Jump to content
php.lv forumi

Pārlūkprogrammu papildinājumi (browser extensions)


Web Developer

Recommended Posts

Labdien!

Uzrakstiet, lūdzu, šeit, kādus pārlūkprogrammu papildinājumus lietojat? Pieminiet pārlūkprogrammu un papildinājumu nosaukumu. Papildinājumi ir - Firefox tie ir addon'i, Operai widget'i utml.

 

Es lietoju:

 

Firefox addons:

Firebug (visbiežāk)

Firescope

Web developer toolbar

HTML validator

HttpFox

CSSViewer

DOM inspector

Better Gmail

Google notebook

Google Toolbar (šad tad)

 

Opera widgets:

nevienu, bet developmentam izmantoju Debug toolbari - Dragonfly!

Edited by Web Developer
Link to comment
Share on other sites

FF:

Adblock

Tamper

ColorZilla

Link to comment
Share on other sites

izmantot izmantoju, tikai rakstiju to, kas tava liste nebija

 

Tamper, var parker requestus un izmainit datus

Link to comment
Share on other sites

FF:

Adblock Plus

Cert Viewer Plus - galvenokārt, tādēļ, lai uzreiz "certificate chain" varētu saglabāt PEM formātā.

DownloadHelper

FireBug - Kā nu bez tā ;)

iMacros for Firefox - monitoringam & funkcionalitātes testēšanai

NoScript - by default man visi JavaScripti ir off... Tāpat arī lapas funkcionalitātes un izskata novērtēšanai, ja nav JS pieejams.

ScreenGrab - weblapu "fotografēšanai"

Selenium IDE - tāpat kā iMacros - monitoringam & funkcionalitātes testēšanai

TamperData - īpaši noder AJAX testēšanai un dažādu drošības caurumu meklēšanai/testēšanai

Transliterator - rakstīšanai kirilicā (ja nu savajagās ;) )

FireScope - šo pārāk vēl nav nācies izmantot, taču nešaubos, ka noderēs (jau par viņu ieminējos te)

Un protams: latviešu, angļu, vācu, krievu pareizrakstības vārdnīcas :)

 

P.S. Runājot par iMacros & Selenium - šis raksts ir labs Easy Automated Web Application Testing with Hudson and Selenium.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs - baigi daudz addonu - FF nekarās nemaz?

ScreenGrab un ColorZilla funkcijas lieliski (un vēl labāk) veic desktop programmiņa FastStone Capture.

Par Selenium un sertifikātiem neko daudz nezinu. Kādu funkcionalitāti tieši testē ar iMacros?

 

Kāpēc defaultā esi izslēdzis JavaScript? Saprotu, ka joka pēc var paskatīties kā saits izskatās bez JavaScript, bet nu 99% interneta sērfotāju ir ieslēgts JavaScript, es nesaprotu, tā ir kāda izlekšana vai kā? :) Ja JavaScript pareizi izmanto, tas ir neatsverams palīgs.

 

Par to TamperData pārliecinājāt - pamēģināšu, bet interesantu tekstu pielika:

"Warning

Google Web Accelerator is not compatible with Tamper Data. Your browser will crash."

No kurienes man Google Web Accelerator radies - hmm...

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs - baigi daudz addonu - FF nekarās nemaz?

Tu lieto 10 addonus, viņš 11. Tas uzreiz ir baigi daudz? :)

 

Mani FF addoni:

Aardvark - kad gribu pieseivot, izdrukāt lapu bez reklāmām

All-in-One Gestures - forward, back, new tab, close tab darbību izpildīšanai ar peles kustībām.

Flashblock - bez vārdiem

GMarks - lietoju būkmarkus no googles

Google Reader Notification

Live HTTP Headers

MinimizeToTray

oldbar

Tab Mix Plus

Tiny Menu - minimāls meņu, vairāk vietas uz ekrāna

Web Developer

Link to comment
Share on other sites

too:Web Developer

Kāpēc defaultā esi izslēdzis JavaScript?

Sistemas parasti balstas uz funkcionalitati, tikai pec tam uztaisa JS versiju. (shiet runa neiet par parastiem saitiem)

Link to comment
Share on other sites

FF nav novērots, ka karās. ScreenGrab tika izmantots tāpēc, ka tika pirmais atrasts un darbojās pietiekami labi. :)

Ar no-script 1. reizi ieejot saitā, visi skripti tiek bloķēti - tiem saitiem, par kuriem man ir uzticība esmu uzlicis "Always allow" - priekš tiem, kuros iegriežos reti un saits nedarbojas bez JS - uzlieku "allow temporarily". Lielākoties tas nesagādā problēmas. Līdz ar to - populārākajos saitos JS man jau sen atļauts.

 

Ar iMacros - rupji runājot ir uztaisīts skripts, kas automatizē pārlūku (pārlūka logs pat neparādās uz ekrāna) un reizi n minūtēs ielogojas pārbaudāmajā saitā un sniedz info, cik ilgā laikā kura no testā iekļautajām lapām atvērās, vai tajā bija redzamas visas nepieciešamās komponentes, vai aizpildot laukus tika veiksmīgi nosūtīta forma utt utjp. Bez tam tiek uztaisīta katras lapas "fotogrāfija", kuru var izmantot problēmu risināšanā (ir iespēja arī saglabāt html kodu). Izmantots tiek vienas sarežģītas aplikācijas monitoringā.

Rakstā, ko devu iepriekš - ir aprakstīts, kā pielietot Selenium web izstrādē - versiju "Unit testēšanā".

 

Ā - un daļa no addoniem man ir disabled stāvoklī, kad tie nav nepieciešami.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, padalieties vēl pieredzē un informācijā!?

P.S. varētu pierakstīt pie katriem addoniem - priekš kam tos izmantojat.

Es pie saviem FF addoniem:

Firebug - nu te man šķiet, komentāri lieki. Tūlis, ko izmantoju visbiežāk FF, nevaru iedomāties web developmentu bez šī.

Firescope - iespējams noderēs, lai redzētu browser supportu, pašam nelēkājot pa pārlūkiem no viena uz otra.

Web developer toolbar - jebkura web developera labā roka.

HTML validator - būtiski, kad ir gļuki htmlā. Pie tam taisot jaunu layoutu, cenšos taisīt valīdu.

HttpFox - lai pārbaudītu redirektus un datus, ko sūta - dažreiz vajag.

CSSViewer - nesen ieinstallēju, lielu jēgu neredzu, bet gan jau noderēs. Nepatīk tas, ka jāieslēdz un jāizslēdz no Tools->CSSViewer - varētu ērtāk.

DOM inspector - reti izmantoju, bet dažreiz noder tādai tīrai DOM koka skatīšanai.

Better Gmail - skatos gmailu pārlūkā, attiecīgi arī gribu fīčas.

Google notebook - pierakstīt īsas atzīmes priekš sevis - ļoti noder dažreiz.

Google Toolbar - nesen ieinstallēju, disabloju, jo jēgu pagaidām neredzu.

Link to comment
Share on other sites

15 Most Useful Firefox Plugins For Web Developers

http://www.ajaxline.com/10-most-useful-fir...-web-developers

Link to comment
Share on other sites

Šie ir diezgan derīgi:

11. Spyware Accelerator - Speeds spyware download and installation

10. MarkIt! - Allows the user to "mark" a page, which will add it to a list, which the user can then look through to visit the page again

9. EmailHer - Sends a stalker-like email to any "female-sounding" email addresses encountered

8. JS Crash - Prevents any page with Javascript from running by crashing the browser

7. DialUp Sim - Slows down page loading to simulate what it would be like to surf using a 300 baud modem

6. SoundOfCher - Embeds an annoying Cher midi file on every page you visit. Up to 60 different tunes!

5. RandomTab - Moves tab order around randomly

4. KidProtector - Replaces every single image with a picture of a bunny wearing a top hat

3. HamSearch - All your searches should be about pork. This extension makes sure of it

2. JumbleOutThere - Jumbles up the letters in all the words of each page you view. Have fun figuring out what it used to say!

1. Redirector - Any link you click is redirected to a random MySpace profile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...