Jump to content
php.lv forumi

LETA- PHP PROGRAMMĒTĀJU


Gundars

Recommended Posts

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nuuuu, ja tavi koderi redzees, ka tu no klientiem slauc 80%, tad cik ilgi buus jaagaida, kad koderi izdomaas taisiit pashi savu firmu? un kur tu dabusi vietaa darbiniekus?

es sadaliiju atbildiibu par normaalu peljnju, no kura kas vairaak atkariiigs. nevis ieguuto navaru..

Link to comment
Share on other sites

Nu ok. Taadaa gadiijumaa man skjiet ka, ja taisa ko nopietnaaku par parastu web lapeli, tad tas nav gluzhi pareizi. Buutiska noziime ir sisteemanaliitikjim, jo koderis ir koderis un var uztaisiit jebko, bet ne vienmeer iisti to ko klientam gribas.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau daudz maksā par atbildību, nevis par strādāšanu. Lai koderis saņemtu lielu algu, viņam jāprot strādāt ar tehnoloģiju, ar kuru citi nespēj. Nopietnā projektā daudz saņem projekta vadītājs, kurš atbild, ka klients ir apmierināts. Daudz var saņemt sistēmanalītiķis, kurš spēj apstrādāt klientu, kurš pats nezina, ko grib, un to novest līdz koderim. Ir jau arī redzēti testētāji, kas daudz saņem, bet tie ir īpaši testētāji.

Manas personīgās domas ir, ka php nav pateicīga tehnoloģija koderim, jo ir daudzi \m/ \m/, kuri nosit cenas un čakarē tirgu, bet lai nopietns php programmētājs sevi pierādītu, kā dārgu, viņam jābūt ar labām testētāja, sistēmanalītiķa un projektu vadītāja iemaņām.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau visi ir tik neapmierināti ar nenosaukto samaksu par darbu, tad, lai ievieš noteikumu -- nav alga ciparos, tēma tiek dzēsta. Un miers. Vai arī viss pa vecam un beidzam čīkstēt ;). Jāpiebilst, ka man arī tomēr patiktu, ja tos ciparus reizēm arī pieminētu.

 

Tika pieminēts "dārgais koders." Kā tas izpaužās? Tas ir cilvēks, kas var drukāt un drukāt? Man piemēram idejas aptrūkstas un es vienkārši sēžu ik pa laikam, jo nevar neko vienkārši uzrakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Tika pieminēts "dārgais koders." Kā tas izpaužās? Tas ir cilvēks, kas var drukāt un drukāt? Man piemēram idejas aptrūkstas un es vienkārši sēžu ik pa laikam, jo nevar neko vienkārši uzrakstīt.

Es zinu vienu koderi, kurš tiešām strādā, strādā un strādā. Tā jau labs programmētjs, tikai katru janvāri smagi saslimst ar visādām nekonkrētām slimībām no pārstrādāšanās.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau visi ir tik neapmierināti ar nenosaukto samaksu par darbu, tad, lai ievieš noteikumu -- nav alga ciparos, tēma tiek dzēsta. Un miers. Vai arī viss pa vecam un beidzam čīkstēt ;). Jāpiebilst, ka man arī tomēr patiktu, ja tos ciparus reizēm arī pieminētu.

 

UN ko dos cipars! Varu nosaukt ciparu no 250...un uz augšu, atkarībā no kodera peredzes prasmēm zināšanām, prasmes sevi pārdot, prasmes mani pārliecināt, ka ir tas, kas man vajadžīgs.

Ar koderi, aks ir uztisījis vienu divs lapas, viena saruna, ar koderi, kas ir piedalījies daudzmaz nopietnos projektos un ir papildus zināšanas par dauzām lietam cita saruna, cita cena.

 

 

Savukārt kada man jēga no kodera, kursh varbūt ir geniāls kodersis, bet viiņa gēnialitāte izpužas reizi mēnesī un pārējo laiku viņam ir jāelpo pakausī prasot kad būs kautkas izdarīts.

Link to comment
Share on other sites

Būtu vēlams zināt - jāstrādā uz vietas vai nē

Es, piemēram, labāk to stundu, kas jāpavada ceļā, paguļu.

 

Bez tam, šajos laikos ir Skype, MSN...

 

Darbs uz vietas un komandā. Negribās dzenāt darbiniekus vēl pa viņu mājvietām, lai kautko izdara. :))

Link to comment
Share on other sites

Ofisā ir daudz vieglāk iesākt kaut ko darīt. atnāc, uztaisi kafiju un strādā, a mājās "tad to, tad šito, tad vēl kko padarīšu, un tad gan sākšu.." man pietiek ar to ka nevelk ādu pār acīm, ja neesi pusdeviņos no rīta darbā un nedzen sešos vakarā mājās.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums cik no PHP coderiem pārzina OOP, Frameworkus,SQl , programēšanas pamatus,dokumentēšanu utt.

 

A man tāds jautājums, kā to draba devējs pārbauda? Dod testus kādus, kaut ko uzprogrammēt vai vienkārši parādīt kādus kodus?

Link to comment
Share on other sites

A man tāds jautājums, kā to draba devējs pārbauda? Dod testus kādus, kaut ko uzprogrammēt vai vienkārši parādīt kādus kodus?

 

Noprasa, kādi projekti, kādas tenoloģijas lietotās, kā notika projekta veidošanas process. Tad jau reāli redz, ko esi darījis. Var arī parādīt lai parāda kādus kodus, ir kur dod testus.

 

Pie tam, parasti jau stāsta tiešām ko ir darījuši, jo melot nav jēgas, Ja pastāstīsi, ka esi koderu "guru", bet pieņemot darbā redzēs, ka neko no a neproti, vai vinkārsas lietas nespēj atrisināt, tad attiecīgi pārbaudes laiks arī beidzās, ātrāk nekā gribētos:))

Link to comment
Share on other sites

katrs algā saņem tieši tik cik ir vienojies ar darba devēju.

un pat vienā uzņēmumā, diviem cilvēkiem kas dara vienu un to pašu, algas var krietni atšķirties. kā jūs to nesaprotat tā tač nav valsts iestāde, kur noteikts ar likumu, ka lūk šajā kabinetā sēdošajiem ir jāmaksā tik, bet šajā tik.

ja darba devējam tu iepatiksies, un ne tikai tevis veidotās lapas, bet arī tīri cilvēcīgi, tad arī tev būs normāla alga, bet ja ne tad tu vari būt kāds vien gribi super puper koders algā tik un tā saņemsi 200 Ls un tavs mīļākais portāls būs workinday.lv.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...