Jump to content
php.lv forumi

ZendFramework lietotāju kopiena


Endijs

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 martins256: Protams, ZF, kā jebkurai citai lielai mašīnai ir neliela aizture. Bet cik bieži sekundes daļas response time ir kritiskākas par koda pārskatāmību, kodēšanas ātrumu un ērtumu?

 

Nav problēmu uz nedaudz modificēta ZF bāzes palaist arī saitus ar apmeklējumu kas mērāms 2.5 unikālo apmeklētāju mēnesī. Par tādu var palasīt: http://techblog.tilllate.com/2008/05/20/ti...zend-framework/

 

Tā ka ZF ir ļoti elastīgs un ja zināšanu pietiek, ar viņu var visādus brīnumus paveikt.

Link to comment
Share on other sites

Es arī pagaidām neesmu dzirdējis ļoti nopietnus pretargumentus ZendFramework. Tur tak ir iebūvēts debuggeris, priekš kam vajag xdebug?

Nu bet nopietni pamatojiet, kas tur ir par nopietnu trūkumu ZendFramework?

Link to comment
Share on other sites

Teiksim tā - atmetot pašlepnumu "mans kods ūber alles", kas vainas tieši ir ZendFramework? Kādi nopietni trūkumi?

Tak nav neviens programmētājs Latvijā, kas varētu uztaisīt kaut ko līdzīgu - vismaz nav nekur un nekad dzirdēts nekas par tādu...

Link to comment
Share on other sites

Un kādi ir argumenti par labu Zend? Es pagaidām bez tā, ka tu par viņu esi baigi safanojies un citu neko vairāk neatzīsti neesmu pamanījis.

 

Vēl piebildīšu. Man liekas, ka Drupal ar Zend ir diezgan muļķīgi salīdzināt, jo Drupal īsti par framework`u nenosauksi.

Edited by xPtv45z
Link to comment
Share on other sites

Atzīstu. Argumentus par jau Endijs te noskaitīja un ja vēlies uzzināt vēl - http://framework.zend.com/

 

Ko nozīmē "safanojies"? To, ko man vajag darbam, no tā man jāizvēlas kaut cik labākais variants, par darbu arī fano? Jā, es ļoti fanoju par darbu - katru dienu to daru - ne jau tāpēc, ka gribu dzīvot un ēst, bet tāpēc, ka vienkārši fanoju par darbu...

 

Esmu rakstījis arī savu kodu un skatījies arī svešu kodu, ko rakstījuši Latvijas programmētāji - daudzus un dažādus. Godīgi sakot, lielākā daļa vispār ir mēsli, citi atkal - pārāk neoptimāli, lieki sarežģīti (laikam kaut kam kaut kas jāpierāda, kurš tas "krutākais"), bet tādus universālus frameworkus, kurus var viegli apgūt citi programmētāji un kuriem būtu dokumentācija (svarīgs aspekts), kā arī kuri būtu ļoti elastīgi, neesmu īpaši ievērojis kaut kā... Slikts kods gan ir pieejams vairumā - 99% Latvijas websaitos! :)

Link to comment
Share on other sites

Nē... Es prasu - ko Tu liec pretī? Savu freimworku? Nu ir LV firmām savi freimworki priekš konkrētiem uzdevumiem parasti gan (mājaslapām), kurus pārzin tikai tie programmētāji, kas viņus izstrādājuši un kuriem parasti nav nekādas dokumentācijas, pie tam - tie mēdz arī nederēt visiem gadījumiem. Līki ir saprogrammēti pat Latvijas mērogiem ļoti lieli portāli... Es jau neko nesaku - katrs kaut kā cīnas, bet tas spēks un resursi nav tik lieli kā gribētos! Tāpēc arī paņemt gatavu sourci nav nekāds noziegums. Atsevišķām Latvijas IT dižfirmām varbūt tieši vajadzētu padomāt par kvalitatīviem opensource, citādi uz viņu pašu izstrādājumu kodiem pat žēlīgi skatīties - es tādiem parasti pat ķerties negribu klāt, jo kods ir drausmīgāks par drausmīgu, bet mājaslapā ir uzrakstīts "piedāvājam kvalitatīvus risinājumus" - nu atvainojiet man. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lielā mērā tas jau tiek kārtots. Jo pear bija laikam priekš php4, kā zinām php5 jau ir vairāk oop un attiecīgi ZendFramework, šķiet, ka ir kvalitatīvāks, nu nez... Pats neko labāku neuztaisīsi ;)

 

Es uzskatu - "ja nespēj celt, nav ko stenēt". Tātad, ja firma nevar pati neko labāku uztaisīt un "piedāvā kvalitatīvus risinājumus, kas programmēti php valodā", kā jau vairums Latvijā, tad arī jādomā par kaut kādiem freimworkiem, zinu pat, ka Latvijā ir viena otra firma, kas pilnībā pārgājusi uz Drupal - nu ar variants, viņi vismaz saprot, ka nespēj celt paši to lietu, naudas ar nav pārāk daudz - uzticas opensource risinājumam, ko var novērtēt ar OK. Ja neko neatrodat no opensource, tad var pameklēt no maksas produktiem un nopirkt, ja var atļauties... Bet tā kā lielākā daļa taisa pat sliktāk, kā populārie opensource, tad, nu kāpēc par to vispār būtu jāprasa vēl nauda - tad jau klientam par velti varētu piedāvāt un prasīt tikai par tīro izstrādes laiku pie konkrētā projekta - nu es saku vienkārši - principā. ;)

 

Protams, naudiņas visiem gribas un par sētniekiem ar visi negrib strādāt, bet Latvijas uzņēmējdarbības problēma šai jomā, manuprāt, ir nespēja radīt pievienoto vērtību saviem produktiem, jo pārsvarā tie produkti tiešām ir tādi, kurus var sataisīt kaut kādi indieši un indiāņi savās būdās par 100 dolāriem pāris mēnešu laikā...

Link to comment
Share on other sites

Konkrēts jautājums par ZF - vai kāds ir iebraucis, kā, izmantojot Zend_Db, var izveidot, ka datubāzes errori logojas (txt, db, vienalga), saglabājot pilnu SQL izteiksmi, ne tikai pašu sākumu ? Tas, lai pa laikam varētu nočekot, vai kaut kur nav kāds bugains SQL.

Link to comment
Share on other sites

Konkrēts jautājums par ZF - vai kāds ir iebraucis, kā, izmantojot Zend_Db, var izveidot, ka datubāzes errori logojas (txt, db, vienalga), saglabājot pilnu SQL izteiksmi, ne tikai pašu sākumu ? Tas, lai pa laikam varētu nočekot, vai kaut kur nav kāds bugains SQL.

 

A tu nevari izmantot Zend_Log šim mērķim? Ja ne variants, kad katru queriju pie errora logo, tad iespējams ir arī kāds iebūvētais variants, kad būs bik vairāk laika, pameklēšu...

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...