Jump to content
php.lv forumi

ZendFramework lietotāju kopiena


Endijs

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Man ir pašama savs über MVC - ātrs un universāls, kā arī precīzi pārzinu katru tā darbības niansi. Kam man ZF? :)

 

nūuu... bet tas ir Zend Framework! Un par viņu ir visādi raksti. Un viņš ir baigi uz OO orientēts.

 

Nē nopietni, pusi no Framework izvēles izsaka kas viņu taisa, protams, ka var vienkāršāk un labāk, bet... iztēlojies to no liela buzinesa viedokļa..

 

Kas attiecas uz jautājumu, domāju, ka nav daudz Zend Framework koderu, es kad sāku ņemties, domāju, ka esmu vienīgais, bet izrādās, ka ir arī Endijs.

 

Pusnopietnas un nopietnas firmas Latvijā parasti izmanto savu Frameworku, savu CMSu.

 

Un jautājums par divriteņa izgudrošanu ... nu nezinu, cik es skatos uz ričukiem, ar katru gadu viņus taisa biš advancētākus, katrai firmai savs ūberkrutais rāmis, krāsojums.

Link to comment
Share on other sites

Uz savu jautājumu atbilde ir tāda pati kā uz jautājumu - kāpēc nevajag izgudrot divriteņus.
Tāpēc, ka es divriteņus, iespējams, varu uzmeistarot labākus. Un ar tieši to, kas man vajadzīgs, lai labāk kruķītu pedāļus.
Link to comment
Share on other sites

Kavacky - Un cik tu laiku tērē lai savu frameworku izstrādājot? Un ja nu vajadzēs kaut ko vēl klāt - tērēsi mēnesi lai attiecīgo komponenti uztaisītu? Redz, ar lielajiem frameworkiem ir tā, ka viņos jau būs 99% no tā ko tev vajadzēs. Turklāt ZF par labu runā kaut vai tas, ka aiz tā stāv smagsvari: Zend, IBM nu jau arī Adobe pieslēdzas. Un tas ir tikai sākums. Prognozēju ka ar laiku ZF būs standarts!

Link to comment
Share on other sites

Tavu freimworku lietosi tikai tu pats un daži tavi klienti.

Citu (opensourcētu, piemēram) freimworku lietosi tu un simtiem/tūkstošiem citu cilvēku, kas nozīmē ātrāku bugu atrašanu/labošanu un efektīvāku freimworka attīstīšanu/uzlabošanu.

Link to comment
Share on other sites

Redz, ar lielajiem frameworkiem ir tā, ka viņos jau būs 99% no tā ko tev vajadzēs.

Tas nav iespējams. 99% no tā, ko es taisu, sastāda unikāla aplikāciju loģika, specifiski iejošo pieprasījumu apstrādes kotroleri un unikāli viewi. Tāpēc neredzu nemazāko iespēju, ka ZFā būs kaut 5% no tā, ko man vajadzēs.

Ar to es gribēju teikt, ka izmanto vai nē to ZF, tev 95% no katra nopietna projekta tik un tā būs jāuzkodē pašam vai pašiem.

Kas attiecas uz ZF, tad papētīju nedaudz to viņu bibliotēku.

"-":

1)Nav pārāk intuitīva, nu it kā viss skaidrs, bet tikai tad kad izlasa aprakstu, nevis paskatās uz kodu.

2)Vairākas lietas, kas vispār ir out of MVC, piemēram šī. Forma tak ir viewa sastāvdaļa, bet viņi to piedāvā ģenerēt ar PHP objektiem. Manuprāt garām.

"+":

1)Ir vairākas bibliotēkas, kuras varētu izmantot, tas vairāk attiecās uz dažādiem ārējiem servisiem, bet varbūtība, ka tādas kādreiz vajadzēs ir salīdzinoši maza. Beztam ZF ne tuvu nav vienīgie, kas piedāvā dažādas PHP bibliotēkas.

 

 

 

Tavu freimworku lietosi tikai tu pats un daži tavi klienti.

Citu (opensourcētu, piemēram) freimworku lietosi tu un simtiem/tūkstošiem citu cilvēku, kas nozīmē ātrāku bugu atrašanu/labošanu un efektīvāku freimworka attīstīšanu/uzlabošanu.

Ja runā tieši par MVC freimworku, tad tas ir pavisam neliels koda gabals. Vienīgais veids kā viņu padarīt efektīvāku (patērēto servera resursu ziņā), ir samazināt viņa universālumu un pielāgot tieši savām specifiskajām vajadzībām, bet tāds variants neiet cauri, jo tad nebūs vairs tūkstošiem, kas to lietos.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Citu (opensourcētu, piemēram) freimworku lietosi tu un simtiem/tūkstošiem citu cilvēku, kas nozīmē ātrāku bugu atrašanu/labošanu un efektīvāku freimworka attīstīšanu/uzlabošanu.
Tā kā mans freimworks nebūs tik smags un liekām fīčām pārbāzts, nebūs arī tik daudz nedokumentēto fīču. Un attīstības/uzlabošanas ceļš būs pilnīgi manā ziņā - nevajadzēs nevienu lamāt "nu *** viņi nevarēja šito uztaisīt?" un nebūs "nu psc, atkal kaut ko sačakarējuši pa savam" - tāpēc tur būs tas un tikai tas, kas ir patiešām vajadzīgs.

 

Tas nav iespējams. 99% no tā, ko es taisu, sastāda unikāla aplikāciju loģika, specifiski iejošo pieprasījumu apstrādes kotroleri un unikāli viewi. Tāpēc neredzu nemazāko iespēju, ka ZFā būs kaut 5% no tā, ko man vajadzēs.

Ar to es gribēju teikt, ka izmanto vai nē to ZF, tev 95% no katra nopietna projekta tik un tā būs jāuzkodē pašam vai pašiem.

Un ja vēl pierēķina šeit minēto, tad sanāk pavisam labi arī ar savu.
Link to comment
Share on other sites

Tās auto ģenerētās formas drīzāk domāts gadījumiem, kad viņas patiešām automātā ģenerē, pieņemsim, ir datubāze ar 1000 formu definīcijām, un tad vot ir atšķirība, vai katru formu centīgi drukā katru pa savam, vai palauza galvu un izštuko, kā to visu automatizēt.

Link to comment
Share on other sites

Ja runā tieši par MVC freimworku, tad tas ir pavisam neliels koda gabals. Vienīgais veids kā viņu padarīt efektīvāku (patērēto servera resursu ziņā), ir samazināt viņa universālumu un pielāgot tieši savām specifiskajām vajadzībām, bet tāds variants neiet cauri, jo tad nebūs vairs tūkstošiem, kas to lietos.

 

thin models, fat controllers vai (man liekas labāk) - fat models un thin controllers. Modeļus šā kā tā jāraksta savus. Bet loģiski. ZF gadījumā sāls ir Controller, Layout un View klases, kā arī Acl un Auth, kas principā arī ir būtiskākais. Date, Locale, Servisi un kas tur vēl - vairāk piedāvā OO interfeisu tipiskajām bibliotēkām.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jāpiebilst, ka ZF ir samērā labi dokumentēts, attiecīgi kaut vai tajā pašā Eclipsē var ļoti ātri gan ieraudzīt iespējamās metodes / atribūtus, gan atrast, kur funkcija slēpjas, gan arī nepaslinkot un izlasīt dokumentācijā, kam īsti funkcija ir domāta.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...