Jump to content
php.lv forumi

Iemesli kāpēc tiek meklēti ģēniji?


Maris-S

Recommended Posts

Vienkārši man ar to ir niecīga pieredze un es saku, ka es pēc tā punkta nederētu.

Padomā loģiski: praktiski visi web-serveri strādā uz Linux. Linux ir operetājsistēma, tāda pati, kā Windows.

Kāpēc tu uzskati, ka Windows zināšanas ir norma, bet Linux zināšanas (kuras IR vajadzīgas, jo uz Linux, visticamāk, strādās web-serveris) ir kaut kāda ekstra?

 

Un, ja jau pēc šī punkta tu nederi, tad visticamāk tas darbs nav priekš tevim. Es arī nemāku vadīt līdmašīnu, līdz ar to, es nevaru strādāt par pilotu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Padomā loģiski: praktiski visi web-serveri strādā uz Linux. Linux ir operetājsistēma, tāda pati, kā Windows.

Kāpēc tu uzskati, ka Windows zināšanas ir norma, bet Linux zināšanas (kuras IR vajadzīgas, jo uz Linux, visticamāk, strādās web-serveris) ir kaut kāda ekstra?

 

Un, ja jau pēc šī punkta tu nederi, tad visticamāk tas darbs nav priekš tevim. Es arī nemāku vadīt līdmašīnu, līdz ar to, es nevaru strādāt par pilotu.

 

Tu akls esi vai?

Runājot par Linuxi, es neteicu, ka negribu ar to strādāt un to apgūt.

 

Es vairākus gadus esmu strādājis attālināti un vienmēr esmu savu darbu veicis augstā līmenī. Bet tagad man te kaut kāds Леший saka, ka darbs nav priekš manis, jo man nav pieredzes ar linux administrēšanu.

Katrs apgūst to ko viņam vajag visvairāk, priekš manīm tās bija programmēšanas valodas un sevis pilnveidošana programmēšanā, nevis administrēšanā.

Bet tagad esmu iekārtojies uzņēmumā, kuram ne kas nebija pret to, ka es ar linuxu neesmu uz tu, jo galvenais jau ir tas, ka protu programmēt. Lai gan uzņēmums solijās apmācīt mani darbā ar Linux un arī pats taisos mācīties. Tā kā viss tiek apgūts tad kad to vajag.

 

Par "pilotu" runājot, drīzāk būtu tā. Man nav autobusa vadītāja tiesību un es nevaru vadīt autobusu, bet man ir smagās mašīnas tiesības un es varu vadīt smago mašīnu.

Edited by Maaren
Link to comment
Share on other sites

Prasme stradat ar linuxu mūsu konkreta gadijuma ir presme stradat ar texstu.

Jo tas ir unix way. Tas ietver sevi vispirms labu reg ex sapratni.

Skriptu rakstišanu vismaz uz bash/sh. Sapratni ka strada processi un ka darbujas to konkurence.

Manuprat tas ir minimums gan programešana gan administrešana. Bez šim zinašanam gruti teikt ka maki izmantot linuksu darbam.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti stiepjams jautājums, bet tas drīzāk varētu būt tiešs jautājums darba sludinājuma autoram, lai paskaidro savu vajadzību.

 

Cik man zināms, tomēr programmētājs ir programmētājs un administrātors ir administrātors, tāpat kā lidmašīnai ir pilots un ir mehāniķis (nav jāvelk paralēles, kurš skaitītos programmētājs, kurš administrātors). Parādiet man lidsabiedrību, kur pilots veic mehāniķa, vai mehāniķis - pilota funkcijas? Tādu nav. Tāpat nevienā nopietnā vietā, kur sanācis pabūt, programmētājs neadministrē serverus un administrātori neprogrammē.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti stiepjams jautājums, bet tas drīzāk varētu būt tiešs jautājums darba sludinājuma autoram, lai paskaidro savu vajadzību.

 

Cik man zināms, tomēr programmētājs ir programmētājs un administrātors ir administrātors, tāpat kā lidmašīnai ir pilots un ir mehāniķis (nav jāvelk paralēles, kurš skaitītos programmētājs, kurš administrātors). Parādiet man lidsabiedrību, kur pilots veic mehāniķa, vai mehāniķis - pilota funkcijas? Tādu nav. Tāpat nevienā nopietnā vietā, kur sanācis pabūt, programmētājs neadministrē serverus un administrātori neprogrammē.

Vispar jautajums par administrešanu/programešanu ši topika tema nav korekts. Jo administratoram ir vajadzigas vispar citas prasmes.

Ja tu nemaki labi stradat ar tekstu, ļoti gruti bus uzrakstit aktivo koda generatoru kas atvieglos darbu.

Dards Linux rada ka ar mazam programmam viegli var panakt lielisko rezultatu darba ar tekstu. Un kad es izstradaju kau to Windows vidē, man ļoti pietruka cat, tail, less un grep ka minimums. Kamer es neatradu sevim cgiwin. Bet tas ari ir vais aizvietojums istam terminalam.

Link to comment
Share on other sites

Es cat+tail+less+grep vietā Windows'ā lietoju FAR :) Man vajadzīgo funcionalitāti no šiem tūļiem FARs aizvieto par 100%. Neredzu iemesla tāpēc nelietot Windows un pāriet uz GNU/Linux, vai Cygwin shellu.

less alternatīvā Windows'ā btw ir more.

Link to comment
Share on other sites

Es cat+tail+less+grep vietā Windows'ā lietoju FAR :) Man vajadzīgo funcionalitāti no šiem tūļiem FARs aizvieto par 100%. Neredzu iemesla tāpēc nelietot Windows un pāriet uz GNU/Linux, vai Cygwin shellu.

Diemzel es tik labi neparzinu far, bet var tur kaut ka ta izdarit:

for $f in *.php do echo "file " + $f;tail -n100 $f; done | grep echo | less

?

 

less alternatīvā Windows'ā btw ir more.

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/ntcmds.mspx?mfr=true

 

Butu forši ja ta butu. Nav iet uz faila beigam. Nav meklešanas. Bez tam tas ir bezjedigi. Man klientu logi ir gigabajtos. Kamer es pa pagiem viņus skatišos es nomiršu.

Edited by Vhubuo
Link to comment
Share on other sites

[offtoppikk]

Visus tos tail, more, less, grep, utt, var dabūt iekš gnuwin32. Ciklēšanu aizstāj ar find un gatavs.

 

Bet reāli - vai kāds šādi vispār meklē? Es te domāju nevis veidu, bet jēgu. O_o

[/offtoppikk]

Man ir gnuwin32 bet tam nav ssh atbalsta(vismaz nebija kad pedejo reizi parbaudiju) tadejadi nevaru izdarit scp, piemēram.

Ciklešanu nevar aizstavet ar faid visos gadijumos. Iedomajaties ja jums vajag parbaudit savu 10 webserveru aktivitati ar ping. Izdariet to ar find.

 

Es mekleju, vairakos gadijumos bez cikla, protams. Jo ir ļoti lieli faili.

Link to comment
Share on other sites

Man ir gnuwin32 bet tam nav ssh atbalsta(vismaz nebija kad pedejo reizi parbaudiju) tadejadi nevaru izdarit scp, piemēram.

Ciklešanu nevar aizstavet ar faid visos gadijumos. Iedomajaties ja jums vajag parbaudit savu 10 webserveru aktivitati ar ping. Izdariet to ar find.

 

Es mekleju, vairakos gadijumos bez cikla, protams. Jo ir ļoti lieli faili.

 

Nu tad dari to ko tev vajag un citi darīs to ko viņiem vajag, citiem varbūt nevajag pārbaudīt 10 web serveru aktivitāti ar ping.

 

Izskatās, ka tu domā, ka pareizi darīt ir tikai tā kā tu dari.

Ka ja cilvēks nestrādā ar linuxi, tad nemāk strādāt ar textu un citas n-tās lietas nemāk darīt.

Edited by Maaren
Link to comment
Share on other sites

Nu tad dari to ko tev vajag un citi darīs to ko viņiem vajag, citiem varbūt nevajag pārbaudīt 10 web serveru aktivitāti ar ping.

Labi, tad vair nepiedavasim praktiskus piemerus. Tikai tezes. Tad 100% visi visu sapratis.

 

Izskatās, ka tu domā, ka pareizi darīt ir tikai tā kā tu dari.

Ka ja cilvēks nestrādā ar linuxi, tad nemāk strādāt ar textu un citas n-tās lietas nemāk darīt.

Programetajs strada ar tekstu. Teksts ir ļoti svariga darba daļa. Un ar Linuxu ar tekstu stradat ir reizem ertak un efektivak neka windows vidē.

Kapec tu doma visiem freimvorkiem ir kodogenerecija no konsoles ? Tapec ka viņi ir rakstiti ar UNIX way domāšanu.

 

Visi var darit ko viņi grib un ta ari dara. Es izpaužu savu viedokļi un tas protams ir subjektivs jo balstas uz manas pieredzes.

Bet ir lietas kuras ir pašsaprotamas ka source control sistemas. Un es domaju ka darbs ar tekstu ir viens no tiem.

Edited by Vhubuo
Link to comment
Share on other sites

Programetajs strada ar tekstu. Teksts ir ļoti svariga darba daļa. Un ar Linuxu ar tekstu stradat ir reizem ertak un efektivak neka windows vidē.

 

Nez, vienīgā vieta, kur es strādāju ar tekstu, ir teksta redaktors koda rediģēšanai un tā funkcionalitātei vispār nav nekāda sakara ar OS. Bet, ja kaut ko vajag automatizēt, tad uzbūvēju python vai PHP skriptu, kuru funkcionalitātei ar OS arī mazs sakars.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...