Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Patiesībā es negribu, lai vbz apdzen mani postu skaita ziņā.

Topiks bija par testēšanu, mēs aizbraucām flamā, un te bija reāls piemērs - man neiet Karma, nu ko tur var atbildēt, liec, kamēr viņa strādā! Tāpēc jau Tu skaities profesionālis vai amatieris vai nezin kāds mēsls. Man mašīna neiet - laikam degvielas sūknis vainīgs, a tam interfeisu vairāk nekā stacionārai datorkastei, tur Tu kādus 5 štekerus savienosi, degvielas sūknim ir ap ~15 štekeriem :) Labi pats sāku flamot ...

Link to comment
Share on other sites

Es palieku pie savas domāšanas - nopietna testēšana nav integrācijas tests un QA, nopietnam testerim ir jāpārvalda daudzas sistēmas un valodas, tikai tad viņš var muti pavērt. Jautājums ir par metodoloģiju, - kā. Ir visādi sūdi uzrakstīti automātā, bet viņi paliek sūdi, kur ir aprakstīta metodoloģija - testēšanas metodoloģija. Simulēsim situāciju - kantoris, 10 koderi, 3 liekēži, nu projekta vadītāji, kā veikt pilnīgu sistēmas testu, jāraksta uz lapas scenāriji.Kas to darīs - tas pats koderis ...koderis dara visu ....Metodoloģija Latvijā nestrādā

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Mēs nevienu vārdu nepieminam par prototipēšanu, to vispār aizmirsuši. Bieži (nevis bieži bet tā ir prakse) no sākuma uzraksta prototipu, nemaz nenonāk līdz testam, prototips jau visu pasaka, būs ābolu raža vai nebūs, jā interesanti, bet visa open source pasaule - komūnas balstās uz prototipēšanu un bieži reālā laikā.

 

Jā, un kur paliek prototips ...

Uzraksti prototipu, vakarā pie alus glāzes apspriedīsim, tā arī attīstās kods - ar prototipu, tas arī parāda - strādās/nestrādās

 

Nu principā tā pati agile iterācija, Tev uzdod uzdevumu, tikai iterācijas laiks ir 8 stundas, tas arī būs prototips, ko Tu tur paveici, skatīsimies, filozofiski prototips ir tas pats tests, nu drusku savādāk, bet tas ir produktīvi, tas ir produktīvi! Un kā to nosaukt, cilvēki sanāk un bombardē kodu un raksta jaunu funkcionalitāti, kāds tests tas skaitās? atkal gribās lamāties

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Es atvainojos, bet vai tad Agile ir konkrētas metodes norādītas, kas un kā jādara, ja tu to sauc par metodoloģiju? Diezgan abstraktas un izplūdušas lietas tur ir.

Nu skolā mums mācīja to ūdenskritumu, te būs ļoti vienkāršs agile attēliņš:

agile_method-01.png

 

Viss balstās uz sprintēšanu, jautājums cik garš ir viens sprints, tas atkarīgs no projekta - es saskāries ar sprintu 10 dienas, citi strādā uz darba nedēļu - 5 dienas un pirmdienās saliek jaunus taskus nākošajai nedēļai - iterācijai/sprintam

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Mums ir divas nedēļas, ļoti labi!

Mums nav divas nedēļas,  viens sprints ir divas nedēļas un sākas jauna iterācija koda izstrādē, sprints beidzas, savelkam kopsavilkumu - ko paveicām, itterācijas ir nepieciešamas tik daudz, kamēr kods strādā produkcijā!

 

Tas ir produktīvi, nevis mēnesi strādāt un tad teikt - zini ir mazas problēmas, bet es tās laboju. Nē sprintējam kodu un risinam jautājumu jaunajā sprintā!

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Ļoti labi strādā softs uz agile - PivotalTracker, tas ir maksas, bet var izmēģināt arī trial, patīk/nepatīk ... http://youtu.be/bzCZysm5lG8

 

http://www.commonplaces.com/blog/agile-vs-waterfall-how-approach-your-web-development-project

 

un codez: mēs nedzīvojam 90-tajos gados, tikai vajag mainīt savu domāšanu

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...