Jump to content
php.lv forumi

Noriebusies profesija


mirsā_dati

Recommended Posts

Aptuveni 10 gadus esmu strādājis par programmētāju. Ir konkrēti noriebies un nav nekāda entuziasma vairs. Ienīstu modinātāju, uz darbu nesteidzos, strādāju, lai ātrāk pienāk 18:00.

 

Kādas ir opcijas mainīt profesiju uz kaut ko, kas nav gluži tupa belašu tirgošana? Vai iet šauties nost?

Ko paši esat darījuši, lai uzlabotu 'apmierinātību ar dzīvi'?

Ko strādājat, kas nav pa tiešo saistīts ar programmēšanu vai 'IT menedžmentu'?

Varbūt te ir kāds bijušais programmētājs, kas pārkāpis citā vagā?

 

Jebkuri apcerējumi par programmētāja karjeru (lol, cik cēli skan) wecomēti!

 

 

 

P.S. Ja ir kāds darba piedāvājums, kur nav corporate IT bullshit, weblapu štancēšana, sūdkoda asinizēšana, futile mēģinājumi ar 'web-aplikācijām' aizstāt enterprise softus par bargām naudām, vergošana linux konsolei, būšu neizsakāmi laimīgs uzklausīt - kaut vai lai uzzinātu kādu papildus informācijas kripatiņu par darba tirgu un potenciālām iespējām.

 

P.P.S. Jā, posts ir ar žulti!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mainīt profesiju patiesībā nevaidzētu, ja reiz esi izvēlējies par to būt, proti tava paša izvēle pirms 10 gadiem kā arī nošaušanās īsti nederēs.

Varbūt, lai paliek intresantāks prieks pret visu, paņem kādu citu valodu programmēšanas pamācies, jeb ir tā, ka visas jau ir zināmas, visu var uztaisīt bez problēmām? Apmeklē tad kādu kūltūras pasākumu, smelies idejas, lai varētu vienkārši rast idejas jaunām lietām, jo intresantākas jau ir paša idejas veidot nevis to, ko kantoris vai whatever liek tev darīt.

Pats neesmu IT jomā tik ilgi, tapēc spriest par to sajūtu būtu tikai muļķīgi, bet domājams aktivitātes mākslas nozarē var sākt rādīt visu citā skatā.

Jebkurā gadījumā risinājumu vienmēr var rast, nevaig skriet uz citu lauku uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

Pie vainas, domaajams, nav profesija, bet gan vieta kur straadaa. Maini darbu, atrodi ko jaunu un savaadaaku. Meegjini freelance'oties, tad nebuus jaaceljas no riitiem un buus lielaaka briiviiba (ja maaki sevi menedzheet). Nemaini uz kaut ko liidziigu ko dari tagad, savaadaak atkal iestreegsi rutiinaa un nekas iisti nemainiisies.

 

Protams, iespeejams, tev programmeeshana nekad nav patikusi un izveeleejies to citu iemeslu deelj - tad gan maini profesiju...

 

Atrodi hobijus briivajam laikam. Sporto.

 

Kaut kaa taa...

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu aiziet pastrādāt kādā darbā, kas nav saistīts ar programmēšanu. Par programmētāju, vai nē, tas nav svarīgi. Apskaties uz dzīvi ar citām acīm. Pat krāvējs derēs :D

 

Vispār šo variantu ieteiktu ļoti daudziem IT meistariem-bīdītājiem. Skatos kādi jauni produkti uzražojas dzīvē — todo listi, taks menedžeri un vēl 100 līdzīgu un nodrāztu produktu. Tajā pašā laikā krāvēji "varbūt" raksta visu uz papīra. Tas tā, radošuma paaugstināšanai.

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

man ir līdzīgas sajūtas. bet tomēr ir viena atšķirība, vēl joprojām ir kur augt un ir vēlme to darīt. paņemšu tagad garāku atvaļinājumu, lai dabūtu to sajūtu, ka nezini ko aiz garlaicības darīt un tad sākšu darbu pie sava projekta. meklēju arī domu biedrus, lai projekts ātrāk kustētos uz priekšu, tā ka ja ir interese var man droši rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Valodu es citu mācīties negribu, jo man brīvajā laikā saista interesantākas lietas - sportošana, alkoholisko dzērienu patērēšana jautrā kompānijā un kāds geims, ja ir ļoti labs (es tāds izvēlīgs dikti). Neko citu es atļauties nevaru, lasīt nepatīk, jo ir problēmas ar koncentrēšanos. Ja man darba vieta apmaksātu kādus .NET kursus, tad gan es labprāt, jo PHP ar savu impotenci, anālajiem ORM un JavaScriptu man ir līdz rīklei jau, bet tā ir sanācis, ka ar to man visvairāk pieredzes. Ar .NET arī ir šāda tāda, bet ar to mani sūtīja pēc sertifikātiem, jo visa pārējā expa it kā esot, bet vajag caurumus aizlāpīt. Man nav par ko un pēc darba programmēšana tiešām ir pēdējais, ko es gribu redzēt.

Link to comment
Share on other sites

...

Apmeklē tad kādu kūltūras pasākumu, smelies idejas, lai varētu vienkārši rast idejas jaunām lietām, jo intresantākas jau ir paša idejas veidot nevis to, ko kantoris vai whatever liek tev darīt.

Kultūras pasākumus (muzikālos) ļoti labprāt apmeklēju. Būtu klausījis vecākus, varbūt pats ar to nodarbotos tagad.

 

Es strādāju 6 gadus vienā kantorī, protams, nevis par programmētāju, bet par citu profesiju, pateikšu godīgi arī ir apnicis līdz nelabumam tas darbs, pateikšu jebkurš darbs sāk ar laiku apnikt.

Arī taisnība.

 

Pie vainas, domaajams, nav profesija, bet gan vieta kur straadaa. Maini darbu, atrodi ko jaunu un savaadaaku.

Mēģināju diezgan sparīgi - neņem. Vieta arī ir mainīta.

 

Meegjini freelance'oties, tad nebuus jaaceljas no riitiem un buus lielaaka briiviiba (ja maaki sevi menedzheet). Nemaini uz kaut ko liidziigu ko dari tagad, savaadaak atkal iestreegsi rutiinaa un nekas iisti nemainiisies.

Freelance man neder, jo nespēju deployot neko. Apache uz windows sakonfigurēt man vajag pusotru dienu :) Ja kaut kas jāinstalē, jākonfigurē un jāsetupo, tad es tiešām labāk eju belašus tirgot vai zagt.

 

Protams, iespeejams, tev programmeeshana nekad nav patikusi un izveeleejies to citu iemeslu deelj - tad gan maini profesiju...

Ir patikusi pati programmēšana, nepatīk profesija - meklēt bugus, dokumentēt, uzturēt vecu kodu, taisīt boring projektus, jāties ap birokrātiju, asinizēt u.c.

 

Atrodi hobijus briivajam laikam. Sporto.

Sportoju, cik veselība atļauj. Ceļošanu u.c. hobijus, kur ir izdevumi nevaru atļauties. Varu geimot, ko arī vienu brīdi pa 8 mēnešu bezdarbu arī darīju ar apskaužamu uzcītību, bet par to nemaksā un man tāda svētdienas paspēlēšana neinteresē.

 

Es ieteiktu aiziet pastrādāt kādā darbā, kas nav saistīts ar programmēšanu. Par programmētāju, vai nē, tas nav svarīgi. Apskaties uz dzīvi ar citām acīm. Pat krāvējs derēs :D

Tāds šobrīd ir plāns, bet krāvējs nederēs, jo nav īsti nākotnes un, ņemot vērā pretīgo IT tendenci, ka vecas zināšanas vairs nav pārāk pieprasītas, var iegrābties. Ideālā variantā gribētu kaut ko, kur programmēšana būtu man kā noderīgs papildrīks. Tīri labi sadzīvoju ar repetitīviem tāskiem.

 

Ko tu citu gribētu darīt?

Dzert pašbrūvētu un dārgu alu no visām pasaules malām un kasīt olas caurām dienām :) Gribētu būt kaut kāda veida mākslinieks, bet rokas līkas un tam skils no bērnības jau jākačā bija. Es īsti neapzinu visu iespējamo, tāpēc nevaru īsti atbildēt uz jautājumu.

 

10 gadi - pieredze. Atrod/izdomā/nozodz ideju, sakodē, iekasē miljonu, biznesu pārdod, brauc uz pieciem gadiem pūsties uz siltajām zemēm.

Nav pietiekoši pulvera. Zagt neļauj 'reliģiskā pārliecība'. Neuzticos cilvēkiem - visu pats gribu darīt pa savam, bet attiecīgi neiespēšu.

 

man ir līdzīgas sajūtas. bet tomēr ir viena atšķirība, vēl joprojām ir kur augt un ir vēlme to darīt. paņemšu tagad garāku atvaļinājumu, lai dabūtu to sajūtu, ka nezini ko aiz garlaicības darīt un tad sākšu darbu pie sava projekta. meklēju arī domu biedrus, lai projekts ātrāk kustētos uz priekšu, tā ka ja ir interese var man droši rakstīt.

Esmu bijis 8 mēnešus bez darba. Jā, uzradās vēlme kaut ko pastrādāt, bet ātri noplaka. Pati programmēšana jau varbūt nav pati problēmas sakne, bet tie visi mēsli, kas nāk līdzi programmētāju kantoros kā garnējums profesijai, gan.

Link to comment
Share on other sites

30mit gadnieku krīze? pāries.

 

Nē, tā ir cauri :) Pietiek paskatīties, kā izgājis citiem, kas skrējuši pakāļ sabiedrības uzspiestajiem kanoniem un paklupuši ar seju pret lieveni. Par to, ka hipotekārais, valītis pie plīts, pāris veselības gandētāju un stress par tā visa maintenanci galīgi mani nesaista, man ir liels prieks :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...