Jump to content
php.lv forumi

Web darba krīze


nemec

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu nu ar, kas saka, ka es tikai ar phpbb veidoju, tas ka man viņš patīk un palīdzu citiem, nenozīmē, ka man viņš ir vienīgais. Ja jau ar simfony nebutu neko darijis, tad arī neteiktu, ka tas ir murgs.

Link to comment
Share on other sites

Kas to teica. Es tik vien tā visu sākumā apguvu, pētīju kodus, uzbūvi, etc, no reāliem rukājošiem piemēriem ķidājos laukā, pētīju. Pēc tam jau pamats ir, laižam tālāk un tālāk. Ar vienu sistēmu taču šeit neviens neapbrobežojas. Tagad jau sen kā rakstu visu pats, ja nu ko uz fikso vajag un budžets ir niecīgs, tad uzmetam ko gatavu, galvenais, lai klients laimīgs un nauda makā, tas tā lētiem projektiem. Protams, jo labāk viss ir izveidots, jo lielāks prieks pašam.

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

Sākt vajadzēja nevis ar līku kodu apguvi, piedod, bet tomēr ar programmēšanas pamatu apguvi - jā jā, no grāmatām visu to lasāmvielu, veidojot reālus praktiskus piemērus. Es ar nožēloju, ka sāku web programmēšanu ar gatavu cms studēšanu - galīgi garām tas ir...

Link to comment
Share on other sites

Tu nu ar, kas saka, ka es tikai ar phpbb veidoju, tas ka man viņš patīk un palīdzu citiem, nenozīmē, ka man viņš ir vienīgais. Ja jau ar simfony nebutu neko darijis, tad arī neteiktu, ka tas ir murgs.

Bet kāds ir tavs pamatojums, tam, ka symfony ir murgs? Vienīgais, ko es spēju tagad iedomāties, ir tas, ka tu nesaprati, kā tas strādā un kā ar to strādāt.

Link to comment
Share on other sites

Bet kāds ir tavs pamatojums, tam, ka symfony ir murgs? Vienīgais, ko es spēju tagad iedomāties, ir tas, ka tu nesaprati, kā tas strādā un kā ar to strādāt.

 

Visticamāk tā arī ir bijis... Diemžēl programmēšanā ir 2 lietas - vai nu jābūt interesei par to jau no paša sākumā vai arī ir jāpārvar sevi un jāprot iedziļināties tai lietā. Ja ne viens, ne otrs, nekas nesanāks, tikai tāds phpbb bakstītājs :P

Link to comment
Share on other sites

Nezināju, kur īsti ielikt, bet tikko ieraudzīju šo:

http://www.jackcheng.com/maxing-out-your-triangle (Angļu val.)

Pirmās rindkopas tulkojums manā izpildījumā:

Manuprāt, lielākā daļa cilvēku uzsāk strādāt, projektus vai hobijus triju iemeslu dēļ:

1. Lai iemācītos kaut ko jaunu

2. Lai samaksātu rēķinus

3. Tādēļ, ka viņiem patīk to darīt

Šīs trīs lietas apmierina dažas no mūsu pamatvajadzībām - tās sniedz mums stabilitāti, aizrautību, veidus kā dot ieguldījumu un izaugsmes iespējas. Ja tiktāl man piekrītat, tad ļaujiet iepazīstināt ar "patikas-izaugsmes-naudas" trijstūri.

Link to comment
Share on other sites

Varbut uztaisi kaut ko ar izvelies Symfony vai Zend Framework (kaut ko nopietnu nevis useless example bloging application) un dalies pieredzee!!!

 

Tu apmaksāsi manu laiku? Ja jā - avansu kontā un uztaisīšu! ;)

 

Bet vispār es plānoju kaut ko taisīt uz ZendFramework, kad būs gatavs un ja uzskatīšu vajadzību tādam kā tu arī to paziņot, tad došu ziņu! :P Bet - never know which is my project...

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Es tev neko negrasos maksāt, vienkārši domāju, pats piekritīsi - ir stulbi ka tu māci citiem kā būtu jāizturas pret lietām, ar kurām PATS NEMAZ NEESI SASKĀRIES!

 

Ir stulbi, ka tu saki, ka pats neesmu saskāries, ja tev nav jausmas, ar ko esmu saskāries un ko nē...

Link to comment
Share on other sites

Pirmāmkārtām, kāpēc daudzi te bakstās ar visādiem gataviem scripteļiem ir tas, nezinu kā citiem, bet es esmu vēl students, un totāli laiks neatliek pētīt visu, veidot. Protams, kad interese jau ir. Tagad sāksies prakse vienā web koderu firmā, tātad šamie strādā uz Simfony bāzes, ja gribu par praksi piķi saņemt, etc, ir jāstrādā ar simfony, ja nē, tad sanāk, ka papīrus uzraksta un liek darīt sīkus darbus, jo viss lielais kāposts iet caur simfony. Iespējams, ka pusgada laikā viņu varētu apgūt varbūt ne perfekti, bet nu pietiekami labi, jo prakses laikā būs vairāk laika.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tev vajag pus gadu, lai izkostu kādu frameworku, tad vai nu tev ir problēmas ar mācīšanos, vai arī tas ir vājprātīgs HaX0rZ frameworks :D.

 

Normālā gadījumā ir jāizvēlas tāds framework, kas atbilst tavam zināšanu līmenim un kura pamata apguvei un sistēmas izpratnei vajadzētu prasīt ne vairāk, kā dienu vai divas.

Link to comment
Share on other sites

Kaklz - taisnība, ka pusgads frameworka apguvei ir krietni, krietni par daudz. Pēc tāda laika jau vajag patchus submitot ne tikai iemācīties ar to strādāt :)

 

Bet nu arī 2-3 dienas ir par maz. Vērtēju pēc sevis. Kad es sāku mācīties ZF man īsti nebija pieredzes par OOP (bija kaut kas kodēts, bet tas bija C++ un gadus 2-3 atpakaļ - tātad sen aizmirsts), nebija man sajēgas par kaut kādiem design patterns utt. Tas viss bija jauns un tātad to vajadzēja iemācīties. Pārslēgt domāšanu uz kaut ko jaunu, kā arī izlasīt tutoriāļus, izlasīt grāmatu, visu izeksperimentēt - tur vajag vairāk par 2-3 dienām. Man uz to aizgāja aptuveni mēnesis... t.i. - līdz brīdim, kad bez stostīšanās sāku kaut ko taisīt. Laikam bija pārāk zema starta pozīcija un gribēju uzlekt krietni augstāk kā sākumā vajadzēja. Taču, ja tagad kaut kādas jaunas komponentes tiek pieliktas frameworkam tad to apgūšanai nepieciešams tik daudz laika cik manuālī izlasīt par to, ko ar kuru metodi jādara.

 

Tātad - smagākais un ilgākais process ir pārslēgt domāšanu. Ja tāda pārslēgšanās ir nepieciešama. Ja nav - tad apguvei vajag tikai tiek daudz cik manuālī izlasīt metožu nosaukumus un aprakstus.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...