Jump to content
php.lv forumi

Performance


saintzzz

Recommended Posts

Ar PHP/SQL tikai nesen saaku nodarboties, paarrakstot saitu, visu ko gribeeju apmeeram izdariiju, tikai tagad rodas jautaajums par koda performanci, kaadi ir standarti, cik lielu ieteicams tureet index.php, kods man pashlaik turaas ap 1125 rindinjaam un index.php sver ~33Kb bet ielaadeejas viss leenaak nekaa gribeetos, nevar saprast vai provaidera vaina, vai es esmu sarakstiijis smagneeju kodu?!

Kaada pieredze? :(

par cik saitu paarrakstu gruuti iegraukt struktuuraa tik daudz tabulu/ kolonnu/ nosaukumu vareetu buut ka kaadas padsmit rindas aiz tiiras nezinaashanas esmu aizmirsis izdzeest, vai tas var klluut bar nopietnu iemeslu lapas "bremzeeshanai"

Link to comment
Share on other sites

Grūti kautko spriest par tava koda bremzīgumu nezinot, ko tas dara, kā tas dara.

Bet, protams, ka liekas rindas ātrumu neuzlabo. Ja neesi pārliecināts, kas ir pie vainas, uzliec lokāli sev webserveri/php un laid lokāli, un skaties cik ātri kas izpildās.

Vēl vari izmantot funkciju microtime(), lai izmērītu atsevišķu koda gabalu izpildes laiku.

Link to comment
Share on other sites

Nez, man patīk kodējot kādu laiku visu turēt vienā index.php (atņemot dažas klases, e.g. darbam ar db), un tikai pēc tam kad viss ir nomierinājies un zināms, ka +/- neko nemainīšu, sāku skaldīt pa inclūdiem ("ja vien").

Atkarīgs no failu sistēmas utp, bet NTFSā laikam vienā piegājienā lasīja līdz 64 mierīgi, resp. lielas atšķirības starp 10kb vai 64kb faila ielasīšanu no cietņa - nav.

Bremzē jau parasti kaut kas cits - slēgšanās klāt db, mailu sūtīšana, lieki cikli.

Link to comment
Share on other sites

Nez, man patīk kodējot kādu laiku visu turēt vienā index.php (atņemot dažas klases, e.g. darbam ar db), un tikai pēc tam kad viss ir nomierinājies un zināms, ka +/- neko nemainīšu, sāku skaldīt pa inclūdiem ("ja vien").

Atkarīgs no failu sistēmas utp, bet NTFSā laikam vienā piegājienā lasīja līdz 64 mierīgi, resp. lielas atšķirības starp 10kb vai 64kb faila ielasīšanu no cietņa - nav.

Bremzē jau parasti kaut kas cits - slēgšanās klāt db, mailu sūtīšana, lieki cikli.

18818[/snapback]

 

Nu bet man liekas būs problēmas parserim, ka tas pārsēs un kompilēs kodu, kas netiek izpildīts.. tādejādi mēs kodu blokus aizstājam ar include('xyz.inc');

Link to comment
Share on other sites

parsēs uz sintaksa kļūdām - jā, kompilēs tikai to, kam vienā momentā jānostrādā, resp. att. if/switch konstrukciju, jo php ir "smartparse" valoda. resp. visur, kur ir tādas lietas kā include vai eval (jā, arī javascript) tiek kompilēts tikai tas, kas tieši nostrādās. iekš delphi piem, jā - jākompilējas visam.

Link to comment
Share on other sites

parasti ta ir līdz 63 kb.

 

augšā options, pamata elementi izdalīti ar komentiem, e.g.

//@menu

 

kur apstājos kodēt, lieku kādu specifisku komentu + man VenPadā ir bookmarki lai lēkāt uz augšu/leju starp koda gabaliem un + funcjump, lai uzreiz pie kādas f-jas pārlekt

 

tu man labāk pasaki kā orientēties 500 faili x 20 mapes ar apakšmapēm sistēmā, kā piem. kāds phpBB (:

Link to comment
Share on other sites

kur apstājos kodēt, lieku kādu specifisku komentu + man VenPadā ir bookmarki lai lēkāt uz augšu/leju starp koda gabaliem un + funcjump, lai uzreiz pie kādas f-jas pārlekt

 

tu man labāk pasaki kā orientēties 500 faili x 20 mapes ar apakšmapēm sistēmā, kā piem. kāds phpBB (:

18905[/snapback]

 

nu tiek taisīti indeksi, un jālieto projekti, kurš zin kas kur atrodās.

Failu struktūrai jābut labi organizētai un nekādu problēmu ar atrašanu nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

ja raksta OOP un metodes nesauc asd(), foobar(), tiripiri(), function1() tad var diezgan labi orientēties garā scriptā. ja vēl code explorer fīča kā pspadā, tad 1liels fails ir daudz pārskatāmāk (un galvenais ērtāk/ātrāk rakstīt) nekā 500 mazi.

Link to comment
Share on other sites

nu tiek taisīti indeksi, un jālieto projekti, kurš zin kas kur atrodās.

Failu struktūrai jābut labi organizētai un nekādu problēmu ar atrašanu nav bijis.

Un tagad fiksi, fiksi atrodi kaut ko tur, ja tev tas tikko kā nolikts priekšā. Ar savu unikālo struktūru un citiem krāmiem.

 

Mazāk failu, mazāk problēmu. B)

Edited by Kavacky
Link to comment
Share on other sites

n-tajiem failiem un mapeem noziime ir tikai taadaa gadiijumaa ja projektu taisa vairaaki cilveeki. Ja taisi pac tad tiiri laika noziimee izdeviigaak ir tomeer mazaak failu.

 

Tiesa gan ljoti lieliem projektiem, kur to rindinju skaits paarsniedz 5 stabus, laikam jau jebkuraa gadiijumaa ir veerts biku padaliit.

 

tas tiiri manas pieredzes auglis.

Link to comment
Share on other sites

n-tajiem failiem un mapeem noziime ir tikai taadaa gadiijumaa ja projektu taisa vairaaki cilveeki. Ja taisi pac tad tiiri laika noziimee izdeviigaak ir tomeer mazaak failu.

 

Tiesa gan ljoti lieliem projektiem, kur to rindinju skaits paarsniedz 5 stabus, laikam jau jebkuraa gadiijumaa ir veerts biku padaliit.

 

tas tiiri manas pieredzes auglis.

Nu kapēc nelasat gudrus padomus un skaidrojumus? Un cilvēku skaits pie projekta jau nenorāda cik faili tiks saražoti - tur darbojas cita loģika.

 

Delfins jau minēja par php parsera darbību.

 

Proti:

if(statements) {

garais kods;

} else {

atkal garais kods;

}

 

Buus leenaak nekaa

if(statements) {

include('nosacijuma1fails.php');

} else {

include('kautkadscits.php');

}

 

Tākā php includē un pārsē attiecīgo failu tikai pie konkrētajiem IF nosacījumiem.

 

Līdz ar ko ja sākotnējais blāķis uz 5000 rindiņām (teiksim katrā pa 2500) tad pie otrā gadijuma ielasīt un pārsēt vajadzēs tikai 2500...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...