Jump to content
php.lv forumi

var

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

About var

 • Rank
  Māceklis

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. var

  Programmētāja Reps

  Uzgāju šo kanālu (stdout), nolēmu, ka jāpadalās arī šeit, vairākas dziesmas noklausījos - bija jāpasmejas.
 2. Paldies, Tev par veiksmes novēlēšanu un par viedokli, ļoti vērtīgi! Varat slēgt tēmu ciet. Paldies visiem.
 3. Paldies par izsmeļošo atbildi, noteikti ņemšu vērā, viela pārdomām. Bet tava atbilde, ir vairāk kā domu gājiens, kā programmētājam/pašnodarbinātam/darbiniekam. Ja mēs pieņemam, ka situācija ir savādāka, kā piemēram no uzņēmuma skatu punkta (kā @Kasspars izteiktais viedoklis) un ja man tomēr ir jāatrod speciālists, kas izpildīs darbu manā vietā (kaut vai jāpieņem darbā), tad es esmu vairāk kā vienkārši mīnusā. Junior algas modelis droši vien šeit nederēs, jo junior izpilda tikai darbu ar minimālu atbildību un bez papildus izmaksām. Šeit tomēr (kaut mazā mērogā), bet ir uzņēmējdarbība (lielākai daļai uzņēmumu CEO ir tas cilvēks, kuram nav ne mazākās sajēgas, kā vispār to darbu paveikt), man kautkā šaubas māc, ja es sāktu meklēt, kas man izpildītu šo darbu par 1k mēnesī no a-z normālā kvalitātē, es domāju, ka varētu ilgi meklēt. Es esmu gabaldarbus izpildījis nelieliem projektiem un vienkārši netik nopietniem, ka būtu jāplāno "arhitektūra". Programēšanā, kā tādā, nav divu dienu pieredze. Bet tiešām paldies par atbildi.
 4. Liels paldies, par atbildi @Kasspars Tieši par to arī domāju, ka tas viss ir jāreiķina iekšā, vienkārši gribēju uzzināt, laikam, vairāk mazāk "Sākot no..", ir cilvēki, kas strādā šajā nozarē un aptuveni var pateikt "pie mums vai kautkur citur tu mazāk pa xxxx€ noteikti netiksi cauri". Es neesmu strādājis šajā jomā, kur vēl darījumu noslēdzis, bet savā iepriekšējā profesijā, es noteikti varētu pateikt izcenojumus, ar kuriem viss sākās. Man nedaudz palīdz par to algu ko rakstīji, tapēc man interesētu, cik firmā programmētājam būtu dots laiks (ļoti aptuvens), lai izstrādātu ko tādu. Es saprotu, ka ir jābūt detalizētam darbu sarakstam, bet aptuveni, ja kautkas līdzīgs ir darīts varbūt var ko ieteikt.. Darbs būs fulltime. edit: Latvijā 2000 eiro uz rokas programmētājam (js) skaitās low/mid/high alga?
 5. Čau visiem! Cerams, ka pareizajā subforumā iepostēju, itkā ar darbu saistīts, ja nē pārvietojiet lūdzu. Vēlētos lūgt palīdzību - noteikt aptuveno izcenojumu projektam. Man ir iespēja izveidot starptautiskam uzņēmumam aplikāciju. Ir jau bijušas tikšanās un esmu parādījis/izveidojis bezmaksas vizuālus prototipus, viņi ir ļoti apmierināti un gaida manu atbildi par izcenojumu. Aplikācija principā ir roadmap. Izmantošu NodeJS, Express, MongoDB, kādu no websocketiem un noteikti likšu uz DO serveri (tapēc, ka nebūs laika macīties neko citu un tas man viss ir pazīstams). ... Šeit bija teksts - izņemts, liels paldies, kas palīdzēja! ... Un ir jāparedz, ka aplikācija tiks papildināta (kaut kad) ar visādiem "loriņiem". Piemēram čats, pievienot bildes, savienot ar kādu ārējo api. (Tas viss, protams, par atsevišķām samaksām) Jādara viss pašam - serveru konfigurācija, responsīvs dizains (dizainam ir jābūt izskatīgam), back-ends un domājams, laiku pa laikam būs jābrauc ciemos un jāskatās dzīvē, ko un kā vajag uzlabot, lai pielāgotu darbam. Izmantošu maksimāli iespēju robežās "best practices", cik mācēšu un atradīšu interneta dzelmēs. Par stundām man var neteikt - es nezinu, cik laiks aiziet, jo neesmu strādājis par programmētāju. Un stundas likme šeit būs nevietā, jo sanāk - ātrāk uztaisi mazāk nopelni. Es pat nestādos priekšā (ja to darītu piemēram kāds app dev uzņēmums), cik aptuveni varētu tāds projekts izmaksāt, tapēc nāku pie jums, kas strādā šajā sfērā un orientējas cenās. 2k? 5k? 10k? edit: Kāds un cik būtu tavs "Sākot no..?"
 6. Es arī pievienojos codez un yozhis par nodejs. Es pats kādu laiciņu darbojos ar nodejs un patiesībā, kad nedaudz apčubini, viss šķiet ļoti vienkāršs. Ieteiktu mācību ceļā izveidot kādu OO (object oriented) projektiņu uz nodejs, ātrāk iemācīsies (vismaz man tā bija). Node ir pieejami tik daudz moduļu, izmantojot tos - ietaupot laiku, vari savienot principā ar jebko. Paskaties šo un iesaku vispār Traversy Media youtube kanālu priekš mācīšanās. Varbūt tutoriāļi nav "best practice", bet iesācējiem ļoti draudzīgi. Nodejs, kā template sistēmu iesaku izmantot Handlebars (alternatīvas, piemēram, VueJs/Angular/React), tikai vienkāršāks (mācīties un funkcionalitāte) un nedaudz atgādina PHP/HTML vidi.
 7. Esmu saskāries ar to, ka chrome https savienojums paliek, bet attiecīgais fails no http netiek ielādēts (neatceros, neesmu 100% drošs), bet par iframe esmu pārliecināts.
 8. var

  Scandiweb atsauksmes

  Blue-collar industrijā (celtniecība, autoservisi, metālapstrāde u.c.) it īpaši worker klasei āri maz interesē sertifikāti un diplomi, pat lielos starptautiskos uzņēmumos. Pat nereti sertifikātus liek nokārtot 5 darbiniekiem no 100, lai būtu ko atrādīt klientam tikai. Neņemot vērā valsts darbu (kaut gan arī policijā, cik zinu PP vajag tikai vidējo un VP viena gada akadēmiju), es domāju, ka daudz kur var iztikt bez augstākās izglītības. Nestrīdos, tikai padalos.
 9. Lai nu kā, bet ir jābūt reālistam un loģikai darba devējam. Loģika būtu manuprāt tāda - labāk paņemt puisi, bez pieredzes kas stāv pie galdniecības darbnīcas katru rītu un vēro ar interesi kā citi strādā ar koku, nekā meistaru ar 10+ gadu pieredzi, kas sūta CV (kapēc gan tādam speciālistam nav darba?). Nezinu, kā IT jomā, bet tur kur es esmu strādājis un pazīstamie - kā tiko kāds normāls spečuks pasaka ka sāks VARBŪT meklēt ko citu, tad jau darba piedāvājumi pāris dienās ir klāt. Vērtīgāks būs censonis, kas pats mācās un tiešām interesē. Ļoti bieži tā arī notiek, ka ņem un apmāca nezinīšus un galvenais, ka gandrīz par to pašu algu, ko saņem 1-5 gadu pieredzējušais. Vismaz blue collar strādnieku klasē. Iegūstot lojālu, uzņēmuma vajadzībām zinošu darbinieku.
 10. Manuprāt ierakstīt jomu/firmu. Nevis krāvējs (ir cilvēki ar dažādiem uzskatiem, kas var uzskatīt, ka tas nav labi), bet piemēram: 2010. - 2015 g. SIA "Noliktavas paraugs" Vai vienkārši - Loģistika, Noliktava, Kokapstrāde. Ja busi potencials darbinieks, tikai isti nebus skaidrs, kas tad ir darīts, tad tev ari pajautas un godīgi atbildi. Vēl es domāju, ka vajag pieiet ar tadu domu, nevis es vēlētos no jums mācīties, bet jums būs iespēja mani apmācīt. Nu negluži tā, bet darba devējam reti interesē, ko Tu vēlies.
 11. Principā tukšs ar gramatikas kļūdām. Tas ir manuprāt, tikai un vienīgi. To arī tagad norādiju iepriekšējā postā.
 12. CV lieta mani vienmēr šķitusi interesanta un vēl interesantāk ir motivācijas vēstules. Kad man bija pienākums meklēt darbiniekus, ieliku solīdu sludinājumu ar firmas aprakstu. Atverot CV, uzreiz meklēju telefona numuru un zvanīju, saruna bija aptuveni katru reizi - To māki? Un to? Atnāc parunāt. Man nebija svarīgi cik skaisti spēj sadzejot CV. Kurus bieži varēja saprast, ka cilvēks nemaz pats nav rakstījis, ja saruna notika caur e-pastu. Bija gadījumi - labam, zinošam darbiniekam, manuprāt bija ļoti slikts CV. Ja būtu ņemts vērā, nebūtu zvanīts. EDIT: Kad pats meklēju darbu IT (labu laiciņu atpakaļ), tad es pats rakstīju vienkāršus epastus kur jautāju vai uzņēmumam ir interese par cilvēku bez skolas un pieredzes, un pierakstīju, ko māku un ko nē. (Daudz nesūtīju, kādus 3). Viens atbildēja, ka nē, divi, lai atsūta CV. Kāpēc CV? Paskatīties, ka ir pamatskola? Cita izglītība (sfērā, kas nav saistīta ar to, ko jau cilvēks godīgi pateicis)? Ieraudzīt, ka strādā par santehniķi vai mehānisko sistēmu inženieri. Man liekas, ka tas ir vairāk dēļ tā, lai ir ko printēt un pieklājīgs veids, kā palūgt Facebook profila linku. Protams, es nosūtīju, vienkārši man pašam nav skaidrs.
 13. Paldies visiem par atbildēm! Izskatās, ka ļoti atkarīgs no darba devēja, citam šķiet, ka pietiek ar velmi mācīties, citam vajag visu. Bet tas ir pilnīgi saprotams. Man piemēram vanilla CSS un JS pat ļoti patīk, bet tieši tapēc, ka pats neesmu taisijis lielapjoma projektus, ja būtu lielāki projekti, tad noteikti meklētu citus - vieglākus risinājumus Es domāju, ka kādā testā es noteikti izgāztos, ja nebūtu pieejams internets (vai vismaz autocomplete editors). Tikai dēļ tā, ka es vienkārši ikdienā nepelnu maizi ar programmēšanu un tādas lietas, kā getElementById es sajauktu ar getElementsById (ClassName), jo vienkārši neredzu kodu katru dienu. Iespējams ar visu internetu stresā nesaprastu kas jādara :D Edit: Patīk jurgenz aprakstītā darba intervija/tests. Liekas pareiza pieeja. Nevis cik ir 2+2, bet vienkārši - izdomā kā iegūt 4 edit2: Skaidrs ir tas, ka jāmācās ir ļoti daudz un aktīvi, ja grib darbu. Vienkārši šķiet nereāli iemācīties visu, lai varētu kvalificēties potenciālajām 10 vakancēm (junior) gadā. Iemācīsies angular, vajadzēs react, iemācīsies Sass vajadzēs Less un otrādi.
 14. Labdien, Cerams, ka virsrakstu uzrakstīju saprotami (tiem, kam laiks ir dārgs un pēc virsraksta jau saprot, ka negrib iedziļināties šinī tēmā). Ceru parunāties. Man gadiem front-end ir vaļasprieks. Gadus atpakaļ arī lietoju php - nu jau esmu piemirsis stipri. Vanilla JS (interesē mācīties Vue), nedaudz node.js (ļoti neiedziļinoties, lietoju, lai sūtītu soketus turpu šurpu un DB (CRUD)), HTML(5) & Canvas, CSS3 - ir tas ko izmantoju. Nav problēmu arī zīmēt (PS, Inkscape). Nezinu, bet interesants šķiet arī C#, Python. Eksperts neesmu nevienā no šīm valodām vai jomā (IT). Projektu gatavu nav, esmu šo to uztaisījis, palaidis un aizmirsis. Laikam dizainiskā puse ir stiprākā - varu bīdīt pikseli šurpu turpu ilgi lidz kamer nav tā kā man patīk. Lieta tāda, ka nezinu kādā līmenī man ir zināšanas un kā pārbaudīt? Pats esmu ļoti paškritisks un liekas, ka maz ko saprotu, tanī pašā laikā, nav nekas tāds, ko būtu gribējis uztaisīt un neticis beigās galā. Freelance negribu, jo tad ir jāapvieno klienta apkalpošana, programēšana, patstāvīgais darbs un vēl pašam nav sajēga, kāda būs beigās kvalitāte. Varbūt ir kādas vadlīnijas pēc kurām vadīties, kad var vispār pretendēt uz kādu amatu kā front-end? Reāli dzīvē, ja ņem par piemēru kādu studentu - papīrs ir, tātad kaut ko vismaz zin, tad darba devējam rodas vismaz kādas domas. Varbūt vienkārši jāaizmirst par atalgotu IT darbu bez skolas. Vakances visas kā viena - JS, VUE, REACT, ANGULAR, PHP, CSS3, HTML5, GIT, NODEJS, Darbs komandā, spēja iekļauties termiņos. Reāli jāmāk visi framework'i, bibliotēkas un ir jābūt pieredzei komandā un ar GIT. Plus viņas tāpat ir kādas 5 pa gadu - liepājā un remote vēl mazāk. Varbūt kādam no darba devējiem ir saraksts ar intervijas jautājumiem? (Domāju citiem arī būtu interesanti) Domāju, ka strādājot iemācītos stipri ātrāk un arī interese būtu cita, dēļ tā, ka darbs "spiež" zināt. Jautājums ir (kā jums šķiet) vai ir reāli dabūt darbu (sākumā varbūt kafijas pienesējs :D), bez skolas un pieredzes. Kādi pretendenti nāk uz intervijām? Ir arī dzirdēts - fake it until you make it, jebkurā jomā. :D edit: Nemācijos IT nozarē, gribēju, bet vienkārši tajā brīdī tas nebija iespējams. Ja tēma nepareizā, tad lūdzu pārvietot uz Offtopic.
 15. var

  Grid iezīmēšana.

  Labdien, Esmu atdūries pret vienu jautājumu. Ir lauks, kas sastāv no 20x20 kvadrātiem un pārvietojoties...... EDIT: Tiku galā pats :)
×
×
 • Create New...