Jump to content
php.lv forumi

Izglītība / darbs


sandis_m

Recommended Posts

sand2s. Ja nu ir zudusi motivācija, es dzīvoju reāli 542 istabiņā, kojās - jā vienās mēs dzīvojam. Ja nav kojās PC vai kas tāds, ir man viens te pavecs, pats vēl nesen uz viņa programmēju utml. darbojas viss kas vaidzīgs, vari nākt pie manis augšā, izdomāsim ko abi varam padarīt, for fun vienkārši, izrunāties pa dzīvi vai kas tev tur ir, reāli saņem savas olas rokā un viss :)

 

i-nets man gan ir tikai viens, bet tam ir lokāls domāts :)

 

Nē, nē.... tādā ziņā ir ok. Viss aprīkojums ir - 2 stacionārie datori. Win un Linux, Tele2 mob. internets, hostingi, VPS. Darbs. Bet paldies anyway. Ja kādreiz mani satiec vari kaut ko iemuldēt par šito topicu.

 

Bet ir, es pat nezinu vairāk par mācībām saistīta lieta, ka es nevaru pavilkt. Bieži aizguļos un izdomāju vispār neiet uz skolu. Ne jau es pie PC pa to laiku sēžu, bet reāli guļu. Un vienkārši tāda doma, skola bye bye un strādāt. Bet tas radītu, pirmkārt, sašutumu un garas morāles no vecāku puses, otrkārt, man droši vien, vēlāk nāktos to nožēlot.

 

Dzinējspēks pieklusis. Varbūt kāds grib minēt kādu skarbāku iemeslu, kurš man palīdzētu saprast, kas ir jādara.

 

 

 

(*Prizmā šodien -25% visiem dzeramajiem bija . Un Cēsu Premium ir baigi labs :) )

Edited by sand2s
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aizej offline iemuldi ar kursabiedriem turpat kojās, sagrupējieties un viens otru pavelciet uz priekšu. Gan bakalaura, gan maģistra grādu es būtībā ieguvu pateicoties motivācijai no kursabiedriem, kuri neļāva atslābt un atmest ar roku. Reizi pa reizei es arī viņus pavilku līdzi un tikām līdz galam visi.

Link to comment
Share on other sites

Aizej offline iemuldi ar kursabiedriem turpat kojās, sagrupējieties un viens otru pavelciet uz priekšu. Gan bakalaura, gan maģistra grādu es būtībā ieguvu pateicoties motivācijai no kursabiedriem, kuri neļāva atslābt un atmest ar roku. Reizi pa reizei es arī viņus pavilku līdzi un tikām līdz galam visi.

 

Paldies, starp citu, laba ideja. Par šo nebiju iedomājies, pielipis pie ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Codez, nē, par izglītību es neuzskatu tikai to papīrīti, iepriekš rakstītajā es pat norādīju, ka izglītībā ir arī ieguvums, ja mācas ne tikai papīrīša dēļ. Skola nav alternatīva, ja Tev nav nojausmas ko īsti Tu gribi, ja nezini ko gribi, tad nezināsi kādā skolā iet un ko mācīties, kā jau norādīju mācību laikā būs jāizdara izvēle arī - izvēles priekšmeti un arī kādos obligātajos priekšmetos izglītot sevi pastiprināti, ja nezini ko gribi, tad neko no šī nevarēsi pareizi izvēlēties un tad patiešām mācības būs izšķiests laiks, ja, piemēram, aiziesi studēt datorzinības, bet vēlāk izdomāsi, ka būvniecība ir tuvāka.

 

Es saprotu kāpēc ir radušās tādas ilūzijas, ka skolās neko nevar iemācīties. Es ļoti labi atceros kā mūsu datorzinību studenti mācēja norakstīt laboratorijas darbus un es runāju nevis par ķīmiju vai fiziku, bet tieši par programmēšanu. Kā Tu vari kaut ko iemācīties, ja mācies par programmētāju un visu, kas saistīts ar programmēšanu, noraksti, nevis taisi pats? Tad visi klaigā ka skolā neko viņiem neiemācīja. Tad jājautā, kā studentam var kaut ko iemācīt, ja viņš pats negrib mācīties? Jā, izglītība nav mums ideāla, bet, ja nav vēlmes mācīties, tad taisi izglītību cik labu vien spēj, vienalga neiemācīsi to, kas nemācās.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

sand2s man ir tādi pati problēma būtībā, ļoti mocos un cīnos, bet centies atrast kādu iemeslu, lai varētu katru rītu vismaz pacensties. Es līdz 3 kursam to nebiju atradis, un to atradu tikai pirms nedēļas. Tā teikt labāk vēlu nekā nekad.

Ja nu, kas droši vecīt vari nākt ciemos, es reāli nekožu, kaut vai ar aliņu, parunāt, ja nu galīgi sūdīgi :D Ir bijusi līdzīga situācija kā tev, tici man, zinu kā tas RTK notiek :D

Link to comment
Share on other sites

sand2s man ir tādi pati problēma būtībā, ļoti mocos un cīnos, bet centies atrast kādu iemeslu, lai varētu katru rītu vismaz pacensties. Es līdz 3 kursam to nebiju atradis, un to atradu tikai pirms nedēļas. Tā teikt labāk vēlu nekā nekad.

Ja nu, kas droši vecīt vari nākt ciemos, es reāli nekožu, kaut vai ar aliņu, parunāt, ja nu galīgi sūdīgi :D Ir bijusi līdzīga situācija kā tev, tici man, zinu kā tas RTK notiek :D

 

Vismaz neesmu vienīgais ar slinkuma simptomiem.

 

Tikai nesaki, ka tu arī izbaudi Prizmas alkaša -25% atlaides priekus šovakar? :D

Link to comment
Share on other sites

 

Vismaz neesmu vienīgais ar slinkuma simptomiem.

 

Tikai nesaki, ka tu arī izbaudi Prizmas alkaša -25% atlaides priekus šovakar? :D

 

 

Nē, nē. To nometu, tas bija pirmasi no saņemšanās punktiem. Ieteiktu mēģināt to darīt :D

Katrā ziņā skolu nepamet točna, ja kas nāc augšā - punkts!

Link to comment
Share on other sites

Sandi un Kemi, uzaiciniet mani Skype.

 

$name = MANS_VARDS; // Aizstajam.
$surname = MANS_UZVARDS; // Aizstajam.

$nickname = strtolower("$name.$surname");

 

P.S. Šitā māžošanās ir pret nevēlemiem kontaktiem (botiem & nūbiem, kas man prasa palīdzību par PHP). :D

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, darba devējiem šobrīd ir grūti, pat neiespējami atrast speciālistus ar oficiālo algu uz rokas 1000 Ls. Protams, jābūt arī attiecīgam speciālistam, lai tādu algu saņemtu.

 

+Kaklz, arī es pēdējos kursus pabeidzu pateicoties kursabiedru spiedienam. Tas ir tāds moments, kad daudziem iestājas tāda žēlabaina šļūkšanas fāze. Bet ja jau esi ticis tik tālu, ka esi zināmu laiku pavadījis, joma interesē un acīmredzot problēma ir tikai mazliet neskaidras vīzijas, saņemies, neskaties uz sāniem un dodies uz finišu... nepērc muļķīgus stila žurnālus, neskaties debilus šovus un kraties nost no citiem informatīvajiem surogātie, kas piedrazo tavu apziņu.

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, darba devējiem šobrīd ir grūti, pat neiespējami atrast speciālistus ar oficiālo algu uz rokas 1000 Ls. Protams, jābūt arī attiecīgam speciālistam, lai tādu algu saņemtu.

 

Tas ir loģiski, tāpēc, ka, nekur citur kā IT jomā, konkurence ir tik globāla un nav lokāli piesaistīta noteiktam reģionam. Labo speciālistu vidū vietējiem ir jārēķinās, ka laba speciālista sākumalga Silikona ielejā ir 4-5k Ls/mēn (nemaz nerunāsim par algām, kas ir, ja parādi uzņēmumā savu vērtību) uz rokas, Rietumeiropā 2-3KLs/ mēn. uz rokas. Savukārt pats darbinieks bieži var atrasties attālināti - tepat Latvijā, vai, ja salīdzinām ar Silikona ieleju, tad 5k + opcijas + veslības apdrošināšana + kaudze bonusu pret 1k, ir grūti atsverams disbalanss. Es pats personīgi pazīstu 4 programmētājus, kuri strādā kādā no Silikona ielejas kompānijām.

Link to comment
Share on other sites

Nenoliegšu, bet vai neesi pārāk fokusējies uz galēji labiem piemēriem un kāpēc tad tu pats nestrādā Silikona ielejā? Vai tu vari dabūt kaut vai to pašu darbu pa 1kLs tepat?

 

Dzīves dārdzības ziņā R-Eiropas alga 2-3KLs būtu samērojama ar LV 1-2KLs, kas ir ļoti reāli, principā arī vairāk, bet tas vairāk jau ir par enterprise tipa risinājumiem, kas nav mājas datorā uzinstalēts php un skripti ar @ priekšā. Respektīvi, lai gūtu pieredzi, vispirms ir jādabū darbs, bet lai dabūtu darbu, vispirms jādabū izglītība. Tad, kad esi apritē, tad Tevis minētie varianti ir sasniedzami. Šīs tēmas ietvaros, es ļooooti šaubos, ka tādu atalgojumu saņems puika ar nepabeigtu vidējo izglītību un/vai kā pirmo darbu uzreiz, bez CV. Ja ir izglītība, ir karjeras bāze, tad ir pamats runāt par Tevis minētajiem cipariem, bet, atkārtošos, bez būšanas apritē tā nekur uzreiz nevar ielekt Tevis minētajās pozīcijās. Jeb, Tu to pasniedz kā zīmējumā pa kreisi AleksejsZ ilustrācijā. Realitātē tas var izskatīties kā zīmējumā pa labi.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Nenoliegšu, bet vai neesi pārāk fokusējies uz galēji labiem piemēriem un kāpēc tad tu pats nestrādā Silikona ielejā?

Es domāju, ka, ja es to apņemtos, es varētu diezgan viegli tikt kādā lielā (pat lielākajā) ASV korporācijā, kurā izmanto tās tehnoloģijas, kuras es pārzinu - PHP, mysql, memcached, python, ...

Link to comment
Share on other sites

1) Pieredzi iegūst nevis darbā, bet strādājot.

 

2) codez, ja nemaldos, nestrādā nevis tāpēc, ka Silikona ielejā viņu negrib, bet tāpēc, ka viņš nekur negrib strādāt, jo ir aizņemts ar saviem projektiem. define('strādāt', 'veikt darbu priekš kāda cita ne sevis');

Link to comment
Share on other sites

Vai vari ielikt kādu autoritatīvu linku, kurā būtu aprakstīts viens keiss vai vismaz norādes par tāda iespējamību, kur, kā Tu raksti, ar šīm zināšanām cilvēki ieiet pa vārtiņiem Silikona ielejā un tiek mīļi pielikti pie sākumalgas 4-5k Ls?

 

Kavacky, lūdzu, apraksti gadījumu, kad strādājot priekš sevis, tu saņem no citiem cilvēkiem par to naudu. Kāda ir atšķirība, vai strādā priekš cita tā, ka strādā kompānijā, vai tā, ka mēģini mājās, sēžot četrās sienās, uzminēt, ko kādam citam varētu vajadzēt un tāpēc vienatnē mēģini uzražot produktu, kuru citi pirks/abonēs/lietos? Vienatnē uzcept web projektu laikā, kad tirgū katru dienu dzimst spēcīgi projekti, kas ir daudzu cilvēku komandas darbs? Unreal...

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Vai vari ielikt kādu autoritatīvu linku, kurā būtu aprakstīts viens keiss vai vismaz norādes par tāda iespējamību, kur, kā Tu raksti, ar šīm zināšanām cilvēki ieiet pa vārtiņiem Silikona ielejā un tiek mīļi pielikti pie sākumalgas 4-5k Ls?

Links nebūs, bet varu pateikt, ka man pazīstams cilvēks tikko sāka strādāt vienā Silikona ielejas kompānijā un viņa pirmā alga bija tieši 5kLs/mēn, bet tā kā tas ir daudzsološs un augošs startups, tad opcijas, ko viņš saņem var beigās izrādīties daudz reizes lielākas par algu. Viņam gan šķiet bija it bakalaurs LU. Man, piemēram, nav nekādas oficiālis IT izglītības, tāpēc varam uztaisīt derības - es 3-4 mēnešu laikā tikšu strādāt kādā lielā ASV korporācijā, piemēram, Facebook, par programmētāju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...