Jump to content
php.lv forumi

codehighriga

Reģistrētie lietotāji
 • Content count

  61
 • Joined

 • Last visited

About codehighriga

 • Rank
  Skriptu bērns

Recent Profile Visitors

1313 profile views
 1. Piedāvājos

  Runa nav par iedzīvotāju absolūto skaitu galvaspilsētā, bet relatīvo salīdzinot ar pārējo valsti. Mums 30% iedzīvotāju ir galvaspilsētā un līdzīgi ir tikai Igaunijā. Visur citur pārsvarā iet runa pat 1-10% iedzīvotāju galvaspilsētā.
 2. Piedāvājos

  Par ūdensgalvu tiek saukta Rīga, jo lielākajā daļā valstu nav novērojama situācija, ka tik liels procents no visiem valsts iedzīvotājiem dzīvo saspiesti galvaspilsētā. Parasti iedzīvotāji ir izvietoti vienmērīgāk arī pa citām pilsētām un laukiem.
 3. Kā nesapīties DAUDZ atvērtās lietotnēs vienlaicīgi

  Pieņemsim, ka tev pele/fokuss ir kādā logā iekš kreisās puses monitora, bet tagad gribi pāriet uz kādu logu labās puses monitorā. Kā to var izdarīt? Sanāk ar peli izbraukt cauri visiem 3 monitoriem, vai arī ir kāds keyboard shortcuts?
 4. Kā nesapīties DAUDZ atvērtās lietotnēs vienlaicīgi

  Vai atsevišķs dators virtuālajām mašīnām tiek lietots dēļ performances? Es būtu ielicis pamata windows kastē 32GB RAM un laidis virtuālās mašīnas turpat uz vietas.
 5. Labs vakars! Domāju būtu interesanti, ja mēs padalītos ar veidiem, kā programmētājiem viegli nomenedžēt situāciju, kad darba vajadzībām datorā tiek turēta vaļā vesela kaudze ar dažādām programmām. Man pašam ir tā, ka dienas gaitā nākas strādāt pie 3 dažādiem projektiem, tāpēc turu atvērtas 3 instances ar phpstorm (katram projektam sava). Papildus es gribu arī katru projektam savu atvērtu interneta pārlūkprogrammu un termināli. Plus skype, datubāzes, utt. Rezultātā mēs šeit runājam par DAUDZ atvērtām aplikāciju instancēm un rodas jautājums - kā starp tām ātri pārslēgties, nesapīties un saprast, kur kas atrodas. Lai to visu menedžētu, es jau ļoti ilgi izmantoju linux sistēmu, kam uzinstalēts Awesome window manager. Tā ir desktop vide, kurā var uzlikt ļoti lielu daudzumu virtual desktopu un tad caur tiem pārslēgties ar Vim keybindingiem. Personīgi man ir 30 virtual desktopi. Darbojas ļoti labi, bet mani neapmierina dažas lietas - pirmkārt, šo window manageri pirms lietošanas ir pamatīgi jākonfigurē. Nav gluži tā, ka var ieinstalēt un sākt lietot. Otrkārt, dizains ir ļoti minimālistisks, es pat teiktu arhaisks. Tad nu lūk, es gribētu nonākt pie kāda modernāka un skaistāka veida, kā var nomenedžēt tik daudz vienlaicīgi atvērtus projektus/appas. Vai ir kādi ieteikumi? Es izskatītu arī macintosha vai windows risinājumus, neesmu piekalts linuxam. Pamanīju, ka arī iekš Win 10 tagad ir virtual desktopi. Bet tos ātri pamēģinot, keyboard shortcuti likās neērti un viss tāpat paliek nepārskatāms. Apple datorus neesmu nekad mēģinājis, varbūt kāds var pastāstīt, kā tur šīs lietas tiek risinātas.
 6. Piedāvājos

  @mixix man liekas interesanti un reizē arī dīvaini, ka jūs strādājat Ogrē. Vai tas nepadara jūsu uzņēmumu nepievilcīgu kandidātiem no Rīgas? Kur jūsu darbinieki pārsvarā dzīvo?
 7. Mūzikas centrs ar platēm, kuru pirkt?

  Šis izklausās pēc piemērota topika Boot forumam
 8. Projekts & Komanda

  Nav par lielu. Cik tādu gadījumu nav redzēts, uh.
 9. Projekts & Komanda

  @Ints no tevis uzdotajiem jautājumiem man ir skaidrs, ka tev nebūs saprātīgi pašam mēģināt izveidot komandu uzdevuma izpildei. Vienkārši trūkst zināšanu par IT procesiem. Mans secinājums ir tāds - tu vari izveidot tevis aprakstīto projektu tikai tad, ja sfēra, kurā šobrīd darbojies, nodrošina tevi ar pietiekami lielām finansēm, lai maksātu kādam IT uzņēmumam, kas visu izdarīs tavā vietā. Ja mēģināsi pats - pirmkārt tev nesanāks, otrkārt, tas tāpat izmaksās daudz. Neko neietaupīsi. Un rēķinies, ka taisīt custom programmēšanas risinājumus ir dārgi. Vēl jo vairāk - gandrīz visi projekti iznāk dārgāki, nekā sākotnējās tāmes. Piemēram, ja tev IT aģentūra pateiks, ka tavs projekts maksās 20k, tad droši ierēķini 50k. Ja teiks, ka 80k, tad droši ierēķini 120k. Tām tāmēm NEKAD nevar ticēt.
 10. Piedāvājos

  Kurās valstīs esi strādājis un kāpēc tagad gribi Latvijā? Ja jau ir kontakti ārzemēs, tad max finansiālu labumu un interesantus projektus varētu izsist tieši tur.
 11. Meklē PHP programmētāju

  Tev ir nepieciešama kaut kāda ārstēšana.
 12. Meklē PHP programmētāju

  Un ja arī tas būtu uz rokas, Tu domā, ka viņš tev te tā publiski arī pateiks "jā, viss uz rokas pa kreisajiem kanāliem, vidam piga" ? To nu gan es gribētu redzēt.
 13. Augstākā izglītība un 400eur neto. Njā. Vēl viens gadījums, kas arvien stiprāk nostiprina manu pārliecību, ka IT sektorā augstākajai izglītībai ir nulles vērtība.
 14. LV drosiba

  Es ierosinu padzīt no foruma visus lietotājus, kas raksta tik bezsakarīgi, kā mand4rins. Atvilcies no kaut kāda geimeru portāla, iedomājies no sevis nez kādu white hakeri un drošības ekspertu, bet nespēj pat vienu teikumu bez kļūdām uzrakstīt. Kāpēc ar šo indivīdu vispār tiek uzturēta diskusija? Un kas tas par "cd root/Sn1per/" sūdu? Ai, laikam jau nav vērts nemaz prasīt. (Kaut gan nešaubos, ka diženajam white hackerim būtu padomā kāda "zinu bet neteikšu" stila atbilde).
 15. Docker's ir čerņa, vai man līkas rokas?

  Windows un Docker ir īpašs gadījums. Savu lielāko pastāvēšanas laiku Docker nebija paredzēts windows un to nemaz nesupportēja. Manuprāt tā bija vēl pusgadu atpakaļ, neesmu īpaši sekojis līdzi. Ja tagad ir iznākusi windows versija, tad tas ir kaut kas stipri svaigs/zaļš/alfa/beta, un ir sagaidāms, ka būs problēmas. Ja developē windā, tad laikam Vagrant joprojām labākais variants.
×