Jump to content
php.lv forumi

ceļā uz ideālo jaunumu lapu


direktors

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

955 padaudz brīvas malas atstāj gan uz IE gan FF uz 1024x768.

es sev lapai liku, ja nemaldos ~980 vai 990..

 

bet nu tad vismaz skaidrs puslidz. tādu izmēru arī atstāšu. kaukur starpcitu lasiju, ka 800x600 iecienījuši vecāki ļaudis, jo tad burti lielāki un vieglāk lasīt esot.

Edited by direktors
Link to comment
Share on other sites

ceļā uz ideālo..

 

cik liela vērība jāpiegriež koda pareizībai/validācijai, es te uzmetu tagad galveno lapu lai novalidē, ar xhtml 1.1 dafigam kļūdas uzmeta, bet atstājot uz automātisko, tad ņem priekšā pēc html 4.0 un saka viss kārtībā. valīds.

 

tad nu censties ir vērts un labot lai viss ir ok, pēc xhtml1.1 pārbaudes?

Link to comment
Share on other sites

Nu pirmkārt kodu uzreiz raksta pareizi, lai vēlāk nav jālabo, lai tas tieši validētos (kaut kā muļķīgi skan)

Otrkārt,... kāda jēga validēt kodu vispirms ar vienu standartu, vēlāk ar otru un domāt - labot vai nelabot...

Link to comment
Share on other sites

Par tiem ekrāna platumiem.. Kādreiz izrēķināju precīzi pikseli pikselī un pie tā arī pieturos.

CSS kods, kas liek lapas saturam planēt ekrāna vidū.

Ja lapa būs 800x600 paredzēta, tad:

body {
	overflow: -moz-scrollbars-vertical;
	margin: 0px auto 0px auto;
	padding: 0px;
	font: 11px arial, sans-serif;
	width: 772px;
}

Ja 1024x768, tad:

body {
	overflow: -moz-scrollbars-vertical;
	margin: 0px auto 0px auto;
	padding: 0px;
	font: 11px arial, sans-serif;
	width: 996px;
}

Link to comment
Share on other sites

vēl viens jautājums šai tēmā.

 

lasot tutoriāļus par jaunumu lapas izveidi tur bieži tiek pieminēts, ka vajag/ieteicams izmantot klases. es puslīdz zinu, kas ir funkcijas, jo tās es lietojis esmu, bet par klasēm nav ne nojausmas. vai tas ir kas labāks? cik tas ir vajadzīgs? un varbūt zinat kādu labu adresi kur gudri apstāstīts par tām un kā lietot?

Link to comment
Share on other sites

vēl viens jautājums šai tēmā.

 

lasot tutoriāļus par jaunumu lapas izveidi tur bieži tiek pieminēts, ka vajag/ieteicams izmantot klases. es puslīdz zinu, kas ir funkcijas, jo tās es lietojis esmu, bet par klasēm nav ne nojausmas. vai tas ir kas labāks? cik tas ir vajadzīgs? un varbūt zinat kādu labu adresi kur gudri apstāstīts par tām un kā lietot?

 

Labākais ceļš uz ideālo jaunumu lapu, būtu paņemt jau esošu BLOG engini un tajā izmainīt visu, kas nepatīk. Vismaz katra izmaniīta rindiņa būs simts reizes vērtīgāka nekā ja uztaisīsi pats savu BLOGu...

 

Jo skatoties ka to ir citi ir taisījuši, mācīsies, kā daudzmaz šādas lietas tiek taisītas.

Gan, kā tiek veidotas DB, kā tās vadītas. Progrmēšanas stils utt...

Link to comment
Share on other sites

gatavus engine diezko nenesas prāts skriet ravēt. pašam gribas visu saprast.

 

manuāli labāk lasu apgūstu, ko jaunu.

 

Tici man ...kārtīgi pastudējot citu rakstītus kodus, var iemācītes krietni daudz vairāk nekā no manuāla. It īpaši, ja to ir rakstījuši cilvēki ar pieredzi.

 

Manuālis noder, lai paskatītos, ko dara attiecīga funkcija. Toties koda kontruēšanas veids, koda savstārpējā mijiedarbība nevienā manuāli nav aprakstīta.

 

:))

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...