Jump to content
php.lv forumi

Kāpēc PHP tik ļoti sux'o, bet tomēr mēs visi to lietojam


daGrevis

Recommended Posts

Nedaudz precizēšu mūsu situāciju ar Redmine. Mūsu, jo ar Kavacky strādājam vienā uzņēmumā. Situācija ir tāda, ka problēma nav pašā Redmine kā tādā. Problēma ir, kā jau tika minēts, Redmine instalācija un «uzturēšanā».

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nedaudz precizēšu mūsu situāciju ar Redmine. Mūsu, jo ar Kavacky strādājam vienā uzņēmumā. Situācija ir tāda, ka problēma nav pašā Redmine kā tādā. Problēma ir, kā jau tika minēts, Redmine instalācija un «uzturēšanā».

 

 

Tātad Redmine tāpēc, ka nemācējāt uzstādīt (pēc soļu dokumentācijas un ntajiem aprakstiem citur webā) un pieskatīt, uzreiz automātiski ir slikts projekts? Tas par daudz ko liecina.

 

Bet vispār gribēju biedram Kavacky piedāvāt izveidot jaunu OSS projvadības tūli (vislabāk ar BSD vai MIT licenci, bet jautājums apspriežams) kāda programmēšanas valodā pēc izvēles (pieņemu, PHP). Ja funkcionalitāte un lietojamība būtu kaut 90% no Redmine, apmaksāju viņam 5 darba dienas (nevis tikai vienu, ar kuru pietiekot).

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz precizēšu mūsu situāciju ar Redmine. Mūsu, jo ar Kavacky strādājam vienā uzņēmumā. Situācija ir tāda, ka problēma nav pašā Redmine kā tādā. Problēma ir, kā jau tika minēts, Redmine instalācija un «uzturēšanā».

 

Nedaudz nesaprotu Raita komentāru, jo viņam nav ne jāuztur, ne jāinstalē Redmine. Šaubos, vai viņš to vispār ir kādreiz darījis.

Pietam Redmine ir viena no labākajām open source projektu menedžmenta aplikācijām.

Link to comment
Share on other sites

 

Nedaudz nesaprotu Raita komentāru, jo viņam nav ne jāuztur, ne jāinstalē Redmine. Šaubos, vai viņš to vispār ir kādreiz darījis.

Pietam Redmine ir viena no labākajām open source projektu menedžmenta aplikācijām.

 

Pats neesmu ne instalējis, ne uzturējis. Nav bijusi tāda vajadzība.

Vienkārši man bija radies tāds priekšstats no dzirdētā ofisā, ka uzturēt Redmine ir nedaudz pain in the ass (vai tas bija Linux distras dēl, vai kkas ar Ruby saistīts -- es nezinu). Ja tā nav taisnība, esmu pārklausījies un kļūdījies.

 

Neesmu teicis un nesaku, ka pats Redmine kā produkts ir slikts. Man pašam patīk un nezinu labāku alternatīvu.

Link to comment
Share on other sites

 

Pats neesmu ne instalējis, ne uzturējis. Nav bijusi tāda vajadzība.

Vienkārši man bija radies tāds priekšstats no dzirdētā ofisā, ka uzturēt Redmine ir nedaudz pain in the ass (vai tas bija Linux distras dēl, vai kkas ar Ruby saistīts -- es nezinu). Ja tā nav taisnība, esmu pārklausījies un kļūdījies.

 

Neesmu teicis un nesaku, ka pats Redmine kā produkts ir slikts. Man pašam patīk un nezinu labāku alternatīvu.

Kā cilvēks, kurš to Redmine pats instalēja (zem Gentoo un Ubuntu) varu pateikt ka tas ir Ruby un RoR envoirment dēļ. Tur ir tāds bardaks ar versijām, kā labāk vienu reizi uzlikt un vairāk neaiztikt. Un pēc 3-4 gadiem uzlikt visu jauno uz jauna servera no 0 (vai nu ja izmantot virtualizāciju, vienkāŗsi sataisīt jaunu virtualo mašīnu un migrēt visu uz to).

 

2all

Es nestrīdēšos ka zinoš cilvēks varbūt tiks galā ar to visu, bet es ar Ruby nenodarbojos. Un situācija, kad es uzlieku update un mas viss saiet sviestā un pēc 20-30 minūtēm mocot google es saprotu ka tur ir versiju nesakritība un sistēmas repozitārijos to nav (aga, un pie tām "gem install mysql" nevar nokompilēt un krīt ar kļūdām) - pie velna to visu. Uzliekot +0.0.1 versiju man visam jastrādā. Te taču gandrīz katru RoR versiju mainās tik daudz ka tev ir obligāti jaatjaunina visas programmas uz tā bazētas. A RoR ir jamaina tāpēc ka jauna Ruby versija. Un kad tu daļu programmu esi sataisījis izrādās ka otra daļa strādā tikai ar vecu versiju un jaunājām Ruby & RoR versijām vel kādu laiku nebūs.

 

Es esmu tehnisks cilvēks, es saprotu kāpēc tā notiek. Bet atvainoiet mani - tā darbs netiek darīts. Un jūs vel brīnaties kāpēc cilvēki izvēlās darbam PHP un tas ir daudz populārāks. Dažas lietas PHP vija pārāk ilgi turētas, bet ar to tika galā un izgrieza. Un lielāka daļa projektu, kuri bija labi uztaisīti joprojām perfekti strādā un strādās vel ilgi.

Edited by Psihius
Link to comment
Share on other sites

Esmu licis pāris reizes to Redmine. Lai gan ir liela pieredze uztādīt dajebko, pie šī nācās pasēdēt tā ilgāk. Interesanti, ka liekot pirmo reizi +/- uzlikās ātri, bet otro reizi nācās vairāk paķimerēties. Iespējams, ka atšķīrās distributīvi un uz kāda no tiem ir vieglāk uzstādīt.

Link to comment
Share on other sites

Ja viņš būtu redzējis opensource bug-trackerus ap to laiku, kad parādījās redmine, droši vien pārdomātu savus vārdus par redmine interfeisu.

Nekas man nav jāpārdomā; man nav jājūsmo par ripas telefonu mājās, kad jau sen ir izgudrots kabatas izmēra touchscreens ar Wi-Fi; ja es būtu Staļingradas blokādē, es ēstu sūnas, bet es neesmu Staļingradas blokādē.

 

... or am I... jo es pats to lietoju, bet tas, ko es teicu, bija - Redmine ir slikts interfeiss un tas darbojas tā, it kā to ar krama cirvi būtu iztēsis ne visai apdāvināts primāts. Es neteicu, ka ir kaut kas labāks no open source piedāvājuma... bet vajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

PHP un mysql ir profesionālāks par JAVA un Oracle, to es pierādu ar to, vislielākais sociālais portāls ASV - Facebook - ir veidots pamatā uz PHP, mysql un mecached un vislielākās algas IT ir tieši šijā korporācijā. Ja JAVA un Oracle būtu profesionālāki, tad tajos būtu uzbūvēts labāks sociālais tīkls, tātad PHP ir visprofesionālākā valoda.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Visi tie, kuri tā kaislīgi aizstāv PHP, vai jums ir pieredze web izstrādē citā valodā (python, ruby)? Cik liela tā ir?

Jā, esmu veicis izstrādes praktiski visās šī saraksta valodās un PHP viennozīmīgi pārspēj visas. Ja nu vienīgi BF++. Līdzīgi kā nodejs ir pret javascriptu, tā BF++ ir pret BF.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...