Jump to content
php.lv forumi

Latvijas datuma formāts


tas_pats

Recommended Posts

Vienmēr esmu lietojis dd.mm.yyyy formātu, taču skatos, ka citur oficiālos dokumentos (piemēram pasē) datums ir dd.mm.yyyy. formātā (ar punktu galā).

Un man ir uznākusi ziņkāre kāds tad ir Latvijā oficiāli pieņemtais (vai varbūt standartizētais?) datuma formāts. Sāku meklēties googlē, bet tā arī neko pagaidām neesmu atradis. Kā tad īsti ir ? Un kur varētu aplūkot arī citus līdzīgus nacionālos standartus?

Link to comment
Share on other sites

Es nezinu, vai tam ir kāds standarts ( un kaut kam tik vērtīgam diez vai ir; minējums ), bet galvenais, lai nav tā amerikāņu vai hvz kā nu tur parodija MM.DD.YYYY[.], kas ir tāds pats sviests kā nemetriskā sistēma.

 

Kur loģika bāzt dienu pēc mēneša un tad atkal gadu, ja vienīgais racionālais veids ir secīgi no mazākā uz lielāko ( DD.MM.YYYY[.] ) vai lielākā uz mazāko ( YYYY.MM.DD[.] )? Labi vēl, ka gads nav pa vidu iesprausts.

 

Bet atpakaļ pie galvenā: latviski datuma beigās ir punkts, jo es to definētu tā, ka datums ir salikts kārtas skaitļa vārds, proti, nav kkāds nahaļavu 2009 ( divtūkstošdeviņi ) gads, bet gan konkrēts 2009. ( divtūkstošdevītais ) gads, 7. mēnesis, 28. diena. Smukuma pēc beigās likt vai nē - cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Kavacky. Latviešu valodā pareizi ir lietot punktu aiz gada skaitļa.

Nu nezinu. Visu mūžu, pirmais, ko daru instalējot Windows - reģionālajos settingos nomainu , uz . un datumu formā dd.mm.yyyy (bez punkta galā). Tas galu galā ir paredzēts datuma atpazīšanai. Punktu var pielikt pats, ja baigi kārojas kādos atsevišķos dokumentos.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir īsais datuma formāts. Visiem ir arī garais ar 4 gada cipariem.

Tātad tur ir pavisam jocīgi definēts:

			<dateFormats>
				<dateFormatLength type="full">
					<dateFormat>
						<pattern>EEEE, y. 'gada' d. MMMM</pattern>
					</dateFormat>
				</dateFormatLength>
				<dateFormatLength type="long">
					<dateFormat>
						<pattern>y. 'gada' d. MMMM</pattern>
					</dateFormat>
				</dateFormatLength>
				<dateFormatLength type="medium">
					<dateFormat>
						<pattern>y. 'gada' d. MMM</pattern>
					</dateFormat>
				</dateFormatLength>
				<dateFormatLength type="short">
					<dateFormat>
						<pattern>dd.MM.yy</pattern>
					</dateFormat>
				</dateFormatLength>
			</dateFormats>

Edited by tas_pats
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...