Jump to content
php.lv forumi

duncanf293

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About duncanf293

 • Rank
  Māceklis
 1. Domu laikam sapratu, bet dažas lietas jāprecizē. Vendor ielikšana atsevišķā mapē pati par sevi diez vai kaut ko dod. Tas ko tu laikam gribēji pateikt ir, ka "app-vendors" ir iekopēts konteinerā ar COPY iekš Dockerfile, nevis pieslēgts caur volume? Caur volume pieslēgts tikai "app", jeb development laikā maināmais source kods? Tas varētu tiešām būt efektīvi.
 2. Novēroju apmēram šādu uzvedību - ja neesmu kādas 5min refrešojis lapu, tad pēc pirmā refreša load time būs lēns, kādas 3-5 sekundes. Uzreiz pēc tam atkārtoti spiežot refresh, ir labāks load time, varbūt 1-2 sekundes. Ja atstāju mierā uz 5min vai ilgāk, tad pirmais refresh atkal aizņem 3-5 sekundes un atkārtoti refreši biški mazāk, bet tāpat ilgi. Ok, šī varbūt nav lielākā problēma pasaulē, bet tomēr diezgan kaitinoši. Šķiet specifiski MacOS, jo uzliekot uz produkcijas linux servera, ātrdarbības problēmas vairs nav.
 3. Diemžēl nekādu īpašu efektu no "delegated" mount tipa nejūtu
 4. Nē, nav mēģināts. Strādā? Tā nav īsti tāda informācija pie kuras tu nonāc tajā posmā, kad vēl tikai mācies pirmos soļus ar Docker. Pamēģināšu palietot "delegated" kādu brīdi. Third-party risinājumus 0.x versijas stadijā gan ne pārāk gribas lietot, bet paldies par ieteikumu.
 5. Hmm, lokālajā dev vidē faili nekad nebūs pa tiešo uz docker image... Tā kā faili tiek visu laiku laboti, rakstīti klāt jauni, dzēsti utt. Tad projekta mape vienmēr ir pieslēgta caur mounted volume. Tas variants ko Tu aprakstīji ir produkcijā, bet tur jau arī MacOS nekad nebūs.
 6. Sveiki, esmu sācis lietot Docker un nevaru nepamanīt, ka uz MacOS tas darbojas diezgan lēni. Vispārīgi saprotu tam iemeslus - MacOS un Windows vide nav linux - tur ir vajadzīga vēl viena smaga/lēna abstrakcija. Izskatās bēdīgi, jo jaunam Macbook Pro ar i9 procesoru vajag kādas 2 sekundes, lai apstrādātu vienu web requestu. Tur pat nenotiek nekas resursu intensīvs, nav pat savienošanās ar datubāzi. Tikai parasta skata renderēšana. Salīdzinājumam švakāks DELL laptops ar linux burtiski lido. Vai tam ir kāds reāls risinājums? Bieži dzirdu par to cik Docker ir labs, cik plaši to izmanto utt, bet nu kā tad to sūdu reāli izmantot ja sakarīgs ātrums ir tikai Linux vidē? Paldies!
 7. f***k, jā, paldies. Tā kā 80 automātiski ir exposed, tad baigi viegli aizmirst, ka 443 nav exposed.
 8. Palīgā, es nemāku Docker! Mēģinu lietot pieredzējušākiem docker lietotājiem iespējams pazīstamo jwilder/nginx-proxy (https://github.com/nginx-proxy/nginx-proxy) Mērķis ir standarta darbība - lokāli palaist nginx, kurš visu http trafiku uz porta 80 pārsūta uz https. Ar self-signed sertifikātu. Nginx konfigurācijas fails un self-signed sertifikāti visticamāk ir pareizi, jo, ja nelietoju nginx-proxy vispār nemaz un vienkārši pieslēdzu savu nginx pa taisno host mašīnas portiem 80 un 443 - tad viss strādā. Savukārt, ja mēģinu vēl priekšā pielikt šo nginx-proxy, tad browserī atpakaļ saņemu 502 Bad Gateway. It kā izdarīts viss, kas minēts dokumentācijā: 1. Kā environment mainīgie konteineram padoti VIRTUAL_HOST=mydomain.local, VIRTUAL_PROTO=https and VIRTUAL_PORT=443 2. Pašam nginx-proxy konteineram kā volume padota mape ar .crt un .key sertifikātiem Un tomēr ir tas 502 Bad Gateway. Nginx error logs ir uzlikts uz "debug" līmenī, bet tajā logā tāpat nekas neiekrīt. Neredzu papildus iespējas, kā debugot. Nginx config fails: server { listen 80; return 301 https://$host$request_uri; } server { listen 443 ssl; listen [::]:443 ssl ipv6only=on; ssl_certificate /etc/ssl/certs/nginx-selfsigned.crt; ssl_certificate_key /etc/ssl/private/nginx-selfsigned.key; error_log /var/www/storage/logs/nginx-error.log debug; # tukšs access_log /var/www/storage/logs/nginx-access.log; # tukšs # other things... } docker-compose.yml: version: '3' services: nginx: build: context: ../ dockerfile: ./docker/nginx/Dockerfile environment: - VIRTUAL_HOST=mydomain.local - VIRTUAL_PROTO=https - VIRTUAL_PORT=443 volumes: - ${BASE_PATH}/public:/var/www/public - ${BASE_PATH}/storage/logs/nginx-error.log:/var/www/storage/logs/nginx-error.log - ${BASE_PATH}/storage/logs/nginx-access.log:/var/www/storage/logs/nginx-access.log self-signed sertifikātu ģenerācijai lietotā komanda: openssl req -x509 -nodes -days 365 -newkey rsa:2048 -keyout /etc/ssl/private/nginx-selfsigned.key -out /etc/ssl/certs/nginx-selfsigned.crt -subj "/"
×
×
 • Create New...