilciens, skrējiens uz skolu, lai 1-2min pirms zvana ielektu solā

- Mācības

- Skrējiens uz darbu, kur pēc saskaņota grafika strādāju

- Skrējiens atpakaļ uz mācībām

- Baseins/sporta zāle

- Uz pēdējo/pirmspēdējo vilcienu, kurā mājasdarbi

- Mājās vēl daži mājasdarbi.

- Gulēt

 

Kolīdz sāku šaubītīes, viss sāka pajukt, pēdējie divi gadi bija diezgan grūti un knapi pabeidzu tieši tā iemesla dēļ, ka... augstkolā bija samērā brīvs režīms.

 

Noguries šodien jūtos no tā, ka dzīvoju slaista dzīvi - darbs mājās (vai tas vispār ir darbs?), kustības maz, nav jāmācās... Bet tam tūlīt tiks pielikts TREKNS punkts ;)

 

"To achieve something, one must push himself".

 

p.s. Nu ja jau reiz paprasīji, tad atbildēšu skaidri - būsi konkrēts losis, ja nepabeigsi iesākto. ;) Nav no tukša gaisa pagrābts, pazīstu cilvēku, kurš tagad 30 gados mokas ar to, ka nav pabeigta vidējā/profesionālā izgl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.. Protams ja Tavs mērķis ir izveidot pašam savu uzņēmumu..
..ja tiešām mācības sāk traucēt biznesam..
Ja redzi sevi kā start-up uzņēmēju, tad meties iekšā startupos, savos vai kopā ar citiem.

 

Khmm... Par kādiem uzņēmumiem/biznesiem/startupiem jūs runājiet? Kāds ir šāda scenārija potenciāls šajā konkrētajā gadījumā?

p.s. Mans no malas vērotāja viedoklis - tādi puskoka lēkātāji kā reiz sakrīt uz šiem startupiem, savu PPT prezentāciju jau nosauc par veiksmes stāstu u.c. murgi.

Link to comment
Share on other sites

 

Khmm... Par kādiem uzņēmumiem/biznesiem/startupiem jūs runājiet? Kāds ir šāda scenārija potenciāls šajā konkrētajā gadījumā?

p.s. Mans no malas vērotāja viedoklis - tādi puskoka lēkātāji kā reiz sakrīt uz šiem startupiem, savu PPT prezentāciju jau nosauc par veiksmes stāstu u.c. murgi.

 

Nejau idejai vai PPT prezentācijai ir nozīme, bet gan attieksmei, vēlmēm un spējām. Ja tu domā, ka gribi izveidot savu biznesu IT sfērā un tu esi gatavs un vari atļauties nākošos 2,3,5,7 vai vairāk gadus veltīt tam un tev ir vispārēja skaidra vīzija, ko vajag darīt, tad tas ir jādara un visas skolas un pusskolas būs tikai traucēklis, kurš tērē laiku un te es nerunāju tikai par Markiem, Biliem un Stīviem. Savu startupu atmaksājas arī būvet tad, ja tas sasniedz dažus tūkstošu vai desmitus tūkstošus lietotāju un to izdarīt nav nemaz tik grūti, tikai vajag gribasspēku.

Link to comment
Share on other sites

Es tā arī neesmu redzējis nevienu maģisko LV startupu keisu, kur viss notiktos kā codez u.c. sapņotāji apraksta - pameta mācības, mazliet fokusējās uz kaut kādu ideju un tad atvērās caurums uz paradīzi...

Tādā gadījumā man tev jājautā, ko tu vispār esi redzējis?

IZstāsti kāda LV veiksmīgā projekta rašanās keisu - kas taisījā, kā taisīja, vai mācījas, vai pameta, cik laiku tam vēltīja. Pieļauju, ka tu zini mazāk par 3 keisim detaļās vispār, tāpēc tavs apgalvojums, ka tu nevienu nezini, nav nekāda statistika.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Codez, Tu maz iedomājies kas būtu, ja visi pēc tāda principa sāktu dzīvot, izglītību nevajag, tas ir traucēklis un aiziet kaut ko programmēt? :)

 

Cik es esmu redzējis dažādus IT sfērā darbojošos cilvēkus, nu nav nemaz tā ka pārāki būtu cilvēki bez izglītības, ar visu papildus laiku, ko viņi neizlietoja mācībām augstskolās, grozies kā gribi apkopojot visus labāki būs programmētāji ar izglītību. Es protams labi saprotu, ka ir cilvēki bez izglītības, kas varēs pat kādu gudru profesoru pārspēt, bet tādi ir tik unikāli un reti sastopami, ka 99 procentiem cilvēku izglītība viennozīmīgi palīdzēs un nāks tikai par labu. Es nesaku, ka bez izglītības neviens nevarēs atrast darbu vai dzīvot, varēs, bet nu pilnīgi noteikti augstākā izglītība nebūs veltīgi izmests laiks.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

sand2s. Ja nu ir zudusi motivācija, es dzīvoju reāli 542 istabiņā, kojās - jā vienās mēs dzīvojam. Ja nav kojās PC vai kas tāds, ir man viens te pavecs, pats vēl nesen uz viņa programmēju utml. darbojas viss kas vaidzīgs, vari nākt pie manis augšā, izdomāsim ko abi varam padarīt, for fun vienkārši, izrunāties pa dzīvi vai kas tev tur ir, reāli saņem savas olas rokā un viss :)

 

i-nets man gan ir tikai viens, bet tam ir lokāls domāts :)

Link to comment
Share on other sites

Codez, Tu maz iedomājies kas būtu, ja visi pēc tāda principa sāktu dzīvot, izglītību nevajag, tas ir traucēklis un aiziet kaut ko programmēt? :)

Ko tu sauc par izglītību? Vai to papīrīti?

Kā jau Aleksejs teica, izglītība ir process visas dzīves garumā un pie mūsdienu modernajām tehnoloģijām iet un sēdēt skolas solā ir zemē nomests laiks pret to, ja tu zini, ko tev vajag un ej uz to.

Skola ir alternatīva tikai tad, ja tev nav nojausmas ko gribi, vai nezini īsti kā to sasniegt, tas ir kā dzelzsceļš, vari iet pa to, kaut kur aizvedīs, bet nav garantija, ka aizvedīs tur, kur vajag, jo sliedes ir vecas un sen jau tur novietotas un principā ved tikai uz vienu vietu.

Izglītības sistēmā problēma ir tāda, ka tā netiek līdzi strauji mainīgajai pasaulei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...