Jump to content
php.lv forumi

codehighriga

Reģistrētie lietotāji
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

About codehighriga

 • Rank
  Skriptu bērns

Recent Profile Visitors

1465 profile views
 1. Konferenču sistēma

  Divas lietas: 1. Varēji paskaidrot, kādas fīčas vispār ietilpst zem "konferenču sistēmas". Man tas galīgi neliekas uzreiz skaidrs un saprotams. 2. Tavs links nestrādā, jo tajā ietverts komats
 2. padoms

  Tādas lietas pēc būtības ir komercnoslēpums, diez vai tev kāds skaidru un gaišu atbildi dos. Vienīgā iespēja pašam iet uz interviju un vienoties.
 3. padoms

  1700 ir reāli, bet tas ir jau mazliet uz augšējo galu, ne vidējo. Ja tu saki, ka esi mid-level, tad drīzāk, ka būs 1k-1.5k
 4. Attālināts darbs citas valsts uzņēmumā, nodokļi

  Piekritīšu, ka ir muļķīgi kādu 40 gadu vecumā attapties ar smagu diagnozi un pēkšņi mēģināt kļūt par Igaunijas pilsoni. Bet pavisam cits stāsts ir tad, ja cilvēkam šobrīd ir 20-25 gadi un var sākt uzkrāt sociālās garantijas jau laicīgi citā valstī tā teikt "no nulles".
 5. Attālināts darbs citas valsts uzņēmumā, nodokļi

  Oi, šeit būs @codez ko izteikties. Vari pasmelties idejas arī tik tikko kā iekarsušajā blakus tēmā https://php.lv/f/topic/22690-padalos/?page=1 Tur ir vairāk par variantu kā (ne)maksāt nodokļus tepat uz vietas Latvijā, bet būtu interesanti pafilozofēt arī par pirmo variantu - nodokļiem Nīderlandē. Galu galā, ja Latvijas sociālās garantijas nekam neder, varbūt citu valstu piedāvājums tomēr ir labāks? Piemēram, nesen apollo bija raksts par Latvijas vēža slimniekiem, kas cenšas kļūt par Igaunijas rezidentiem, jo tur iespējas ārstēties daudz plašākas.
 6. Padalos

  Intereses pēc, kāda tad ir tā apdrošināšana, ko it kā nevarot dabūt? Kā tā salīdzinās ar IF polisēm, ko codez ielinkoja?
 7. Padalos

  @codez man liekas viss šis pasākums apstāsies tajā brīdī, kad tu, visu pērkot caur SIA, pats personīgi būsi kļuvis par cilvēku bez ienākumiem/algas un arī bez īpašuma. It kā tu dzīvo mājā, bet tā nepieder tev. It kā brauc ar mašīnu, bet tā nepieder tev. Gribēsi bērniem drēbes nopirkt - tās atkal uz SIA pirksi? Galu galā kāds skauģis ievēros, ka tu brauc ar jaunu Mercedes un dzīvo trīs stāvu privātmājā, bet oficiāli saņem minimālo algu. Tad dabūsi uz kakla finanšu auditu un varēsi skaidroties ar iestādēm, kā tas viss darbojas un kāpēc tas ir likumīgi. Īsāk sakot, man ir aizdomas, ka tu tās shēmas te saraksti sporta pēc, bet pats pēc tādām nedzīvo. Nu ja nu tomēr dzīvo, tad visi gaidam, kad ielūgsi mūs uz savu glauno Jūrmalas rezidenci un novadīsi prezentāciju, kā dzīvot ar šiku bez nodokļiem.
 8. Padalos

  Vispirms labāk iemetīsim aci vienā blakus topikā, kur pirms nedēļas/divām tika publicēta ikgadējā algu aptauja. Tur iezīmējās tendence, ka vidējā alga šobrīd ir 1500, nevis 2500. Un tas ievērojami maina aprēķinus. Edit - mediāna pat izvilkta 1400 https://imgur.com/a/tyd7i
 9. Web/Laravel izstrādātājs Latviešu-Dāņu aģentūrā

  @Dawgora tā jau reāli ir kasīšanās, ko tu tur mēģini tā panākt? Tik ļoti, ļoti gribas, lai cilvēks atzīst, ka kādā uzņēmumā niansē viss atbilst absolūtajiem perfekcionisma standartiem tikai par 80%, nevis 100%, un tad varēsi uzvaroši tur norādīt ar pirkstu? :D
 10. Piedāvājos

  Runa nav par iedzīvotāju absolūto skaitu galvaspilsētā, bet relatīvo salīdzinot ar pārējo valsti. Mums 30% iedzīvotāju ir galvaspilsētā un līdzīgi ir tikai Igaunijā. Visur citur pārsvarā iet runa pat 1-10% iedzīvotāju galvaspilsētā.
 11. Piedāvājos

  Par ūdensgalvu tiek saukta Rīga, jo lielākajā daļā valstu nav novērojama situācija, ka tik liels procents no visiem valsts iedzīvotājiem dzīvo saspiesti galvaspilsētā. Parasti iedzīvotāji ir izvietoti vienmērīgāk arī pa citām pilsētām un laukiem.
 12. Kā nesapīties DAUDZ atvērtās lietotnēs vienlaicīgi

  Pieņemsim, ka tev pele/fokuss ir kādā logā iekš kreisās puses monitora, bet tagad gribi pāriet uz kādu logu labās puses monitorā. Kā to var izdarīt? Sanāk ar peli izbraukt cauri visiem 3 monitoriem, vai arī ir kāds keyboard shortcuts?
 13. Kā nesapīties DAUDZ atvērtās lietotnēs vienlaicīgi

  Vai atsevišķs dators virtuālajām mašīnām tiek lietots dēļ performances? Es būtu ielicis pamata windows kastē 32GB RAM un laidis virtuālās mašīnas turpat uz vietas.
 14. Labs vakars! Domāju būtu interesanti, ja mēs padalītos ar veidiem, kā programmētājiem viegli nomenedžēt situāciju, kad darba vajadzībām datorā tiek turēta vaļā vesela kaudze ar dažādām programmām. Man pašam ir tā, ka dienas gaitā nākas strādāt pie 3 dažādiem projektiem, tāpēc turu atvērtas 3 instances ar phpstorm (katram projektam sava). Papildus es gribu arī katru projektam savu atvērtu interneta pārlūkprogrammu un termināli. Plus skype, datubāzes, utt. Rezultātā mēs šeit runājam par DAUDZ atvērtām aplikāciju instancēm un rodas jautājums - kā starp tām ātri pārslēgties, nesapīties un saprast, kur kas atrodas. Lai to visu menedžētu, es jau ļoti ilgi izmantoju linux sistēmu, kam uzinstalēts Awesome window manager. Tā ir desktop vide, kurā var uzlikt ļoti lielu daudzumu virtual desktopu un tad caur tiem pārslēgties ar Vim keybindingiem. Personīgi man ir 30 virtual desktopi. Darbojas ļoti labi, bet mani neapmierina dažas lietas - pirmkārt, šo window manageri pirms lietošanas ir pamatīgi jākonfigurē. Nav gluži tā, ka var ieinstalēt un sākt lietot. Otrkārt, dizains ir ļoti minimālistisks, es pat teiktu arhaisks. Tad nu lūk, es gribētu nonākt pie kāda modernāka un skaistāka veida, kā var nomenedžēt tik daudz vienlaicīgi atvērtus projektus/appas. Vai ir kādi ieteikumi? Es izskatītu arī macintosha vai windows risinājumus, neesmu piekalts linuxam. Pamanīju, ka arī iekš Win 10 tagad ir virtual desktopi. Bet tos ātri pamēģinot, keyboard shortcuti likās neērti un viss tāpat paliek nepārskatāms. Apple datorus neesmu nekad mēģinājis, varbūt kāds var pastāstīt, kā tur šīs lietas tiek risinātas.
 15. Piedāvājos

  @mixix man liekas interesanti un reizē arī dīvaini, ka jūs strādājat Ogrē. Vai tas nepadara jūsu uzņēmumu nepievilcīgu kandidātiem no Rīgas? Kur jūsu darbinieki pārsvarā dzīvo?
×