Jump to content
php.lv forumi

Cīņa ar muguras sāpēm


rATRIJS

Recommended Posts

Pieļauju, ka daudziem programmētājiem (un vispār cilvēkiem ar sēdošu darbu) varētu būt problēmas ar muguras sāpēm. Vismaz man ir. Kā jūs ar to cīnaties? Vai veicat kādu speciālus vingrinājumus? Ja tā tad kādus un kuros laikos? Nodarbojaties ar sportu? Izmantojat maģisku krēslu un darba ergonomiku?

 

Novērtēšu jebādus ieteikumus un saites uz informāciju par šo tēmu.

 

Es pats sev cenšos visādi palīdzēt:

  • eju uz darbu ar kājām, katru dienu - vienā virzienā aptuveni 40min
  • vismaz divas reizes nedēļā eju peldēt
  • vismaz divas reizes nedēļā eju uz pirti
  • cenšos staipīties un vingrināties mājās, vakaros
  • esmu bijis pie masiera, bet nejutu īpašas izmaiņas (varbūt ne pieteikami ilgi gāju)

Nekas sevišķi nepalīdz. Peldēšana palīdz īstermiņā, bet nākamajā dienā mugura mēdz atkal sāpēt...

 

Muguras sāpes var just divās vietās - sprandas, lāpstiņu rajonā un astes kaula rajonā.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, cik tad tu stundas dienā nosēdi?

 

Vispār man arī sanāk daudz stundas nosēdēt, bet tā, ka reāli mugura sāk sāpēt ir diezgan reti, un tas parasti ir pēc vidēji ilgākas sēdēšanas pāris dienas pēc kārtas. Sāp ~ virs gurniem mugurkaula apvidū, tā kā lauž.

 

Agrāk biežāk iesāpējās mugura, bet tad nomainīju beņķi uz ergonomiskāku, un situācija uzlabojās.

 

Noteikti svarīga ir sēdēšanas poza, izstaipīšanaš ik pa laikam (kā saka, laikam 2h laikā 15 min būtu jāatpūšas).

Ja viss tas tiek ievērots, tiešām varbūt ir vērts aizstaigāt pie kāda fizioterapeita...

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

1) fizioterapeits tev palīdzēs! :) Nodarbība 10-15 Ls, Rīgā dārgāk.

2) dziļo muskuļi vingorojumi. šeit iesaku daudz nenodarboties ar mākslu un vnk. paņemt labu treneri. pats nekad neiedomāsies to darīt tā, kā tas patiešām jādara, pat ja izlasīsi A4 lapu par vingrojumu.

Link to comment
Share on other sites

Ja vaina ir patiešām tikai nekustīgais dzīvesveids, tad būtībā mugurkaula nostiprināšanai vajadzētu parūpēties par preses un muguras muskuļiem, kas satur skriemeļus kopā, tātad jāvingrina prese un muguras muskuļi. Tomēr, ja tas nelīdz, tad gan tur varētu būt kaut kas cits nekā tikai nekustīgums. Par to kā labāk muskuļus nostiprināt laikam jau speciālistiem sportošanā jājautā.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Droši vari neiet uz trenažieru zāli. Atrodi treneri, kurš visu parādīs, vingrojumi būs jāveic no rīta vai vakarā uz paklājiņa (mājās izritināsi tūristu paklājiņu un būs ok).

 

Trenažieru zālē tikai visu sačakarēsi vēl vairāk. Pirmkārt, tev tur kaut kas nav riktīgi - fizioterapeitam jāsaliek kauliņi vietā. To viņi prot izdarīt ;) Otrkārt, nav jēgas, pat tieši otrādi, ir kaitīgi cilāt smagumus, attīstot lielos spēka muskuļus, ja nav nostiprināti dziļie muskuļi.

 

Dzīve gara, nav kur nesteigties...

Link to comment
Share on other sites

apprecies, uztaisi vairākus bērnus. tad muguras sāpes nomainīs galvassāpes.

 

es arsā esmu gājis pie fizioterapeitēm. foršas čiksītes tur :) (tas par to precēšanos).

 

es gan teiktu, ka peldēšana ir ļoti labi. es pieļauju, ka Tev vienkārši varētu būt arī pārpūle. mugurai vajag arī atpūsties.

Link to comment
Share on other sites

Droši vari neiet uz trenažieru zāli. Atrodi treneri, kurš visu parādīs, vingrojumi būs jāveic no rīta vai vakarā uz paklājiņa (mājās izritināsi tūristu paklājiņu un būs ok).

Vairāki faktori kāpēc vajag iet uztrenežieru zāli:

1) cilvēciskais - cilvēks sevi var diezgan viegli piespiest aiziet uz trenežieru zāli. Kad viņš tur ir aizgājis, viņš vingros. Mājās savukārt var iznākt tā, ka paklājiņu nopērk, bet vingrojumus netaisa.

2) profesionālais - trenežieru zālē tev būs profesionāls aprīkojums un profeionāls treneris. Grozies kā gribi, bet ar trenežieriem tu vari daudz labāk, precīzāk un kontrolētāk trenēt vajadzīgās muskuļu grupas.

3) vides - var jau protams arī mājās vingrot, bet kuram patīk regulāri piesvīdināt vidi, kurā dzīvo.

 

 

Trenažieru zālē tikai visu sačakarēsi vēl vairāk. Pirmkārt, tev tur kaut kas nav riktīgi - fizioterapeitam jāsaliek kauliņi vietā. To viņi prot izdarīt ;) Otrkārt, nav jēgas, pat tieši otrādi, ir kaitīgi cilāt smagumus, attīstot lielos spēka muskuļus, ja nav nostiprināti dziļie muskuļi.

Pie ārsta vajag aiziet, tikai ārsts arī pateiks, ka vajag stiprākus muguras un vēdera muskuļus.

Savukārt sačakarēt var gan sevi ar paklājiņu mājās, gan trenežieros, gan nedarot vispār neko. Tāpēc jau viss jādara ar prātu.

Ir tāda lieta, ka trenežieros tu vari izvēlēties un iestādīt trenežieru pretestības spēku - sākt ar mazāko un papildus izmantot trenera pakalpojumus.

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par informaaciju.

 

Hmm, cik tad tu stundas dienā nosēdi?

 

Aptuveni 7h vareetu buut. +/- minuutes. Bet tas tik darbaa. Veel jau maajaas ir seedeeshana un taa...

 

Pie aarsta buutu aizgaajis, bet es dziivoju UK un dazhaadu iemeslu deelj es aarstiem sheit neuzticos :( Bet nu pa sliktu mosh nenaaks - tik vajadzees papeetiit ko vinjsh iesaka.

 

Koleegjis gaaja taisiit pilates. It kaa paliidzeeja uz kaadu laiku. Buus jaapameegjina. Saakumaa pie trennera (kas patiesiibaa ir trennere) un peecaak jaameegjina maajaas.

 

Laikam buus jaaaiziet pie masiera lai iebiida visus skrimshljus vietaa un tad muguras trenninji...

 

Veelreiz paldies!

Link to comment
Share on other sites

izvērtē arī ergonomiskos aspektus, krēsls, poza kādā sēdi utt.

 

Un +1 codez, man bij regulāras sāpes muguras lejas daļā, dzelži trenažieru zālē tās kā ar roku atņēma + par fizisko formu nerunājot, nu jau gandrīz vai neizskatos kā datoriķis :D

Link to comment
Share on other sites

1) Cenšos ~ reizi nedēļā aiziet peldēt. Pēc fizioterapeita ieteikuma cenšos vairāk peldēt uz muguras, jo tieši tas esot labākais veids mugurai un sēdošajam darbam.

2) Nu jau pāris mēnešus reizi nedēļā staigāju uz karsto jogu (bikramjoga.lv). Manuprāt lielisks vingrojumu komplekss gan mugurai, gan prātam, gan vispārējai veselībai. (info nezinātājiem - nekāda sakara ar budismu vai citām reliģiskām lietām tur nav)

3) Apmēram reizi nedēļā cenšos noskriet ap 5km svaigā gaisā. (arī tagad decembrī). Kad būs sniegs, slēpošu ar distanču slēpēm.

 

4) vasarā iespēju robežās uz darbu (~15km) pārvietojos ar velo / slidām

 

Pie reizes mums arī darbs ~ reizi mēnesī nodrošina profesionāla fizioterapeita vizīti, kuras laikā visi kauli tiek nolikti īstajās vietās.

 

Katrā ziņā stipri ieteiktu neko nedarīt uz savu galvu, bet speciālistu uzraudzībā. Vai nu tā ir sporta zāle, vingrojumi vai kas cits. Pašdarbībā vēl vairāk vari sačarēt visu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...