Jump to content
php.lv forumi

IQ precīza noteikšana


ArnisR

Recommended Posts

Manuprāt, tas tiks mākslīgi piebremzēts, jo diez vai žīdi atdos varu mašīnām, superskaitļotājiem vai mākslīgajiem intelektiem.

 

Pirms tas nav sācies, viņiem par to nav lielas nojausmas, kad MI būs jau pārāks pār cilvēku, to vairs apstādināt nebūs iespējams. Un ar NASU tam nav nekāda sakara, skaitļošanas jauda attīstās globālā mērogā, to nav iespējams piebremzēt. Ja mēģinās piebremzet vienā vietā, citā sāks ražot divtik vairāk, jo samazināsies konkurence, tas ir tāds sociālekonomisks evolūcijas fenomens.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iespējams ir viss, nākotni (laika dimensiju) mēs nespējam paredzēt. Bet es aicinu nepārvērtēt intelekta nozīmi. Jā, tam ir nozīme, lai pakļautu citas dzīvās radības, bet ar vai bez intelekta mēs esam bezspēcīgi nepielūdzamo dabas likumu priekšā. Un ietrieksies atkal planētā Zeme kāds milzīgs debess objekts, kas ne tikai iznīcinās zīdītāju miljardus, bet arī mainīs zemes klimatu un varbūt citus ģeogrāfiskos apstākļus, cilvēki tajā nespēs izdzīvot un mākslīgais intelekts arī ies bojā. Mākslīgam intelektam ir viena problēma - tas nespēs vairoties, bet, kā zināms, nolietojas un iet bojā itin viss šajā visumā (kosmosā, universā)...

Link to comment
Share on other sites

Pirms tas nav sācies, viņiem par to nav lielas nojausmas, kad MI būs jau pārāks pār cilvēku, to vairs apstādināt nebūs iespējams.

bet vai šo attīstību apstādināt nav katra mūsu interesēs?

tas viss, protams, kā būtu, ja būtu, bet vai Terminators tad mums neliksies tikai komēdija, jo sūtīšana atpakaļ laikā varbūt nemaz nav iespējama?

Link to comment
Share on other sites

Mākslīgam intelektam ir viena problēma - tas nespēs vairoties

kāpēc lai tas nespētu vairoties (reproducēt savas kopijas)? tas pat šodien neliekas pārlieku fantastiski - automatizēta fabrika, kas ražo kaut kādus loriņus
Link to comment
Share on other sites

Iespējams ir viss, nākotni (laika dimensiju) mēs nespējam paredzēt.

Tuvināti spējam. Es, piemēram, spēju paredzēt, ka rīt 12:00 ārā būs gaišs un dziedās putni un pa Rīgas apvadceļu brauks mašinās, ja nedaudz palasītu wikipēdiju varētu ari precīzi parādīt, kur atradīsies saule.

Mākslīgam intelektam ir viena problēma - tas nespēs vairoties, bet, kā zināms, nolietojas un iet bojā itin viss šajā visumā (kosmosā, universā)...

Visvienkāršakajā formā, MI būs kaudze superjaudīgu CPU un vēl pāris komponenetes + softs + kaudze fiziskās pasaules manipulātoru.

Tie varēs vairoties daudz ātrāk kā cilvēks, jo pat cilvēks spēj jau šo visu saražot, pie tam tie varēs modificēt (evolucionēt) sevi daudz efektīvāk un vieglāk.

 

bet vai šo attīstību apstādināt nav katra mūsu interesēs?

Ir, bet tikai 0.001% cilvēku patiesi spēj izprast šīs lietas bīstamību, bet atlikušie 99.999% tik un tā radīs apstākļus, kuros var rasties MI. Tas nav izbēgams. Vienīgā iespēja ir, ja paralēli attīstās nanotehnoloģijas un cilvēks pats iemācās uzlabot un paplasīnāt savu domāšanu.

 

 

P.S.

Vispār šo procesu sauc par tehnoloģsiko singularitāti.

Intelektuāla sistēma, kura spēj sevi uzlabot, sevi uzlabo, tādējādi paliekot vēl intelektuālāka, kas ļauj tai sevi vēl efektīvāk uzlabot, kas padara to vēl intelektuālāku, kas ..., un tā lidz lietām, kuras mēs nespējam paredzēt.

Link to comment
Share on other sites

Es gan atstāju vietu šādiem nākotnes scenārijiem zinātnes fantastikai, bet nodarbojos ar tagadni - esošo realitāti un cenšos izzināt pagātni - vēsturi. Jo, viss, kas noticis vēsturē, ir novedis pie esošās situācijas. Kamēr žīdi nodarbojas ar realitāti un cīnās par savām interesēm (vienalga, cik taisnīgām vai nē), tikmēr vairums pārējo blenž fantastikas filmas, dzer, narkojās un fantazē, citiem vārdiem - nedomā par realitāti un notiekošo, bet gan dzīvo savā iedomu pasaulītē. Rezultāti ir acīmredzami...

Link to comment
Share on other sites

Tu jebkuru tematu vari novest līdz sliktajiem krievu okupantiem un žīdiem? Ja varētu, es tev piešķirtu zelta medaļu "ūdens liešanā".

 

Es runāju par realitāti - esošo un bijušo, nevis fantastiku un pasakām. Tie, kas dzīvo pasaku pasaulē, principā, ne ar ko daudz neatšķiras no šizofrēniķiem. Piemēri nav tālu jāmeklē - tie, kas piemēram tic Dombrovska "veiksmes stāstam" arī savā ziņā dzīvo pasaku pasaulē.

Link to comment
Share on other sites

Kāda tev problēma, ja vairums izvēlas izvēlas dzīvot skaistā matricā, nevis rīt skābputru bez sāls mitrā pagrabā?

 

Aplams salīdzinājums. Katrs dzīvo tik tiešām kā vēlas vai atkarībā no iespējām. Taču patiesībā katrs dzīvo realitātē, neatkarīgi no tā, ko viņš savā galviņā sadomājies...

Link to comment
Share on other sites

Ko tev tas maina, ka citi ir stulbi?

 

Visa civilizācija ir savstarpējā mijiedarbībā. Planēta Zeme nav bezgalīga un vietas ir visai maz priekš tik milzīga cilvēku skaita. Dabas likums ir tāds, ka izdzīvo stiprākie. Nākotne pieder tikai stiprākajiem. Ja mēs kā tauta gribam veidot savu nākotni, mums ir jākļūst stipriem un pirmais noteikums, lai kļūstu stipri, ir atbrīvoties no prāta okupācijas un gara vājuma. Jāpretojas smadzeņu skalošanai, mēs taču lieliski redzam, kādi ir tie, kam tās smadzenes ir saskalotas vēl smagāk kā mums, piemēram, impēriju "pilsoņi" kā ASV, Krievijas utml.

Link to comment
Share on other sites

vietas jau vēl ir, cilvēki spēj dzīvot pat līdzīgos apstākļos kā vistas vistu fermās. labs piemērs ir japāna, kura pēc iedzīvotāju skaita ir aptuveni tāda pati kā krievija, tikai dzīvojamā platība ir stipri mazāka un vēl pa vidu ķirši sastādīti :)

Link to comment
Share on other sites

Es gan atstāju vietu šādiem nākotnes scenārijiem zinātnes fantastikai, bet nodarbojos ar tagadni - esošo realitāti un cenšos izzināt pagātni - vēsturi. Jo, viss, kas noticis vēsturē, ir novedis pie esošās situācijas.

Tas, ka tu kaut ko nesaproti vai par kādu jautājumu tev nav nekādas nojausmas, nenozīmē, ka šāda lieta neeksistē.

Es par žīdiem, Rokfelleriem, Rotšildiem, ciānas protokoliem, cionismu, banku sistēmu, bezseguma naudas emitēšanu, okultismu, Federālo rezerfju fondu, un tmldz. lietām pirms desmit gadiem zināju vairāk kā tu tagad.

Toties es ļoti labi orientējos mākslīgajos intelektos, to uzbūvē, izmantošanā, programmēšanā, ekonomikā, skaitļošanas jaudas attīstībā un tās noteicošajos faktoros, matemātikā, modelēšanas un spēļu teorijas algoritmos, tāpat arī es pietiekami labi orientējos smadzeņu, neironu, sinapšu uzbūvē un tās darbibas principos un sasniegumos to modelēšanā. Un tas viss kopā, to, kas tev liekas fantastika, man ļauj redzēt kā reālu, tuvā nākotnē (20 - 60 gadi) notiekošu procesu.

Bet tas, ka tu nākotnē nespēj kaut ko saskatīt nav liela problēma, tā gādās arī augsta līmeņa ekspertiem, piemēram, 1943. gadā IBM CEO slavenā frāze:

"I think there is a world market for maybe five computers"

vai DEC dibinātāja un prezidentā teiktais 1977. gadā:

"There is no reason anyone would want a computer in their home."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...