Jump to content
php.lv forumi

Darba piedāvājums: PHP programmētājs/-a


WorkingDay

Recommended Posts

Parasti tādu Kristiānu kods arī ir šausmīgs. Ja cilvēks neprot gramatiski pareizi rakstīt un literāri glīti izteikt savu domu, ir jābūt ļoti, ļoti naivam, lai ticētu, ka programmēšanā tāds izpaužas daudz augstākā kvalitātē. Nē, patiesībā dzīvē tas tā arī ir - kods ir šausmīgs, samocīts, neglīts un pats autors dižojas ar attaisnojumiem "man tas bija par grūtu", "man nebia vaidzibas iespringt ko piesienies", utt.

 

Pietrūkst programmētājam nepieciešama īpašība - uzcītība! Taču to var "ārstēties" un iemācīties būt uzcītīgam. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tātad, lai nerastos lieki jautājumi

- Hāgas konvencijas atbilstošā sadaļa: http://www.icrc.org/ihl.nsf/full/195

- Ženēvas konvencijas atbilstošā sadaļa: http://www.icrc.org/ihl.nsf/full/380

 

Izvilkums koncentrētā veidā: http://www.icrc.org/eng/resources/documents/misc/634kfc.htm

Transfers of the civilian population of the occupying power into the occupied territory, regardless whether forcible or voluntary, are prohibited.

Tātad, iedzīvotāju pārvietošana uz okupēto teritoriju ir aizliegta. Līdz ar to tā ir bijusi pretrunā starptautiskajiem likumiem. Balstoties uz tiem Latvijai ir visas tiesības izraidīt visus civilokupnatus un to pēcnācējus, taču Latvija ir nākusi pretī un ļāvusi pat viņiem saņemt pilsonību, bet tā vietā viņi mēģina vēl uzspiests savus noteikumus, piemēram, valodas referendums, kurš pierādīja, ka Latvija ir pilna ar Latvijai naidīgiem elementiem. Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Parasti tādu Kristiānu kods arī ir šausmīgs. Ja cilvēks neprot gramatiski pareizi rakstīt un literāri glīti izteikt savu domu, ir jābūt ļoti, ļoti naivam, lai ticētu, ka programmēšanā tāds izpaužas daudz augstākā kvalitātē. Nē, patiesībā dzīvē tas tā arī ir - kods ir šausmīgs, samocīts, neglīts un pats autors dižojas ar attaisnojumiem "man tas bija par grūtu", "man nebia vaidzibas iespringt ko piesienies", utt.

 

Es kaut kur lasīju, ka tādi programmētāji (vīrieši) , kas čurā sēžus, arī raksta labāku kodu, nekā tie, kas to dara stāvus.

Nekad negribētu būt tāda Mr."pareizā" kolēģis, tev noteikti arī putekļi uz kolēģu galdiem traucē pareizi programmēt un visa diena aiziet, lai pukstētu un mācītu citus kā dzīvot.

 

Turklāt tavs pieņēmums arī ir nepareizs. Mana pieredze rāda, ka tie, kas skaistāk runā parasti mazāk arī saprot, galvenais "lejot ūdeni" nevajag aizmirst salikt pēc iespējas vairāk terminu, lai gudrāk izklausās.

Link to comment
Share on other sites

Pietrūkst programmētājam nepieciešama īpašība - uzcītība! Taču to var "ārstēties" un iemācīties būt uzcītīgam. ;)

Attiecībā uz pirmo - tieši tā. Attiecībā uz otro, domāju, ka diez vai. Vieglāk ir paņemt uzcītīgu cilvēku un pievērst programmēšanai, nekā censties pāraudzināt neuzcītīgu programmētāju. Ja man būtu iespēja, es mestu ārā no darba neuzcītīgus programmētājus un viņu vietā ņemtu pilnīgus iesācējus. Kaut kur tiku lasījis lielu uzņēmumu vadītāju teikto, ka to, vai no programmētāja - iesācēja iznāks lietas koks vai nē, var saprast dažu mēnešu laikā. Un ka uzcītīgs juniors gada - divu laikā sasniedz augstu līmeni. Neuzcītīgo programmētāju gadījumā pat desmit gadu pieredze neko labu neizsaka, jo tā ir slikta prakse, kas atkārtota gadu no gada.

Link to comment
Share on other sites

Es kaut kur lasīju, ka tādi programmētāji (vīrieši) , kas čurā sēžus, arī raksta labāku kodu, nekā tie, kas to dara stāvus.

Nekad negribētu būt tāda Mr."pareizā" kolēģis, tev noteikti arī putekļi uz kolēģu galdiem traucē pareizi programmēt un visa diena aiziet, lai pukstētu un mācītu citus kā dzīvot.

 

Turklāt tavs pieņēmums arī ir nepareizs. Mana pieredze rāda, ka tie, kas skaistāk runā parasti mazāk arī saprot, galvenais "lejot ūdeni" nevajag aizmirst salikt pēc iespējas vairāk terminu, lai gudrāk izklausās.

Runāt un rakstīt ir divas dažādas lietas. Tas ir viens. Otrs - pilnīgi piekrītu, ka ūdens liešana un terminu iespraušana, lai gudrāk izklausās, vieš pamatotas(!) aizdomas, ka tas tiek izmantots, lai kompensētu reālo spēju trūkumu. Taču, ja esi eksperts, ātri sapratīsi, vai cilvēks runā tukšu vai nē. Īpaši, ja termini tiek lietoti nepareizi, to ļoti ātri iespējams konstatēt. Tie, kas vēlas apspriest lietas būtību, meklē saprotošas ausis un apspriež tematu, lai atrastu pareizāko risinājumu. Tie, kas vēlas nomaskēt savu neprasmi, tie piedzied ausis.

 

Un, kas attiecas uz kolēģiem, komandas parasti veido cilvēki ar līdzīgām vērtībām. Diez vai man sāpēs, ka noteikta daļa, redz, nekad negribētu mani par kolēģi. Cilvēki ir dažādi, tas ir tikai normāli.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Attiecībā uz pirmo - tieši tā. Attiecībā uz otro, domāju, ka diez vai. Vieglāk ir paņemt uzcītīgu cilvēku un pievērst programmēšanai, nekā censties pāraudzināt neuzcītīgu programmētāju. Ja man būtu iespēja, es mestu ārā no darba neuzcītīgus programmētājus un viņu vietā ņemtu pilnīgus iesācējus. Kaut kur tiku lasījis lielu uzņēmumu vadītāju teikto, ka to, vai no programmētāja - iesācēja iznāks lietas koks vai nē, var saprast dažu mēnešu laikā. Un ka uzcītīgs juniors gada - divu laikā sasniedz augstu līmeni. Neuzcītīgo programmētāju gadījumā pat desmit gadu pieredze neko labu neizsaka, jo tā ir slikta prakse, kas atkārtota gadu no gada.

 

Dabīgais slinkums ir normāla lieta un uzcītīgums ir rezultāts tā pārvarēšanai. Jāpārvar dabiskais slinkums. Iesācēji parasti ir uzcītīgi, jo ir motivētāki - pirmkārt, viņi saprot, ka uz viņu rezultātiem skatīsies caur lupu, jo viņi neko nav izdarījuši un nekur sevi vēl nav pierādījuši. Otrkārt, viņiem ir zemas algas prasības, jo nav pamata (darba pieredzes), lai prasītu jebkādu algu. Programmēšanā pieredze izšķir gandrīz visu. Treškārt, ne vienmēr vidēji pieredzējuša programmētāja neuzcītīguma vaina ir paša rakstura īpašībās. Varbūt tas ir motivācijas trūkums, jo viņš jau ir izgājis to "iesācēja" pieredzi un ir pelnījis adekvātu atalgojumu.

Link to comment
Share on other sites

Tas viss ir ļoti cieši saistīts ar tēmu "Nepamatotas prasības zināt krievu valodu darba vietā Latvijā".

Es pat teiktu, ka problēma ir vēl dziļāka un tiešā veidā ar to saistīta.

Baumu līmenī esmu dzirdējis, ka dažu "krievvalodīgo" IT firmu Latvijā starpā pastāv vienošanās, ka noalgotos latviešu programmētājus nelikt svarīgākās izstrādes pozīcijās, bet likt pozīcijās, kurās nenotiek attīstība, kā testēšanā un bug-u labošānā, bet "savējos" likt pie izstrādes, arhitektūras plānošanas, utml.

Link to comment
Share on other sites

Simpson, smadzeņu ne-indvalīd. Kuras ir tās valstis - tā arī neatbildēji. Un juridiski kā reiz nekas nav sakārtots. Kas ir kolonists? Tāds, kurš pārceļas uz dzīvi kolonijā. Juridiski kolonijas nebija, juridiski ir noformēts kā valsts brīvprātīga pievienošanās savienībai. Veids, kā tas tika izdarīts (caur ielikteņu valdību) ir diskusiju objekts vēl šodien, bet JURIDISKI tas ir noformēts kā pievienošanās savienībai. Tāda pati kā "brīvprātīga" pievienošanais tagadējai savienībai. Noformēts ir juridiski pareizi, bet veids kā tas tika izdarīts - apšaubāms referendums ar iepriekšēju smadzeņu skalošanu. Tad jau sanāk, ka liela daļa ES (tie, kuri pārceļas strādāt citā dalībvalstī) arī ir kolonisti?

 

Un kādi militārie te atrodas? Militārās penžas? :)

 

Lielvaras faktiski var likt mīksto uz šādām konvencijām un starptautiskiem likumiem, kamēr tādi likumi tām nav izdevīgi vai nav lielākas varas, kas viņās piespiestu tos pildīt. Savukārt mazās valstiņas var uz tiem atsaukties, bet kaut ko ietekmēt ir visai nereāli.

 

Man arī nepatīk tā bravūrīgā uzvedība, tomēr tādēļ nevajag demagoģēt.

Link to comment
Share on other sites

Lielvaras faktiski var likt mīksto uz šādām konvencijām un starptautiskiem likumiem, kamēr tādi likumi tām nav izdevīgi vai nav lielākas varas, kas viņās piespiestu tos pildīt. Savukārt mazās valstiņas var uz tiem atsaukties, bet kaut ko ietekmēt ir visai nereāli.

Šis ir 100% ne tikai taisnība, bet reāla prakse. Visu nosaka reālā vara. Starptautiskie likumi ir domāti, lai vieglāk pakļauta mazāk spēcīgos. Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

simpsons, kad aiziet uz darba pārrunāt pajautā vai darba devējs ir konlonists, civilkolonists, okupants vai vēl kas tur? iespējams vēl pajautā par seksuālo orientāciju un mātes tautību. jā, un algu man lūdzu 4k kā minimums. :D

 

kā jūs zināt kāds ir konkrētā darba piedāvājuma pamatotā prasība pēc krievu valodas? piemēram, ja tas būtu odnoklasniki, tad tas ir kas? okupants? gejs? nacists (krievi lasa kā fašists) vai sūds uz kociņa?

 

demogoģija on.

 

vispār rodas jautajums no okupantiem-geju-žīdiem jāprasa lielāka alga nekā no pastarīšiem?

 

simpson, kur tu strādā? gan jau pie zviedru ekskolonistiem.

Link to comment
Share on other sites

Simpson, smadzeņu ne-indvalīd. Kuras ir tās valstis - tā arī neatbildēji. Un juridiski kā reiz nekas nav sakārtots. Kas ir kolonists? Tāds, kurš pārceļas uz dzīvi kolonijā. Juridiski kolonijas nebija, juridiski ir noformēts kā valsts brīvprātīga pievienošanās savienībai. Veids, kā tas tika izdarīts (caur ielikteņu valdību) ir diskusiju objekts vēl šodien, bet JURIDISKI tas ir noformēts kā pievienošanās savienībai. Tāda pati kā "brīvprātīga" pievienošanais tagadējai savienībai. Noformēts ir juridiski pareizi, bet veids kā tas tika izdarīts - apšaubāms referendums ar iepriekšēju smadzeņu skalošanu. Tad jau sanāk, ka liela daļa ES (tie, kuri pārceļas strādāt citā dalībvalstī) arī ir kolonisti?

 

Un kādi militārie te atrodas? Militārās penžas? :)

 

Lielvaras faktiski var likt mīksto uz šādām konvencijām un starptautiskiem likumiem, kamēr tādi likumi tām nav izdevīgi vai nav lielākas varas, kas viņās piespiestu tos pildīt. Savukārt mazās valstiņas var uz tiem atsaukties, bet kaut ko ietekmēt ir visai nereāli.

 

Man arī nepatīk tā bravūrīgā uzvedība, tomēr tādēļ nevajag demagoģēt.

 

Skatos, ka esi smagi saindējies ar pseidoliberāļu propagandu. "Militārie penžas" - jā, tie kas mūsu kopējiem senčiem (latviešiem, cīnītājiem) mauca nagus nost, izvaroja mūsu sievietes un slepkavoja bērnus. Jā, un tie paši un viņu tiešie pēcteči dzīvo tev visapkārt Latvijā un labākajā gadījumā tev pasaka "dobroje utro" no rīta "paģezdā". Tiešām esi tik aprobežots, vai nezini neko no vēstures? PSRS juridikcija nav spēkā. Tā bija nelikumīga okupācija, tas ir atzīts starptautiski (tev jau te piedāvāja palasīt konvencijas utt.). Ja tu tam nepiekrīti, tad tev jāiet svinēt 9. maiju ar saviem "tovāriščiem" un asi noliegt Latvijas okupāciju. Un tā kā okupācija, aneksija (sauc kā gribi) bija nelikumīga un nepieņemama, jo likvidēja valsts brīvību pret tās tautas gribu, tad visi tie, kas ienāca NO PSRS teritorijas visā okupācijas laikā (no 1939. līdz 1991. gadam) IR CIVILOKUPANTI! Tev tiešām tas nav skaidrs?

Bravūīga uzvedība? Ko tu sauc par bravūrīgu uzvedību? Tu aizbrauc un paskaties kā normāls cilvēks uzvedās savā zemē un kā attiecas pret savu tautu un kultūru (kaut vai Itāliju, Somiju, Grieķiju utt.). Par mums latviešiem Latvijā brīnās un izsaka nožēlu, ka mēs tā ļaujam kāpt sev uz galvas. Neesi aizdomājies, kāpēc vairums iebraukušo ārzemnieku šeit (ne-krievvalodīgo) mācās tieši latviešu, nevis krievu valodu? Vecīt, sāc domāt, man jau šķita, ka esi pavājš programmētājs, izrādās arī pavājš domātājs politikā un vēsturē.

Link to comment
Share on other sites

Es pat teiktu, ka problēma ir vēl dziļāka un tiešā veidā ar to saistīta.

Baumu līmenī esmu dzirdējis, ka dažu "krievvalodīgo" IT firmu Latvijā starpā pastāv vienošanās, ka noalgotos latviešu programmētājus nelikt svarīgākās izstrādes pozīcijās, bet likt pozīcijās, kurās nenotiek attīstība, kā testēšanā un bug-u labošānā, bet "savējos" likt pie izstrādes, arhitektūras plānošanas, utml.

 

Es ticu, ka pastāv šāda vienošanās un ne tikai. Daudzi uzņēmumi Latvijā diskriminē latviešu valodā runājošos sākot ar nepieņemšanu darbā, kaut arī cilvēks atbilst visām prasībām, t.sk., algas. Es iesaku sākt cīnīties un vākt pierādījumus par šiem gadījumiem, iespēju robežās cenšos arī pats to darīt.

Link to comment
Share on other sites

Simpson, kāpēc tu brauc virsū ar personīgiem apvainojumiem? Labāk atbildi uz jautājumiem. Es zinu vēsturi, par konvecijām un starptautiskiem likumiem jau izteicos - kas nav skaidrs vēl? Bet kāpēc tu tagad jauc iekšā ko kāds ir darījis? Runa taču bija par juridiski nostiprinātu faktu par kolonistiem. Ja tas tā ir tad lūdzu rīkojies - sūdzi tiesā un deportē visus kolonistus:) Sūdzi tiesā kara noziedzniekus (ja tur vēl kāds vispār ir dzīvs un pie pilna prāta) vai vēl labāk - sūdzi tiesā viņu pēctečus :D

 

Ja tu man nepiekrīti, tev jāmaksā man 4K un jāiet svinēt. Vari izvēlēties ko svinēt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...