Jump to content
php.lv forumi

codehighriga

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

About codehighriga

 • Rank
  Skriptu bērns

Recent Profile Visitors

2061 profile views
 1. Cik zinu, adsense būs diezgan jūtama atšķirība vai tev ir 1M skatījumu no ASV vai 1M no Indijas. Latvija varētu būt tajā skalā kaut kur pa vidu.
 2. Atbilstoši likumam, būtu arī jānorāda atalgojuma diapazons un uzņēmuma reģistrācijas numurs. Paldies.
 3. Tā kā visos uzņēmumos alga joprojām ir konfidenciāla, tad joprojām ir grūti saprast, kas ir low/mid/high. Personīgi šķiet, ka medium uz doto brīdi ir 1800-1900, bet 2020. gadā varētu pacelties uz 2000 eur. Un tagad reality check - tā kā Tu pats vairākas reizes teici, ka neesi iepriekš strādājis par programmētāju un nav ne jausmas, kā noteikt projekta cenu, tad ir pamats domāt, ka atalgojumam par šo projektu jābūt ZEM vidējās algas. Iespējams, pat diezgan zemāk, nevis tikai 100 eur zemāk. Otrkārt, Tevis noteiktais estimate projekta izveidei noteikti būs ļoti neprecīzs, pastāv varbūtība, ka kļūdīsies vismaz par mēnesi vai diviem, attiecīgi visdrošākais samaksas modelis tomēr ir par stundām. Lai izvairīos no Tevis pieminētā "ātrāk uztaisi, mazak nopelni" un citām negācijām, parasti darbu ar pasūtītāju saskaņo tikai par 2 nedēļām (šo periodu sauc arī par sprintu) - tu izstāsti, ko varēsi pa šo laiku uzprogrammēt, pasūtītājs apstiprina un samaksā. Sprinta beigās prezentē rezultātu un ja viss ir ok, tad ejat uz nākamo sprintu, ko atsevišķi apstiprina un apmaksā. Šāds process aizsargā abas puses pret nepamatoti zemiem vai augstiem laika estimate. That being said, Tu varētu kvalificēties junior līmeņa algai. Varbūt 1100 neto mēnesī? Tas nemaz nebūtu slikti, jo daudzi, tikko iznākot no skolas, saņem vēl drusku mazāk. Pasūtītāja kopējās izmaksas uz šādu algu ir kādi ~1950 eur mēnesī. Rezumē un mans ieteikums - neprasi no pasūtītāja vairāk kā 1950 mēnesī. Samaksājot nodokļus, saņemsi 1100. Pirmajai pieredzei programmēšanā tas ir adekvāti. Mēģini pierunāt viņus uz divu nedēļu ciklu un samaksu par to, citādi tiks piečakarēta vai nu viena, vai nu otra puse.
 4. Domāju, ka tas bija sarkasms par tiem 15EUR, bet jebkurā gadījumā, izlasot sludinājumu, prasās precizējums par to, ko nozīmē "Katalogs ar apakšlapām". Viss pārējais izklausās pēc statiskām lapām, ko tiešām var salikt par salīdzinoši lētu naudu (diez vai 15 EUR, bet 1000 EUR arī laikam nē).
 5. Ar Go šobrīd atrast pilna laika darbu Latvijā būs pagrūti. Forši, protams, ja esi paspēlējies un šo to zini par valodu - tas tev par sliktu nenāks. Bet tomēr pilna laika darba vietas nav un nebūs ne Go, ne arī kādā citā no trendīgajām valodām, kam Latvijas tirgū ir tendence parādīties un pazust. Domāju, ka mēs vēl ļoti ilgi Rīgā redzēsim pārsvarā PHP, Java un Python.
 6. codehighriga

  Apmācība/Kursi

  Amazon piedāvā dažādus kursus, par kuriem vēlāk iespējams iegūt arī viņu sertifikātus. Tur ir devops, machine learning un tml. Kursi parasti ir bez maksas, bet sertifikācija maksā pāris simtus dolāru. https://aws.amazon.com/training/ Ja par augstskolām, tad viena no tuvākajām, kur ir pieejams kaut kas jēdzīgs, ir Tallina ar "Cyber Security" programmu. https://www.ttu.ee/?id=175198
 7. @codez lai tik krasi izmainītu Latvijas iedzīvotāju domāšanu, ir vajadzīgas kādas divas paaudzes. Šobrīd Latvijā vidējais iedzīvotājs sev neveido NEKĀDUS uzkrājumus. Cerēt, ka šie cilvēki pēkšņi būs motivēti nodrošināt sev sociālās garantijas privāti, ir utopija. Ja būs jāizvēlas par savu bērnu izglītību - lētāku variantu vai dārgāku - paņems lētāko.
 8. codehighriga

  Darba uzdevumi

  Ja gribi redzēt, kā cilvēks raksta kodu, tad iedod viņam rokās laptopu un sēdi blakus. Kāpēc jāmuļķojas ar tāfeli?
 9. Kādreiz laba programmētāja raksturojumā ietilpa punkts, ka pārvalda vairākas programmēšanas valodas un nedzīvojas tikai vienā. Es gan neticu, ka vari būt speciālists vairāk kā vienā. Pārējās pa lielam ir tikai pabakstītas, apčamdītas... Hobiji.
 10. Vēl viena tendence - HR, lai atrastu labus programmētājus, pāriet uzbrukuma pozīcijā - nevis ieliek sludinājumu un gaida pieteikumus, bet paši meklē kandidātus linkedinā, mērķtiecīgi pingo, raksta, piedāvā. Un... 90% uz tādiem piedāvājumiem programmētājs neatbildēs. :) Jo ir jau šobrīd labā darbā, alga, bonusi, etc, etc.
 11. Man prieks, ka jums visiem šobrīd ir radošas, interesantas darba vietas ar augstu atalgojumu. Tas ir pozitīvi. Tomēr - aizejiet līdz savu uzņēmumu HR daļai, parunājiet ar HR cilvēkiem. Vai uz šobrīd izsludinātajām vakancēm ir liela atsaucība? Vai ir, no kā izvēlēties? Kas notiks gadījumā, ja jūs kaut kādu iemeslu pēc pametīsiet savu darba vietu - vai HR nebūs grūtības atrast jums aizstājēju? Pēc maniem novērojumiem HR šobrīd ir diezgan lielas galvassāpes, jo, pirmkārt, programmētāju vispār kopumā ir maz. Bet tie paši, kas ir - tie jau darbojas pieminētajās radošajās, interesantajās darba vietās ar augstu atalgojumu un attiecīgi nav nemaz tik ieinteresēti darbu mainīt. Starpcitu, kāpēc pēc jūsu domām programmētājiem ir tik augstas algas? Standartā mums programmētāji pelna vairāk kā juristi, grāmatveži, projektu vadītāji... Vai jūsuprāt algas būtu tik augstas, ja uz vakancēm pieteiktos apmierinošs skaits kandidātu?
 12. Labas vakances ar labiem bonusiem bieži sludinās mēnesi vai pat ilgāk un saņem labi ja 1-2 pieteikumus... Ar šādu tirgus tendenci darba devējiem bieži jāpiever acis uz daudziem faktoriem (formāla izglītība tai skaitā).
 13. Ļoti nepievilcīgs darba sludinājums, ne atalgojuma, ne uzņēmuma informācijas, ne kā... Izklausās pēc zema atalgojuma, turklāt bez darba līguma.
 14. Vai tiešām bija laba tā situācija Latvijā, kad atalgojumam bija kaut kādas svētās govs statuss, par ko visiem kauns runāt? Tas kaitē darba ņēmēju interesēm, jo darba devējam ir lielākas iespējas tevi apvārdot un pārliecināt, ka tavas prasmes ir vērtas mazāk, nekā patiesībā.
 15. Vajadzētu likumdošanu papildināt ne tikai ar prasību norādīt atalgojuma amplitūdu, bet arī ar ierobežojumu, ka amplitūda nedrīkst būt lielāka, teiksim, par 25% no sākuma summas. Salīdzinot Draugiem Group uzņēmumu darba sludinājumus man ļoti patīk, ka Mapon un Vendon ir norādīta saprātīga algas amplitūda (600, 700eur). Turpretī Printful algas amplitūda ir 3000eur (1000-4000eur), kas nav īsti labi. Likuma prasība ir izpildīta, bet... Labāk 1000-4000eur amplitūdas vietā izdalīt 3 dažādus sludinājumus - Junior, Mid-level un Senior developeriem ar precīzākām amplitūdām
×
×
 • Create New...