Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

Posted

Šo tēmu pamudināja aizsākt šis sludinājums: http://php.lv/f/topic/17129-meklejam-programmetaju

 

Parasti diskusijās pie darba sludinājumiem mēģinu neiesaistīties, jo aiziet netēma un bieži vien daudzi kritizē potenciālos darba devējus, tāpēc arī ievietoju netēmā ar atsauci uz darba sludinājumu.

 

Šoreiz nolēmu izteikt viedokli par mājas lapu izstrādes darba dalīšanu. Protams es palieku pie viedokļa ka ir jāatdala tādas lietas kā sistēmanalītiķis, programmētājs, dizaineris, administrators utt. Tomēr ja paskatās uz esošo mājas lapu tirgus situāciju, tad jāsaka ka Latvijā tas ir diezgan sarežģīti sasniedzams. Par pareizu darba dalīšanu varētu domāt uzņēmumi, kuru apgrozījums ir stabili virs vidējā un pat augstāks, nevis dažas lapiņas mēnesī un kuriem jau ir izstrādāti salīdzinoši daudz projekti, kas tiek izvietoti uz uzņēmuma serveriem un spēj atpelnīt aparatūru un administrēšanu (serveru administratori nav lēti), vai arī kas spēj droši atpelnīt vismaz uzņēmuma iekšējo sistēmu administrēšanu. Ar salīdzinoši mazu mājas lapu izstrādes projektu apgrozījumu tādu sadalījumu nav viegli uzturēt, jo vidējā cena mājas lapām paliek ar vien zemāka kā jau Latvijā daudz kam, kā saka lētais darba spēks un diemžēl pie tā ir vainīgi arī paši programmētāji. Te pat, pēc foruma tēmām, var redzēt ka bieži vien viens cilvēks strādā gan pie dizaina, gan programmē. Tādā veidā protams mājas lapas cena tiek samazināta, lai izkonkurētu pārējos, bet kvalitāte diez vai palielinās, vai nu dizains vai programmējamā daļa būs izveidota neprofesionāli. Ļoti bieži šeit tiek izteiktas domas par mājas lapām kuru secinājumi dažreiz nonāk līdz aptuveni tādam - tā lapa ir 30 ls vērtībā jo to var pa stundu vai divām salikt wordpresā. Galīgi tam nepiekrītu un personīgi es nekad netaisu lapas kam ir cms zemāk par 100-150 ls, pat ja tās būtu uz wordpres vai vēl kāda cita cms un tas pat ir pats mazākais minimums. Domāju 30 ls varētu maksāt kāda vizītkartes tipa lapa ar vienu valodu un vienu, divām sadaļām, ar vienkāršāko dizainu vai arī jau ar saliktu dizainu htmlā un normāli saliktu. Pat par šo pašu ir jādomā vai ķerties klāt, jo vēl būs jāiztērē laiks, lai saskaidrotu klientam kas ir hostings, kam to vajag, kāpēc viņam vajag tieši izvēlēties pa 5 ls mēnesī, nevis lētāko pa 2.50 ls (piemēram, lētajam ierobežots e-pasta adrešu skaits), kas ir domēna vārds, kas tie par papildus tēriņiem un vēl jāaizpilda viņa vietā visas pieteikuma formas un jāsakopē visu uz serveri, tātad klāt arī administrēšana, it kā sīkums, bet kopā salasās.

 

Ar šo visu garo sacerējumu gribēju pateikt, ka pašreiz braukt virsū uzņēmējiem par to, ka meklē ģēnijus, kas prot visu, nav īsti pamatoti. Ir jāpaskatās uz to arī no uzņēmēja puses, jo tagad tirgus situācija ne vienmēr ļauj izdarīt visu no pareizākās puses, tas protams nav pareizi, bet daļēji vien paši esam vainīgi. Tā teikt jāiemācās cienīt pašiem sevi un pareizi noteikt savu cenu. Ir jāatceras ka izstrādājot mājas lapu Jūs prasāt samaksu ne tikai par 2 stundām darba wordpress konfigurēšanai, bet arī par administratīvo darbu un vēl svarīgāk par mēnešiem un gadiem iekrātajām zināšanām, kuru vērtība ir daudz reizes lielāka par laiku ko Jūs iztērējat mājas lapas izstrādei. Kamēr būs izstrādātāji, kas taisa lapas pa lēto, vai dažreiz pa velti, Latvijā mājas lapu tirgus paliks lētā darba spēka līmenī un līdz ar to tirgus pats no sevis pieprasīs meklēt ģēnijus, kas prot visu.

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Redz, kas ir par lietu. Dalot, visu pa daļām, klients, jeb pasūtītājs darba devējs redz, cik kas izmaksā, cik kas maksā. Teiksim tā pati X web izstrādes kompānija, saviem klientiem iedod tāmi, dizains tik, kods tik, admin panelis tik. A tad kāpēc es kā piemēram darbinieks, nevaru teikt, par dizainu X, par griešanu X, par CMS X, utt...

 

Nākošais, pats saki, ka tu zem tādiem cipariem nestrādā, līdz ar to, ja tev vajadzētu strādāt kāda X web izstrādes firmā, tu prasītu vismaz virs 500 Ls algu, ja ne pat vairāk. Uzņēmums uzreiz skatās, ka to viņi nevar atļauties un meklē lētāku darba spēku.

 

Reāli es šeit nesaskatu programmētāju, dizaineru vainu, bet gan tieši otrādi. Vajag normāli dalīt darbiniekiem, nevis bakāt kabatās uz citu rēķina. Otrs, šī tēma vairāk attiecināma uz jauniem censoņiem, jo attīstoties internetam, IT nozarei kā tadai, pieaug aŗi interesentu loks, līdz ar to, ja pagājušo gadu ir ap 200 cilvēku, tad šogan jau būs 300 cilvēku, kas izstrāda lapas. Protams, konkurence ir laba lieta, bet nu ja paši klienti, vai darba devējs izvēlas lētāku variantu, mums kā sugai, reāli ir jāpielāgojās, nu nav tā, ka profi baigi nebūtu bez darba, bet salīdzinoši mazāk, nekā tie, kas tiko sākuši ar to nodarboties, etc.

 

Manis pēc var strādāt par wonderkindu, bet tad arī atbilstošu attalgojumu piedāvājiet. Parstā situācijā ir tā, uzkodē lapu, ok uztaisi, em dizainers ir saslimis, vai tu nevari lūdzu tur pēc skices, līdzīgā stilā piezimēt kaut ko klāt, nu ok paņem piezīmē, tālāk vēl kādu sīkumu, vēl un vēl, vēl un vēl, beigās jau no sava programmētāja amata, būs palicis par apkopēju, pārdevēju, vai sazin vēl par ko. Un arī tāda darbu nedalīšana pie kvalitātes labas nenoved. Ok koders saviem projektiem privātiem pats var kaut ko mēģināt uzzīmēt, bet ne priekš klientiem, lai ar dizainu darbojās dizaineri. Un atkal otrādi, dizainers var sev portofilio pats sakodēt, bet nejau tagad klientam uzzīmēt portālu, un domāt, ka varēs sakodēt. :)

 

Kā arī, ja uzņēmumā strādā vairāki speciālisti, savā sfērā, ir daudz labu iespēju, vienam no otra mācīties, teiksim strādājot ar dizaineriem, esmu jau šo to iemācījies un atkal otrādi.

 

Protams, šis viss ir tikai mans subjektīvais viedoklis, saistībā par šo tēmu.

Posted

Droši vien ir vērts paskatīties arī konkrētā uzņēmuma radītos darbus, pirms izteikt pārsteidzīgus spriedumus. Pa lielam cik varēja saprast, no attēlu apstrādes vienīgais, kas prasījās bija sagriezt dizainu. To, manuprāt, būtu jāmāk katram kaut nedaudz sevi cienošam web izstrādātājam. Līdzīgi arī ar Flash, tās lapas, kuras tur redzēju pa lielam bija izmantojušas kaut kādus gatavus Flash kompnentus, kuru integrēšana lapā atkal nav nekas pārdabisks. Triviālus banerus, manuprāt, var iemācīties būvēt pāris dienu laikā, tā kā arī tai nebūtu jābūt lielai problēmai. Galvenais ir spēt pielāgoties situācijai. Ja negribi apgūt neko jaunu, tad labāk vienkārši paņemt kādu laiku bezalgas atvaļinājumu un pārdomāt dzīvi.

 

Protams, bieži vien sludinājumos ir sarakstītas visādas brīnumprasības, bet tas droši vien ir izskaidrojams ar to, ka sludinājumus raksta ne jau kāds no programmētājiem, bet gan kāds, kura tiešie pienākumi nebūt nav saistīti ar programmēšanu.

 

Kas attiecas uz Maris-S piedāvāto dalījumu "sistēmanalītiķis, programmētājs, dizaineris, administrators". Web izstrādē un kā likums mazajās kompānijās, manuprāt var pilnīgi mierīgi apvienot 3 no šiem četriem amatiem vienā personā. Vienīgais, kas manā izpratnē ir mēreni grūti savienojams, ir dizaineris ar visiem pārējiem. Mazā uzņēmumā administratoram ir jāmāk tik cik sagatavot sev darba vidi un izveidot vidi priekš projekta izstrādes, mācēt to uzlikt publiski. Gribu teikt, ka katram web programmētājam ir jāmāk tikt galā ar šādu lietu priekš nelielām mājas lapām. Sistēmanalītiķis mazos uzņēmumos ļoti lielā daļā gadījumu būtu izšķērdība, jo pārsvarā mazo uzņēmumu projekti aprobežojas ar vizītkaršu lapu izstrādi, kur sistēmanalītiķis būtu lielgabala izmantošana pret zvirbuļiem. Tik daudz, lai izveidotu vienkāršas lapas, programmētājam ir jābūt prātam pašam.

 

Ar to es gribētu teikt, ka ir dažāda līmeņa uzņēmumi un dažāda līmeņa prasības pret kandidātiem. Šeit izskatās, ka ir vajadzīgs cilvēks, kas ir mazliet zinošs vairākās jomās, nevis kādas sfēras Dievs. Prasības un kandidāti ir dažādi un ar to ir jārēķinās. Ja neatbilsti sludinājuma prasībām vai tevi tas neinteresē, laid gar ausīm. Gan jau kāds par tādu sludinājumu priecāsies.

 

P.S. foxsk8, tava parakstā esošajam www.codeslide.com tiešām tā ir jāizskatās?

Posted (edited)

Foxsk8, viedoklis ir ļoti labs un pilnīgi pareizs.

 

Savā domu gājienā es negribēju pateikt ka tikai un vienīgi programmētāji ir vainīgi, bet aprakstīju tieši to daļu kurā tomēr ir viņu ietekme kopējās darba spēka izmaksas samazināšanā kā arī kāpēc veidojās situācija kad meklē cilvēkus ar plašām zināšanām. Tā nav liela daļa visumā no kopējās problēmas, jo patiešām, kā Tu saki, programmētāji arī pielāgojās tirgus situācijai, bet tā kā katrs domā vairāk par to kā izcīnīt tieši sev projektu (arī es tā daru), tad laika gaitā pa mazam cena iet uz leju un nav kopējas vienas sfēras speciālistu labas ilgtermiņa stratēģijas, bet protams tas reāli nav nemaz iespējams.

 

Tas ka mājas lapas sastādītajai tāmei ir smuks apraksts par izstrādes izmaksām, tas ir ļoti pareizi, to sapratīs darbinieki, arī darba devējs to ļoti labi sapratīs, bet ar klientu ir sarežģītāk, viņš uzreiz pateiks ka redz te man piedāvā to pašu nevis pa 500 ls, bet saliks par 80 latiņiem uz gatavas cms bāzes, tā paša wordpress. Patiesību sakot viņš pat nepateiks, vienkārši apskatot tāmi vairs nekontaktēsies un viņam nevarēs paskaidrot: ka reāli kvalitatīvu projektu tik lēti sataisīt nevar, ka pat gataviem cms ir jāseko līdzi, jāskatās kas par drošības caurumiem atklājas laika gaitā, jāspēj reaģēt uz to, tāpēc ka izplatītam open source tas ir ļoti svarīga lieta, jāatjaunina laicīgi, jāpārbauda vai pēc atjaunināšanas viss strādā, tātad seko arī kāda uzturēšanas maksa utt. un tajos 80 ls sasniegt kvalitāti nu nekā nesanāks. Bieži vien klientam kvalitāte nav svarīgākā lieta un daudzi izstrādātāji uz to arī dzīvo, protams kamēr nesaskaras ar sekām, piemēram, rodas nepilnības ar kurām izstrādātājs netiek galā, jo lētums nesniedz motivāciju savlaicīgi padziļināt zināšanas un kopēji skatoties kvalitātes līmenis zems ne tikai konkrētai mājas lapai, bet Latvijas darba tirgus izstrādātāju vidējais rādītājs kvalitātei pazeminās, līdz ar to 90-tajos gados esošais uzskats, ka Latvijā programmētājiem liels potenciāls un iespējas, vairs nepastāv. Šķiet tas bij Šķēle, iespējams tomēr cits politiķis, kas kādreiz izteicās ka sevi cienošs programmētājs nestrādās zem 2000 ls mēnesī, tagad izklausās smieklīgi. Man personīgi sanāca runāt, pirms krīzes, ar cilvēku, kas saistīts ar būvniecību, tajā laikā būvniecībā strādāja daudzi mazi uzņēmumi un darīja to pa lēto, kvalitāte protams zemāka, līdz ar to dažiem potenciālajiem klientiem radās uzskats ka Latvijā nav vispār kvalitatīvu būvnieku. Tā kā būvniecība nav mans lauciņš, tad nevaru apgalvot neko par situācijas patiesumu, bet vismaz informācijas tehnoloģijas pie mums ļoti strauji iet uz šādu līmeni.

 

Tādai intensīvai produkta cenas samazināšanai izstrādes cena normālā veidā tikt līdzi nespēj, jo projekta cena nespēj segt pareizu un kvalitatīvu projektu izstrādāšanas pieeju. To var atļauties lielie uzņēmumi bet mazie un līdz vidējiem un arī iesācēji nevarēs, ja nav lielas rezerves attīstībai un reklāmai. Tā kā ienākumi par projektu nesedz izstrādāšanas izmaksas, kaut kur jāsāk samazināt izdevumi, pareizāk sakot nav jāpalielina izdevumi, piemēram uz papildus darbiniekiem un rezultāts ir viena darbinieka meklēšana, kas varēs strādāt pie jebkuras projekta izstrādes posma daļas. Tā patiešām nav izstrādātāju vaina, bet sava ietekmes daļa tādas situācijas veidošanā ir.

 

Kā jau teicu, izveidot kopēju kvalitatīvu stratēģiju mājas lapu izstrādātāju vidū nav iespējams, tad noteikti radīsies jautājums - kāda jēga no šādām diskusijām? Jēgas lielas nav, bet, ja tie izstrādātāji, kas tikai tagad uzsāk savu darbību un ienāk mājas lapu izstrādātāju tirgū, atradīs informāciju par cenas/kvalitātes attiecību, par aptuvenu projektu izmaksu pašnodarbinātības un oficiālajā darba tirgū pašreizējā laikā, tad viņiem būs nojausma uz ko tiekties un iespējams ilglaicīgi nepievērsīsies lētā gala izstrādes pieejai un tādā veidā kopēji samazinās cenu kritumu, arī konkurence un klienti no tā būs tikai ieguvuši, jo izstrādes kvalitāte un arī izstrādātāju motivācija būt uzmanīgākiem, attīstīties un strādāt precīzāk paaugstināsies.

 

 

Kaklz, arī Tev ir taisnība, strādājot pie maziem projektiem ir salīdzinoši vienkārši apvienot vairākas izstrādes posma lietas. Tomēr, kaut arī šo diskusiju pamudināja uzsākt konkrēts sludinājums, mana galvenā doma ir tieši diskusija par darba tirgu mājas lapu izstrādātājiem kopumā Latvijā. Ja runā par konkrēto sludinājumu, tad par viņu uzņēmumu neko jau nezinu, tāpēc nevaru spriest ne par projektu apjomiem ne par ko citu, bet ņemot vērā manu jau izklāstīto viedokli uzskatu tas ir normāli. Neskatoties uz to cik uzņēmums ir liels, tad ir tikai apsveicami ka tāds vispār ir un kāds uzņēmīgs cilvēks kaut ko dara, varētu viņam tikai novēlēt veiksmīgi attīstīties un tad jau arī parādīsies vajadzība un arī iespēja veikt darba dalīšanu.

 

Katrs darbinieks kaut kad uzsāk savas darbības un ļoti daudzi ir uzsākuši tieši strādājot pie vairākām lietām, daudzi arī turpina. Tomēr ilgtermiņā tas nenesīs optimālāko rezultātu ne uzņēmumam, ne darbiniekam, ne klientam, jo strādājot ar visu vienlaicīgi darbinieks pārāk lēni virzīsies līdz profesionāļa līmenim tieši savā lauciņā, varbūt arī nenonāks līdz tam, līdz ar to arī uzņēmuma profesionālais un produktu līmenis neaugs. Man liktos nesaprotama situācija kad samērā liels uzņēmums, kas spēj uzturēt kvalitatīvus profesionāļus katrā sfērā, izmantotu lētā tirgus situāciju un samazinātu izdevumus aizvietojot vairākus speciālistus ar vienu cilvēku, kas dara visu, nedomāju ka tas palielinātu produkta kvalitāti, bet katram par to ir savs uzskats, pie tam domāju tiem, kas izstrādā lielus un nopietnus projektus, darba dalīšana ir labi organizēta. Tāpēc uzskatu ka tas ir normāli kad ģēniju meklēšana parādās pie maza apjoma projektu izstrādāšanas, bet tiekties vajag pēc apjomu palielināšanas un darba dalīšanas, lūk tad kad visiem būs tāda tieksme un izpratne priekš kam to vajag, ieskaitot klientus, lūk tad arī pacelsies darba produktivitāte, kvalitāte un šķietami dārgākās izmaksas kopumā atmaksāsies.

Edited by Maris-S
Posted

Vienā vārdā to sauc par progresu. Samierinies, ka vizītkaršu lapas neviens vairs netaisīs par tūkstošiem, kā tas bija nez cik gadus atpakaļ un tieši tāpēc lienot iekšā šajā jau tā pārsātinātajā vizītkaršu štancētāju nišā neko diži vairāk tu nevari sagaidīt.

 

Ja tu gribi darba dalīšanu, lielus ciparus, tad gudro kaut ko jaunu. Šobrīd jau ir sabūvēti tik daudzi lego kluču komplekti, ka vairs katru lapu būvēt no 0 neatmaksājas. Tieši tāpēc arī rezultāts ir tāds, par kādu tu sūdzies.

 

Manuprāt vizītkaršu lapu štancētāja darbu jau sen vairs nevar uztvert kā vērā ņemamu web programmētāja darbu. Ja tu ar tādām lietām nodarbojies pārāk ilgi, tad tu vienkārši esi iesēdies rutīnā un tas ir garām.

Posted

Principā tā nav sūdzēšanās, ja palasa uzmanīgi nosaukumu un saturu un uzmanīgi paseko līdzi rakstītajam, tad runa iet par iemesliem kāpēc parādās sludinājumos visziņu meklēšana. Parasti ieraugot tādus sludinājumus bieži sanāk dzirdēt ka tā tāda stulba pieeja, te es nedomāju par kādu konkrētu sludinājumu. Mans garais sacerējums ir vairāk kā mans personīgais viedoklis kāpēc rodas tādas situācijas un kritizēt tikai darba devējus par to nav īsti pareizi. Arī nekur neesmu teicis ka vizītkaršu lapa ir jātaisa par tūkstošiem, arī agrāk neviens par tūkstošiem viņas netaisīja, varbūt gadus 15 atpakaļ. Vizītkartes lapai 30 ls ir normāla cena, protams ņemot vērā cik konkrētam gadījumam tiek veiktas papildus darbības.

 

Progress tas protams ir, bet nu ja programmētāji pārdod savas zināšanas pa lēto, tad darba devējs vienkārši nespēs uzturēt dārgus speciālistus katrā lauciņā. Par to kāpēc izstrādāt mājas lapas no lego klucīšiem arī nesanāk pa lēto jau pateicu. Daļēji šis viss izskaidro kāpēc iesācēji dažreiz slinko un negrib apgūt pašus pamatus, ne reti php.lv forumos pieredzējuši programmētāji brauc virsū iesācējiem kad tie slinko un paši nemeklē literatūrā atbildes. Bet priekš kam meklēt? Saliks, izmantojot gatavu cms, izprasīs forumā dažas vienkāršas atbildes un pārdos lapu pa 30-50 ls. Nav jau nekādas motivācijas mācīties.

 

Par to vai tas viss man personīgi rada problēmu un vai ir iemesls sūdzēties... Pagaidām nē, kā jau teicu, ja klients grib pa lēto un saka man ka lūk atradu vienu kas taisa uz pusi lētāk, tad arī pasaku viņam, ka mana cena ir tāda kāda viņa ir un viņš var izvēlēties pie kā taisīt, protams arī paskaidrojot no kā rodas cena, ja viņš vēl vēlas klausīties. Vai tas viss man radīs problēmas nākotnē? Nezinu, laiks rādīs.

Posted

Daļēji šis viss izskaidro kāpēc iesācēji dažreiz slinko un negrib apgūt pašus pamatus, ne reti php.lv forumos pieredzējuši programmētāji brauc virsū iesācējiem kad tie slinko un paši nemeklē literatūrā atbildes. Bet priekš kam meklēt?

Jo otrā veida cilvēkiem, viņuprāt, ir paredzēti pirmie, kas sameklēs/uzrakstīs info viņu vietā un iebērs visu ar karotīti dir... tfu, mutē.

Posted
Vizītkartes lapai 30 ls ir normāla cena, protams ņemot vērā cik konkrētam gadījumam tiek veiktas papildus darbības.

Kā var uztaisīt vizītkartes lapu pa 30 Ls, ja parastu ( papīra, that is ) vizītkarti mākslinieks, cerams, par 30 Ls uzzīmēs? Aizpildīt vismaz 17 collu ekrānu ir bišķi sarežģītāk, plus vēl kādam tas ir jāsamaketē un jāuzliek uz PrimitiveShitCMS vai kaut kā tamlīdzīga, bet diez vai kāds vēl piemaksās, lai tik dod iespēju XHTML'u parakstīt, tāpēc 30 Ls tur nesanāk nekādā gadījumā. 30 Ls - tas ir max 3 stundu darbs ar nodokļiem.

Posted

^ OMG, tādas lapas potenciālajam klientam es taisu par velti :D Un tādu "dizainu" arī (t.i., ielikt firmas logotipu virs tekstiņa).

 

+/- piekrītu Kaklz teiktajam, ka daudz-profila cilvēkus parasti nodarbina mazās firmas (līdz ~5 koderiem - vairums Latvijas web/soft izstrādes firmu) un manā skatījumā, web koderim IR jāmāk sakonfigurēt sava darba vide (uzstādīt OS ar visiem nepieciešamajiem servisiem un rīkiem), tāpat graizīt dizainu, jāpārzin izmantotā datubāze(s), un citas tehniskās lietas - jo vairāk, jo labāk.

 

Nedaudz citādi varētu būt ar dizaina zīmēšanu vai komunikāciju ar klientu (kas gan arī ir ļooooti vēlams mazajās firmās), jo zīmēšana tomēr ir nedaudz no citiem plauktiem un prasa citu pieeju, kas izteikti tehniskiem cilvēkiem varētu arī trūkt.

Posted

Par ko ir runa? Zīmēšana (es runāju tiesi par kvalitātīvu zīmēšanu, nevis ķap-ļap) ir estetisks process, kodēšana - vairāk analitisks, pragmātisks. Par to pat dažādas smadzeņu daļas atbild, tur tik tiešam jābūt ģenijam.

Posted

Bet iedomājaties, ka būtu panākta savstarpēja sapratne un atbalsts, un web izstrādātāju tirgus būtu sakārtots tā, ka cenas tiešām atšķirtos dēļ kvalitātes vai ātruma, vai arī citām niansēm. Vienalga pie kā klients grieztos. Tad būtu jādomā tikai par "knifiņiem", jeb citur to sauc par normālu konkurenci. Ja nebūtu "izčakarēts" šis tirgus ar "lētajiem" pakalpojumu sniedzējiem un darbiniekiem... Nesen saskāros ar citām sfērām - mērnieki, notāri, advokāti, juristi (droši, ka vēl citi ir). Viņu arī ir daudz, bet kaut kā visas šīs sfēras ir smuki sakārtojušas jautājumus par izmaksām, un viņu pakalpojumi vienam no otra atšķirās nu ļoti nedaudz. Līdz ar to vairāk nav rūpes par to, lai pierādītu klientam kādēļ tam būtu jātērē 500Ls attiecīgi 30Ls vietā faktiski par līdzīgu gala produktu vai jāatkāpjas no saviem principiem izcenojumos tikai lai paņemt jaunu klientu. Bet laikam jau tā ir utopiska ideja, kas gan jāatzīst, ka grauj mūsu pašu motivāciju strādāt un progresēt.

 

Ja arī ir "ģēniji", kas var vienā personā darīt visus darbus, tad mans viedoklis, ka tas ir īslaicīgs faktors. Gan ar laiku šāds ģēnijs saprot, ka tomēr ir ērtāk dalīt darbus. Es vairāk ar klientiem runāju izejot no darba stundu izmaksām, un ja klients vēlas, lai es taisu vizītkartes tipa lapu (tādu, kas bija piemērā pa 30Ls), tad vai nu viņš atver MS word un pats ņemās (jo tā sanāk vis lētāk. Tādi klienti kaut kā nerēķina savu laiku un iespējamās laika izmaksas), vai arī ja grib lai es taisu, tad stundas likme ir tāda un čau! Pagaidām šis strādā. Nedabūtie klienti man vienkārši nav atņēmuši laiku un nav radījuši nepatīkamas domas, ka man tagad kaut kas jātaisa tikai tādēļ, ka klients tik negrib maksāt vai viņam nav naudas. Sevi tomēr arī mazliet jāciena. Bet tādi, kas tikko ienāk šajā darba tirgū vienmēr būs lētāki. Kaut vai tādēļ, lai iegūtu savu klientu loku. Bet tas tomēr ir īstermiņā. Kādreiz šādi cilvēki arī izaug (vai arī pamet šo nodarbi), un tālāk viss atkal nokārtojās. Jautājums - kā mēs, kas ar to pelna ikdienā varētu aizsargāt savas intereses, lai būtu gan darbs, gan motivācija?

Posted

j2b atšķirība ir vien faktā, ka par juristu, advokātu, mērnieku, notāru, utt. nevar pieteikties strādāt no savas mammas datora otrā Latvijas galā un nekad pasūtītāju sejā neieraudzīt :)

Posted

Nu lūk arī piemērs, kad ir gatavi taisīt lapu par velti, lai vai kāda tur tā lapa ir un cik viņa ir vienkārša, bet ja ir cilvēki, kas gatavi visu procesu sākot no klienta meklēšanas, runāšanas ar viņu un līdz pat lapas reģistrācijām un novietošanām uz servera vienkārši dāvināt, līdz ar to uzdāvināt visas zināšanas, tad normālu atalgojumu par darbu un zināšanām neviens nedabūs un arī uzņēmēju, no kuriem atkarīgas izstrādātāju algas, naudas apgrozījums samazināsies, jāpielieto elementāra matemātika, lai secinātu kas būs ar izstrādātāju atalgojumu un prasībām pret viņiem.

Posted

j2b atšķirība ir vien faktā, ka par juristu, advokātu, mērnieku, notāru, utt. nevar pieteikties strādāt no savas mammas datora otrā Latvijas galā un nekad pasūtītāju sejā neieraudzīt :)

 

Piekrītu, bet par mērnieku gan :). Bet ideja jau bija cita - aizstāvēt šo tirgu, lai cilvēkiem, kas tiešām var izdarīt fantastiskas lietas un to ir apguvuši noteiktā laika posmā, nevajadzētu tagad strādāt par "kapeikām", jo klients jau to nesapratīs. Un ja citas nozares var izveidot tādu sistēmu, tad kādēļ mēs nevaram? Kā jau minēju, tā tomēr laikam ir utopiska ideja ...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...