Jump to content
php.lv forumi

ZendFramework lietotāju kopiena


Endijs

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Grūti pateikt par labumiem un sliktumiem, es tikai vēlos aprobežoties ar web aplikācijām un patiesībā uzskatu cakephp par sliktāku variantu, jo tas ir Ruby on Rails atdarināts uz php. Tā kā es programmēt protu un man nevajag visādas interesantas fīčas, ko tur piedāvā cakephp - tāpat debugot to būs grūti. Man vajag elastību un plašas iespējas un drošību. ZF to piedāvā.

 

Agrāk man šķita arī, ka Drupal ir ok. Ar laiku sapratu, ka Drupal principā nav nekam derīgs! :) Jo tur viss ir pārāk jau sataisīts gatavs, grūti ko izmainīt, viss ir jau apgrūtināts un bremzē, kods ar slikts un drošības caurumi nenormāli daudz...

 

Nevajag aizmirst, ka developerim ir jāprot programmēt, nevis "submitēt formas" un kopēt failus, attiecīgi, visādi "konstruktori" nav tas labākais risinājums developeriem.

 

Vienmēr būs tādi cilvēki, kas uzskatīs, ka paši ir gudri, nevis atstās to visu pieredzējušiem profesionāļiem. Katram jau nākas iziet cauri dažādiem zemāka līmeņa rīkiem un paņēmieniem, līdz atrod ko labāku. :)

 

Ja klients nav gatavs maksāt vairāk kā 100 Ls par web saitu, es varu piedāvāt uz Drupal uzlikt - divu vakaru darbiņš un saits viņam lai griežas - kā maksā tā taisa! :) Ja ir gatavs kāds maksāt nopietnākus ciparus, sirdsapziņa neļauj izmantot kaut kādus Drupal, Joomla vai Wordpress vai vēl sazin kādus mēslus, bet gan custom programming uz kaut vai to pašu ZF, piemēram, rūpīgi un kvalitatīvi izstrādāt pēc klienta vēlmēm! :) Neredzu jēgu tērēt laiku un rakstīt pats kaut kādas db klases, kuras noteikti nebūs labākas. ;) Nu cits varbūt pateiks tikpat labi - es izmantoju PEAR - ok, tā ir viņa izvēle, bet to es ar novērtēju - tās tomēr ir bibliotēkas, kuras nepasniedz gatavu "drag & drop", tai pat laikā var visu uztaisīt custom.

 

Kam vajag augsta līmeņa risinājumus ar "drag & drop", lai ņem attiecīgos lielu IT risinājumu izstrādājumus (ne jau Latvijas firmu - te nekā nav) un tos pielāgo attiecīgām vajadzībām. Web aplikācijas pārsvarā ir lielā mērā custom produkti, kur tieši nepieciešams sākt no salīdzinoši zema līmeņa gatavības pakāpes un programmēt katram atsevišķi, vismaz cik man ir pieredze ar to.

 

Vēl ko es gribētu piebilst par LV "guru" un "programmēšanas ģēnijiem" web programmēšanā. :) Lielākā daļa šo juridisko un fizisko personu piedāvājumi ir cms ar kaut kādām pāris ajax vai nozagtām javascript fīčām vairāk nekā citam vai savādāk un tad nu sākas lielā "lepošanās" - lūk, ko mēs varam piedāvāt... Pēc tam tiek prasīts - bet jūs man varat uztaisīt tā un tā pavisam savādāk... Lielākā daļa godīgi atzīs - nē, nevaram, pie mums strādā 2 programmētāji, kas jau sen kā izlasījuši grāmatu "PHP soli pa solim", iemācījušies taisīt valīdus xhtml un izgājuši "php foruma skolu", citi atkal melos - nu mēs varam, mēģināsim - projekts nežēlīgi ieilgst un beigās pat izgāžas. Izrādās, ka iemaukt TinyMCE, sataisīt javasript sadaļu koku un ajax file upload nav nemaz tās sarežģītākās lietiņas, ko var uztaisīt! :) Diezvai daudz firmu Latvijā var piedāvāt google līmeņa web aplikāciju izstrādi! Es uzskatu, ka programmēšana - tas ir dzīvesveids un darba laikā nekad neapgūsi visu, kas nepieciešams - Google programmētāji bez maz vai dzīvo darbā, jo viņiem tur tiek piedāvāts viss nepieciešamais - ārsti, bezmaksas ēdiens, sporta nodarbības utt. ;) Tā kā lielākā daļa LV firmu neko daudz vairāk bez saviem "cmsiem", kurš nu par kuru labāks, nespēj piedāvāt, attiecīgi - tam ir maza vērtība, cenas zemas un nav arī tad jābrīnās, ka "limonādnieki" nāk no visām malām un par "lētuci" grib izveidot sev "projektus"! :) Jo redz, ir vesels bars firmu, kas uztaisīs vidēju web vietni par 600 Ls - smieklīga summa ne? Indiešu cenas, indiešu kvalitāte...

Link to comment
Share on other sites

Varu vēl piebilst, ka viss tāpat nostājas savās vietās:

Augsta līmeņa programmatūra maksā palielu naudu - nu es domāju, visādi MS, Oracle un citu lielu kompāniju risinājumi. To Latvijas "vidējais klients" lielākties nav gatavs vien maksāt.

Vidēja līmeņa programmatūra - var izmantot opensource un uzrakstīt custom. Tas ir bonuss, bet klientam būs jāmaksā par programmēšanu, nevis gatavām programmām. Taču arī šis var sanākt lētāk, nekā pērkot visādas licences un tad vēl maksāt par uzstādīšanu, programmēšanu.

"Limonādnieku" programmatūra - Latvijas galvenais IT tirgus. :) Zema līmeņa custom skribelējumi vai arī gatavu opensource risinājumu pielāgošana - Drupal, Joomla utt. Parasti tiklīdz firmai parādas nauda, nākas to visu par jaunu pārtaisīt - tā teikt - dubults darbs! ;) Bet "limonādnieki" ir pārsvarā Latvijā - ko darīt, ka nabadzīga valsts, nabadzīgi cilvēki, nabadzīgs tirgus.

Link to comment
Share on other sites

Diskusiju nav vērts. Var darīt ļoti vienkārši - nosaucam 3 standarta web risinājumu veidus - dažāda līmeņa, nevis flash, bet php, nosaucam to cenu:

1) Latvijā

2) Lielbritānijā

3) Amerikā

4) Austrālijā

5) Indijā

 

Nu kaut kā tā! ;)

Link to comment
Share on other sites

Njā. Vai nu Devs = Robis. Vai arī kāds radgabals. Protams, tādai runāšanai nav ne vainas, ja vien viņa neveido offtopic (kā tas sāk notikt tagad).

 

Nedomāju, ka Robis ir mans radagabals, vismaz nepazīstu savos rados nevienu Robi...

Offtopic ir offtopik, kaut arī uzskatu, ka tas ir cieši saistīts ar framework izvēli, es tikai šo attīstīju tālāk, ja labi pamanīji! ;)

 

Starp citu - piedāvāju uztaisīt foruma tēmu - "Zend Framework saistītās lietas".

Link to comment
Share on other sites

Foruma tēma = ZF koderu apzināšana => Devs sāk filozofēt par "limonādniekiem" => OFFTOPIC!

 

Ja gribi parunāt par to kurš piegājiens Web izstrādē ir sakarīgāks, tad lūdzu taisi jaunu tēmu un runā. Tagad no pavediena, kurā cerēju apzināt ZF koderus esam tikuši līdz cukurdzērienu apspriešanai. Tas IR offtopic! Tā ka lūdzu neturpināt.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc lekties? Topikam ir jābūt jēgai. Jā, es zinu ZendFramework, bet ko konkrēti tu piedāvā? Savus tulkojumus gribēji pareklamēt?

Interesē kas tāds, kas visiem ZendFramework koderiem varētu noderēt, jo, manuprāt, latviešu mentalitāte neļauj strādāt komandā - viens otru noskaudīs! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pavedienam ir jēga. Apzināt ZF koderus. Ja cilvēku bariņš savāktos un daudz maz vienotos par vietu, kur viņi būtu sasniedzami, tad gadījumā, ja kāds saskārtos ar kādu problēmu programmēšanas gaitā, viņš zinātu kur iet un kam prasīt. Turklāt šī apzināšana palīdz saprast to, cik daudz LV vispār ir ZF koderu.

Edited by Endijs
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...