Jump to content
php.lv forumi

ceļā uz ideālo jaunumu lapu


direktors

Recommended Posts

tik vispirms ir jāzin vai tas scripts kuru pēti ir rakstīts labi vai nē. vismaz puse hotscripts.com php scripti ir tādi kuri bez error_reporting(E_NONE) pilnu lapu ar noticēm un pat warningiem piemet.

 

pašam skatīties citu garadarbus ir jēga ja pašam jau ir aptuvens viedoklis šis dara pareizi, šis galīgi auzās brauc. a viedokli dabūt var tikai pašam vispirms aplaužoties un uzzinot ka tā nevar darīt .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Manuālis noder, lai paskatītos, ko dara attiecīga funkcija. Toties koda kontruēšanas veids, koda savstārpējā mijiedarbība nevienā manuāli nav aprakstīta.

 

nepiekitīšu... PHP manuālis nāk arī ar komentāriem un ar visiem 100% strādājošiem pilnvertīgiem piemēriem...

Link to comment
Share on other sites

nepiekitīšu... PHP manuālis nāk arī ar komentāriem un ar visiem 100% strādājošiem pilnvertīgiem piemēriem...

 

PHP manuāli ir aprakstītas funkcijas un to praktiski pielietojumu piemēri.

Savukārt gatavos produktos ir redzams, kā to visu salikt kopā, vienā sistēmā.

 

"Kā vienas funkcijas rezultātu (mysql_query) padot citai funkcijai (mysql_fetch_row)?"

ja un kā sasaitit to kopā par piemēru ar caching un citiem lietām. :))

Link to comment
Share on other sites

Tur jau vajag loģisko domāšanu un vispārīgu sapratni par programmēšanu kā tādu. Ja tādas nav, tad jebkādu svešu kodu pētīšana diez vai līdzēs.

 

Bubu...bet topika virsraskts ir ceļā uz ideālo jaunumu lapu! :))

 

Un kāda tur ideālā jaunumu lapa, ja kods tia būs čerez ž:)))

Link to comment
Share on other sites

sākts skatīties jau ir labu laiku atpakaļ, bet nekas tik liels nav taisīts, lai no kļūdām mācītos.

piem. klases neesmu izmantojis, un arī šobrīd veidotajā lapā šķiet arī neizmantošu. neesmu sapratis vēl, kāds no tā būtu labums. nāksies iztikt ar funkcijām kā rādās.

 

labums tur ir, jo tās es saprotu, tā:

includojam funkcijas.php

tad lapā kur vaidzīgs izsaucam funkcija()..

ja nu kas labojams, nav jābrien katrā lapā kur kļūda, bet labojam visu funkciju failaa.

Edited by direktors
Link to comment
Share on other sites

es te nedaudz nesaprotu.. man ir funkcija kurā ir datubāzes parametri lai piekonektētos un darbības,

function piesledzamies_db(){
$hosteris = 'localhost';
$useris = 'root';
$password = 'parole';
$datubaze = 'jaunumi';
$connection = @mysql_connect($hosteris, $useris, $password);
$sel_db = @mysql_select_db($datubaze);
if (!$connection OR !$sel_db) {
   die('Atvainojiet, nevar pieslзgties datubвzei!');
}
}

includoju funkciju failu lapā, tad izsaucu šo funkciju kas konektējas.. lapas beigās pec visa koda utt. iemetu

mysql_close($connection);

bet man izmet..

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:\Program Files\xampp\htdocs\portals\komentari.php on line 86

 

ja neuzrakstu to mysql_close tad warninga nav. kur vaina varetu but, jeb nelikt vispar to mysql close..?

Edited by direktors
Link to comment
Share on other sites

Nu, bet kur tad tu to $connection priekš mysql_close() dabū? Tev tak funkcija piesledzamies_db() neko neatgriež ;) Ja gribi tik smalki, tad saņem no piesledzamies_db() to $connection, glabā viņu visā procesa garumā, un tad closē viņu. Tak, ja tu netaisi vairāk per vienu konekciju, var vienkārši mysql_close() bez argumentiem. Viņš pats sapratīs, kura conekcija jāaiztaisa. Kaut īsti smuki tas nav...

 

p.s. Redz, te būtu viens labums no oop un singletone pattern :) Būtu pilnīgi pārliecināts, ka konekcija tik viena...

Edited by john.brown
Link to comment
Share on other sites

direktors: tev laikam nav skaidrs, kas funkcija tāda vispār ir, ja jau nemāki padot parametrus un atgriezt rezultātus. Moška atšķir manuāli un palasi.

 

Funkcija abc saņem vienu parametru $a un izvada to uz ekrāna:

function abc($a) {
 echo $a;
}

Funkicja ccc saņem vienu parametru $a un atgriež tā vērtību palielinātu par 1:

function ccc($a) {
 return $a + 1;
}

Kods kas izmanto iepriekšējās funkcijas:

abc(5);
$x = 4;
echo "x = $x\n";  // izdrukās 4
$y = ccc($x);
echo "y = $y\n";  // izdrukās 5

Link to comment
Share on other sites

neapvainojiesi .bet,.paņem piecus latus un aizej uz veikalu, un nopērc gramatu par programeshanas pamatiem, varbur ir tada gramatinja ari speciali par PHP.

 

Un arii to izlasi.

 

 

PS. Nu es vismaz, ja man jaapgust jauna valoda, tad perku gramatinju, ko gan peec nedeljas var izmest aara, jo pamatpricipi ir saprasti:))

Link to comment
Share on other sites

direktors: tev laikam nav skaidrs, kas funkcija tāda vispār ir, ja jau nemāki padot parametrus un atgriezt rezultātus. Moška atšķir manuāli un palasi.

 

Funkcija abc saņem vienu parametru $a un izvada to uz ekrāna:

function abc($a) {
 echo $a;
}

Funkicja ccc saņem vienu parametru $a un atgriež tā vērtību palielinātu par 1:

function ccc($a) {
 return $a + 1;
}

Kods kas izmanto iepriekšējās funkcijas:

abc(5);
$x = 4;
echo "x = $x\n";  // izdrukās 4
$y = ccc($x);
echo "y = $y\n";  // izdrukās 5

tev nepatik tas, ka es nepadodu mainīgos, bet viņi ir iekš funkcijas.. ? es neesmu guru. php es nezinu no A lidz Z, tadel labi vien ir ka ir kritika. man vienigi vairs nav skaidrs ko ta man vispār tās funkcijas naher..

 

neapvainojiesi .bet,.paņem piecus latus un aizej uz veikalu, un nopērc gramatu par programeshanas pamatiem, varbur ir tada gramatinja ari speciali par PHP.

 

Un arii to izlasi.

PS. Nu es vismaz, ja man jaapgust jauna valoda, tad perku gramatinju, ko gan peec nedeljas var izmest aara, jo pamatpricipi ir saprasti:))

pa pieci lati neko nenopirksi. gramatas man ir divas, cenšos lasit kad varu.

Edited by direktors
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...