Jump to content
php.lv forumi

codehighriga

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

About codehighriga

 • Rank
  Daudzsološais profiņš

Recent Profile Visitors

2249 profile views
 1. 1. Nē. Kā jau rakstīju, jautājums būtu adekvāts jebkuram "web devam". Varēju vēl to web ielikt boldā, bet likās, ka nevajag, tāpat varēs saprast manis teikto. Vienkārši nepatīk, ka manis teikto nodēvē par muļķībām, kaut gan nekas muļķīgs netika pateikts. Šeit ir PHP forums, runa gāja par PHP programmētāja atlasi un es ieteicu normālu jautājumu senior PHP programmētāja atlasei. Tad atnāc Tu un paziņo, ka tās ir muļķības. Mirkli vēlāk paziņo, ka man vispār ir "maz sajēgas". Bet nu labi labi, nekasīsimies. Saprotu, ka tu mēģini runāt vispārīgāk par jebkādas nozares programmētāja atlasi. 2. Protams, nenonāk, bet man nav arī pamata domāt, ka privāti Linkedinā un mistiskos paziņu lokos apgrozās kaudze 4k+ vakances. Man arī ir Linkedin profils, pat diezgan neslikts, krīt tur visāds recruiteru spams, ir arī paziņu lokā senior programmētāji, bet kaut kā līdz manām ausīm nenonāk informācija par tādām vakancēm. Laikam neesmu pietiekami worthy. Jebkurā gadījumā, pie šādas "slēptās" vakanču aprites ir ļoti grūti kaut ko secināt/pierādīt, tāpēc es šiem brīnumainajiem stāstiem par 5k vakancēm Rīgā neticēšu tik ilgi, kamēr tās neizlīdīs vairāk publiskās vietās.
 2. Nezinu vai var teikt "daudz". Cītīgi meklējot kaut kas pavīd, bet tā ir kā novirze no vidējās statistikas. Par cik reāli beigās tiek parakstīts līgums, pēc visa atlases procesa - kas to lai zina. Ar to visu es gribēju pateikt, ka, manuprāt, Latvijā tirgus nav gluži tāds, ka seniors ar 10 gadu pieredzi var bez problēmām sev dabūt 4k+ algu, es tam īsti neticu. Ja tiešām maksā vairāk, tad visticamāk tas cilvēks nav nācis no malas uz tikko atvērtu vakanci, bet ir jau nostrādājis konkrētajā uzņēmumā daudzus gadus un parādījis savu lojalitāti, ilglaicīgi bijis key cilvēks uzņēmuma attīstībā. Tad tāda alga varētu būt adekvāta.
 3. Nu nav gluži "muļķības". Neaiziesim jau galējībās, ka embedded ekspertu, kurš nekad nav redzējis datubāzi, varam likt par web ekspertu... Tas jautājums par datubāzi būtu pilnīgi adekvāts jebkuram web devam, kurš apgalvo, ka viņam ir 10 gadu pieredze. Es gribētu konkrētāk redzēt linkus uz vakancēm un uzņēmumiem, kas piedāvā 4k+ senior programmētājam Rīgā. Bez šaubām varam izrakt kaudzi ar remote piedāvājumiem, bet tas neskaitās. Tepat uz vietas Rīgā, kurš to reāli ir gatavs maksāt? Personīgi atceros laikam labi ja vienu tādu vakanci redzējis - Swedbank solīja ~4.5k drošības speciālistam, bet tur bija nepieciešamas arī grūti iegūstamas sertifikācijas, lai varētu tajā jomā strādāt.
 4. Programmētājam ar 10 gadu stāžu ir jāatbild nevis uz jautājumiem par jaunāko PHP versiju, bet gan kaut kas no sērijas "šeit mums ir datubāze ar 100M+ ierakstiem, darbība ir lēna. Kā tu identificēsi, kur ir problēma, un kādus risinājumus vari iedomāties dažādiem scenārijiem". Par algu arī varam padiskutēt. Ja kritiski paskatamies uz programmētāja algas griestiem šobrīd Rīgā, Latvijā, tad pat priekš seniora ar 10+ gadiem tie 4k bruto ir ļoti labi. Kaut kā nenākas redzēt sludinājumus ar cipariem virs 4k.
 5. @unreachablecode Varam patirzāt sīkāk tos jautājumus, ko tev uzdeva... Piemēram, jautājums par jaunāko PHP versiju. Diez vai no tevis sagaidīja, ka tu nosauksi iezubrītu "7.x.x" (tā x.x daļa nav būtiska) bet gribēja saprast vai tu vismaz pateiksi, ka sākas ar "7". Ja tu to nevari, tad ir skaidrs, ka neesi nemaz PHP aptaustījis... Un kādas bija problēmas par "ES5 vs ES6"? Nu arī diez vai sagaidīja, ka nosauksi kaut kādu iezubrītu changelog sarakstu, bet varēji taču primitīvi izstāstīt, ka mainījās sintakse bieži lietotām struktūrām, arrow functions, "let" keyword... Nu, elmentārā līmenī, sarunāties. Ja tu šādā stilā vari uzturēt sarunu, tad viss ir kārtībā. Bet ja neproti nosaukt to elementāro "7" un vēl šo to, nu tad taču ir skaidrs, ka programmēšanai tuvumā neesi bijis.
 6. Pag, ko, nopietni? Gribi teikt, ka Scandiweb formē programmētājus kā pašnodarbinātos? Man likās šādu figņu piekopj tikai taksometru firmas ar saviem šoferiem. Pilnīgi negribas ticēt, ka šie tā dara. Turklāt mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem nav īsti paredzētas algas lielākas par 700eur...?
 7. Nez nez, atveru printful.com, tur uzreiz tieši sejā divas lielas pogas - "Start selling" un "Order for yourself". Tu ķipa nepamanīji to "Order for yourself" un uzreiz ieleci ar galvu pa priekšu integrācijās? Pirms kaut ko darīt vajag ievilkt elpu, padomāt. Pirms runāt par izgāstuvēm un 2000. gadu tehnoloģiju arī vajag vispirms ievilkt elpu un padomāt vai pašam nav mazliet sakāpis galvā.
 8. Nū 30 sekunžu downtime reizi stundā - tas ir nopietni, tas nenovērsami ietekmē lietotāju. Kāpēc apache restartējās? Tā taču nebūtu jānotiek.
 9. Drīzāk jāsaprot, kāds ir mērķis - kāpēc neder 1-5min, kāpēc vajag īsāku intervālu? Tīri grafikam vajadzētu pietikt ar 1-5min. Vai arī doma ir sūtīt brīdinājumus developeriem? Tam jau drīzāk kalpotu kādi citi instrumenti.
 10. Pēc tava rakstības stila gan liekas, ka tev pašā laikā būs tā vakance ar 400eur mēnesī. Nu tādiem, kas nelieto punktus, komatus, lielos/mazos burtus (ar trīs klašu izglītību laikam?).
 11. Godīgi sakot - kaut kāds bullshits. Tie procenti varētu strādāk kā neliela papildus motivācija, ja fiksētā alga būtu pietiekami liela, bet jūs taču tur piedāvājāt sākot ar 400eur. Jums reāli ir kāds darbinieks, kas parakstījies uz to variantu 400eur + 20%? P.s. tikko sapratu, ka 400 pat ir zem minimālās algas Latvijā.
 12. Līdz šim visi bez cashflowa, lai dabūtu darba spēku, piedāvāja uzņēmuma daļas. Tagad pāriesim uz procentiem no ienākumiem... Nu, labi, labi. Lēmumu strādāt vai nestrādāt pie visādiem startupiem katram jāpieņem pašam.
 13. Sliecos piekrist šim viedoklim. Vēl ar papildinājumu, ka noslēpumainība vedina uz domām par nereģistrētu nodarbinātību, aploksnēm.
 14. Jau krietnu laiku likumos ir nostiprināta obligāta prasība darba sludinājumos norādīt uzņēmuma nosaukumu, reģistrācijas numuru, un atalgojuma diapozonu.
×
×
 • Create New...