Jump to content
php.lv forumi

ArnisR

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Latvia

ArnisR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. ArnisR

  Ar ko sākt?

  Priekš JavaScript (un ne tikai) diezgan sakarīgs redaktors ir Visual Studio Code: https://code.visualstudio.com/
 2. Paldies par atsauksmēm! :) Jā, piekrītu - CSS/JS build ir lieta, par kuru ir vērts padomāt pie lielākiem projektiem. Bet runājot par jQuery, patiešām nesaskatu jēgu kļūt atkarīgam no tās bibliotēkas, ja tiek izmantotas tikai dažas metodes.
 3. Sveiki! Nododu kritikai nelielu JavaScript spēlīti - 15 Puzzle. :) Spēle: https://game-15-puzzle.herokuapp.com/ Source kods: https://github.com/arnisritins/15-Puzzle
 4. Sveiki! Tātad, izlieku novērtēšanai savu jaunizcepto JavaScript spēļuku! ;D Šoreiz klasiskais Color Lines. Spēle: http://color-lines.eu01.aws.af.cm/ Source kods: https://github.com/arnisritins/Color-Lines Varat izteikt kritiku, ieteikumus. :)
 5. Sveicināti! Jauns gads ir pienācis - laiks arī apgūt jaunas lietas! Kādu valodu, framework'u, rīku, tehnoloģiju vai jebko citu jūs ieteiktu pārējiem iemācīties/apgūt? Kas vispār varētu būt aktuāls šajā gadā un tuvākajā nākotnē WEB izstrādes lauciņā? Paldies par diskusiju!
 6. Izvēlies kādu no fontiem ar latviešu simbolu atbalstu, piemēram, Open Sans - http://www.fontsquirrel.com/fonts/open-sans un pievieno to, izmantojot DOMPDF vadības paneli.
 7. https://github.com/dompdf/dompdf
 8. Sveiki! Vai programmētāji lasa arī grāmatas? Ja jā, tad varbūt varat ieteikt kādu labu grāmatu, ko esat izlasījuši un ko tiešām būtu vērts izlasīt katram programmētājam/developer'im? Neinteresē grāmatas-manuāļi ar kodu snippet'iem, drīzāk gribētu kādu padziļinātu lasāmo materiālu par programmēšanu kā tādu, par algoritmiem, datu struktūrām, paradigmām, aplikāciju drošību, optimizāciju u.tml. Paldies!
 9. Sveiki! Šoreiz neliels offtopic, bet, domājams, programmētāju vidū tēma varētu būt aktuāla. Tātad, kur vislabāk/precīzāk varētu noteikt savu intelekta koeficentu (IQ)? Vai tas ir kvalitatīvi izdarāms online? Maksas/bezmaksas? Paldies!
 10. Datubāzē ir kategoriju un produktu tabulas: categories category_id | category_name | parent_id Kategoriju koka dziļums ir 2 līmeņi, un lauks parent_id satur vērtību 0, ja šai kategorijai nav parent'a. products product_id | category_id | product_name Laukā category_id tiek norādīts dziļākās kategorijas ID. Tagad nepieciešams vienā vaicājumā nolasīt visas kategorijas ar papildus lauku, kurš norādīs produktu skaitu. Ja tā ir child kategorija, tad attēlos visu produktu skaitu, kas tajā ietilpst, bet ja parent kategorija, tad visu child kategoriju produktu skaitu kopumā. Pagaidām vaicājums izskatās šādi, bet tas, protams, neizskaitļo skaitu parent kategorijām, jo tās nekad neparādās produktu tabulā: SELECT c.*, COUNT(*) AS total FROM categories c LEFT JOIN products p ON c.category_id = p.category_id GROUP BY c.category_id Kāds būtu efektīvākais vaicājums, lai izskaitļotu produktu skaitu kategorijās šādai tabulu shēmai? Paldies!
 11. Sveiki! Pēdējā laikā cenšos pareizi izprast MVC būtību un šoreiz nepieciešama jūsu palīdzība! Kā vislabāk/pareizāk ir ģenerēt skatus MVC framework'ā? Pieņemsim ir WEB aplikācija, kurā ir daudz funkcionalitātes ziņā atšķirīgu lapu, piemēram, reģistrācija, kontaktforma, rakstu izvade, viesu grāmata utt., taču visām šīm lapām saglabājas nemainīgs header, sidebar un footer - mainās vienīgi content bloks. Tā, piemēram, kāda kontroliera metode register ģenerē reģistrācijas lapu. Tad kā būtu jaiekļauj skati šajā lapā? Vai iekļaut pa vienam, piemēram: function register() { // metodes kods... $this->view('header'); $this->view('register_form'); $this->view('sidebar'); $this->view('footer'); } Vai arī izveidot atsevišķu reģistrācijas lapas skatu, kurš savukārt pats sevī iekļauj tos statiskos skatus? Vai skatu iekļaušana citos skatos vispār skaitās good practice? Un kā būt ar datu padošanu skatiem? Piemēram, sidebar skats attēlo pēdējos rakstus, komentārus u. tml., tad sanāk, ka šo datu atlase jāveic katra kontroliera metodē, kura iekļauj šo skatu? Vai var kā citādi? Un vēl - ir dzirdēts, ka skati nedrīskt saturēt if/else, for, while konstrukcijas. Tā ir? Varbūt nedaudz padumji jautājumi, bet tik un tā ceru uz atsaucību. Paldies!
 12. ArnisR

  PHP meetup

  Starpcitu, kā ar to meetup'a videoierakstu? Būs/nebūs?
 13. Sorry, laikam nekorekti izteicos! Ar "paroles atjaunošana" nebija domāts atgūt veco parole, bet gan nomainīt to pret jaunu!
 14. Sveiki! Kāds būtu drošākais mehānisms aizmirstas lietotāja paroles atjaunošanai WEB aplikācijā? Vai tas būtu pareizi/pietiekami droši to realizēt bez speciālu hash'u glabāšanas datubāzē? Paldies par diskusiju!
×
×
 • Create New...