Jump to content
php.lv forumi

Noriebusies profesija


mirsā_dati

Recommended Posts

Varbūt mēģini uztaisīt pats savu kantori, pakalpojumus, paņem pie sevis, vēl kādus līdzīgi domājošus kadrus un darbojies tālāk, tikai šoreiz tu to visu darīsi sevis labā, nevis kāda kantora labā, cik labi, daudz strādāsi, tāda beigās arī būs atpūta, jeb iespējas kaut kur aizceļot uzticot visas "šitīgās" lietas padotiem :) Varēsi mierīgi nodoties pašapmācībai, iemācīties ko jaunu, jo domāju būs samērā daudz brīva laika, vienīgi tas viss process būs kaut kā jāuzrauga.

 

Vieglāk tavu situāciju varētu raksturot kā - "Kad iemetās IT caureja".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Man nav ne santīma pamatkapitālam un pirmajām investīcijām.

2) Man ir par maz pašdisciplīnas.

3) Tas prasa milzum daudz laika un efforta, it sevišķi sākumā.

 

Esmu piedalījies iekš kaut kā līdzīga aš 2 reizes un abās reizēs bija fail. Tagad man ir uzņēmums, kas neko nedara.

Link to comment
Share on other sites

Kādu tev vēl pamatkapitālu? :)

 

Uztaisi lapu, kurā sniedz pakalpojumus, saliedz visu info, darbus, utt.. tālāk saliec ssā pa latu sludinājumu un aidā, sākums būs. Sākums freelanceram būs, pēc tam jau var attīstīties tālāk.

 

Bet ja tā, tad saistošas profesijas vismaz ar IT, otrā varētu būt Elektriķis, montēt, vilk vadus, lodēt, etc, plaša nozare.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku distanču slēpošanu.

Mr.Key, tas tu?

Nē, bet atzīšos, ka ir bijis līdzīgi, bet tas bija gadu - divus atpakaļ. Tas pāriet. Vnk. jāpamaina apstākļi. Programmēšana ir lieliska profesija, melnie periodi dzīvē gadās KATRAM. Vienmēr, kad ir grūti, der atcerēties - arī citiem ir grūti, iespējams, vēl grūtāk. Manuprāt, šajā gadījumā cilvēka iekšējā būtība, kas ir laba, konfliktē ar stereotipiem, kurus radījusi slima vide. Piemēram, tā vietā, lai priecātos par kvalitatīvu un labi padarītu darbu un pelnīti saņemtu atalgojumu un atpūtu, cilvēks lauž sevi, izniekojot visādām "privātie projekti", "startupi" u.c. lietām, kas arī nav sliktas, bet ne katram piemērotas. Vai cits variants. Nevajag dedzināt sevi - putra arī vienā brīdī ir laba, bet ja par ilgu vāra, tā piedeg...

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Kādu tev vēl pamatkapitālu? :)

Uztaisi lapu, kurā sniedz pakalpojumus, saliedz visu info, darbus, utt.. tālāk saliec ssā pa latu sludinājumu un aidā, sākums būs. Sākums freelanceram būs, pēc tam jau var attīstīties tālāk.

Bet ja tā, tad saistošas profesijas vismaz ar IT, otrā varētu būt Elektriķis, montēt, vilk vadus, lodēt, etc, plaša nozare.

Es neprotu taisīt weblapas, konkrētāk - vizuālās lietas un deploymentu. Varu uztaisīt kādu servisu, lai var interesenti pieslēgties un nosūkt piedāvātos servisus sev ērtā formātā vai saintegrēt ar kādu ESB, bet bez admina, dizainera un griezēja, es lapu neprotu uzkodēt. Tad man vēl vajadzēs mēnesi, lai atrastu gana patīkošu freimworku un pāris mēnešus, lai piekodētu fīčas un sāktu plānot, kāds būs CMS un magic shitstorm roundabout sākas no gala...

 

ņea, nemeklē iemeslus kāpēc nevari/negribi, bet gan novelc strīpu un meklē ko vari un gribi darīt.

Piecelties no datora.

Link to comment
Share on other sites

Izklausās, ka tev patīk spēles. Uztaisi spēli!

1) Nē, mani tikai uz krietni apcirstas rokas pirkstiem saskaitāmas interesē.

2) Kārtīgu spēli uztaisīt nav reāli. Jābūt kaut kādam mega vecim vai lielai komandai ar talantiem, kuriem bagāts onkulis maksā algu. Bez tam, spēlēm programmēšana nav tā lielākā daļa no visiem darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājiem ir ļoti smags darbs. Tas ir kā fiziski strādāt mežā, bet ar galvu. Un tas krasi atšķiras no pārējiem amatiem.

Kā piemērs, programmējot nevar domāt par sievu un bērniem, bet rokot grāvjus var droši to darīt. Ir vajadzīga pārāk liela koncentrācija. Piemēram, iedzerot pat 0,5 alus, jau nevarēsi normāli spriest algoritmus, tajā pašā laikā grāvi varēs droši rakt arī pēc 0,5 šņabja. Tas pats ar neizgulēšanos.

Es pats, veicot kādu fizisku darbu (piedalos talkās un līdzīgos pasākumos), tikai tad saprotu cik viegli ir strādāt fiziski, kad galva ir brīva :) Pamēģiniet!

Link to comment
Share on other sites

Un to ko tu nevari... deployment!

Nervi vērtīgāki. Again - labāk belašus tirgot.

 

 

Dari to, ko tu vari, nevis to, ko nevari. Interesanta nodarbe - uzskaitīt, ko nevari/negribi...

Freelance neiesaku.

Freelance mēģināts un norakstīts.

Par varēšanu.. tur jau tā sāpe, ka nav īsti apzināta tā varēšanas kopa. Moš es labs auditors, piemēram, būtu - tik kas laidīs pie šprices..

 

 

Baigais slaists :D Varbūt appreci bagātu pensionāri?

Slaists? Ne vairāk par vidējo aritmētisko. Pie tam, es saku, ka gribās strādāt nevis atstrādāt/atsēdēt, kā tas ir tagad.

Nav fetišs uz vecu miesu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...