Jump to content
php.lv forumi

Algas


Java

Recommended Posts

kaut kādus elē ratā "made in podval" uzdevumus risini neko nepierāda

Nu gan pateici... Vairums to uzdevumu ir nedaudz vienkāršota versija tādiem uzdevumiem, kas tiek pildīti informātikas olimpiādēs, gan valsts, gan pasaules līmenī. Citi ir tieši uzdevumi no olimpiādēm. Un tu gribi apgalvot, ka cilvēki, kas spēj tādus uzdevumus risināt nedrīkst saukties par programmētājiem?

Šajā ziņā es daļēji piekritīšu codez'am - ja tiešām nespēj izrisināt vidējas grūtības olimpa uzdevumus, tad tev būtu jāpadomā vai tiešām gribi būt par programmētāju (html/css neskaitās, tā nav programmēšana).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wuu - piedod, bet tu esi dumjš... Sabiedrībai rodas tiešs labums no programmētāja darba, jo programmētāja darba rezultāts veic dažādu citu darbu optimizāciju, padara tos vieglākus, ērtākus, ātrākus un bieži vien arī - lētākus! Par sētnieku noderīgumu pat nešaubos! Bez sētnieka nekur un nekādi, arī bez santehniķa! Bet katram savs darbs - kas katram patīk, to arī dara! Tu pamēģini kādam sētniekam piedāvāt darbu - programmēt un piesolīt, ka maksāsi viņam 3-reiz vairāk (tas gan neatbilst reālajai situācijai, programmētājs labi, ja pusotras līdz divas reizes vairāk pelna nekā sētnieks) un domā, ka viņš noliks slotu un teiks - "jā, es eju pie tevis strādāt, kaut arī tur daudz jāmācās"? Nekā, viņam nepatīk dators, viņš labi, ja dienā var apskatīties savu e-pastu vienu reizi un viss - viņš vairāk to datoru negrib redzēt tajā dienā! Bet viņam patīk ārā svaigā gaisā slaucīt lapas! Un tur nav ko pārmest, katram savs darbs, kā jau teicu!

Tāpat arī programmētajam, testētājam un projektu vadītājam - arī katram savs darbs un savi uzdevumi! Labs programmētājs spēj kvalitatīvi un ātri paveikt savu uzdevumu - rezultatīvi! Un jā, viņš sēž kantorī un raksta, ko viņam citi liek, jo tāda ir viņa darba specifika. Šoferis savukārt sēž pie stūres un brauc, kur viņam šefs ir licis braukt - tā ir atkal viņa darba specifika...

Link to comment
Share on other sites

Sabiedrībai rodas tiešs labums no programmētāja darba, jo programmētāja darba rezultāts veic dažādu citu darbu optimizāciju, padara tos vieglākus, ērtākus, ātrākus un bieži vien arī - lētākus!

Nevis biezji vien pet praktiski vienmer ...

Vel tikai piebildiishu, ja nebutu radusies doma par tehnikas automatisku vadiibu (Auzamaas Stelees) , tad veljoprojam dziivotu viduslaiku liimenii , jo tieshi ar Programmejamam auzamajam stellem aizsaakaas Strauja rupniecibas attistiiba , kas veicinaj tirdzniecibas attistiibu , kas savukart sekmeja zinatnes attistiibu utt...

Taa kaa...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nu ja, vecā labā procesu automatizācija! Ja agrāk vajadzēja vienu grāmatvedi, kas raksta pavadzīmes, dokumentus un citus papīrus, otru, kas savukārt tos pārskata, uzskaita un uzglabā, tad tagad viens grāmatvedis var tikt ar to drīzāk galā uz grāmatvedības programmas - iespējams, ne tas veiksmīgākais piemērs... Bet nu kaut vai tā pati internetbanka - tomēr, ja gribēji veikt kādu pārskaitījumu vai iečekot savu konta stāvokli, vai kaut vai pasūtīt kredītkarti - agrāk bija jāiet uz banku (dažiem gadījumiem līdz ar bankomāts), bet tagad to visu var izdarīt mājās pie sava galda vai gultā ar internetbankas palīdzību - Tu ietaupi, iespējams, pat daudz stundas mēnesī un Tu to vari darīt arī brīvdienās, ja darbadienās nav laika! Tīrais ieguvums no programmētāja darba - jebkurš klients iegūst LAIKU! Un jautājums, cik nu kuram tas laiks ir dārgs, citam varbūt tas laiks maksā ievērojamas summas!

Tā, ka nevajag muldēt par to, ka programmētāja darbs ir nelietderīgs, tas nu ir galīgais absurds! Nelietderīgs viņš kļūst tad, ja nav rezultāta! Bet ja ir rezultāts, automatizācija veic savu! Tad jau nelietderīgākus darbus veic, piemēram, atsevišķi ierēdņi, kuru uzdevums ir vienkārši dzert kafiju, parakstīt papīrus vai arī aiznest kādu dokumentu mapīti uz citu ministriju (elektroniskā dokumentu apmaiņa?)!

Link to comment
Share on other sites

- agrāk bija jāiet uz banku (dažiem gadījumiem līdz ar bankomāts), bet tagad to visu var izdarīt mājās pie sava galda vai gultā ar internetbankas palīdzību

Ja nebuutu programmesanas tad nebuutu arii bankomatu ... Un vispar savu naudinju gaidiitu kamer Rekjinvedis visu sarekjina uz papiira , pat Elementaraa Mehaniskaa Rekjinamaa masina, buutiiba ir saistita ar programmesanu (iespeja iestaadit starpsuumas --> taatad 'stack' ) --> luuk arii atbilde --> Bez programmesanas Progresa NEBUTU, Buutu dzilji viduslaiki ....

Var jau viskautko domat, bet pat Antikajam civilizacijam bija savdabigi automatizetas (programmjejamas) , ierices (astraomiskiem aprekjiniem ...)

---

 

Wuu --> kaa redzi 'Esi iebraucis auzaas' ...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

es šokā. mans dzedz par IT ir labākās domās.

man pat grūti iedomāties, kas varētu eksistēt bez programmēšanas. Uztaisīsim roBotu kas iztīra ielas sētnieka vietā. Bet ja paskatās uz Latviju (vai uz manu Latgali), tad protams 95. gads Vācija apmēram. Attīstība IT jomā ir sūdīga, tāpēc arī esam nabagi. Lietas, kas ir jāatīsta ir uz katra stūra un katrā iestādē. Mani pārsteidz, ka skolās izmanto atzīmju žurnālu. Es to pārtaisītu par lokālo skolas datubāzi, lai jebkurš tēvs neizejot no mājām var iečekot, kā mācās viņa dēls un kad kavē skolu. Sazīmētu grafikus pa pilno ar visādām atskaitēm. Aj nu labi, es jau varu te stāstīt ilgi un dikti par visādām IT idejām. Galvenais ka kaut mazliet bīdam to visu. Grūti te iet.

bet par tēmu

Kaut vai mēģinājuši runāt ar vadību par algas paaugstinājumu?

trīs reizes, vienu reizi pacēla, parasta atmazka nav naudas. saņemu tos pašus 550. Tikai pliki solījumu, laikam tomēr esmu vajadzīgs viņiem.

Uzdod sev jautājumu: "Kādu algu prasīju kad sāku strādāt?", "Kāpēc piekritu strādāt par tādu algu?".

prasīju lielu, bet piedāvāja mazu, apmeklēju vairākas iestādes izvēlējos +/- labāko no iespējamiem. Piekritu tāpēc, ka gribu kodēt. Protams es varēju iet uz citu profesiju un saņemt vismaz 1000 lati.

Lai prasītu 2000Ls algu ir jābūt pārliecībai, ka persona spēj darba devējam dot ienākumus ~4k Ls, jo lai izmaksātu 2000Ls + nodokļus tas darba devējam izmaksā 3600Ls.

 

Līdz ar to jautājums varētu būt ne tikai - kurš ir prasījis 2k, bet kurš uzskata, ka saražo pakalpojumus/preci 4k vērtībā.

nepiekrītu, darba devējam jādomā kā nopelnīt naudu. Ja viņš pelnīs 20 000 Ls mēnesī uz tava koda, tu domā viņš tev maksās 10 000ls, šaubos. Ja uzņēmums nemāk nopelnīt naudu ar programmētājiem, tad tas ir hujovais uzņēmums un problēmas ir uzņēmumā nevis programmētājā. Protams var būt sūdīgs programmētājs, bet es zinu ofisus, kur ar sūdīgu programmētāju pelna lielas naudas. A ja runā par parastiem lapcepējiem, tad protams ka viņi nepelna, tas ir 5klasnieka bizness - primitīvs. Lai viņi iet pa burbuļi, tādus točna nafik nevajag. Lai uzņēmēji taisa wordpressā.com sava uzņēmuma vizītkartes un miers...;]

Link to comment
Share on other sites

Tie primitīvie lapcepēji šeit ir pilns, jā - piekrītu - viņi nav īsti vajadzīgi, tikai čakarē tirgu - gan ar savām dempinga cenām (kvalitāte jau ar nekāda nav), gan ar to, ka sastāda "viltus konkurenci" programmētājiem - tādiem cilvēkiem, kas tiešām ir nikni strādājuši pie sevis, lai varētu programmēt, tas patiesībā nav "vieglas naudas" un "haļavas" darbs.

Link to comment
Share on other sites

Wuu --> kaa redzi 'Esi iebraucis auzaas' ...

 

Nedomāju viss ,Jūs visi esat liekēži un ne vairāk! Vēlreiz saku tiem kam nepielec un tiem kas manu sacīto pārveido pēc savas gribas! Jūs nesat programmētāji ,jūs esat scripteri! Neko Jūs paši nedomājat tik pildāt citu pavēles... Lietderības koeficients ir tik pat liels kā koka klucim pagalmā!

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

Nedomāju viss ,Jūs visi esat liekēži un ne vairāk! Vēlreiz saku tiem kam nepielec un tiem kas manu sacīto pārveido pēc savas gribas! Jūs nesat programmētāji ,jūs esat scripteri! Neko Jūs paši nedomājat tik pildāt citu pavēles... Lietderības koeficients ir tik pat liels kā koka klucim pagalmā!

 

Kāds ir lietderības koeficents taviem komentāriem šai forumā, par to vēl var pastrīdēties! Protams, daudzi tikai "skriptē" php, javascript, vai "kodē" html, css, xml utml. , bet lietderības koeficients ir, jo "uzskriptējot" to pašu weblapu, kur var iegūt uzziņas, tas ievērojami atvieglo cilvēkiem darbu. Piemēram, 1188.lv ir pēc tavas "loģikas" "skripteru" darbs, bet noderīgs cilvēkiem pat ļoti - kaut vai tas, ka viņiem nav šīm uzziņām jātērē savs telefontarifs, jāzvanot, lai uzzinātu...

Link to comment
Share on other sites

nemec - protams, darba devējs pelnot 20k no programmētāja darba nemaksās programmētājam 10k. Bet ar to savu tekstu es gribēju norādīt uz to, ka ir tādi strādājošie (jā - ne tikai koderi vai kāds no mūsu lauciņa, bet jebkuri strādājošie), kuri domā, ka nauda aug puķu podā uz bosa palodzes. Tādi darbinieki atnāk uz darbu, padzer kafiju, pasērfo netā, pāris stundas pastrādā, aiziet pusdienās, atnāk pasērfo netā, padzer tēju, pāris stundas pastrādā un prom (te es aprakstu sevi iepriekšējās darba vietās). Lūk - šādiem kadriem bija tas uzsauciens par to, lai viņi padomā vai rada darba devējam tik daudz pakalpojumus/produktus, ka var prasīt 2k algu. Ja darbā ir kārtīgs chillouts, tad jāpriecājās arī par tiem pašiem 500Ls. Tāpēc arī es neuzdrošinājos jautāt lielākas algas, jo lieliski sapratu, ka es nedodu tik, cik mēģinātu prasīt.

 

Wuu - tevi vispār vajadzētu banot par zaimošanu.

Link to comment
Share on other sites

Endijs, ir tāds teiciens, nezinu, kas to teica pirmais, maniem vārdiem tas būtu tā - ja man tiktu dotas 8 h, lai nozāģētu koku, tad es 6h domātu, kā to izdarīt pa 2h. Tā vietā, lai ar mazu cirvīti 8h vaiga sviedros ņemtos... Varbūt ne tas īstākais piemērs, bet nu doma skaidra.. varbūt produktivitāte daudzviet uzlabotos, ja programmētāji nesteigtos rakstīt kodu, bet lēnām padomātu, ko un kā darīt.

 

Un tie paši slavenie pētnieki ir izpētījuši, ka cilvēka smadzenēm nepieciešama atpūta, tāpēc sērfošana netā vai kādas prāta spēles paspēlēšana darba laikā nav nekas slikts, pat otrādi - ieteicams.. protams, ar mēru.

 

Vismaz man ir tā, ka reizēm lietas, kuras pirmajā mirklī šķiet grūtas, atrisinās pašas no sevis.. pa vidu pasērfojot netā vai vnk neko nedarot - backgroundā jau galva procesējas..

 

Ja kas, es uzskatu, ka labāk chillouts pa 500 Ls, nekā rukāšana pa 2000 Ls.. kā jau rakstīju, atalgojuma apmērs, manuprāt, ir otrais, ja ne trešais vai ceturtais, vai pat piektais faktors.

Link to comment
Share on other sites

Nav laika lasīt visu to, kas te ir sarakstīts, bet gribēju atbildēt pāris 'ekspertiem'.

 

Kāds 1000 LVL un vairāk NETO? Parādiet, kurš uzņēmums tik daudz maksā saviem programmētājiem ? Neiet runa par biznesa procesu vadītājiem, kas darbojas ar lieliem klientiem un palīdz uzņēmuma vienkārši pelnīt, bet tīri par programmētājiem iet runa?

 

Vai nu tu esi trāpīji ļoti sliktā kantorī vai arī vispār nesaproti ko tu raksti. Tiesa es nepelnu 1000Ls uz rokas, bet tālu no tā nav. Man ir draugi kuri strādā tajā pašā it alisē, kas arī nav tas dāsnākais kantoris un vēl nav gadu nostrādājuši kā saņem 900Ls uz rokas.

 

Un programmētājiem vairāk par 400ls uz rokas nedrīkstētu maksāt ,jo sabiedrībai nekādu labumu šis darbs nedod vispār! Pat sētnieks Latvijā ir noderīgāks!

 

Tādā gadījumā ko tu darītu bez datora? Sēdētu un sūkātu savu īkšķi...

 

Java, tu esi programmētājs? Vari, kaut vienu no manis piedāvātajiem uzdevumiem atrisināt? Es varu visus.

Tie ir vispārīgi algoritmiski uzdevumi, kas neprasa nekādas tehniskas zināšanas, tikai tīru algoritmisku programmēšanu.

 

Ja nepamanīji tad šis ir forums par un ap PHP. Ar savu pascālu ej sēdi citā vietā. Strādājot ar PHP, MYSQL, XML utt. nekad nav bijusi darīšana ar tādiem uzdevumiem kā tu tur esi iemetis... Pasaki, kas tas par ... kuru man vajadzētu realizēt reālajā dzīvē? http://www.lio.lv/olimps/uzdevumi.php?show=411

 

Negribas man strīdēties, bet dažreiz rodas sajūta, ka te visi pasaules guru savākušies kuri visu zin un ir spējīgi izgudrot jaunas definīcijas vārdam programmētājs balstoties uz kaut kādiem olimpiem...

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...