Jump to content
php.lv forumi

Web darba krīze


nemec

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

marrtins - acīmredzot, tu arī taisi attiecīga līmeņa lapas. Jā, varētu tev piekrist, priekš šitāda līmeņa lapām - http://www.inzenierbuve.lv/ - tas ir daudz, bet priekš šitāda līmeņa lapām - http://www.csdd.lv - tas ir daudz par maz... Saku - viss atkarīgs no tavām zināšanām, spējām un tai skaitā darba spējām! Un ja tu uzskati, ka 200 Ls priekš mājaslapas ir ok, tad arī cep attiecīgā līmeņa mājaslapas ar sadaļām "Par mums", "Pakalpojumi", "Kontakti" un kruto adminu ar RTE editoru un kā ekstru piedāvā vēl vairāku valodu iespējas! ;) Jā, tās ir tādas lapas, par kurām, ja man būtu nauda, es pats ar nemaksātu vairāk par 200 Ls par programēšanu, jo zinu, ka tās var saprogrammēt vienas nedēļas laikā :)

Link to comment
Share on other sites

Ļoti interesanti lasīt šo saraksti, taču gribētos, lai dalītos ar konstruktīvām domām, nevis atkal visu reducātu uz "personāžs X ir muļķis" - nu iztiksim vienreiz bez savu un citu izcilo personību analizēšanas! Labi? :)

Konstruktīvu diskusiju neveicina otra diskusijas biedra prāta/gribas/utt spēju apšaubīšana.

Nu, kur tā problēma ir ar mums, ka mēs vienmēr varam parunāt "Muļķis - pats muļķis" kategorijās, bet pēc būtības tik reti?

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Ir weblapas, kuras es kvalitatīvi varu sagriezt 1-2 dienās un saprogrammēt uz savu gatavo cms - 2 dienās. Par tādu es prasītu arī 200 Ls, jo tas darbs aptuveni arī to ir vērts - 50 Ls par katru dienu. Vēl jau jārēķina, ka jālabo kļūdas, kas parasti izvēršas par bezmaksas pasākumu, jo ar "kļūdu labošanu" klients bieži viens saprot visādu papildus fīču izveidi... 200 Ls ir tiešām maz par kvalitatīvu mājaslapu, kaut arī mazu! Skaties kā gribi. Bet kaut kāds ņigu ņegu html un tizls uz ātru roku sarakstīts css + uzlikt uz visvienkāršāk izveidojamo cms un pēc atteikties no apkalpošanas - jā, ja galīgi nav ko ēst, var to izdarīt arī zem 200 Ls ;)

Vecīt, tu laikam dzīvo pie vecākiem, jo neizproti naudas nozīmi! 200 Ls mūsdienās NAV NEKAS! Aizej uz veikalu, nopērc paiku 2 nedēļām, samaksā telefona,interneta rēķinu un atsvied vēl kādus 30 Ls (pieņemsim, ka par kādu kredītu vai parādu), tev daudz paliks pāri? Ne jau iet runa par ieguldāmā darba apjomu - jā, ja esi profesionālis, vari to izdarīt pietiekami ātri, lai par to neprasītu vairāk kā 200 Ls, bet tev tie darbi ir tik daudz, ka nav kur likties? Un atceries, ka darbs ar klientu arī ir darbs, testēšana arī ir darbs, bugu labošana arī ir darbs. Kamōn, web izstrāde nesastāv vienīgi no php.

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Tu atkal filozōfē ko es daru vai nedaru. Jā, es taisu lapas arī pa 200Ls un kāpēc ne? Tikai tāpēc, ka tur ir *kautkādas* Par mums un Kontakti sadaļas? Tāpēc, ka Java tādās lapās pavada nedēļu labojot kļūdas vai klients viņu apčakarē un "Kontaktu" sadaļas vietā pa 200Ls kodē crm. Nu tad tu pats esi vainīgs. Pamēģini aiziet uz rimi, piekraut pilnu grozu ar labumiem, un pie kases vēl šo to sabāzt kabatās - es tak eju uz veikalu, kāpēc pie reizes *nevar* paņemt klāt šokolādīti un orbītu, ja reiz esmu atnācis? Manā kontā ir arī programma, kuru tālāk pārdod ar 5 ciparu skaitli. Ja es savācu pa divām, trim dienām 200Ls par lapu tad neredzu no kā te jākaunās, drīzāk otrādi.

Link to comment
Share on other sites

Ko tu te blato, pa 3 dienām nemaz fiziski nevar "savākt" neko vairāk par visparastāko uzņēmuma vizītkartes mājaslapu viens cilvēks. Vai arī totāli un katastrofāli cieš kvalitāte - to arī redzam, kāpēc webs ir "miskaste". Jo tiek taisītas lapas "3 dienās"! 3 dienās tu pat nevarētu uzkāpt Everestā...

un kas tā par programmu, ko tu "savāci" un "nekaunies", ka pārdod par 5 ciparu skaitli? Un kas ir tas piecciparu skaitlis? Zimbabves dolāros? Atgādināšu, ka Zimbabvē ir izdevīgāk dibenu slaucīt ar 5 dolāru banknotēm, nekā tualetes papīru - 200 reižu lētāk sanāk :)

Link to comment
Share on other sites

Lai gan no otras puses - mājaslapu uz Drupal tiešām var "savākt" 3 dienās. Jo tur jau vajag tikai atbilstošo css uztaisīt, kas ir viena dienu un viss - tālākais jau ir tīri salikt templeitus. :D Nu saku - kā uz to skatās - šablonus sacept var tiešām ātri, bet uzprogrammēt speciālām vajadzībām - nē. Man jau drīzāk patīk kvalitatīvi risinājumi, pie kuriem ir padomāts - konveijera darbs nekad nav saistījis. :P

Link to comment
Share on other sites

es varu pamatot, kāpēc man ne īpaši simpatizē konvejerlapcepēji: man nepatīk mainīt dizainus pa 3 reizēm; man nepatīk izmantot visādas perversās metodes (sirf, niceforms) - lai tik klientam iepatiktos; man nepatīk skaidrot primitīvas lietas gan klientam, gan projektu vadītājam (kuri nespēj saredzēt atšķirību starp fleshu un javascriptu); man nepatīk taisīt CMSus usability-friendly, jo man tas ir vajadzīgs lai manipulēt datus mysqlā, nevis smukā veidā pievienot bildītes; man nepatīk, kad termiņš ir dominējošs; man nepatīk taisīt vienu un to pašu, galerijas, forumi, komentāri utt. To var darīt gandrīz jebkurš students, un ne projektu vadītājs, ne klients, neredzēs atšķirības izpildījumā (galvenais lai tak strādā). Tas viss reāli neļauj atslabināties un taisīt tik tiešām noderīgas un interesantas lietas.

Saku to, jo agrāk strādāju ar iekšējām lielām lapām, bet tagad pamēģināju lapcepēju biznesu.

Kādam var likties smieklīgi, bet darbā es neesmu workbench taisījis vaļā jau pusgadu, tas pats ar SVN. Jo reāli man tie nav vajadzīgi.

 

Savu jautājumu te uzdevu, jo vēlos switchot darbu, bet normālus darba piedāvājumus neredzu jau vairākus mēnešus. Atliek vien veidot ko savu.

 

Squad - nezinu, kas tev nomoka, vai latvāņu skaudība vai kas cits, kad pasaki vēsi - "strādāt Googlē nav nekas īpašs". Ja jau nav nekas īpašs, kāpēc tad strādā kaut kādā firmā X tepat Latvijā un sūdzies par darba devēju, ja Google ir atzīts par pasaulē labāko darba devēju? Kamōn, vecīt, vai nu skaudība vai liekulība! ;)

 

Tieši šī īpašība man visvairāk nepatīk tipiskos latvāņos - SKAUDĪBA!

Lai salīdzināt firmu X tepat Latvijā un Google, tad ir jāpastrādā abās vietās. Vai tu to esi izdarījis?

Man piemēram arī neliekas nekas kruts strādāt googlā.

 

 

Java, tu gribi teikt, ka 200Ls par lapas programmēšanu (neskaitot dizaina izstrādi) ir maz?? Pats tu nolaidies no mākoņiem - par parastu lapeli ar administrējamām sadaļām vairāk maksās tikai kas galīgi neorientējas cenās, vai kam to vajadzēs divās dienās.

ja tas aizņem vairāk par divām dienām, tad tas maksās vairāk par 200 latiem.

 

Pēteris Krūmiņš ir Pēteris Krūmiņš. Un bubu ir bubu. Par tādiem nekļūst - par tādiem piedzimst.

einšteinam arī skola teica, ka viņš cirvis un neko nesasniegs. Un vēsture rāda gluži pretējo tavam apgalvojumam.

Link to comment
Share on other sites

Un tu gribi teikt, ka tas ir daudz??

Tas ir pietiekami.

 

Ir weblapas, kuras es kvalitatīvi varu sagriezt 1-2 dienās un saprogrammēt uz savu gatavo cms - 2 dienās. Par tādu es prasītu arī 200 Ls, jo tas darbs aptuveni arī to ir vērts - 50 Ls par katru dienu.

200/1 vai 200/2 nesanāk 50

 

web izstrāde nesastāv vienīgi no php.

Vizītkaršu lapās *nav* izstrādes. Tāpēc, ka visas funkcionalitāte ir jebkurā freimworkā (kas par to var saukties), tātad faktiski atliek tikai sagriezt to lapu.

 

Ko tu te blato, pa 3 dienām nemaz fiziski nevar "savākt" neko vairāk par visparastāko uzņēmuma vizītkartes mājaslapu viens cilvēks.

Kur es teicu viens cilvēks? Es teicu *bez* dizaina iszstrādes un runāju tikai par programmēšanu (cik nu viņas tur ir) un dizaina griešanu.

 

un kas tā par programmu, ko tu "savāci" un "nekaunies", ka pārdod par 5 ciparu skaitli? Un kas ir tas piecciparu skaitlis? Zimbabves dolāros? Atgādināšu, ka Zimbabvē ir izdevīgāk dibenu slaucīt ar 5 dolāru banknotēm, nekā tualetes papīru - 200 reižu lētāk sanāk

Par programmas savākšanu trīs dienās es neko neesmu teicis. Kā arī, ka es to pārdodu. Un, Java, izskatoties neaizmirsti - mēs vēl tiksimies, es neesu aizmirsis tavus apvainojumus gan publiski gan privāti.

 

Nu saku - kā uz to skatās - šablonus sacept var tiešām ātri, bet uzprogrammēt speciālām vajadzībām - nē. Man jau drīzāk patīk kvalitatīvi risinājumi, pie kuriem ir padomāts - konveijera darbs nekad nav saistījis. :P

Bet mēs tač te runājam par vizītkartes tipa lapām ar kaukādām tur "Kontakti" sadaļām. Ja tevi tas nesaista, ko ta tu brauc citiem virsū un apdirs viņu darbu, ja pat neesi redzējis? Par speciālām vajadzībām ir speciālas izmaksas un cita runāšana.

 

ja tas aizņem vairāk par divām dienām, tad tas maksās vairāk par 200 latiem.

Divās dienās manā tekstā bija jāsaprot, nevis divas dienas izstrāde, bet man piezvana un es visu metu visus citus darbus malā un divās dienās sāku un/vai pabeidzu to lapu. Pats darbs vizītkartes lapai var aizņemt arī mazāk laika.

Link to comment
Share on other sites

primitiva vizitkartes lapa, bez iespejam kautko ipasi mainiit Var maksaat arii 100LS (un tad jau tas buus padzudz..)

(taada kaa taa http://www.inzenierbuve.lv/ ) tur reali no programmesanas ir MAX 2 stundas un tad arii ar pipesanu un kafijosanu ...

reali taadu var uzcept 1 dienas laikaa ... (nezimejot dizainu , bet tikai to sagriezot..) , jo parasti jau PHP tur ir tikai lai dinamiskaak varetu mainiit contentu -->

tas ir reali:

1 index fails kuram mainams vidusdalja ...

viens GET

viens switch

viens Include .. Un kaudziite ar HTML failinjiem (pasiem tekstiem ) ....

aa nu jaa ja ir vairakas valodas tad vel seesiion_startt un viens if /else + velviens GET

----

 

tas ir kopaa PHP ir paris desmiti rindinju ...

--------------------

Bet vispar runajot par topika temu, tik tiesam ir samazinajusies jaunu projektu izstraade... Bet tas ir pilniigi logjiski --> cilvekiem samazinaas briivie lidzeklji, Valsti arii vairs nevar taa slaukt ... (kas daudzam firmam deva lielako dalju no ienakumiem ..)

Bet vispar jau taa ir paarejosa problema... peec kaada pusgada viss saakas uzlaboties...

Link to comment
Share on other sites

marrtins beidz te taisnoties un novērsties no tēmas (nabaga apvainotais).

Tev teica, ka 200 Ls ir maz par lapu, tad ir maz. Vai arī pamēģini iestāstīt klientam - 200 Ls par manu izstrādi, 50 Ls par testēšanu un 100 Ls par pilnu debugu un fīču pieslīpēšanu klienta vajadzībām (jo beigās vienmēr klients izdomā - man vajag labāk tā un šitā), kopā sanāk 350 Ls - pilnīgi normāla summa par vidēji sarežģītu uzņēmuma vizītkarti (ar produktu katalogu teiksim). Plus vēl kādi 200-300 Ls par dizainu, skat, salecās kopā 550-650 Ls - un es uzskatu arī, ka tā ir normāla summa, kaut arī programmēšanas un dizaina tīrais darbs ir mazāk vērts, jo sorry - vēl ir "čakars ar klientu", peļņas procents un tamlīdzīgas lietas. Un bieži vien tieši lielāko daļu laika nākas iztērēt, komunicējot ar klientu. Tu tērē laiku, naudu (benzīns, telefonsarunas), bet rēķini sev laiku, ko sēdi pie datorgalda? Kamōn, tas ir jāskatās kopumā.

Protams, ja man iedotu uzdevumu - še uzprogrammē to un to un vairāk neko nevajag, es prasītu laiku par stundām, dažreiz arī - noapaļojot uz augšu, jo paredzu, ka "klients tomēr gribēs tā vai citādi".

Es varu uzcept arī mājaslapu par 50 Ls, bet tad klients arī saņems tādu - par 50 Ls. :P

 

Bet neesmu ieinteresēts.

 

Kā jau nemec te teica - mazo lapu cepšanas bizness tiešām ir nogurdinošs, garlaicīgs un degradējošs, jo visu laiku viens un tas pats praktiski jādara, pie tam - ātrā tempā un ar biežiem atkārtojumiem - gluži kā konveijerā!

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...