Jump to content
php.lv forumi

Web darba krīze


nemec

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kaitnieks - kur pamatojums? Tev pamatot, noapaļojot līdz santīmiem? Bet tā neviens nerēķina šai jomā, jo laika nobīdes var vienmēr gadīties un parasti jau - par sliktu izstrādātājam.

Tātad, pamatojums, kāpēc 50 Ls par dienu? Gluži vienkārši - viena cilvēka darbs uz neregulāru projektu (nevis pēc 8 stundas, 5 dienas nedēļā modeļa) uzskatu, ka prasa 6 Ls par katru stundu:

6*8=48 (ļoti tuvu 50),

48*2=96 (noapaļojam sanāk 100 - cena par dizaina griešanu) - pie tam ņem vērā, ka arī 8 stundas dienā ir noapaļots skaitlis, jo ja vajadzēs 9 vai 10 stundas kādā dienā, klientam neteiksi - kamōn, man vajadzēja 10 stundas, lūdzu, 15 Ls klāt ;)

 

Un tā par visu - tu brauc pie klienta uz tikšanos - paredzi, ka būs jābrauc teiksim, 3 reizes uz otru Rīgas galu pie klienta uz tikšanos. Teiksim, benzīnā par to tev izies kopā kādi 15 Ls + vēl laiks maksās kopā vismaz kādus 40 Ls, lab, paņemsim uz leju - 35 Ls - sanāk 50 Ls par vizītēm pie klienta, kas patiesībā ir jāiekļauj projekta cenā, bet nav jāizdala atsevišķi (banānu republikas klienti to var nesaprast...)

 

P.S.

Nevajag jaukt cilvēkus, kas strādā, jo jānodrošina iztika sev (un iespējams, saviem bērniem) ar tiem pašiem bērniem - skolniekiem, kas ēd mammas vārīto zupu un neparko nemaksā! Protams, ka viņiem pat 100 Ls būs daudz! Es te vērtēju reālās cenās.

Un nesaki, ka 6 Ls par stundu ir ļoti daudz uz neregulāriem projektiem (atņem vēl nodokļus nost).

Un vispār - es neuzskatu, ka nopietna līmeņa programmētājs, kurš mācās katru dienu un bieži strādā arī vakaros, to dara tāpēc, lai saņemtu kapeikas, ar ko iztikt no algas līdz algai, no rokas mutē utml. Normāls programmētājs vēlas sev mašīnu, dzīvesvietu uz kredīta, atvaļinājums dažas nedēļas gadā, apmeklēt dažus koncertus gadā utml. Un tas ir tikai normāli, ja pat darbavietām, kas prasa daudz mazāk no cilvēka, tas tiek piedāvāts...

 

Vēl viena piezīme:

Uzskatu, ka nevajag neko daudz maksāt slinkiem vai nespējīgiem programmētājiem. Bet problēma ir tā, ka bieži vien Latvijā projektu vadītāji ir tik "profesionāli", ka nespēj atšķirt labus programmētājus no sliktiem. Viņiem parasti labs programmētājs ir tāds, kurš "savāc" ātri mājaslapu (līdzīgi kā te viens kadrs), tai pat laikā - kods ir nekvalitatīvs, grūti apkalpojams un uzturams pēc tam. Nu tā ir, ka cenšas pelnīt, taisot sūdus uz laiku - ka tik pēc iespējas ātrāk saceptu kārtējo ķīniešu konveijera ātro plastmasas gabalu.

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Es te vērtēju reālās cenās.

Reālās - tādas kuras tu gribētu saņemt (sapņo pa mākoņiem), vai tādas reālas, kuru tu patlaban reāli saņem?

 

Normāls programmētājs vēlas sev mašīnu, dzīvesvietu uz kredīta,

Kāpēc kādam būtu jāvēlas dzīvesvieta uz kredīta?

Link to comment
Share on other sites

bubu, vari mierīgi noņemt to vārdu 'kredīta' un jēga diži nemainīsies. Kāpēc lai normāls cilvēks gribētu teiksim 20, 25, 30, 35 gados dzīvot pie vecākiem, nevis veidot savu ģimeni savā miteklī, lai arī īrētā?

Link to comment
Share on other sites

bubu - reālās nozīmē tādas - kas nav nekādas sapņu cena, bet kompromiss ekonomiskajā situācijā! Sapņos vari sapņot kaut vai esi miljonārs, bet tā nebūs reālā cena.

bubu - uz kredīta, jo varbūt nevar atļauties nopirkt uzreiz. Tev ir lieki 80'000 Ls, par ko nopirkt dzīvokli?

Link to comment
Share on other sites

Kaklz - es to ļoti labi saprotu. Man vienkārši tādas tieksmes nav - gribēt dzīvot uz kredīta. Protams, cits jautājums ir, ka citu īsti variantu nav, ja gribās savu dzīvokli/māju. Bet ar Javas izteicieniem grūti kautko pareizi saprast. Kā redzams viņa rakstītais jau sen aizbraucis vecajā offtopikā. Par to, cik katrs uzskata, ka ir jāsaņem programmētājam. Nevis diskutēt par reālo situāciju tirgū, par kuru imho nemec taisīja šo topiku.

Link to comment
Share on other sites

kredīti sux - var pārbaudīt kompjūterspēlītēs par ekonomiku (kurās var paņemt kredītu).

par dzīvokli, padomā, vai dzīvojot rīgā atpelnīsi tos 80K, ārpus rīgas NI var dabūt arī par pieņemamākām cenām.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

Kredīti nav garām. Vajag tikai mācēt izmantot un nepārvērtēt savas spējas saistību dzēšanai.

Paņemt kredītu un aizbraukt par naudu dārgā ceļojumā - neapdomīgi. Paņemt kredītu un nopirkt dzīvokli/uzlabot produktivitāti - prātīgi.

Link to comment
Share on other sites

Endijs - te liela "bubuļa" laikā kad bija NĪ uzpūstās cenas, padomā pats labi - pirmkārt, tu pārmaksāji par pašu īpašumu kā tādu (cena), otrkārt, tu nežēlīgi pārmaksā bankas procentos! Beigās tu pārmaksā pat 3kārtīgi vai pat vairākkārtīgi! Es nesaku, ka no pārmaksāšanas mierīgi var izvairīties - no tā nevar izvairīties nekādi, ja vien neesi naudas maiss un baigais biznesa fīreris. ;) Protams, cilvēkam, kas saņem mēnešalgu, būs jāpārmaksā kā minimums bankas procentu tiesa, bet vajadzīgs saprāts, lai nopirktu īpašumu par saprātīgu cenu, kā arī izvēlētos izdevīgāko kreditēšanas piedāvājumu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Java tu esi unikāls frukts. Ļoti vienpusējs skatījums tev ir uz visām lietām.

Kā tu domā - vai kāds nevarēja nopirkt dzīvokli pirms burbuļa? Es nopirku pirms 3 gadiem. Un pat šobrīd tirgus vērtība dzīvoklim ir vairāk kā 2x lielāka kā pirkšanas brīdī.

Kredītos pārmaksā 2x vairāk par sākuma summu, ja maksā līdz pēdējam mēnesim ~30 gadus. Taču padomā tagad:

* kas liedz kredītu atdot ātrāk?

* naudas vērtība krīt - vai pēc 10 gadiem tas kredīts būs maz uz pusi tik "smags" kā tagad?

* ja nenopirktu dzīvokli un maksātu naudu par īri - vai tas būtu prātīgāks naudas tērēšanas veids?

 

Tas ka kāds nepaspēja laikā nopirkt ir cita lieta. Ne jau iegāde uz kredīta vienmēr ir prātīga. Vajag domāt līdzi tam, kas tiek darīts. Taču atbilstošās situācijās kredīts ir unikāla iespēja, kuru neizmantot ir neapdomīgi.

Link to comment
Share on other sites

Endijs - nu es varētu atkārtoties - Tu tiešām domā, ka bankas duraki vada, kuri necenšas izvilkt sev maksimāli lielāko iespējamo peļņu? ;)

Tur jau tā lieta, ka lielāko daļu procentu tu samaksā tieši pirmajos kredīta gados, vēlākos gados, tu lielākoties atmaksā pamatsummu, kas tev jebkurā gadījumā būs jāatmaksā, tāpēc par naudas vērtības krišanos šeit ir ko minimāli aizbildināties. Par naudas vērtības krišanos vēl:

Ja nemaldos, pirms gadiem 6, 7 maizi varēja nopirkt par 30 santīmiem, lētāko - pat par 20 santīmiem, piens maksāja aptuveni 25 santīmi, litrs sulas maksāja aptuveni 40 santīmus utt. Tagad viss maksā vairāk vai mazāk, bet aptuveni divreiz dārgāk (ja ir runa par ikdienišķajiem produkiem). Bet kāda bija alga toreiz? Es pateikšu kāda bija alga provinciālā pilsētā (ne-Rīgā) - es dabūju darbeli par 100 Ls uz rokas un kā domā - vai es biju vai nebiju apmierināts? Es biju PAT ĻOTI apmierināts! :) Tagad es nebūtu apmierināts ne ar 200, ne 300, pat ne 400 Ls uz rokas mēnesī. ;) Mainījušās ir vispārējās izmaksu struktūras. Jā, toreiz dzīvokli varēja dabūt par salīdzinoši šim brīdim - kapeikām, bet atceries to, ka toreiz arī kapeikas pelnīja. :P Tā, ka cik garš, tik plats. Un lielāko daļu procentus tu jau samaksāji pirmajos 5 savos kredīta gados, pat ja tev kredīts bija uz 20 gadiem. Vienkārši bankas - tas ir viņu bizness, viņi zina kā to bīdīt.

Kredītu ņemt nav izdevīgi pēc definīcijas (izņemot retus gadījumus), bet runa varētu būt par to, ka cilvēkiem vienkārši nav citu iespēju! Dzīvokli vajag, auto ģimenes cilvēkam arī vajag! Bet kredīts ir šausmīgs slogs, esmu dzirdējis stāstus, ka cilvēks pat sāk nodarboties ar prostitūciju, lai tik atmaksātu kredītu par dzīvokli! ;(

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...