Jump to content
php.lv forumi

Ruby Vs PHP


ray

Recommended Posts

man vnk baigi šitais interesē Latvijas PHP programētāju vidē, jo kkur ārzemēs (vairs nepateikšu kur) lasīju, ka PHP programmētāji sāk pārriet uz ruby. tikai man nav saprašana kapēc :/

Link to comment
Share on other sites

Pirms kāda laika, kad papētīju, tad mana pirmā asociācija bija, ka Ruby on Rails pret PHP ir tāpat, kā FrontPage pret HTML koda rakstīšanu notpedā, respektīvi, lietas, kuras ir paredzētas var izdarīt viegli, bet pie specifiskām lietām nadziņus aplauzīs ātri.

Ja vajag ražot vienkāršas lapas ar vienkāršu funkcionalitāti, tad iespējams ar RoR varēs to sasniegt ātrāk, bet

specifiskās lietas pieļauju, ka PHP ieliks netikai performances ziņā, bet arī izstrādes laika ziņā.

Un tākā šādas specifiskas lietas var rasties diesgan bieži - visu nevar padarīt universālu, tad es RoR paredzu šairu programmētāju loku - galvenokārt tādus, kas taisa lapas ar 5 apakšadaļām un viss.

 

Palabojiet mani, ja es kļūdos.

 

 

Bet īstenībā video piemērs absurds. Arī PHP var izmantot datubāzes freimvorku un ar vienas rindiņas izmaiņu nomainīt konektēšanos no mysql datubāzes servera uz oracle, bet, ko darīt, ja ir kādas specifiskas SQL sintakses atšķirības vai vēl kas. Tādā gadījumā gan PHP, gan Ruby būs jāpārraksta kods.

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

Nevajag jaukt valodu (Ruby) ar freimworku (Ruby on Rails).

Jo freimworku (Ruby on Rails) salīdzināt ar valodu (php) nav nekādas jēgas.

Tikpat labi var salīdzināt arī ar Python, kuram arī ir kaudze freimworku - TurboGears, Django, utt

Link to comment
Share on other sites

nebūs jāpparaksta, ja PHP DB layeris būs pielaģots tā, lai neveiktu koda izmaiņas - tobiš izmanto tikai to, ko db abstrakcijas klase piedāvā - dažreiz atspoguļojās uz perfomanci. un jā, specifiskie SQL arī atkrīt.

 

Turklāt nepareizi apskatīt tikai vienu situāciju - db pamainīšana.

Apakšā ir daudz citas lietas, kas ir PHP, nav Ruby un otrādi.

 

Arī Freimworks vs language nepareizi salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

ruby ir īsta hate or love valoda, php vairāk vai mazāk, bet visi var rakstīt bez īpašām emocijām.

tie 7 iemesli jau klīst riņķī kādu laiciņu, tb viens izlēcējs sablogojis :P

pirmkārt jau viņš jauc kopā valodu ar frameworku, kas liecina par to, ka viņam nav nojausma kas ir ruby, kas rails fēčas. otrkārt tie iemesli ir vairāk reliģiski nekā pamatoti ar praktiskiem piemēriem kāpēc ror sux un php ar paštaisītu frameworku pwnz.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu gribas palasīt ne tikai slavinātājus, bet arī cilvēkus ar pieredzi, kas ir pametuši RoR izstrādātāju aprindas, tad reku ir viens pagarš lasāmgabals:

http://www.zedshaw.com/rants/rails_is_a_ghetto.html

 

Brīžiem gan liekas, ka autors mazliet par daudz izgāž savas personīgās emocijas, bet nu tur ir arī šis tas interesants.

 

Es gan neesmu dikti mēģinājis iedziļināties pašā RoR, pāris reizes esmu uztaisījis "Hello world" aplikācijas, taču manī kaut kā neradās pārliecība, ka tas ir tas, kas man ir vajadzīgs. Ar visiem nepieciešamajiem uzdevumiem pietiekami labi tieku galā ar PHP un ar to saistītajiem rīkiem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...