Jump to content
php.lv forumi

Web darba krīze


nemec

Recommended Posts

* kas liedz kredītu atdot ātrāk?

Kas liedz nopirkt uzreiz?

 

* naudas vērtība krīt - vai pēc 10 gadiem tas kredīts būs maz uz pusi tik "smags" kā tagad?

Vai pēc 10 gadiem dzīvoklis būs tik vērts? Vai pēc 30 gadiems dzīvoklis neatradīsies vecā graustā?

 

* ja nenopirktu dzīvokli un maksātu naudu par īri - vai tas būtu prātīgāks naudas tērēšanas veids?

Īres plusi:

* paaugstināja darbā, tagad vari atļauties lielāku un labāku dzīvokli, nomaini mēneša laikā.

* dabūji darbu otrā Rīgas pusē, pārvācies dzīvot tuvāk darbam.

* īres maksa ir mazāka par summu no pirkuma cenas atmaksas (40 gados)+ procentiem + regulārajiem remontiem, kuri jāveic dzīvoklim.

 

Vispār patēriņa kredīti, tai skaitā kredīts dzīvojamai platībai, kopsumā dod ļoti negatīvu makroekonomisko iespaidu. Tādi būtu jāaizliedz ar likumu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 Aleksejs, 2 Java:

Kredīts ir piesaistīts Euribor. Tas svārstās. Līdz ar to arī maksājums svārstās. Man bija 100% kredīts un ņemot vērā kredīta svārstības es par dzīvokļa kredītu maksāju 115-140Ls mēnesī.

Divistabu dzīvoklis jaunā ēkā. Izdevumi par siltumu zemākie pilsētā utt. utt. Un tagad pasakiet man - vai pa attiecīgu naudas summu ir iespējams īrēt dzīvokli ar beztermiņa īres līgumu kādā no jaunajiem projektiem? Pateikšu priekšā - nē nevar. Vai es varētu dzīvokli pārdot, atdot bankai naudu un uz tā rēķina vēl krietnu summu nopelnīt? Pateikšu priekšā - varētu gan.

Ja nenotiks lata devalvācija, kā arī euribor neuzkāps līdz pārdesmit procentiem, tad šāda kredīta atmaksa ir nieks. Turklāt vēl pēc pāris gadiem šie 115-140Ls vispār būs smieklīga naudas summa.

Ja šādā situācijā kredīta ņemšana dzīvokļa iegādei ir muļķīgs solis un es nu tagad dikti palīdzu uzvārīties bankām... nu tad piedodiet, bet laikam es kaut ko nesaprotu.

 

Būšu pirmais - no turpmākās diskusijas izstājos. Jo offtopic tāpat ir pamatīgs.

Link to comment
Share on other sites

Offtopiks ir labs, ja tas ir noderīgs. Šai gadījumā ir ok.

Sava taisnība vienam, sava taisnība otram.

Endija argumenti par naudas vērtības krišanos, ja paskatamies uz reāliem cipariem, ir vērā ņemami - ja tu tiešām tik lēti dabūji dzīvokli jaunajā projektā, bet tad vajadzēja būt īstajā laikā un vietā.

Īrei ir savi plusi un savi mīnusi. Mīnusi:

* tas ir dārgi;

* tevi jebkurā brīdī var izsviest un nāksies pārvākties, pat ja nemaz to nevēlies.

Plusi:

* neesi piesaistīts vienai vieta, kas ir plus Latvijā, jo šeit gan dzīve, gan ekonomika ir nestabila - vienu dienu dzīvo Purčikā un strādā Rīgas centrā, nākamajā dienā jau pieņem lēmumu pēc jaunā gada doties uz ārzemēm strādāt un dzīvot, jo alga tev skaties kā gribu ir par mazu un tev apnicis nemitīgs stress (kas starp citu atstāj negatīvas sekas uz potenci), bet vēlies dzīvot kā cilvēks! :)

* kaut kur uzceļ jaunu kvalitatīvu ēku un tu vari atļauties tajā dzīvot - ātri nomaini savu dzīvesvietu uz turieni. ;)

 

Ar pirktu dzīvokli tas būtu sarežģītāk nedaudz, jo tu to dzīvokli sākotnēji pirki SEV un esi jau tajā ieguldījis...

 

Nestabilā ekonomikā izdevīgāk īrēt, stabilā - pirkt - tāds ir mans slēdziens.

 

Jebkurā gadījumā ņemt kredītus man šķiet biedējoši... ASV ir populāri kredīti, noguldījumi utml. Mēs uz to skatāmies un sakām - Jā! Nekā nebija - mūsu ekonomika pret ASV ekonomiku ir kā salīdzināt mersedesu ar žiguli. Tur jau 100tiem gadu ir miers, ekonomika tur mierīgi ir attīstījusies un kļuvusi ļoti spēcīga un advancēta. Jā, tur ir krīze, bet zini, tas ir tā kā tu iesit smagsvara bokserim no visa spēka - viņam nedaudz sāpēja, bet pēc mirkļa viņš ir atlabis un sit tev ar dubultu spēku! :) Latvija salīdzinoši ir maza valsts, maza ekonomika, nestabila ekonomika un iekļauties Eiropas kopējā ekonomikā praktiski ir vienīgais mūsu glābiņš (Eiro), lai arī kā cilvēki tam neoponētu! Tai pat laikā nav ko pašiem sēdēt un čīkstēt kā Eiropas invalīdiem pie aizņemtas invalīdu autostāvietas - kāpēc par mums nepadomā un kāpēc par mums nerūpējas! Strādāt vajag pašiem! Un konkurēt.

Un par darbu runājot - ja nepatīk savs darbs, ja ar grūtībām no rīta aizvelcies uz darbu un 18.00 izskrien no darba kā plēsts - jē, nu mana dzīve atkal sākas (līdz gulētiešanai), tad ir jāmaina darbs - nav ko strādāt tādu darbu, kas sagādā sāpes! :)

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

* ja nenopirktu dzīvokli un maksātu naudu par īri - vai tas būtu prātīgāks naudas tērēšanas veids?
imho šis ar ir ļoti labs uz īsta lettiņa tēmēts sauklis ar kuru palīdzību ļoti labi pūta NI burbuli.

 

par māju man citādas domas, bet vidējais guļamrajona dzīvoklis ir apmešanās vieta uz kādu laiku, tikai daudziem tas 'uz kādu laiku' izvēršas par 'uz visu mūžu', ti. 40mit gadiem, kamēr savus sirsnīgos kredītus skandināviem atmaksās.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu v3rb0 uz 100%. :) Tieši tā - pērciet tik vairāk tos dzīvokļus mājās, kuras pēc 20 gadiem, iespējams, būs jānojauc. Letiņus ir viegli ietekmēt, atceros, man viens pazīstamais - tipisks latvānis - arī reiz teica - "ņem kredītus, tagad kredītus ņemt ir aktuāli" :D

Link to comment
Share on other sites

Dienas laikā var uzinstallēt Drupal, customizēt kādu jau no esošajām tēmām un pieslēgt moduļus klāt (bez sevišķām izmaiņām) - sakonfigurēt vienkāršu vizītkartes saitu uz Drupal - to var jā, ja ir attiecīgās zināšanas! Bet atcerieties, ka tas ir domāts ar nosacījumu, ka 99% jau ir gatavs :P kustomizēt tēmu un pielabot gatavu cmsu nedaudz - tur pārāk daudz laika nevajag.

Bišķ pa daudz jau te blato cilvēki, pat vienkāršu lapu nevar uztaisīt ātrāk kā nedēļā (+/- 1 diena neskaitās), ja grib ievērot web standartus un kvalitātes prasības.

Link to comment
Share on other sites

Ja zin, ko dara, tad viss kārtībā un nav bail. Ar to atšķirās profesionālis no neprofesionāļa - profesionālis zin, ko dara! ;)

 

P.S.

Gataviem produktiem, tai skaitā frameworkiem, izmanto izstrādātāju komandas rakstītos manuāļus un tutoriāļus - tieši viņi vislabāk zinās, ka viņu rīks ir uzbūvēts! :P

Protams, var jau taisīt visu pats un izgudrot riteni no jauna, bet kam tas vajadzīgs? Webs attīstās un priekš tam ir radīts daudz kas jau gatavs, priekš tam ir radīts Firefox, Opera un tagad jau Chrome, lai beigtos IE "tizlības ēra" uz Windows platformām, priekš tam ir radīts php, lai vienkāršas un viduvējas mājaslapas (arī sarežģītas) nav jāraksta citos rīkos, kas nav tik ērti straujai mājaslapu izveidei. Priekš tam ir radīts css, lai uz lieliem saitiem nav jāmocās ar kaut kādiem neērtiem html vizuālās formatēšanas atribūtiem. Priekš tam ir radīti frameworki uz php, lai nav pat jātaisa viss saits uz pliku php, kas arī aiztaupa labi daudz darba, laika un pūļu! ;)

Un nevajag te vietējos programmeru "dižgaru" apgalvojumus - "es varu pats uztaisīt krutāk". Ko krutāk? Ko jūs varat krutāk, tas ir tā kā krievu pūķins no kaimiņu valsts - domā, ka ir "krutākais" pasaulē, patiesībā riktīgs bērnībā apbižots komunistu mērglis. Ir cilvēki, kas ir mierīgi apsēdušies - no visas pasaules, salikuši galvas kopā un padomājuši par patērētājiem un radījuši produktus, kas der visādiem gadījumiem! Un pēc definīcijas ir jēdzīgāk izvēlēties gatavu frameworku, lai radītu vairāk vai mazāk tāda tipa produktus, kādiem tie frameworki ir paredzēti, nekā domāt savā galviņā "cik es esmu kruts - es izdomāju riteni no jauna". Cita lieta - ja runā par atsevišķiem specifiskiem gadījumiem, kuriem tie frameworki nav gluži paredzēti - tad varat taisīt savus krutos risinājumus, bet Latvijā tādu ir daudz? Maz un tie paši tiek doti specializētām firmām! Patiesībā visas (cik nu simti te ir?) Latvijas mazo lapcepēju firmas varētu apvienoties un veidot vienu cms un dalīties ar klientiem, jo principā jau darbu atšķirības ir minimālas! Vienkārši vienai ir superlīks cms, otrai ir bik labāks cms, citai jau ir diezgan optimāls cms, un cita izmanto Drupal vai ko tml. :D

 

Tā ka nu pasviedu dižideju - "Mazie Latvijas lapcepēji - apvienojaties!" :D

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Vajag uztaisīt projektu - "Mazlapu Cepējs".

Cilvēks atver kontu, var izveidot lapu, salikt sadaļas, dažādu moduļus, uznest uz servera failus, sataisīt ar CSS dizainu (ir piemēram pieejami jau gatavi kādi 50 templeiti, ja negrib taisīt) un piesaistīt domeina vārdu, vai nu savu savsdomeins.lv vai kādu no projekta piedāvātajiem. manalapa.mazlapucepejs.lv.

Moduļos jābūt dāžadiem populārākajiem moduļiem, produktu katalogs, feedbacks, ziņas, forums, utt.

Tālāk klients maksā mēneša maksu, piemēram:

10 Ls - basic,

5Ls - produktu katalogs,

utt.

 

Ja izmantos kādu no gatavajiem templeitiem, tad praktiski vidējais cilvēks ar iemāņām darbā ar datoru, varēs pats uzstādīt savu vizītkartes lapu, pēcāk par to maksājot, piemērma, no 10-30Ls/ mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

Squad - problēma ir šitā "latvāņu pieeja" - man ir SAVS cms! Jā, savs cms - tāds iespaids rodas, ka vismaz 50% no Latvijas web-developeriem ir ģēniji, kas ir radījuši labākus cms, nekā pasaulē tos radījuši pasaules līmeņa IT augstskolu beidzēji kopā ar veselām speciālistu komandām - kamōn, nolaidies no augstumiem un padomā reāli! ;)

Tiesa gan - ja beigtos šī "latvāņu pieeja" un vietējie dižgari, kaut vai pāris desmitu skaitā, apvienotos komandā (jums nav jāsēž kopā vienā ofisā - komunicēt var internetā vai caur speciālu komjuniti saitu :P) un radītu tiešām labu cms Latvijas vajadzībām, vadoties pēc savas pieredzes Latvijas tirgū, tad jā - tad varēsiet teikt - esam radījuši kaut ko patiešām labu un mums top vēl 100 pluginu un moduļu - jā, bet saproti - viens tu salīcis, programmējot kaut vai 16 stundas dienā, neradīsi tomēr neko tik grandiozu! :) Saucās - darba optimizācija, organizācija, kvalitātes celšana utt. :P

Un ticiet man, ja apvienosies un radīs kādu tiešām pasaulē konkurētspējīgu produktu opensource, varēsiet visi pelnīt no supporta gana labi! :P

Link to comment
Share on other sites

Squad, nav jau bosam tas jādara, tikpat labi viņam varbūt kāds darbinieks - mazs adminišs, kurš to var sakonfigurēt: izvēlēties templeitu, salikt produktus katalogā, utt.

Un nav runa par programmēšanu, bet gan par darbībām, kuru sarežģītība ir līdzīga ar e-pasta izveidi.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Vajag uztaisīt projektu - "Mazlapu Cepējs".

Cilvēks atver kontu, var izveidot lapu, salikt sadaļas, dažādu moduļus, uznest uz servera failus, sataisīt ar CSS dizainu (ir piemēram pieejami jau gatavi kādi 50 templeiti, ja negrib taisīt) un piesaistīt domeina vārdu, vai nu savu savsdomeins.lv vai kādu no projekta piedāvātajiem. manalapa.mazlapucepejs.lv.

Moduļos jābūt dāžadiem populārākajiem moduļiem, produktu katalogs, feedbacks, ziņas, forums, utt.

Tālāk klients maksā mēneša maksu, piemēram:

10 Ls - basic,

5Ls - produktu katalogs,

utt.

 

Ja izmantos kādu no gatavajiem templeitiem, tad praktiski vidējais cilvēks ar iemāņām darbā ar datoru, varēs pats uzstādīt savu vizītkartes lapu, pēcāk par to maksājot, piemērma, no 10-30Ls/ mēnesī.

 

Ir jau gatavs! Google Pages?

Link to comment
Share on other sites

Klienta darbības būtu:

1)Reģistrācija - ievada lietotāja vārdu un paroli;

2)Izvēlas domeinu - forshdomeins.mazlapucepejs.lv vai pēc labas instrukcijas pasūta nic.lv savsdomeins.lv un norāda nicam vajadzīgo IP adresi, bet to visu dara pēc instrukcijas.

3)Izvēlas moduļus ar ieķeksēšanu.

4)Aizpilda moduļiem nepieciešamo informāciju

5)Ievada maksājuma informāciju un apstiprina maksājumu.

 

Advancētākajā gadījumā:

* Var uzlādēt uz servera dažādus failus, piemēram pdf katalogus

* Var izveidot pats savu dizainu ar CSS, vai pasūtīt kādam, kurš ar to nodarbojas

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...