Jump to content
php.lv forumi

Freelanceri atsaucieties


Uldis

Recommended Posts

Uldis. To freelancer saitu studijā, cik esmu skatījies, visos normālos vismaz kaut cik ir jāmaksā subscriptions. Nīdētājiem kas saka, ka indieši visu izķer, nav tiesa. Ha, pāris dienas atpakaļ ieripoja mails no viena UK klienta par php darbu izpildi, skatīsim tuvāk, bet nu reāli ja jau tev pat paši viņi atrod, kāda vaina, un reāli who cares, kas tev maksā. Latvieši nemaksā, un tie krutie džeki, kas paši strādā zem citu dupšiem, ņemās ar lieliem klientiem, piem patstāvīgām un lielām zivīm, kā arī ārzemju projekti, so, īpaša nojēga par zemākas klases biznesa lietām, nav diezko skaidra, cik tik izlasīti pāris viedokļi forumā. :)

 

Pirmais jau kas, ir jāsaka, ka ārzemnieki ir gatavi maksāt, retums no viņiem ir skopi, nu sorry, pabraukājot apkārt pa pasauli, esmu tieši izpētījis citu zemju iemītnieku velmes, paradumus, dzīves līmeni, utt.... viņiem tie 30 - 100 zaļie ir sīkums, ja vēl tas ir kāds saits, porjekts, viņi to naudu atpelna dienas laikā ar visiem tiem googles adiem, utt... nerunājot, ja vēl paši strādā pa pārdesmit kātiem gadā, so viņi maksā un mēs strādājam.

 

Nu pa šo laiku ir kādi kopā 10 projekti nobīdīti nelatviešiem. Nesūdzos.Bet pārsvarā klientu masa vienmērīga ar nemaksātāju iezīmēm.

 

Vairāk patreiz sanāk tieši savus pakalpojumus piedāvāt lai cik tas jocīgi nebūtu, bet saviem konkurentiem :D dažādam web aģentūrām, dizainu katoriem, utt... tā ir gandrīz puse no maniem darbiem.

 

Bija laiks, kad domāju mest šo visu pie malas, bet padomāju, ka tomēr patreiz ir labāk pašam strādāt, izveidots mini SIA un lietas iet uz priekšu ok. Īpaši arī nekur nereklamējos, darbi runā paši. Vadu arī sev uzticamus cilvēkus, kaut ko outsourseju, utt....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

man vienigi jautajums - kaadam iesaaceejam jaabuut, lai shaadi 30..100usd projekti buutu mega interesanti, izglitojoshi, vai aka tur Uldis teica..

 

Es students būdams ar tādiem arī esmu darbojies (ap 2002-2003. gadu: https://www.scriptlance.com/cgi-bin/freelancers/feedback.cgi?p=3a3 ). Tajos laikos PHP vakances uz katra stūra nemētājās, arī ekonomiskā situācija bija stipri cita. Dzīvot kojās un šad tad kādu tādu projektu fiksi uzcept, lai nopelnītu alum & uzkodām nav nekāda vaina. Manā gadījumā tā bija arī visai laba iespēja iegūt pieredzi ar ārzemju pasūtītājiem, bik attīstīt savas komunikācijas prasmes un piestrādāt pie darba motivācijas, ja neviens nestāv aiz muguras ar pātagu. Šobrīd man šāda veida izklaide vairs nav aktuāla, neskatos virsū arī uz blakus-projektiem ar 10x lielākām summām. To mierīgi var uztvert kā kaut kādu personīgās izaugsmes posmu, nekā slikta tur nav.

Link to comment
Share on other sites

kasperich pats saprati ko sarakstīji? Ļoti slikti, ka tu izdari kaut kādus pieņēmumus balstoties uz svaigu gaisu un visus tikai noliec - es viennozīmīgi pie šāda vadītāja negribētu strādāt ne dienu. Un kāpēc tev šķiet, ka ir jāgaida 2 nedēļas, lai atkal nopelnītu 30? Es domāju, ka 3 projekti $100 vērtībā un 2 $30 vērtībā ir diezgan normāls sasniegums priekš 2 nedēļu darba, ja ņem vērā, ka freelanceros vispirms ir jāiegūst kāda reputācija, lai varētu pelnīt lielo piķi. Un lūdzu vēlreiz izlasi pirmo postu, lai saprastu par ko iet runa. Patīk citus pazemot vai par citiem smieties? Pastāsti ko pats māki un ko savā dzīvē esi sasniedzis, ja neskaita lēta darba spēka izmantošanu savām vajadzībām? Bez aizvainojumiem, bet šķiet esi diezgan uzpūtīgs cilvēks, kas spēj tikai nodirst kādu, kas domā savādāk kā tu. Žēl!

 

P.S.

Un kāpēc tu domā, ka programmētājam būtu tev jālaiza zoles par 1K mēnesī? Es domāju, ka to tev pateiks arī citi koderi,kas šeit apgrozās,ka par štuku var mierīgi strādāt uz nepilnu slodzi un darīt tikai to kas patīk - tāpat tas nenozīmē, ka netiek nodrošināta kvalitāte, jo viss balstīts uz atsauksmēm un padarīto darbu kvalitātes. Respektīvi ja būsu indietis, kas pāris stundas pačikās un neko neizdarīs, tad dabūsi sliktu atsauksmi un neviens ar tevi vairs nesasiesies. Starp citu daudzi indusi ir daudz spējīgāki par daļu mūsu "programmētājiem".

Link to comment
Share on other sites

kasperich pats saprati ko sarakstīji? Ļoti slikti, ka tu izdari kaut kādus pieņēmumus balstoties uz svaigu gaisu un visus tikai noliec - es viennozīmīgi pie šāda vadītāja negribētu strādāt ne dienu. Un kāpēc tev šķiet, ka ir jāgaida 2 nedēļas, lai atkal nopelnītu 30? Es domāju, ka 3 projekti $100 vērtībā un 2 $30 vērtībā ir diezgan normāls sasniegums priekš 2 nedēļu darba, ja ņem vērā, ka freelanceros vispirms ir jāiegūst kāda reputācija, lai varētu pelnīt lielo piķi. Un lūdzu vēlreiz izlasi pirmo postu, lai saprastu par ko iet runa. Patīk citus pazemot vai par citiem smieties? Pastāsti ko pats māki un ko savā dzīvē esi sasniedzis, ja neskaita lēta darba spēka izmantošanu savām vajadzībām? Bez aizvainojumiem, bet šķiet esi diezgan uzpūtīgs cilvēks, kas spēj tikai nodirst kādu, kas domā savādāk kā tu. Žēl!

 

P.S.

Un kāpēc tu domā, ka programmētājam būtu tev jālaiza zoles par 1K mēnesī? Es domāju, ka to tev pateiks arī citi koderi,kas šeit apgrozās,ka par štuku var mierīgi strādāt uz nepilnu slodzi un darīt tikai to kas patīk - tāpat tas nenozīmē, ka netiek nodrošināta kvalitāte, jo viss balstīts uz atsauksmēm un padarīto darbu kvalitātes. Respektīvi ja būsu indietis, kas pāris stundas pačikās un neko neizdarīs, tad dabūsi sliktu atsauksmi un neviens ar tevi vairs nesasiesies. Starp citu daudzi indusi ir daudz spējīgāki par daļu mūsu "programmētājiem".

 

 

 

redz, interesanti sanaak..

Tu par mani izdari daudz plashaakus secinaajumus, zinot daudz [veel] mazaak..

Tu pat nemaaki savas domas pusliidz civilizeeti noformuleet savaa dzimtajaa [!!!] valodaa.

Tu esi par slinku un dumju, lai paskatiitu manu piedaavaajumu 3 teemas zeemaak.

Tu esi nopelniijis 300usd [varbuut] 2 nedeelju laikaa, bet, kad es piedaavaaju 2K [stabili] meenesii, sauc to par 'pa leeto', u.t.t.

kaut kaa.. neiet kopaa.. :)

Link to comment
Share on other sites

Te jau dažas tēmas zemāk bija viens līdzīgs topiks,tikai ar to atšķirību,ka tā autors atšķirībā no Kaspich bija nedaudz izbrīnīts,ka neatrodas neviens,kurš vēlētos pie viņa strādāt.Varbūt vajag vienkārši sludinājumu likt ss.lv un visi būs apmierināti.Nebūs arī ne par ko jābrīnās :) Kas attiecas uz freelancer.com,tad pašam arī ir nācies tur pacīnīties,bet tā ir tīrākā laimes spēle,kur nekad nav iespējams zināt,kāds būs klients.Tu vari uzrakstīt prasmes,piedāvāt demo,nolikt kaut vai gatavu projektu priekšā,bet atnāks induss,un piedziedās pilnas ausis ar saviem 50$.Rezultātā izčakarēts laiks,un pēc nedēļas jauna izsole,jau ar citām prasībām.Pats ar svaigu profilu bez feedbackiem aktīvi solīju nepilnu mēnesi mazos projektus(30-250$),un gandrīz visi tika zaudēti dēļ kārtējā zemākās cenas solītāja ar 50 feikām atsauksmēm.Tad parādījās viens klients ar šauri specifiskām projekta prasībām,kuru šie īpaši nesolīja,un tajā pašā vakarā 300$ projekts bija sarunāts + piedāvāja papildus haltūriņas.Tāpat nedaudz paeksperimentēju arī iekš vworker.com(bijušais rentacoder),un tur pasūtītāji izskatījās jau sakarīgāki-vismaz atbildēja uz pieteikumu,kā arī mācēja skaidrāk noformulēt prasības.Reitingu gan nav izdevies iegūt,jo kaut ko azarta pēc nosolu labi ja reizi mēnesī.Bet nav tik bezcerīgi kā te daži izsakās.Vajag pašiem specializēties uz kaut ko noteiktu,nevis ķert katru projektu,un gan jau panākumi neizpaliks.Skatos ka ir daži no lv,kas diezgan aktīvi viņos ņemas,un ir ar labu reitingu un atsauksmēm.

Edited by 404
Link to comment
Share on other sites

nee, mani shaadas lietas nepaarsteidz. :)

mani gan nedzudz paarsteidz atseviskju cilveeku grupu attaalinaata reaalaas pasaules uztvere un absoluuti infantiilais skats uz lietaam, bet.. sajeega naaks ar laiku/vecumu. nu, ja neatnaaks, veel peec kaada laika atnaaks vecuma marazms :)

man tikai jautaajums - ja juus visi ciitiigi par 'projektiem' lepni devejiet 30..100usd 'darbus', tad kaa lai sauc 10..100K pusgada/gada, vairaaku izstraadaataaju aplikaacijas? es, protams, taadaam pat tuvumaa neesmu staaveejis, bet.. intereses peec..

30..100usd = PROJEKTS

1000..10000usd =

10000..100000usd =

>100K =

ir kaut kaads sadaliijums? :)

Link to comment
Share on other sites

No pieredzes, tādi, kā kaspich zin arī to, cik ātri ir pareizi strādāt! Pateiksi, ka forma jātaisa nedēļu, tev stāstīs, ka cilvēki aiz vārtiem rindā stāv ulūdzas, lai viņa dažās stundās uztaisīto super formu pieņem un vēl paši piemaksās par iespēju pamācīties.

 

Un tad nu sanāk izvēle - labi pacenšoties, dabūt darbu, kur par to pateiks paldies un būs priecīgi samaksāt 40h x <rate>, vai strādāt darbu, kur ikdienā stāsta, ka tu neko nemāki, esi stulbs un nesaproti, kā īstās lietas notiek un tādā garā.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

No pieredzes, tādi, kā kaspich zin arī to, cik ātri ir pareizi strādāt! Pateiksi, ka forma jātaisa nedēļu, tev stāstīs, ka cilvēki aiz vārtiem rindā stāv ulūdzas, lai viņa dažās stundās uztaisīto super formu pieņem un vēl paši piemaksās par iespēju pamācīties.

 

Un tad nu sanāk izvēle - labi pacenšoties, dabūt darbu, kur par to pateiks paldies un būs priecīgi samaksāt 40h x <rate>, vai strādāt darbu, kur ikdienā stāsta, ka tu neko nemāki, esi stulbs un nesaproti, kā īstās lietas notiek un tādā garā.

 

es taa iisti nesaprotu - Tev kaads Kaspars draugu [buut gejam nav jaakaunaas] vai draudzeni aizviila, vai skolaa pa muti kaadreiz uzshaava, vai pirmaa/vieniigaa darbaa prieksnieks bija un pateica, ka neko nejeedz?

jeb vnk izlasiiji kaut kur aviizee, ka bija taads zintnieks Freids vardaa, un secinaaji, ka esi speejiigs arii shajaa jomaa? :)

es gan nezinu Tavu vaardu/uzvaardu, tachu, man ir aizdomas, ka ar mani/manaa komandaa nevienaa projektaa straadaajis neesi, taadeelj - laikam tikai taapat parunaat noleemi :)

Link to comment
Share on other sites

$johnpaul++;

 

Man tā izskatās, ka kaspich īsti nesaprot ko nozīmē 2k LS mēnesī. Tādu naudu pelna retais, pie tam - cilvēks, kurš pelna 2k LS mēnesī Te nenāktu un muti nebrūķētu. Bet tā ir tikai Manas domas.

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...