Jump to content
php.lv forumi

codehighriga

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

About codehighriga

 • Rank
  Skriptu bērns

Recent Profile Visitors

1853 profile views
 1. @codez lai tik krasi izmainītu Latvijas iedzīvotāju domāšanu, ir vajadzīgas kādas divas paaudzes. Šobrīd Latvijā vidējais iedzīvotājs sev neveido NEKĀDUS uzkrājumus. Cerēt, ka šie cilvēki pēkšņi būs motivēti nodrošināt sev sociālās garantijas privāti, ir utopija. Ja būs jāizvēlas par savu bērnu izglītību - lētāku variantu vai dārgāku - paņems lētāko.
 2. codehighriga

  Darba uzdevumi

  Ja gribi redzēt, kā cilvēks raksta kodu, tad iedod viņam rokās laptopu un sēdi blakus. Kāpēc jāmuļķojas ar tāfeli?
 3. Kādreiz laba programmētāja raksturojumā ietilpa punkts, ka pārvalda vairākas programmēšanas valodas un nedzīvojas tikai vienā. Es gan neticu, ka vari būt speciālists vairāk kā vienā. Pārējās pa lielam ir tikai pabakstītas, apčamdītas... Hobiji.
 4. Vēl viena tendence - HR, lai atrastu labus programmētājus, pāriet uzbrukuma pozīcijā - nevis ieliek sludinājumu un gaida pieteikumus, bet paši meklē kandidātus linkedinā, mērķtiecīgi pingo, raksta, piedāvā. Un... 90% uz tādiem piedāvājumiem programmētājs neatbildēs. :) Jo ir jau šobrīd labā darbā, alga, bonusi, etc, etc.
 5. Man prieks, ka jums visiem šobrīd ir radošas, interesantas darba vietas ar augstu atalgojumu. Tas ir pozitīvi. Tomēr - aizejiet līdz savu uzņēmumu HR daļai, parunājiet ar HR cilvēkiem. Vai uz šobrīd izsludinātajām vakancēm ir liela atsaucība? Vai ir, no kā izvēlēties? Kas notiks gadījumā, ja jūs kaut kādu iemeslu pēc pametīsiet savu darba vietu - vai HR nebūs grūtības atrast jums aizstājēju? Pēc maniem novērojumiem HR šobrīd ir diezgan lielas galvassāpes, jo, pirmkārt, programmētāju vispār kopumā ir maz. Bet tie paši, kas ir - tie jau darbojas pieminētajās radošajās, interesantajās darba vietās ar augstu atalgojumu un attiecīgi nav nemaz tik ieinteresēti darbu mainīt. Starpcitu, kāpēc pēc jūsu domām programmētājiem ir tik augstas algas? Standartā mums programmētāji pelna vairāk kā juristi, grāmatveži, projektu vadītāji... Vai jūsuprāt algas būtu tik augstas, ja uz vakancēm pieteiktos apmierinošs skaits kandidātu?
 6. Labas vakances ar labiem bonusiem bieži sludinās mēnesi vai pat ilgāk un saņem labi ja 1-2 pieteikumus... Ar šādu tirgus tendenci darba devējiem bieži jāpiever acis uz daudziem faktoriem (formāla izglītība tai skaitā).
 7. Ļoti nepievilcīgs darba sludinājums, ne atalgojuma, ne uzņēmuma informācijas, ne kā... Izklausās pēc zema atalgojuma, turklāt bez darba līguma.
 8. Vai tiešām bija laba tā situācija Latvijā, kad atalgojumam bija kaut kādas svētās govs statuss, par ko visiem kauns runāt? Tas kaitē darba ņēmēju interesēm, jo darba devējam ir lielākas iespējas tevi apvārdot un pārliecināt, ka tavas prasmes ir vērtas mazāk, nekā patiesībā.
 9. Vajadzētu likumdošanu papildināt ne tikai ar prasību norādīt atalgojuma amplitūdu, bet arī ar ierobežojumu, ka amplitūda nedrīkst būt lielāka, teiksim, par 25% no sākuma summas. Salīdzinot Draugiem Group uzņēmumu darba sludinājumus man ļoti patīk, ka Mapon un Vendon ir norādīta saprātīga algas amplitūda (600, 700eur). Turpretī Printful algas amplitūda ir 3000eur (1000-4000eur), kas nav īsti labi. Likuma prasība ir izpildīta, bet... Labāk 1000-4000eur amplitūdas vietā izdalīt 3 dažādus sludinājumus - Junior, Mid-level un Senior developeriem ar precīzākām amplitūdām
 10. Smieklīgi, ka nav prātuļošanas par ētiku/morāli/likumību un visi bez jautājumiem uzreiz ķeras pie risinājumu piedāvāšanas.
 11. Exactly. Tas tā vienkārši nenotiks.
 12. codehighriga

  Jauns projekts

  Klau, nu, tas ir smieklīgi. Kāds tiešām piesakās, nezinot, uz ko?
 13. @Wuu Printful pastāv jau 5 gadus (ja nekļūdos) - tas taču nav startups, kas var darboties ar bleeding edge, aktīvi prototipēt un regulāri pārrakstīt kodu no nulles tikai tāpēc, ka iznāca mazliet modernāka tehnoloģija. Arī sistēmu ilgstoša uzturēšana un attīstīšana ir liela māksla. Ja tev tas liekas garlaicīgi, tad tev tādos uzņēmumos pēc definīcijas nav ko darīt, labāk kādā svaigā startupā.
 14. Tā gan, es arī nobrīnījos. Man šķiet tepat forumā var atrast postu, kurā Ingus Rūķis stāstīja par attālināto strādāšanu un slikto pieredzi tās sakarā. Varbūt @briedis var labāk pastāstīt, kādi ir iemesli politikas maiņai.
 15. Divas lietas: 1. Varēji paskaidrot, kādas fīčas vispār ietilpst zem "konferenču sistēmas". Man tas galīgi neliekas uzreiz skaidrs un saprotams. 2. Tavs links nestrādā, jo tajā ietverts komats
×
×
 • Create New...