Jump to content
php.lv forumi

Padalos


e-remit

Recommended Posts

@codez man liekas viss šis pasākums apstāsies tajā brīdī, kad tu, visu pērkot caur SIA, pats personīgi būsi kļuvis par cilvēku bez ienākumiem/algas un arī bez īpašuma. It kā tu dzīvo mājā, bet tā nepieder tev. It kā brauc ar mašīnu, bet tā nepieder tev. Gribēsi bērniem drēbes nopirkt - tās atkal uz SIA pirksi? Galu galā kāds skauģis ievēros, ka tu brauc ar jaunu Mercedes un dzīvo trīs stāvu privātmājā, bet oficiāli saņem minimālo algu. Tad dabūsi uz kakla finanšu auditu un varēsi skaidroties ar iestādēm, kā tas viss darbojas un kāpēc tas ir likumīgi.

Īsāk sakot, man ir aizdomas, ka tu tās shēmas te saraksti sporta pēc, bet pats pēc tādām nedzīvo. Nu ja nu tomēr dzīvo, tad visi gaidam, kad ielūgsi mūs uz savu glauno Jūrmalas rezidenci un novadīsi prezentāciju, kā dzīvot ar šiku bez nodokļiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piemēram, veselības apdrošināšanu tādu, kādu piedāvā lielie uzņēmumi un kas varētu būt daļēja alternatīva valsts sociālās apdrošināšanas sistēmai, privāti nemaz nevar dabūt. Turklāt, minētā veselības apdrošināšana balstās uz principu, ka pacients maksā līdzmaksājumu, nevis pilno cenu (piemēram, diena slimnīcā ir 10 EUR, bet valsts slimnīcai samaksā 50 - 60 EUR), nemaz nerunājot par sarežģītākām procedūrām (operācija - 30 EUR vs. 300 - 3000 - N tūkst. EUR). Apdrošināšana izmaksā šo līdzmaksājumu.

Nākošā lieta ir slimības pabalsts un invaliditātes pabalsts. Piemēram, iet tāds SIA vadonis pa ielu, paslīd, nokrīt un uzkrīt uz pudeles, sagriežot plaukstu. Vai, brauc ar auto un viņā sānā ietriecas kāds cits auto, roka izšķīst pret bleķiem un darbnespēja uz pusgadu vai pat invaliditāte. Slimnīcu uzņemšanās ik dienas ir tamlīdzīgi pacienti. Tad izrādās, ka SIA vadonim nav nekādas apdrošināšanas, jo, kā jau teicu, kolektīvo apdrošināšanu tādam nedabūt. Labi, varbūt ir uzkrājošā pensija ar apdrošināšanu vai cita apdrošināšana, kas izmaksā 5k vai 10k. Sociālo iemaksu gadījumā cilvēks visu periodu saņem slimības naudu, kas līdzvērtīga algai.

SIA vadonim cita rūpe – māja viņam lieli izdevumi, auto prasa riepas, remontus un degviela. Nepaliek nauda priekš citiem, visu vajag sev! Sākas shēmu izvēršana. Vai nesamērīgi dārgo Jūrmalas māju īpašnieki būs labi sabiedrības locekļi, vai varbūt gluži otrādi - sūks no citiem, lai varētu kurināt to savu māju mitrā un aukstā kāpā un džipu laicīgi nomainīt, lai būtu priekšā kaimiņam?

Šobrīd notiek izmisīgas cīņas par to, lai saglabātu esošo veselības sistēmu. Cilvēki vienkārši nesaprot, ar ko riskē, nemaksājot nodokļus. Būtībā, tāpēc arī virzāmies tur, kur virzāmies. Tā vietā, lai maksātu nodokļus, iestātos partijā un rūpētos par savu valsti, cilvēki iekšēji cīnās ar pārliecības trūkumu un bezspēcībā nolaiž rokas.

Kas viegli nāk, tas viegli aiziet - būt savas valsts iedzīvotājam un pilsonim nav viegli, jā.

Link to comment
Share on other sites

Man vispār nebūtu žēl maksāt nodokļus:ja saiemā nesēdētu 100 purni, kuriem primārais ir plēsties savā starpā nevis plēsties par labklājību valstī. Ja policists reāli meklētu ļaundari, kurš nozaga manam bembim lampas nevis izrakstītu kvītis par neatļautu stāvēšanu

Edited by Kasspars
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mr.Key said:

Tas ir tik interesanti, ka tad, kad sabiedrība panākusi vēsturē vislabāko modeli, kā daudziem cilvēkiem dzīvot vienkopus un sadalīt kopējo labumu, sarodas tādi sabotieri.

Tikai ir diezgan liela korelācija starp to, cik Valsts ir kapitālistiska (cik mazi nodokļi) un valsts ekonomisko attīstību un tas ir tāpēc, ka cilvēka attīstības pamatā, ir motivācija. Un motivācija ir lielāka tad, ja tu saņem par savu darbu godīgu samaksu. Tieši tāpēc privātajā sektorā notiek strauja attīstība, cilvēki visu laiku cenšas izdomāt labākus produktus un servisus un mēģina to panākt par zemāku cenu, kamēr tādas sfēras, kurās ir praktiski valsts monopols, vai valsts dotācijas kropļo brīvo tirgu, nav attīstījušas gadu desmitiem, ja ne pat simtiem.
Ja šodien nebūtu, piemēram, valsts subsidēta nekvalitatīva obligāti uzspiesta izglītības sistēma, tad mums jau sen būtu daudz modernu privātskolu, kurās bērni mācās daudz efektīvāk un sasniedz daudz vairāk. Tas pats attiecas uz medicīnu, ceļiem, sabiedrisko kārtību u.c. sfērām.
Es šeit nerunāšu nemaz par morālo aspektu, ka nevienam nav tiesības citu fiziski aizskart, bet nodokļu vardarbīga izspiešana tiešā veidā pārkāpj neagrisivitātes paktu. Un tikai nesaki, ka mūsdienu tehnoloģijas neļauj visu organizēt tā, ka katrs maksā pats par tiem pakalpojumiem un produktiem, kurus vēlas izmantot.

3 hours ago, Mr.Key said:

Vieni, kas šo sistēmu izmanto ļaunprātīgi, un otri, kuri to nosauc par afēru.

Tur jau tā lieta, ka nav tādas tavas iedomātās sistēmas. Tie, kurus tu sauc par ļaunprātīgajiem izmantotājiem ir šīs sistēmas izveidotāji. Viņi ir tie, kas iekasē no visiem naudu un izmanto to savas varas un ietekmes stiprināšanai - tāda ir šīs sistēmas sāls un pati sistēma jau no sākta gala ir ļaunprātīga - ar varu atņemt citiem viņa darba augļus.

2 hours ago, Mr.Key said:

Dažs acīmredzot par normālu uzskata dzīvi kā Latīņamerikas vai dažās Āfrikas valstīs – kur jāpārvietojas bruņotā džipā un kur tie, kurus aplaupa vai nošauj skūteru bandas, nu tie ir tādi – paši vainīgi, ka tik neattapīgi. Katrs par sevi.

Venecuēlā un Kubā valda totāls sociālisms, bet tās Latīņamerikas valstis, kurās ir mazāki nodokļi un daudz kapitālistiskāka ekonomika, tomēr ir sakārtotākas un ekonomiski attīstītākas, piemēram, Čīle. Tas pats attiecas uz daudzām Āfrikas un Arābijas valstīm, kurās daudzās ir diezgan autoritāri režīmi un ne pārāk brīva tirgus ekonomika. Tāpat jāņem vērā arī, ka sen jau pierādīts, ka eksistē ļoti spēcīga korelācija starp rasi/ģenētiku un vidējo šīs populācijas IQ. Diemžēl vai mums par laimi ziemeļnieki tūkstošu gadu laikā ir atlasījuši genomu, kurš rada labāk plānojošus cilvēkus, jo bija jāplāno pārtikas iegūšana vismaz 1/2 gadam uz priekšu, ja ne pat vairāk, tāpēc arī tu redzēsi spēcīgākas attīstītākas ekonomikas tieši tur, kur dzīvo ziemeļnieki.
Starp citu mums jau te vēl nesen bija ekonomikas modelis, kurā nav katrs par sevi, bet visi kopā un tas noveda pie mūsu ekonomikas attīstības atpalicības par vismaz 30 gadiem. Daudz labāk ir tieši katrs par sevi, tad vismaz cilvēks zin, ka pats ir par sevi atbildīgs, pats sevi pilnveido, pats plāno savu nākotni un pats domā.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, codehighriga said:

@codez man liekas viss šis pasākums apstāsies tajā brīdī, kad tu, visu pērkot caur SIA, pats personīgi būsi kļuvis par cilvēku bez ienākumiem/algas un arī bez īpašuma. It kā tu dzīvo mājā, bet tā nepieder tev. It kā brauc ar mašīnu, bet tā nepieder tev. Gribēsi bērniem drēbes nopirkt - tās atkal uz SIA pirksi? Galu galā kāds skauģis ievēros, ka tu brauc ar jaunu Mercedes un dzīvo trīs stāvu privātmājā, bet oficiāli saņem minimālo algu. Tad dabūsi uz kakla finanšu auditu un varēsi skaidroties ar iestādēm, kā tas viss darbojas un kāpēc tas ir likumīgi.

Loģiski, ka viss tiek darīts likuma ietvaros. Māja pilnīgi likumīgi var piederēt juridiskai personai un tas ir pilnīgi normāli, izmanto to kā offisu, bet daļu par salīdzinoši simbolisku samaksu iznomā sev dzīvošanai, toties visu, kas saistīts ar mājas labiekārtošanu vari laist caur uzņēmumu.
Mašīnām pat pieņēma speciālu nodokli, kurš jāmaksā, ja negribi likt uzņēmuma mašīnā gps un atskaitīties. Bet šis nodoklis vienalga ir daudz, daudz izdevīgāks, nekā maksāt PVN+IN.
Es jau rakstīju, ka piemērā ar 5k eiro no ārzemju kompānijas, maksā kādus 2k sev no savas firmas par autortiesībām uz kodu, kuru tu radi un tev būs nepilni 2k privātas naudas, kuru tērēt drēbēm, pārtikai un citām lietām, kuras sarežģītāk legāli izlaist caur uzņēmumu. Savukārt 3k izmanto lielākām lietām, kuras legāli vari iegādāties uz uzņēmumu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mr.Key said:

Nākošā lieta ir slimības pabalsts un invaliditātes pabalsts. Piemēram, iet tāds SIA vadonis pa ielu, paslīd, nokrīt un uzkrīt uz pudeles, sagriežot plaukstu. Vai, brauc ar auto un viņā sānā ietriecas kāds cits auto, roka izšķīst pret bleķiem un darbnespēja uz pusgadu vai pat invaliditāte. Slimnīcu uzņemšanās ik dienas ir tamlīdzīgi pacienti. Tad izrādās, ka SIA vadonim nav nekādas apdrošināšanas, jo, kā jau teicu, kolektīvo apdrošināšanu tādam nedabūt. Labi, varbūt ir uzkrājošā pensija ar apdrošināšanu vai cita apdrošināšana, kas izmaksā 5k vai 10k. Sociālo iemaksu gadījumā cilvēks visu periodu saņem slimības naudu, kas līdzvērtīga algai.

Nav jau problēmu, ka kādam patīk šāda kolektīva sistēma, bet tā nedrīkst būt uzspiesta tiem, kas grib dzīvot savādāk. Tie, kurus neapmierina nekvalitatīvā Valsts izglītības un medicīnas sistēma. Kāda jēga man no ārsta, ja es bieži zinu par viņu vairāk, jo izrādās, ka es lasu pēdējo gadu pētījumus, bet viņš to nav darījis gadus 20 - es negribu maksāt šādai sistēmai ne centa.
 

2 hours ago, Mr.Key said:

SIA vadonim cita rūpe – māja viņam lieli izdevumi, auto prasa riepas, remontus un degviela. Nepaliek nauda priekš citiem, visu vajag sev! Sākas shēmu izvēršana. Vai nesamērīgi dārgo Jūrmalas māju īpašnieki būs labi sabiedrības locekļi, vai varbūt gluži otrādi - sūks no citiem, lai varētu kurināt to savu māju mitrā un aukstā kāpā un džipu laicīgi nomainīt, lai būtu priekšā kaimiņam?

Tirgus ekonomikas sabiedrībā, ja cilvēks var atļauties luksus preces, tas nozīmē, ka viņš ir radījis produktus un pakalpojumus, kuri ir citiem noderīgi un ir lētāki nekā konkurentiem. Ja nebūtu šo uzņēmēju, tu veļu mazgātu rokām, staigātu kājām un malku mežā cirstu ar cirvīti. Tieši pateicoties uzņēmējiem arī notiek sabiedrības labklājības izaugsme.

2 hours ago, Mr.Key said:

Šobrīd notiek izmisīgas cīņas par to, lai saglabātu esošo veselības sistēmu. Cilvēki vienkārši nesaprot, ar ko riskē, nemaksājot nodokļus. Būtībā, tāpēc arī virzāmies tur, kur virzāmies. Tā vietā, lai maksātu nodokļus, iestātos partijā un rūpētos par savu valsti, cilvēki iekšēji cīnās ar pārliecības trūkumu un bezspēcībā nolaiž rokas.

Priekš kam viņu saglabāt? Tas ir nekvalitatīvs un novecojis produkts. Man ir gadījies sastapties ar kvalitatīvu medicīnu tikai privātajās iestādēs. Pēdējās pāris saskarsmes ar valsts medicīnas sistēmu man neko vairāk kā "facepalm" sajūtu nav atstājušas. Te pat nav vērts pieminēt, ka ļoti lielu skaitu tā saukto "bezmaksas" manipulāciju var dabūt pēc 1/2 gada vai pat pēc gada. Ārsti nav ieinteresēti attīstīties, jo nav īstas konkurences, jo viss tiek dotēts, utt.

Tici man, sen jau ir pierādīts, ka lietas daudz efektīvāk strādā privātajā sektorā, bet pateicoties Valsts dotētajai medicīnai, privātā medicīna ir dārgāka, nekā tā būtu tīrā tirgus ekonomikā un regulāri to var atļauties tikai kā luksus pakalpojumu. Ja medicīnas sistēma pilnībā pārietu uz privāto medicīnu, tici man - visiem būtu labāk - daudz, daudz labāk. Tas ir kā salīdzinās Valsts organizētu veikalu (tādi bija Padomju Savienības sistēmā) ar mūsdienu tirdzniecības centru, kurā ir plaša izvēle un reālas tirgus cenas. Tieši tik vienkārši.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, codez said:

Kāda jēga man no ārsta, ja es bieži zinu par viņu vairāk, jo izrādās, ka es lasu pēdējo gadu pētījumus, bet viņš to nav darījis gadus 20 - es negribu maksāt šādai sistēmai ne centa.

māc šaubas, vai ārpus lielajām valsts slimnīcām ir pieejama augsta līmeņa medicīna. daļa labāko ārstu valstī vispār nav pieejami caur privāto medicīnu

pat publiski pieejamā informācija rāda, ka gandrīz jebkuras operācijas ārzemēs sākas tuvu pie sešciparu skaitļa

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ieleja said:

māc šaubas, vai ārpus lielajām valsts slimnīcām ir pieejama augsta līmeņa medicīna. daļa labāko ārstu valstī vispār nav pieejami caur privāto medicīnu

pat publiski pieejamā informācija rāda, ka gandrīz jebkuras operācijas ārzemēs sākas tuvu pie sešciparu skaitļa

Uz ātro:
http://www.klinika.lv/index.php/lv/izcenojumi
Mugurkaula operācija    1500.00-3500.00
Galvas smadzeņu audzēja operācija    1500.00-4500.00
Vācijā sirds vārstuļu operācijas: 15 - 20k
http://www.germanmedicine.net/en/pricesheart.html
Jāatceras, ka šādas dārgas operācija nevajag katram un tās vidēji uz vienu cilvēku izmaksā ļoti, ļoti maz un šo pārdali daudz efektīvāk var organizēt caur privāto apdrošināšanas sistēmu un galu galā, ir ļoti daudz labu cilvēku, kuri ir gatavi arī palīdzēt, bet - BRĪVPRĀTĪGI!

Tāpat arī Valsts slimnīcās ir iespēja nesubsidētām manipulācijām par attiecīgām tirgus cenām, kuras netiek subsidētas no nodokļu naudas. Problēma jau nav Valsts slimnīcas, problēma ir obligāti uzspiesta "veselības apdrošināšana" caur nodokļiem un tam ir vairāki lieli mīnusi:
- Nespēj izaugt daudz kvalitatīvāka privātā medicīna, jo nodokļus tev uzspiež obligātus, bet vairums privātie netiek pie valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanas.
- Līdz ar to maza konkurence, līdz ar to lēna attīstība, jo valsts daudzās medicīnas jomās ir monopolists pateicoties regulējumiem un uzspiestajām samaksām.
- Neefektīva finansu līdzekļu menidžēšana, jo neviens ne ar ko neatbild.
- Indivīdam nav finansiāla atbildība par savu veselību, jo viss tiek apmaksāts no kopējā katla. Ja tā nebūtu, cilvēki daudz vairāk sāktu domāt un saprastu, ka ar labu veselību var ietaupīt sev kaudzi naudas.

Tālāk, paņemsim medicīnas sfēru, kurā praktiski dominē privātie - tā ir zobārstniecība.
Ir pilns ar privātām klīnikām, kurās tev veiks visdažādākās modernākās ar zobiem saistītas operācijas, ieliks implantus, utt. un cenas ir salīdzinoši zemas, jo ir milzīga konkurence.
Tas pats notikts ar pārējo medicīnu, kad iznīks strādāt nespējīgā valsts medicīna.

Otra sfēra - ir asinsanalīzes.
Ja kāds ir bijis Gulbja laboratorijā, tad zinās, ka tur ir klientu serviss tāds kā bankā - vismaz gadus 20 priekšā Valsts medicīnas iestāžu servisam. Sākot, piemēram, ar tādām elementārām lietām kā rezultātu atsūtīšana caur e-pastu, izdrukājamiem numuriņiem gaidīšanai rindā (grūtniecēm atsevišķa rinda), utt.

Paņemsim par piemēru kā kapitālisms panāks to, ka medicīna būs praktiski par velti. Piemēram, CT izmeklējums ar ārsta slēdzienu pašlaik pie mums maksā ap 100 - 200 eur, Vācijā ap 500 eur. Pie mums vairāk kā pusi sastāda personāla izmaksas, Vācijā 80% sastāda personāla izmaksas. Pašlaik jau ir izstrādāti MI rīki, kuri spēj analizēt CT bildes un dažu sekunžu laikā ar daudzkārt lielāku precizitāti noteikt audzējus un citas saslimšanas un ar laiku tas tikai attīstīsies. Tieši privātie būs tie, kas pirmie ieviesīs šādas tehnoloģijas, jo viņiem mērķis būs nopelnīt, bet samazinot izmaksas 2 - 5 reizes, var attiecīgi samazināt cenu un palielināt peļņu. Valsts organizēta medicīna būs pēdējā, kas ieviesīs šādas tehnoloģijas, jo Valsts medicīna nav tāda posma, kur kāds domātu, kā es varu sniegt pēc iespējas vairāk pakalpojumu, pēc iespējas samazinot izmaksas - jo vienkārši nav tā, kurš būtu motivēts tā domāt.

Link to comment
Share on other sites

@codez ir bezjēdzīgi te kaut ko salīdzināt šādā veidā. Vismaz ārpus LV, un dažās kompānijās arī LV, gandrīz vienmēr līdzi nāk privātā veselības apdrošināšana klāt valsts sociālajam nodrošinājumam. Es humora pēc uzmetu aci savai apdrošināšanas lapai, visas operācijas + vēl kaudze, apnika pat lasīt, ko ieliki augstāk, man ar apdrošināšanu maksā tieši un precīzi $0. 

Tā Latvijā pat gribot īsti privātpersona nevar pati sev apdrošināšanu nopirkt... Nemaz nerunājot par atļaušanos.

Link to comment
Share on other sites

Nav pamata domāt, kāpēc lai medicīnas apdrošināšana caur kompāniju būti izteikti dārgāka, nekā pērkot individuāli. Izejot ātri cauri lielākajām LV apdrošināšanas kompānijām, visas piedāvā iegādāties to arī individuāli:
Piemēram, IF lapā pat ir liels sauklis: "Veselīgi domājošiem cilvēkiem tagad ir iespēja iegādāties veselības apdrošināšanu arī tad, ja to nenodrošina darba devējs."
https://www.if.lv/privatpersonam/apdrosinasana/veselibas-apdrosinasana

Savukārt indivīdam, kura veselība ir virs vidējā, ilgtermiņā pat izdevīgāk varētu būt individuāla apdrošināšana, jo apdrošināšanas maksa ilgtermiņā samazinās un apdrošināšanas izmaksas palielinās, ja tu neslimo un netērē izmaksas - līdzīgi kā šoferu civiltiesiskā samazinās, ja tu neizraisi avārijas.

Par 100 - 200 eiro gadā var nopirkt jau kaut kādas polises, kas šo to sedz pilnīgi un šo to daļēji. Par ap 1000 eiro jau var nopirkt ļoti advancētas starptautiski darbojošas veselības polises, kurās tiek segts "praktiski viss". Pieļauju, ka LV darbiniekiem vairāk būs tā 100 - 200 eiro polise, bet Fellony varētu būt 1000+ eur polise.
Protams, ka var tos 90 eiro mēnesī pierēķināt pie algas, bet tad tie ir arī jārēķina kā tikai 90 eiro un uz 5k fona tā tik vien arī ir.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mr.Key said:

Piemēram, veselības apdrošināšanu tādu, kādu piedāvā lielie uzņēmumi un kas varētu būt daļēja alternatīva valsts sociālās apdrošināšanas sistēmai, privāti nemaz nevar dabūt.

Intereses pēc, kāda tad ir tā apdrošināšana, ko it kā nevarot dabūt? Kā tā salīdzinās ar IF polisēm, ko codez ielinkoja?

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

@codehighriga Novērtēju savu laiku un gana daudz esmu izteicies ar domu aicināt domāt pašiem, sekot līdzi reālām lietām un, pats galvenais, novērtēt to, kas ir, nevis devalvēt esošo sabiedrības kārtību utopisku lozungu iespaidā. Piemēram, esmu lasījis par cilvēkiem, kas nav vakcinējuši bērnus, jo kaut kur salasījušies par medicīnas biznesa sazvērestību utml. muļķības. Šeit notiek tas pats.

Ja pavisam īsi: Nenovēlu saprast, cik muļķīgi ir nemaksāt algas nodokļus un neuzrādīt ienākumus. Par codez muļķībām pat nav vērts runāt, neviena nopietna banka nedos kredītu 2,5k mēnesī SIA vientulis vadonim bez soc. iemaksu vēstures, patiesībā SIA vientulis gadījumā pat ar iemaksām būs par maz.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mr.Key said:

Ja pavisam īsi: Nenovēlu saprast, cik muļķīgi ir nemaksāt algas nodokļus un neuzrādīt ienākumus. 

 

Neviens jau tev to neliedz būt mazohistam, tikai vecumdienās nesūdzies, ka dzīve slikta, jo vienmēr esi gaidījis, ka citi izdomās tavā vietā kā tev labāk dzīvot, bet izrādās ka beigās esi tikai slaukts, jo neesi gribējis domāt. Savukārt neviens šeit nerunā par ienākumu neuzrādīšanu - visi ienākumi tiek pilnīgi legāli uzrādīti, tikai organizēti tā, ka tev paliek 5k, nevis 2k.
Bet ja tev šķiet, ka maksājot algas nodokli tā nauda tiek efektīvāk pārvaldīta, nekā, ja tu pats pa tiešo maksātu pakalpojuma sniedzējiem, tad tu, maigi sakot, esi naivs vai arī atrodies pozīcijā, kurā gūsti ievērojamu personīgo labumu no citu nodokļu maksātāju naudas.
Un tas, ko es stāstu, nav aicinājums būt negodīgam vai amorālam. Bet tieši pretēji, ļauj tev godīgi saņem to, ko esi nopelnījis un pašam izvēlēties, kur to tērēt. Kāpēc kāds domā, ka valsts veselības apdrošināšanas programma ir visiem derīga? Varbūt es gribu bieži braukt komandējumos un man vajag starptautisku apdrošināšanas polisi, kas der arī citās valstīs. Varbūt man ir ģenētiski predisponētas iespējas saslimt ar slimībām, kuru regulāra diagnostika un ārstēšana nav pieejam Latvijā un atkal vajag citu - dārgāku polisi. Varbūt es dzīvoju veselīgu dzīvesveidu un man izdevīgi ir ņemt pavisam vienkāršu polisi un daudz retāko saslimšanu gadījuma visu apmaksāt pašam, pie tam tur, kur es pats gribu, nevis tur, kur vēl nav beigušās valsts kvotas vai rinda ir 6 mēneši.
Savukārt, ja tu gribi izmantot neefektīvo valsts medicīnas un pabalstu sistēmu - lūdzu - izmanto, man pret to nekas nav, bet nekādā gadījumā neuzspiedz to citiem.
 

55 minutes ago, Mr.Key said:

Par codez muļķībām pat nav vērts runāt, neviena nopietna banka nedos kredītu 2,5k mēnesī SIA vientulis vadonim bez soc. iemaksu vēstures, patiesībā SIA vientulis gadījumā pat ar iemaksām būs par maz.

Pasaki godīgi, ar cik banku menidžeriem esi runāji par hipotekāro kredītu?
Atkārtoju vēlreiz variantu šim piedāvājumam - SIA saņem 5,2k no ārzemju kompānijas. 3,2 tērē lielos pirkumos (māja, zeme, mašīna, komandējumi, veselības apdrošināšana, utt.) kā juridiska persona, daļa no tēriņiem ir atskaitāmi no PVN un tā kā ieņēmumi ir no ārzemēm, tad dēļ PVN 0 likmes tu saņem vēl PVN atmaksa, kas no tiem 3,2k var sastādīt pat ap 600 eur. Attiecīgi atlikušos 2k + 600 eur PVN atmaksu izmaksā sev kā autoratlīdzību + minimālo algu, ja ir apsvērumi, kāpēc vajag. Uz rokas saņem (2,6k mīnuss 14%-17% [atkarībā no tā kā formē attaisnotos izdevumus, kuri nav jāpamato pie autoratlīdzības]).
Tālāk vairāki varianti:
1) Ar kredītu - 150k mājai kredīts uz 20 gadiem, ikmēneša maksājums ir 670 eur, kuru tu bez problēmām vari garantēt pats, jo tev bankā ir reāli ienākumi ap 2+k (kā autoratlīdzība). Esmu pats personīgi runājis ar bankas menedžeri un regulāri autoratlīdzības maksājumi der kā apstiprinājums, ka esi maksātspējīgs. Saprotams, ka kredītu ņem uz juridiskās personas vārda un attiecīgi māju(offisu) pērc vai būvē uz juridiskās personas vārda. Un, paņem kredītu uz 20 gadiem, bet atmaksā 5 gados. Plus, ja kādreiz apniks dzīvot mājā, tev šo māju būs daudz izdevīgāk apsaimniekot kā juridiskai personai, vēl jo vairāk, ja izīrētājs arī būs tāda pati juridiska persona PVN maksātājs.
2) Bez kredīta. Ja tu vari atlikt 3k katru mēnesi, tev pēc 3 gadiem ir 108k, bet pēc 4 gadi 144k, kas ir pietiekami, lai kaut ko uzbūvētu vai nopirktu. Ar 2018. gadu stājas spēkā likums, kas, pretēji iepriekšējajai situācijai, ļaus uzkrāt uzņēmuma liekos līdzekļus vairāk kā gada apmēra, nesamaksājot par tiem lieku UIN. Attiecīgi krāj savā uzņēmumā, cik ilgi vajag. Pie tam, ja pēkšņi izdomā, ka tev māju nevajag, bet 3 gados esi sakrājis 100k, vari mierīgi iet no darba prom, jo tev 5-10 gadiem iztikas līdzekļi ir un pamēģināt kādu savu stārtapu.

 

 

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...