Jump to content
php.lv forumi

var

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About var

 • Rank
  Māceklis

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nesen, kad komunicēju ar Adsense, tad tas arī notika latviešu valodā, atbildes gan jāgaida stipri ilgāk par 10 minūtēm. Setupad.com nedaudz pietrūkst "How it works" sadaļas, bet tas, nekas. Jāpapēta pašam.
 2. Iesaku pastāstīt sīkāk, kāds cilvēks ir nepieciešams, tad varbūt būs lielāka atsaucība. Kā piemēram - kādas valodas, framework vai cms tiek izmantots, varbūt front-end jāpielabo, varbūt darbs ar datubāzēm vairāk. Vēl ideālāk, ja norādīsi aptuveno budžetu. Lai nu kā, veiksmi atrast vajadzīgo cilvēku!
 3. Mans jautājums bija, kāda nozīme tam, ka ir papildus ārzemju trafiks, ja skatās tikai LV auditorijas statistiku? Jo @codez skaidri norādīja, ka tas ir auditorijai no Latvijas, manuprāt tam nav nozīmes, ka viņam vēl papildus nāk no Indijas vai ASV, jo iet runa tikai par LV.
 4. Es pieņemu, ka statistiku skatījās tikai LV auditorijai. Tam ir nozīme, ka ir arī ārzemju traffiks iejaukts?
 5. Iespējams, tad vairāk jāpiedomā pie izvietojuma. Kaut gan nišai arī nozīme, kā piemēram, ja saits ir vairāk informatīva rakstura, tad būs mazāk klikšķu, kā saitam, kam ir izklaides/brīvā laika pavadīšanas funkcija (piem. facebook). Manā gadījumā ir vairāk - paskaties, izlasi un pamet lapu (hit&run), manuprāt, ka tas arī spēlē savu lomu.
 6. Tas ir mēnesī (piemirsu pierakstīt, atvainojos). Man sanāca aptuveni par 800 lapu skatījumiem 0.5 centi, bet nu saits bija piebāzts. Sākot jau ar to ka sticky reklāma lapas augšā. Un katrā lapā 3-4 banneri. Tā man izkārtoja google automatiskā reklāmu izvietošana funkcija. Precīzu CPM uzrakstīšu rīt, tagad esmu caur telefonu. 2 eiro izklausās tīri okay, uzturēšanas izmaksas sanāktu nosegt un pat saldējumam atliktu. edit: CPM sanāk ap 0,68€ ar 7,5 klikšķiem. Nu jā CTR ļoti zems 0,75%, bet tavā gadījumā 4%. Man ~85% ir apmeklējums no mobilajām ierīcēm, varbūt tā iemesla dēļ.
 7. Sveiki, Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi ar bloga/satura mājas lapas piepelnīšanos? Lieta tāda - ir neliela lapa ar 10'000 unikālajiem un 20k+ lapu skatījumiem ar tendenci pieaugt, latviešu valodā, lielākā daļa apmeklējumu ir no google. Pamēģināju Adsense ar automātiskiem reklāmu izvietojumiem - iznāk baigi piebāzts ar reklāmām un sanāk iekasēt līdz 0,50 - 1,00 eiro dienā, Adsense atmetu, nav vērts manā skatījumā. Šķiet, tiem, kam auditorija ir angliski runājošie baigi ar Amazon Affiliates aizraujas, bet manuprāt Latvijas auditorijai tas nestrādās. Vai arī tomēr? Varbūt ir kādas platformas kur var uzrunāt kādu potenciālo sponsoru / reklāmdevēju? Kādas vēl ir iespējas eiropiešiem / latviešiem? Es lapu neuzturu / neuzsāku pelnīšanas dēļ, vairāk dēļ mācīšanās (SEO / Saturs un vispārēja lapas pārvaldīšana, analīze), tādēļ piepelnīties būtu labi, bet ne obligāti, vienkārši interesējos.
 8. var

  Programmētāja Reps

  Uzgāju šo kanālu (stdout), nolēmu, ka jāpadalās arī šeit, vairākas dziesmas noklausījos - bija jāpasmejas.
 9. Paldies, Tev par veiksmes novēlēšanu un par viedokli, ļoti vērtīgi! Varat slēgt tēmu ciet. Paldies visiem.
 10. Paldies par izsmeļošo atbildi, noteikti ņemšu vērā, viela pārdomām. Bet tava atbilde, ir vairāk kā domu gājiens, kā programmētājam/pašnodarbinātam/darbiniekam. Ja mēs pieņemam, ka situācija ir savādāka, kā piemēram no uzņēmuma skatu punkta (kā @Kasspars izteiktais viedoklis) un ja man tomēr ir jāatrod speciālists, kas izpildīs darbu manā vietā (kaut vai jāpieņem darbā), tad es esmu vairāk kā vienkārši mīnusā. Junior algas modelis droši vien šeit nederēs, jo junior izpilda tikai darbu ar minimālu atbildību un bez papildus izmaksām. Šeit tomēr (kaut mazā mērogā), bet ir uzņēmējdarbība (lielākai daļai uzņēmumu CEO ir tas cilvēks, kuram nav ne mazākās sajēgas, kā vispār to darbu paveikt), man kautkā šaubas māc, ja es sāktu meklēt, kas man izpildītu šo darbu par 1k mēnesī no a-z normālā kvalitātē, es domāju, ka varētu ilgi meklēt. Es esmu gabaldarbus izpildījis nelieliem projektiem un vienkārši netik nopietniem, ka būtu jāplāno "arhitektūra". Programēšanā, kā tādā, nav divu dienu pieredze. Bet tiešām paldies par atbildi.
 11. Liels paldies, par atbildi @Kasspars Tieši par to arī domāju, ka tas viss ir jāreiķina iekšā, vienkārši gribēju uzzināt, laikam, vairāk mazāk "Sākot no..", ir cilvēki, kas strādā šajā nozarē un aptuveni var pateikt "pie mums vai kautkur citur tu mazāk pa xxxx€ noteikti netiksi cauri". Es neesmu strādājis šajā jomā, kur vēl darījumu noslēdzis, bet savā iepriekšējā profesijā, es noteikti varētu pateikt izcenojumus, ar kuriem viss sākās. Man nedaudz palīdz par to algu ko rakstīji, tapēc man interesētu, cik firmā programmētājam būtu dots laiks (ļoti aptuvens), lai izstrādātu ko tādu. Es saprotu, ka ir jābūt detalizētam darbu sarakstam, bet aptuveni, ja kautkas līdzīgs ir darīts varbūt var ko ieteikt.. Darbs būs fulltime. edit: Latvijā 2000 eiro uz rokas programmētājam (js) skaitās low/mid/high alga?
 12. Čau visiem! Cerams, ka pareizajā subforumā iepostēju, itkā ar darbu saistīts, ja nē pārvietojiet lūdzu. Vēlētos lūgt palīdzību - noteikt aptuveno izcenojumu projektam. Man ir iespēja izveidot starptautiskam uzņēmumam aplikāciju. Ir jau bijušas tikšanās un esmu parādījis/izveidojis bezmaksas vizuālus prototipus, viņi ir ļoti apmierināti un gaida manu atbildi par izcenojumu. Aplikācija principā ir roadmap. Izmantošu NodeJS, Express, MongoDB, kādu no websocketiem un noteikti likšu uz DO serveri (tapēc, ka nebūs laika macīties neko citu un tas man viss ir pazīstams). ... Šeit bija teksts - izņemts, liels paldies, kas palīdzēja! ... Un ir jāparedz, ka aplikācija tiks papildināta (kaut kad) ar visādiem "loriņiem". Piemēram čats, pievienot bildes, savienot ar kādu ārējo api. (Tas viss, protams, par atsevišķām samaksām) Jādara viss pašam - serveru konfigurācija, responsīvs dizains (dizainam ir jābūt izskatīgam), back-ends un domājams, laiku pa laikam būs jābrauc ciemos un jāskatās dzīvē, ko un kā vajag uzlabot, lai pielāgotu darbam. Izmantošu maksimāli iespēju robežās "best practices", cik mācēšu un atradīšu interneta dzelmēs. Par stundām man var neteikt - es nezinu, cik laiks aiziet, jo neesmu strādājis par programmētāju. Un stundas likme šeit būs nevietā, jo sanāk - ātrāk uztaisi mazāk nopelni. Es pat nestādos priekšā (ja to darītu piemēram kāds app dev uzņēmums), cik aptuveni varētu tāds projekts izmaksāt, tapēc nāku pie jums, kas strādā šajā sfērā un orientējas cenās. 2k? 5k? 10k? edit: Kāds un cik būtu tavs "Sākot no..?"
 13. Es arī pievienojos codez un yozhis par nodejs. Es pats kādu laiciņu darbojos ar nodejs un patiesībā, kad nedaudz apčubini, viss šķiet ļoti vienkāršs. Ieteiktu mācību ceļā izveidot kādu OO (object oriented) projektiņu uz nodejs, ātrāk iemācīsies (vismaz man tā bija). Node ir pieejami tik daudz moduļu, izmantojot tos - ietaupot laiku, vari savienot principā ar jebko. Paskaties šo un iesaku vispār Traversy Media youtube kanālu priekš mācīšanās. Varbūt tutoriāļi nav "best practice", bet iesācējiem ļoti draudzīgi. Nodejs, kā template sistēmu iesaku izmantot Handlebars (alternatīvas, piemēram, VueJs/Angular/React), tikai vienkāršāks (mācīties un funkcionalitāte) un nedaudz atgādina PHP/HTML vidi.
 14. Esmu saskāries ar to, ka chrome https savienojums paliek, bet attiecīgais fails no http netiek ielādēts (neatceros, neesmu 100% drošs), bet par iframe esmu pārliecināts.
 15. var

  Scandiweb atsauksmes

  Blue-collar industrijā (celtniecība, autoservisi, metālapstrāde u.c.) it īpaši worker klasei āri maz interesē sertifikāti un diplomi, pat lielos starptautiskos uzņēmumos. Pat nereti sertifikātus liek nokārtot 5 darbiniekiem no 100, lai būtu ko atrādīt klientam tikai. Neņemot vērā valsts darbu (kaut gan arī policijā, cik zinu PP vajag tikai vidējo un VP viena gada akadēmiju), es domāju, ka daudz kur var iztikt bez augstākās izglītības. Nestrīdos, tikai padalos.
×
×
 • Create New...